اشکالات زیست شناسی

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
من که فکر کردم ایشون دارن واسه تخصص میخونن!!!
آخه سوالای امتحان تخصص همینطوریه میگه یه مریض با این شرایط بهت مراجعه کرده!! میخوای چیکار کنی؟!!!!

لایک ها
1
سلام...

تو سوالا زیست شناسی درمان بیماری میاد؟؟؟؟؟؟؟
دوست عزيز اينها اشكالات خود من هستن...من دوست ندارم فقط المپيادي بخونم كلا زيست رو دوست دارم پس سعي مي كنم اطلاعاتم رو افزايش بدم...

من که فکر کردم ایشون دارن واسه تخصص میخونن!!!
آخه سوالای امتحان تخصص همینطوریه میگه یه مریض با این شرایط بهت مراجعه کرده!! میخوای چیکار کنی؟!!!!
اين سوالا براي من پيش اومده.خيلي دوست دارم به جوابشون برسم ولي متاسفانه فعلا نتونستم.

mshf

New Member
لایک ها
10
جوابتون را شاید 3 سال دیگه بتونم بدم
شایدم 7 سال ولی طبق گفته استاد خلینا بخش زیست کم کم راه اندازی میشه و اگه مسیولش رشتش پزشکی باشه میتونه جواب همه سوالاتون را بده

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361
بچه ها من تا ساعت 7.30 اموروز به این سوالا جواب می دم فقط 3 4 ساعت وقت بدید.

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361
من فقط جواب دو سه تا شو پیدا کردم

غلط باشن .... ....
1)در کتف
2)

3)در درمان بیماری مایستنی گراویس
4)

.
.
.
بچه یه سوال دارم
هر سلول حاصل از میوز در پولک نر و پولک ماده به ترتیب چند بار میتوز انجام می دهد تا تبدیل به گامت شود؟

و
گیاهی ساقه بلند با گل های قرمز با گیاهی ساقه کوتاه دارای گل های سفید امیزش کرده و همه ی زاده ها ساقه متوسط و گل های صورتی دارند پس از خود لگاهی این گیاه در نسل دوم احتمال گیاه ساقه بلند با گل های صورتی چقدر است؟

mshf

New Member
لایک ها
10
در مخروطیان مگاسپور (تا اونجا که میدونم)به تعداد نامعلومی میتوز کرده و اندوسپرم را تشکیل میدهد ولی در نهاندانگان 3 تا میتوز در مخروط نر میکروسپور 2 بار میتوز میکند و گامتوفیت را میسازد و در نهاندانگان میکروسپور یک بار میتوز میکند و دانه گرده رسیده را میسازد
خودلقاحی این گیاه منظورتون گل های متوسط با گل های سفیده؟اگه همینه این گیاه را والد گرفتی یا نسل اول؟

Ali007

New Member
لایک ها
70
مايستني گراويس ميدونين چيه؟خب اينه:

همیاستنی گراویس(اسمه صحيحش اينه) یك بیماری خود ایمن نادر است كهدر آن انتقال پیام های عصبی به عضلات مختل میشود. پیریدوستیگمین(تعجب نكنين اسمه داروهه!) با طولانیكردن پیام های عصبی، بر قدرت عضلانی می افزاید اما خود بیماری را معالجهنمی كند. در موارد حاد، آن را با كورتیكواستروئیدها یا داروهای دیگر تجویزمی كنند. این دارو می تواند فلج موقت روده بزرگ و احتباس ادرار بعد از عملجراحی را بهبود بخشد.

از دارهاي ديگه به مستينون ميشه اشاره كرد.
ولي فكر نكنم سيگار براي درمان اين بيماري موثر باشه؟

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361
من خودمم نمی دونستم از یکی پرسیدم این بیماری رو گفت این توضیحاتی رو که هم گفتی گفت.

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361
فکر کنم خود لگاهی گل های متوسط با گل های سفید
نسل اول نمی تونم حلش کنم.

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361
ببخشید خود لگاهی مگه تو یه گیاه صورت نمیگیره؟پس چرا
گل های متوسط با گل های سفید
؟

mshf

New Member
لایک ها
10
طبق برداشت من گیاه صورتی و متوسط را گرفته نسل اول و حاصل خودلقاحیش را خواسته احتمال صورتی شدن یک دوم و احتمال قرمز شدن یک چهارم پس در کل یک هشتم نیازی به توضیح احتمال هر مورد که نیست؟؟؟

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
در مخروطیان مگاسپور (تا اونجا که میدونم)به تعداد نامعلومی میتوز کرده و اندوسپرم را تشکیل میدهد ولی در نهاندانگان 3 تا میتوز در مخروط نر میکروسپور 2 بار میتوز میکند و گامتوفیت را میسازد و در نهاندانگان میکروسپور یک بار میتوز میکند و دانه گرده رسیده را میسازد
البته در نهاندانگان 3 تا میتوز در اسپوروفیت ماده(با یه تقسیم میتوز بدون سیتوکینز) تولید کیسه رویانی میکنن و در دانه گرده رسیده با یک میتوز پس از میوز تولید میشن
و در باز دانگان ماده با تعداد نامعلوم میتوز بافت آندوسپرم رو تولید میکنه و نر با 2 میتوز دانه گرده رو!

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361
میشه با ژنوتیپشونم حل کنید؟ مممممممنون

mshf

New Member
لایک ها
10
درست منظورت را نمیفهمم ولی اگه اونیه که فکر میکنم در الل های غالب ناقص ژنوتیپ و فنوتیپ یکسانه

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
میشه با ژنوتیپشونم حل کنید؟ مممممممنون

چرا نمیشه؟ فقط یه سوال شما کلاس سومی هستین یا کنکوری؟

P: MMRR x NNWW
F1: MNRW
F1 x F1: MNRW x MNRW
F2: (/25 MM + /5 MN + /25 NN) x (/25 RR +/5 RW + /25 WW)-1
F2: /125 MMRW +....... -2

توضیحات:
1- M آلل ساقه بلند N ساقه کوتاه R رنگ قرمزی و W سفیدی
2-/125 همون یک هشتمه
3- پدر جدم در اومد تا نوشتمش!!!

Artimis

New Member
لایک ها
0
این درسته که انگشتا ماهیچه ندارن؟پس چه جوری حرکت می کنن؟
تو کتاب دوم می شه جواب فعالیت ص 119 سوال3 بخش ب و ج بگین؟

Artimis

New Member
لایک ها
0
یکی نیس جواب منو بده

فردا امتحان زیست دارم از سمپاده ها!!!!!!!!!!!!!!

کلیم اشکال دارم یکی جواب بده دیگه

بالا