از قدیم رسم بوده ! ( لطفا فقط فکر کنید ! )

ADABIYAT

New Member
لایک ها
35
پاسخ : از قدیم رسم بوده ! ( لطفا فقط فکر کنید ! )

با اجازه من 2 مطلب دیگه اضافه می کنم که کمی با این تفاوت داره اما بی شباهتم نیست

چند تا از محقق ها روی موجودی به نام کک آزمایشاتی را انجام دادند: کک رو داخل یه لیوانی گذاشتند دیدن کک می پره بیرون،دو باره این کار رو انجام دادند دیدند بازم کک می پره بیرون چون ذات و فطرت کک پرشه....
بار سوم بشقابی را روی لیوان گذاشتند،دیدن کک می پره ولی این بار هی سرش به بشقاب میخوره

ولی کک نا امید نشد 5 بار پرید ولی بازم سرش به بشقاب خورد

خلاصه کک برای بار ششم هم پرید ام این بار اگه لیوان 10cmبود کک 9cmمی پرید که هم فطرت خودشو
حفظ کنه هم سرش به بشقاب نخوره...
بعد از چند روز محقق ها بشقاب رو برداشتند..
دیدند ککی که تا قبل از این 1 ثانیه هم داخل لیوان نمیموند،حالا می پره اما هنوز همون 9cm،چون فکر میکنه
هنوزم بشقابی روی لیوان هست!!!!
(این داستان نیست حقیقته چون خودم در رادیو از یک روانشناس شنیدم.)

فیل ها را می توان با محدودیت ذهنی کنترل کرد. پای فیل سیرک رادر مواقعی که نمایش نمی دهند، می بندند.
بچه فیل ها را با طنابهای بلند و فیلهای بزرگ را با طنابهای کوتاه، به نظر میاید که باید بر عکس باشد، زیرا فیلهای پر قدرت به سادگی می توانند میخ های طناب را از زمین بیرون بکشند ولی اینکار رو نمی کنند.
علت این است که انها در بچگی طنابهای بلند را کشیده اند و سعی کرده اند خود را خلاص کنند و سرانجام روزی تسلیم شده اند و دست از این کار کشیده اند. از آن پس آنها تا انتهای طناب می روند و می ایستند انها این محدودیت رو پذیرفته اند.

(این رو اولین بار در مکتوب پائولو کوئلیو خوندم با جست و جویی هم که در اینترنت انجام دادم به منبع کاملا موثقی نرسیدم ولی فکر نمی کنم مطلبی تخیلی باشه)

سایت پائولو کوئلیو
The elephant and the rope — Paulo Coelho's Blog

مطلب دوم رو توی این سایتم دیدم متنش جالب بود:

Elephant’s Story | ProsperYoung.com /

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا