Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062
پاسخ : اشکالات زیست اول دبیرستان

گفتم ک دليلشو نميدونم ک چرا سيانو باکتر ها درون همزيست شدن!!!!حتما پرون همزيستي ارغوانيا از ساير جهات نا موفق بوده(مثلا سلول هضمشون ميکرده!!!!)
بعد تين ک ما n نوع باکتري دارسم ک فقط يکيشون شده ميتوکندري!!بقيشونم تنفس هوازي ميکردن!!اينم ميتونه اتفاقي باشه(سلول بقيه رو غذا ديده ولي اين يکي رو دوست هوازي!!!!)
حرف من تصلا ايني ک ميگينو نميگه!!!
اگّه در ابتدا ارغوانيها ب خاطر نور سبز جلوتر بودن دليل نميشه در 1ميليارد سال تکامل سبزا ازشون جلو نزنن!!!ممکنه ويژگي هي ديگه خيلي خوبي داشته باشن!!!!!و اين ک تازه رنگيزه کمکي هم در صورت نياز ساختن!!!
دليلش اين هايي كه مي گوييد فكر نكنم باشد يا احتمالشان انقدر كم هست كه ازشان صرف نظر شود !!!
ولي فكر كنم دليلش در همين يك عبارت باشد : باكتري هاي ارغواني محصول فرعي شان اكسيژن نيست بلكه سولفور است !!!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

علت جلو زدن يك ميليارد (!؟) سال سيانوباكتر ها إز ارغواني ها هم به همين خاطر هست.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

بعد مي شود منبع حرف تان مبني بر روي سطح اب زيست كردن باكتري هاي ارغواني رنگ و در اعماق اب زيست كردن سيانوباكتر ها را بگوييد ؟ :confused:

arian khani

New Member
لایک ها
41

دليلش اين هايي كه مي گوييد فكر نكنم باشد يا احتمالشان انقدر كم هست كه ازشان صرف نظر شود !!!ولي فكر كنم دليلش در همين يك عبارت باشد : باكتري هاي ارغواني محصول فرعي شان اكسيژن نيست بلكه سولفور است !!!---- دو نوشته به هم متصل شده است ----علت جلو زدن يك ميليارد (!؟) سال سيانوباكتر ها إز ارغواني ها هم به همين خاطر هست.---- دو نوشته به هم متصل شده است ----بعد مي شود منبع حرف تان مبني بر روي سطح اب زيست كردن باكتري هاي ارغواني رنگ و در اعماق اب زيست كردن سيانوباكتر ها را بگوييد ؟ :confused:
اولا ک برتري سسانو باکتري ها ب اين بر ميگرده ک منبع الکترونشون آبه ک در مقايسه با ترکيبات گوگرد دار و ترکيبات دبگر(همهي ارغوانيا گوگرد توليد نمکنن اونيک شما ميگي گوگردي ارغوانيه غير گوگرديشم داريم!!!)خيلي فروان تره(دليلاي ديگه هم داره من ک گفتم از ساير جهات سيانوباکتر ها بهترن!!!)منبع:المپياد زيست شناسي ايران دوره نهم سوال15!!!(اين منبعي ک خودتون خاسته بودين نه بقيه ي حرفا!!!)

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

اولا ک برتري سسانو باکتري ها ب اين بر ميگرده ک منبع الکترونشون آبه ک در مقايسه با ترکيبات گوگرد دار و ترکيبات دبگر(همهي ارغوانيا گوگرد توليد نمکنن اونيک شما ميگي گوگردي ارغوانيه غير گوگرديشم داريم!!!)خيلي فروان تره(دليلاي ديگه هم داره من ک گفتم از ساير جهات سيانوباکتر ها بهترن!!!)منبع:المپياد زيست شناسي ايران دوره نهم سوال15!!!(اين منبعي ک خودتون خاسته بودين نه بقيه ي حرفا!!!)
بله. ارغواني غير گوگردي إز هيدروژن استفاده مي كنند كه برعكس خيلي خيلي خيلي خيلي كم هستند.
ولي جالب هست در هـيچ جايي به اين مسئله اشاره نشده است كه ارغواني ها روي سطح اب و ان ها در اعماق هستند.(نه ويگي بديا و نه دايرة المعارف ديگري !!!)
خب مرحله اول يا دوم ؟

arian khani

New Member
لایک ها
41

بله. ارغواني غير گوگردي إز هيدروژن استفاده مي كنند كه برعكس خيلي خيلي خيلي خيلي كم هستند.
ولي جالب هست در هـيچ جايي به اين مسئله اشاره نشده است كه ارغواني ها روي سطح اب و ان ها در اعماق هستند.(نه ويگي بديا و نه دايرة المعارف ديگري !!!)
خب مرحله اول يا دوم ؟
مرحله2
معلومه ک جايي ننوشته چون ديگه رو سطح آب نيستن(اون ماله قديما بود!!!!)

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

مرحله2
معلومه ک جايي ننوشته چون ديگه رو سطح آب نيستن(اون ماله قديما بود!!!!)
ممنون. ديدم.
يادم باشد إز اين پاسخ نامه ها يك خلاصه تهيه كنم، خيلي اطلاعات جالبي دارند ها. :D :p
بله. ولي پس چرا محل زندگي سيانوباكتر ها را در هيچ جا اعماق دريا نزدند ؟؟؟
تازه ارغواني رنگ ها برعكس در اعماق زندگي مي كنند ان هم براي وجود منبع گوگرد !!
تازه نور قرمز كه نمي تواند عبور كند و به اعماق برسد !!!!!!
:confused: [MENTION=13373]Masoud-s[/MENTION] [MENTION=11199]Catalyst[/MENTION] [MENTION=14956]Ardavan[/MENTION]
نظرتان جيست ؟

Catalyst

Active Member
لایک ها
174

شرمنده ولی اگه الان ذهنم بعد 6ماه دس نزدن به گیاهی به شدت درگیرش نبود یه جوابی پیدا میکردم!
تو جواب همون سوال که در مورد این مطلب بود گفته بود purple bacteria تو اعماق کم زندگی میکردن و طول موج های که اونا جذب نمیکردن به ارگانیسمای فتوسنتتیک اعماق پایین تر میرسید

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

شرمنده ولی اگه الان ذهنم بعد 6ماه دس نزدن به گیاهی به شدت درگیرش نبود یه جوابی پیدا میکردم!
تو جواب همون سوال که در مورد این مطلب بود گفته بود purple bacteria تو اعماق کم زندگی میکردن و طول موج های که اونا جذب نمیکردن به ارگانیسمای فتوسنتتیک اعماق پایین تر میرسید
بله. در جدولي كه الان رو به روي من هست همين را نوشته اند. درصورتي كه اين گونه نيست.

بالا