ادبیات (2)

C

counterexample

Guest
هر چند که تعداد کمی دوم دبیرستانی تو این سایتن، ولی به همین تعداد کم هم نیاز دارم چون به غیر از افراد سایت اشخاص کمی رو میشناسم که تو مدارس دیگه باشن.
راستی داشت یادم می رفت، امتحان چطور بود؟

mahanmath

New Member
لایک ها
701
Man kheily az TarikhAdabiat mitarsidam (vase haminam nakhoondam!!) shans ovordam 2 ta soale ashghal dadan.Vali man 20
nemisham felan 0-25 ghalat daram.

bebakhshid fingilish neveshtam.

Ali007

New Member
لایک ها
70
سوالاش جاي بحث داشت،فقط همين!! و اين كه چرا شعر از ترم اول آوردن جاي تامل

بعضي از سوالاش هم مثله سواله 30 كه منظور از ((تو)) رو ميخواست به نظرم يه مقدار مبهم بود آخه دبير هاي ادبيات مدرسمون هركدوم نظر خاص خودشون رو داشتن!..
يكي ميگه جواني
يكي ميگه يار و محبوب
يكي ميگه در معناي وسيع يعني خداي متعال!

خدا عاقبت ما رو به خير بگرداند!

C

counterexample

Guest
Ali007 گفت
چرا شعر از ترم اول آوردن
بعضي از سوالاش هم مثله سواله 30 كه منظور از ((تو)) رو ميخواست به نظرم يه مقدار مبهم بود آخه دبير هاي ادبيات مدرسمون هركدوم نظر خاص خودشون رو داشتن!..
يكي ميگه جواني
يكي ميگه يار و محبوب
يكي ميگه در معناي وسيع يعني خداي متعال!
خوشبختانه بیت آسونی از ترم 1 اومد، من اونو نوشتم ولی 44 رو ننوشتم.
منم متن هیچ درسی رو نخونده بودم و حدیث جوانی هم یکیش! به همین خاطر 30-الف رو نوشتم معشوق اما بعد امتحان که متنو دیدم فکر میکنم (احتمال 99.9%) جوانی بشه.
جواب آرایه ادبی چی بود؟ من نوشتم: اسلوب معادله و واج آرایی

tarannom

New Member
لایک ها
0
واسه آرایه ها می شد مجاز هم نوشت. غرور مجاز از غیرت. در مورد اینکه شعر از ترم 1 داده بودن واقعا جای بحث بود ولی راحت بود ولی من از بد شانسیم قبل امتحان از یکی از بچه های مخ ادبیاتمون پرسیدم تو اون شعره جمال نوشته شده یا وصال؟ اونم گف وصال! من گفتم نه اشتباه می کنی! اونوقت اون سوالو تو امتحان دادن اون نوشت جمال من نوشتم وصال بعد معلوم شد تو کتاب گاج نوشته وصال. حالا نمی دونم نمره میدن بهم یا نه!!!!

Ali007

New Member
لایک ها
70
ولي تو درسنامه مبتكران تو رو محبوب معني كرده!
اما آرايه ها
خون من مجاز داره.
همونطور كه ميدونيم
مجاز زماني مياد كه كلمه رو در غير از معني اصلي خودش استفاده كنيم مثلا" مدير گفت: سرتان را كوتاه كنيد.
اما غرور؟؟

واج آرايي-مراعات(خشم و ستيز)
و اما آرايه بارزش تلميح بود كه رستم دستان ميشد.
قبول كن اسلوب معادله نداشت.

فيلا"

hanieh72

New Member
لایک ها
1
آره بازم میشه یه جوری غرور رو مجاز بگیریم، ولی اسلوب معادله اصلا نداره. من خون من رو مجاز گرفتم و رستم دستان رو تلمیح.

C

counterexample

Guest
[HIGHLIGHT=#ffffff]آدرس جواب سوالا:[/HIGHLIGHT]
[HIGHLIGHT=#fac08f][HIGHLIGHT=#ffffff]http://aee.medu.ir/aee/aeeDocs/misc/138903dovvoam/890308_adabeyat2_sobh.doc[/HIGHLIGHT]
[HIGHLIGHT=#ffffff]به نظر من که چندتا سوتی داره(با توجه به نوشته هام) یکیش که از اون موقعی که درس خوندم یادمه:
سوال 14: تو کتاب گفته بود که: نویسندگان و در اینجا به معنی مکتب که تو جوابا جفتشم درست گرفته! ----> کودکان در نویسندگان بودند!
[/HIGHLIGHT][/HIGHLIGHT]

hanieh72

New Member
لایک ها
1
در ضمن کسایی که گفته بودن چرا از ترم اول شعر آوردن اونجا پایین پاسخنامه نوشته اگه دانش آموزی سوال 41 رو جواب نداد معلمش بارم رو تو سوال 44 لحاظ کنه.

Ali007

New Member
لایک ها
70
hanieh72 گفت
در ضمن کسایی که گفته بودن چرا از ترم اول شعر آوردن اونجا پایین پاسخنامه نوشته اگه دانش آموزی سوال 41 رو جواب نداد معلمش بارم رو تو سوال 44 لحاظ کنه.
دستتنو درد نكنه كه گفتين...
راستي يه چيزي
دبيراي ما جوال رو تو كتاب كيسه معني كردن ولي تو پاسخنامه نوشته ظرفي از پشم بافته كه چيزها در آن كنند!!
كاشكي فهرست واژگان رو ميخوندم

اگه دبيرمون نمره نده........من...
من......
خب من بهش گل ميدم

Ali007

New Member
لایک ها
70
hanieh72 گفت
دستتنو درد نكنه كه گفتين...
راستي يه چيزي
دبيراي ما جوال رو تو كتاب كيسه معني كردن ولي تو پاسخنامه نوشته ظرفي از پشم بافته كه چيزها در آن كنند!!
كاشكي فهرست واژگان رو ميخوندم

اگه دبيرمون نمره نده........من...
من......
خب من بهش گل ميدم

mmmirani

New Member
لایک ها
3
بیت 44 رو کسی نوشت؟
انصافا شعر خوبی رو برای حفظ کردن نذاشتند.
اصلا نمی شد حفظ کرد!
مخصوصا ساعت 7 صبح بخوای حفظش کنی؟

mmmirani

New Member
لایک ها
3

Ali007

New Member
لایک ها
70
با عرض پوزش از اينكه يه پستو دوبار فرستادم(نميدونم چه بلاييه كه نازل شده بر من!)
آقاي اينيشتين من نوشتم! اين كه خوبه شانس آورديم اونو نياوردن.(براي اطلاع از شعر اون همون اوني كه بهم گفتي شعر اونو بخون بعد من گفتم مگه اونم شعر گفته!!!ببخشيد ديگه اوناش زياد شد)
از ساعت 7 صبح خوندي تا 12 شب!!واقعا" كه....
عجب خرخوني هستي.
راستي ميدونستي شيمي استانيه؟
و اينم ميدونستي من شيميمو گم كردم....
راستش يه هفته قبله امتحانا تو مدرسه جا گذاشتمش بعد از 3،2 روز فهميدم
از اون موقع تا الان دنبالشم!
يابنده محترم بياد تحويل بده.
آهاي يابنده!

C

counterexample

Guest
نمی شه نمره ی 44 رو در صورت ننوشتن به 41 بدن؟ (هر چند که من خودم یه مصراع ساختم و نوشتم و صد در صد غلط هم بود)
آقای سبحانی هم برای ما کیسه معنی کردن، میگم که، پاسخنامه ایراد داره، مثلاً: زنهای خوشه چین دو تا ظرف از پشم بافته شده و در آن چیزی قرار دهند با خود می آورند! هر چند که یه جورایی معنی کیسه رو میده اما مصحح که نمیدونه سوال تو یه جمله بوده، اگر بصورت جمله ای نمیدادن منم همین جواب پاسخنامه رو مینوشتم.

hanieh72

New Member
لایک ها
1
بابا چه قدر نگرانید؟ اگه دبیراتون گفتن کیسه باید کیسه رو درست بگیرن.(البته دبیرای ما هم گفتن کیسه ولی ما هر دو تا معنی رو نوشتیم) چون این مثل امتحان نهایی سوم نیست که جوابا باید حتما طبق پاسخنامه کشوری باشه. خودشون هم گفتن که این پاسخنامه فقط برای جلوگیری از پراکندگی هست
و دبیران میتونن نظر خودشون رو توی تصحیح لحاظ کنن.

mmmirani

New Member
لایک ها
3
vasebad گفت
نمی شه نمره ی 44 رو در صورت ننوشتن به 41 بدن؟ (هر چند که من خودم یه مصراع ساختم و نوشتم و صد در صد غلط هم بود)
آقای سبحانی هم برای ما کیسه معنی کردن، میگم که، پاسخنامه ایراد داره، مثلاً: زنهای خوشه چین دو تا ظرف از پشم بافته شده و در آن چیزی قرار دهند با خود می آورند! هر چند که یه جورایی معنی کیسه رو میده اما مصحح که نمیدونه سوال تو یه جمله بوده، اگر بصورت جمله ای نمیدادن منم همین جواب پاسخنامه رو مینوشتم.
من هم همین رو میگم . اگر نمره سوال 44 را به 41 بدن بیست میشم!
جوال را معلم ما کیسه ی پشمی معنی کرد.

mmmirani

New Member
لایک ها
3
Ali007 گفت
با عرض پوزش از اينكه يه پستو دوبار فرستادم(نميدونم چه بلاييه كه نازل شده بر من!)
آقاي اينيشتين من نوشتم! اين كه خوبه شانس آورديم اونو نياوردن.(براي اطلاع از شعر اون همون اوني كه بهم گفتي شعر اونو بخون بعد من گفتم مگه اونم شعر گفته!!!ببخشيد ديگه اوناش زياد شد)
از ساعت 7 صبح خوندي تا 12 شب!!واقعا" كه....
عجب خرخوني هستي.
راستي ميدونستي شيمي استانيه؟
و اينم ميدونستي من شيميمو گم كردم....
راستش يه هفته قبله امتحانا تو مدرسه جا گذاشتمش بعد از 3،2 روز فهميدم
از اون موقع تا الان دنبالشم!
يابنده محترم بياد تحويل بده.
آهاي يابنده!
ساعت 7 صبح روز امتحان شعر حفظ کردن خر خونیه؟
کی داره به کی میگه؟
تو که شیمی رو حفظی . کتاب میخوای چه کار؟

بالا