arash_thr

New Member
لایک ها
1
خیلی خوب ، تا چند روز دیگه تکلیفمون معلوم میشه . مسلما خیلی هامون ، به اندازه تعدادمون منهای 40 یا 50 ، قبول نشدن .

حالا میخوام ببینم اگه برگردیم عقب ، باز هم همین مسیری رو که طی کردیم دوباره میاییم یا نه ؟

فقط لطفا واقع بینانه جواب بدین . به نظرم حداقل واسه خودمون هم که شده بهتره به این سوالات جواب بدیم که :
خوب من این وقت رو سر این مطلب گذاشتم . چه چیزهایی از دست دادم و چه چیزهایی بدست آوردم ؟ و از همه مهمتر << آیا ارزشش رو داشت ؟ >>

نمیخوایم اینجا کسی روانشناس بشه و به دیگرون نصیحت کنه ، فقط میخوایم خدمون قلبا به این موضوع جواب بدیم .

*خودم برای خودم هم که شده جواب سوال رو میدم ، ولی آخر سر ، چون نمیخوام با پستم دیگرون رو جوگیر کنم ( حالا از هر طرف )
به شما هم پیشنهاد میکنم اول خودتون برای خودتون بنویسید و بعد بیاین اگه خواستین مال دیگرون رو بخونید .

هرچند احمقانه و بچه گانه ولی من فکر میکنم اگه جواب این سوال ها رو برای خودمون مشخص کنی و بعد به سراغ نتایج بریم خیلی بهتره .

IrNCO

New Member
لایک ها
42
البته كه ارزشش رو داشت
همين كه تونستم تا اينجا برسم واسه من خيلي ارزشمنده 8)

G

Guest

Guest
به نظر منم ارزششو داشت ... هر چند قبول نمي شم وليخوشحالم تا اين جاش اومدم :D

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
[align=justify:c89478b594]سلام آقا آرش؛
سوالت من رو به قديم‌هاي نه چندان دور برد! وقتي نتايج مدال‌هاي سال 79 اعلام شد و يكي از بچه‌هاي فيزيك به خاطر طلايي شدنش از هوش رفت :!: (نمي‌خوام غيبتش بشه چون هم مدرسه‌اي بوديم و هنوز هم كلي رفيقيم)
چند نفر بودند كه هميشه براي من جزء بدشانس‌ترين آدمها به حساب ميومدن:
- رتبه 11 كنكور (چون عكسش روي مجله‌ها نمي‌رفت)
- تراز 9999 كنكور (از ممتاز بودن ورودي خارج ميشد)
- ورزشكاري كه قبل از جام جهاني مصدوم بشه
- نامزد مجلسي كه 49 درصد راي بياره
و ...
اون روز فهميدم يكي از بدشانس‌ترين آدمها رو از ليست انداخته بودم « نقره‌ي المپياد »
من نقره گرفتم :cry:

اون وقتا هنوز امتيازي براي مدال‌هاي غير از طلا در نظر نگرفته بودند و نقره گرفتن من مساوي بود با اينكه انگار اصلا المپيادي نبودم :?

چند ماه و چند سالي گذشت! هنوزم كه هنوزه دارم به اون روزها تكيه مي‌كنم و چيزهايي رو كه ياد گرفتم به كارم مياد:
- برنامه‌ريزي براي كارهاي جنگي و عجله‌اي
- رقابت با كساني كه ممكنه بهتر باشند ( و نا اميد نشدن )
- روشهاي مطالعه‌اي كه براي من مفيد بوده و خودم كشف كردم (كه مطمئنا اگر المپياد وجود نداشت هنوز داشتم تلاش مي‌كردم تا ياد بگيرم چه طور بخونم كه « ياد بگيرم» ! )
- دوستان خيلي خوبي كه در اون مدت پيدا كردم و تا الآن خيلي به تعدادشون اضافه شده
- ايمان و اعتماد به نفسي كه به واسطه‌ي موفقيت اوليه پديد مياد و هر روز به من ميگه تو اين دنيا اقلا از 1 نفر ديگه بهتر هستم.
- و در آخرين مرحله «شيمي» :p علمي كه ياد گرفتم (البته فقط يك از هزارش رو) بعد علاقمند شدم و در دانشگاه علاقه‌ام رو پرورش دادم و هنوزم يكي از سرگرمي‌هاي من به حساب مياد. سرگرمي كه به تجارت و توليد و آموزش و خيلي چيزاي خوب ديگه تبديل شده :wink:

نمي‌خواستم خاطره تعريف كنم؛ هدفم از نوشتن مطالب بالا اين بود كه اگه 10 سال ديگه به ياد امروزت و اين سايت و سوالت و اين حرفا افتادي ببيني كه آيا خاطره‌ي خوبي برات مونده يا نه؟ كه اگه نمونده بود بتوني بقيه رو راهنمايي كني و از 10 سال بعد اونها مطمئن بشي :idea: [/align:c89478b594]

mohsen_A

New Member
لایک ها
2
مهم تراز همه اعتماد به نفسش بود كه به دست اورديم و تا آخر وقت امتحان همراهمون بود اونم اعتماد به نفسي كه نه تنها براي المپياد بلكه هر كار ديگه اي(مثل كنكور...) به درد ميخوره

پس ميبينيم كه ارزشش رو داشت

hedayat-chem

New Member
لایک ها
0
با اينكه به احتمال زياد قبول نمي شم ولي مطالعه براي المپياد در سال گذشته مفيد ترين كاري بود كه در عمر 17 ساله ام انجام داده ام . هيچ وقت پشيمان نيستم واگر دوباره به اول سال برگردم همين مسير را سخت كوشانه تر و محكمتر ادامه مي دهم .
به قول محسن : پس مي بينيم كه ارزشش رو داشت.

hedayat-chem

New Member
لایک ها
0
اگه 50 روز گذشته ( از بعد از مرحله 2 ) برگرده به هيچ وجه كارهايي كه انجام دادم را تكرار نخواهم كرد . اين همه اضطراب و استرس و اظهار نظر هاي غير مفيد در مورد كف نمره و تاريخ اعلام نتايج و ... .
از 50 روز اخير زندگي خود بسيار پشيمانم.
اي كاش كمي صبور بودم

Mojtaba044

New Member
لایک ها
3
مسلما ارزشش رو داشت. اقلا یه چیزی یاد گرفتم و کلی به دانسته هام اضافه شد. علاوه بر این یاد گرفتم که چه جوری درس بخونم و دیگه برای کنکور هم مشکلی ندارم.

IrNCO

New Member
لایک ها
42
بد ترين حالت واسه يه المپيادي اينه كه(البته تا اينجا) با اينكه كلي زحمت كشيده بازم قبول نشه
بنظر من كه هيچي رو از دست نداده چون كلي تجربه جديد كسب كرده كه شايد ديگه چنين موقعييتي براش تو زندگي پيش نياد و ميتونه عالي ازش استفاده كنه تا در مراحل بعدي زندگي انسان موفقي باشه
مهم آخرين روزه كه از خودت و كارايي كه كردي راضي باشي

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
خوب معلومه كه ارزششو داشت ...الميادخودش نه ولي چيزايي كه به من ياد داد يا بهتر بگم من ازش يادگرفتم واقعا ارزش داشت...اون شب بيدار موندنا...اون گريه كردنا وخنديدنا ارزش داشتن ودارن...
من چه قبول بشم وچه نشم اگه بازم به عقب برگردم دوباره برا المپياد مي خونم ولي اين بار نهايت سعي ام رو مي كنم تابهتر بخونم و بيشتر يادبگيرم ويادبدم... :wink: :D

IrNCO

New Member
لایک ها
42
:cry: المپياد كه گريه نداره!(فكر ميكنم بخاطر اينكه از لحاظ ادبي قشنگتر بشه نوشتيش)
اون گريه كردنا

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
نه خوب خواستم قشنگ بشه... :wink: ولي بعضي وقتا واقعا خسته شدم...

elmira

New Member
لایک ها
0
بهتره من که رو المپیاد زیاد وقت نذاشتم رو قیمتش ارزش گذاری نکنم! اما دلم می خواست اگه برمیگشتم به عقب المپیاد خوندن رو زودتر شروع می کردم حداقل از اول مهر 86! ولی حالا هم چیزی رو از دست ندادم و در عوض کلی دوست خوب پیدا کردم و همین برام کافیه!!!! :wink:

F

fateme

Guest
ببخشيد ها الميرا جون كي بود تا شب ساعت 3 درس مي خوند نمي خواي يگي كه من نبودم هاااااا......
وحالا داري مي گي كه من وقت نزاشتم تك تك ما لايق المپياديم

mshf

New Member
لایک ها
10
بچه ها شرمنده من وقتي بچه بودم راهنمايي هميشه دوست داشتم المپيادي بشم تصميم ميگرفتم بخونم اما بيشتر از دو هفته نميپاييد خلاصه تصميم به شركت توي رياضيوفيزيكوزيستوكامپيوتر را گرفتم ولي نا اميد بودم پارسال خواهرم زيست اورد نخونده ولي براي مرحله دوم نخوند به من گفت بشين بخون خلاصه سرتونو درد نيارم نخوندم تا وقتي كه به واسطه مفهومي خوندن زيست وشيمش اوردمو باز نخوندم مدرسه هم به واسطه مدير دلبندم برامون دير كلاس گذاشتخلاصه من خيلي دير فهميدم ارزشش رو ذاشت وبهتون تبريك ميگم

parmice

New Member
لایک ها
2
لااقل اگه قبول نشيم مطمئنيم كه شيمي رو توي كنكور صد درصد مي زنيم! :lol:
تازه براي من كه بد نشد شيميم خيلي خوب شد!
البته يه بدي هم داشت اونم اين كه بچه ها سوالاي شيمي شون رو از من مي پرسن! البته این بد نیست ولی وای به حال وقتی که بلد نباشی جواب بدی. اونم جواب سوالای یه بچه سمپادی!
ولی خداییش اگه قبول نشم خیلی ناراحت می شم :( چون همه حتی در ودیوار بهم امیدواری دادن و گفتن تو قبولی!

Rostami

New Member
لایک ها
15
با اينكه قبول نشدم ولي آره ارزششو داشت .قبول دارم كه خيلي چيزا رو از دست دادم ولي آره ارزششو داشت
آدم تو زندگيش فقط يه بار خيلي چيزا رو تجربه ميكنه!!وهمين يه بار چيزاي زيادي بهش ياد ميده مثلا اينكه ارزششو نداشت.!!!!!

kquran

New Member
لایک ها
18
همه چيز تموم شد...رقابتي رو ميگم...ولي خوب تازه كلي چيز شروع شده!!!
منم همه مي گفتن قبولي ...ولي ديدن گفتم نيستم...
بيخيال

elmira

New Member
لایک ها
0
فاطمه جون تو دوره براي اين كه باهم باشيم تا اون موقع بيدار بودم ساعت 3 نه و 2!!!! يادش به خير! راستي تو و ساحل و سايه چيكار مي كنين؟ خبري از ما نميگيرين

elmira

New Member
لایک ها
0
از همه عذر ميخوام اشتباهي شده!

بالا