SHAKHMARD

New Member
لایک ها
405
پاسخ : اسید باز در شیمی معدنی

دوست مهربان من چرا عصبانی میشی؟؟!! هر کس اینجا نظرش رو ميگه... چیز مهمی هم نیست. یه سوال ساده هست که چند نفر نظر متفاوتی دارن... آقای عفتی این قدر لفتش بدن جوابونگن اینجوری میشه دیگه....
اخه نمیزارن ادم راحت باشه عزیزم:188: شمام اگه یه حرفو هزار بار با لحن عالمانه!!! بزنن تو سرت همین جوری میشی! اگر نه ما خاک پای همه هم هستیم!

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
3

به طور کلی ch3)_n) جز گروه های الکترون دهنده محسوب میشه و باعث افزایش قدرت بازی میشه پس ,b(c[SUB]6[/SUB]h[SUB]2[/SUB](ch[SUB]3[/SUB])[SUB]3[/SUB])[SUB]3 بیش ترین قدرت بازی و کمترین قدرت اسید ی داره وبعد از اون [/SUB]b(ch[SUB]3[/SUB])[SUB]3[/SUB] نسبت به b(c[SUB]6[/SUB]h[SUB]2[/SUB](ch[SUB]3[/SUB])[SUB]3[/SUB])[SUB]3 قدرت بازی کمتر و قدرت اسیدی بیشتری داره[/SUB]

حالا بین Bf[SUB]3 و [/SUB], b(c[SUB]2[/SUB]h[SUB]5[/SUB])[SUB]3 چون F جز گروه های الکترون کشنده محسوب میشه و باعث افزایش قدرت اسیدی میشه پس قدرت اسیدی [/SUB][SUB]3 [/SUB]Bf [SUB]بیشتر از قدرت اسیدی [/SUB] b(c[SUB]2[/SUB]h[SUB]5[/SUB])[SUB]3

[/SUB]
[SUB]به تر تیب افزایش قدرت اسیدی[/SUB]Bf[SUB]3[/SUB] > b(ch[SUB]3[/SUB])[SUB]3[/SUB] ,< b(c[SUB]2[/SUB]h[SUB]5[/SUB])[SUB]3[/SUB] > b(c[SUB]6[/SUB]h[SUB]2[/SUB](ch[SUB]3[/SUB])[SUB]3[/SUB])[SUB]3[/SUB]

آخرین ویرایش توسط مدیر

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

به طور کلی ch3)_n) جز گروه های الکترون دهنده محسوب میشه و باعث افزایش قدرت بازی میشه پس ,b(c[SUB]6[/SUB]h[SUB]2[/SUB](ch[SUB]3[/SUB])[SUB]3[/SUB])[SUB]3 بیش ترین قدرت بازی و کمترین قدرت اسید ی داره وبعد از اون [/SUB]b(ch[SUB]3[/SUB])[SUB]3[/SUB] نسبت به b(c[SUB]6[/SUB]h[SUB]2[/SUB](ch[SUB]3[/SUB])[SUB]3[/SUB])[SUB]3 قدرت بازی کمتر و قدرت اسیدی بیشتری داره[/SUB]

حالا بین Bf[SUB]3 و [/SUB], b(c[SUB]2[/SUB]h[SUB]5[/SUB])[SUB]3 چون F جز گروه های الکترون کشنده محسوب میشه و باعث افزایش قدرت اسیدی میشه پس قدرت اسیدی [/SUB][SUB]3 [/SUB]Bf [SUB]بیشتر از قدرت اسیدی [/SUB] b(c[SUB]2[/SUB]h[SUB]5[/SUB])[SUB]3

[/SUB]
[SUB]به تر تیب افزایش قدرت اسیدی[/SUB]Bf[SUB]3[/SUB] > b(ch[SUB]3[/SUB])[SUB]3[/SUB] ,< b(c[SUB]2[/SUB]h[SUB]5[/SUB])[SUB]3[/SUB] > b(c[SUB]6[/SUB]h[SUB]2[/SUB](ch[SUB]3[/SUB])[SUB]3[/SUB])[SUB]3[/SUB]
تا یه جاهایی رو قبول دارم اما بقیش رو نه!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

من میخام نیام ایریسک هی ادمو وسوسه میکنین!
الان همه ی اینارو تنهایی فهمیدی!!! همه ی این حرف هارو قبلن هم زدن بچه ها! بحث سره اینه که الان بین این دو عامل (رزونانس و القایی) برای کدوم اهمیت بیشتری قائلی:216:.اگر نه منم میدونم که گروه های الکترون دهنده برای قدرت اسید خوب نیس:45:(از لحن پستت اصلن خوشم نیومد!!بی سواد که نیستم که الکترون دهندگی متیل رو به من یاد میدی!!!!!!!!!!!)
منم اینجوری تصمیم گرفتم! دلیل این انتخاب رو هم که گفتم!اگه انتخاب براتون سخته و خیلی راحت میگید بستگی به قدرت اونا داره لازم نیس پست بزاری این تاپیکو برای اینکه انتخابتو بگی گذاشتن اگر نه احتمالاتو همه یاد دارن.!!
منم ریسک بزرگی کردم درست به همون اندازه ی شما!!! حالا هم هر اتفاقی ممکنه و من ازون اتفاق اصلن نمیترسم چون دلیلی برای ترس نمیبینم! چند تا شبه المپیادی (!) هستیم که داریم بحث میکنیم یا حرف من درسته یا شما!!! چرا اینقد حرف های تکراری بلغور میکنید شما ها!!!در ضمن فک نمیکنم که با قدرت اکسید کنندگی بشه درباره ی قدرت اسیدی تصمیم گرفت مثلا قدرت اسیدی اکسی اسید های کلر با افزایش تعداد اتم های اکسیژن متصل به اتم کلر زیاد می شه ولی قدرت اکسید کنندگی این اکسی اسید ها از پر کلریک اسید به سمت هیپو کلرواسید افزایش می یابد.!!! یا مثلا برای قدرت اسیدی عوامل زیادی مثل پایداری انیون وجود داره مثلن همین هالوژن ها که شما میگی! از بالا به پایین قدرت اکسید کنندگی شون کم میشه اما در هیدرید های اونا از بالا به پایین قدرت اسیدی زیاد میشه!!!!!!
دوست عزیز من نه اون مطالب رو تنهایی فهمیدم نه با کسی بحثی دارم....در ضمن من قصد درس دادن چیزی به کسی رو ندارم و مظمونا شما سوادتون از من بیشتره...نه از نظر من بلکه به طور کلی اثر رزونانس اهمیت بیشتری داره...در ضمن منظورم از اکسندگی بور تری فلوئورید یه جورایی قدرت اسیدیش بود!(شرمنده که بد بیان شد!)

لایک ها
3

چه قدر شما عصبانید اینجا همه اومدن بحث علمی میکنن نه جنگ و دعوا و حال گیری :83:و این که من خیلی از تو بیشتر بلدم پس تو خنگی من باهوش لطفا کمی رعایت کنید

لطفا هم بگید کدوم قسمت قبول دارید کدوم قسمت نه؟وکمی هم در این مورد توضیح بدید

SHAKHMARD

New Member
لایک ها
405

تا یه جاهایی رو قبول دارم اما بقیش رو نه!

دوست عزیز من نه اون مطالب رو تنهایی فهمیدم نه با کسی بحثی دارم....در ضمن من قصد درس دادن چیزی به کسی رو ندارم و مظمونا شما سوادتون از من بیشتره...نه از نظر من بلکه به طور کلی اثر رزونانس اهمیت بیشتری داره...در ضمن منظورم از اکسندگی بور تری فلوئورید یه جورایی قدرت اسیدیش بود!(شرمنده که بد بیان شد!)
ببخشید داداش من اون موقع اعصابم خورد بود!
در ضمن من هیچ وقت ادعایی نداشتم!!!و ندارم!

چه قدر شما عصبانید اینجا همه اومدن بحث علمی میکنن نه جنگ و دعوا و حال گیری :83:و این که من خیلی از تو بیشتر بلدم پس تو خنگی من باهوش لطفا کمی رعایت کنید

لطفا هم بگید کدوم قسمت قبول دارید کدوم قسمت نه؟وکمی هم در این مورد توضیح بدید
من هیچوقت همچین منظوری نداشتم!
شما هم اگه صفحه های قبل رو بخونی شاید نظرت عوضید!!!

آخرین ویرایش توسط مدیر

sina16

New Member
لایک ها
313

بیش از یک ماه گذشته و آقای عفتی هنوز جواب نهایی رو نگفتن!!!

mehran_151m

New Member
لایک ها
89

راهنمایی: به اسید و باز سخت و نرم ربط داره (وگرنه روی سوال نمیگفت در واکنش با آمونیاک)
به جای اینکه همین طور بشینید استدلال کنید یکم از کتب معدنی مطالعه کنید.

بالا