abrang

New Member
لایک ها
748
پاسخ : المپیاد جغرافی؟؟!!!

بچه ها واسه المپ جغرافی نقشه مقشه رو یاد می گیریم یا چیزای دیگه هم هستن:218:
خب قاعدتا چیزای دیگه م هس ولی استانشناسی م هس؟

Asma MD

Well-Known Member
لایک ها
253

آره جغرافیا مسئله هم داره ولی خداییش نقشه هاش خیلی سختن ....:207:

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

المپیاد جهانی هم داره؟
اگه داشته باشه واقعا سخته

*biology*

New Member
لایک ها
519

فکر نکنم شرکت کننده هاشش زیاد باشن:53::88:.

platopluto

New Member
لایک ها
1,103

چرا باید المپیاد های زیبایی نظیر فیزیک و نجوم رها بشه و به جغرافی پرداخته بشه؟!
حداقل تاریخ پیش از انقلاب میذاشتن باز یه چیز!!!

abrang

New Member
لایک ها
748

المپیاد جهانی جغرافیا مدت هاست که داره برگزار میشه.....البته مثل اینکه تا الان ایران تیم نفرستاده نمی دونم!(ویرایش جدید پستم!)....فقط تا الان زیر نظر باشگاه نبوده. یه سرچ بکنید تو نت...

و یه چیز دیگه.... بچه ها این حرفا چیه می زنین.... تو کشوارای دیگه نخود شناسی م المپیاد داره!... و قرار نیست به ازای هر المپیاد جدیدی که میاد یه المپیاد حذف شه ( !) یا بهش بی توجهی شه که ( البته جغرافی که گفتم ... چندین ساله که برگزار میشه)

خب مسلما هر کسی واقعا رشته ی المپیادی ش رو دوس داره... ولی قرار نیس همه مثه هم باشن .... اگه کسی یه رشته رو دوس نداش 10000 نفر دیگه هستن که دوس دارن!:99:

آخرین ویرایش توسط مدیر

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

آخه من نمی دونم .... مگه هدف المپیاد شناسایی استعداد ها نیست؟ خوب الان این المپیاد جغرافی چه استعدادی می تونه از توش دربیاد وقتی بیشتر مطالبش حفظیه ..... بیشتر شبیه امتحانه تا المپیاد

zahra

New Member
لایک ها
609

جغرافی خیلی سخته:(
من حاضرم تاریخ ایران و اسلام و اروپا با تاریخای دقیقش حفظ کنم ولی نقشه نذارن جلوم و نگن محصولات فلان کشور بگو!!
خیلی سخته!!..
خدارو شکر تو مدرسمونم المپیادیا از کلاس جفرافی معافن!!
واقعا استعداد میخواد ادم بتونه این مطالب سنگینو یاد بگیره!

m.biology

New Member
لایک ها
319

بزرگترين مشكل اينه كه تمام هدف توي بقيه المپياد ها ايده زدنه يا نوآوري مثلا اونوقت تو مثلا براي چيه المپياد جغرافي مي خواي ايده بزني؟؟!!!!
البته من همين مشكلو با ادبي هم دارم به نظرم اگه به جاي ادبي نانو بود بهتر بود چون تو اون خيلي بيشتر ميشه ايده زد يا نو آوري داشت...
البته الآن يه لشكر ادبي ميريزن سرم لهم ميكنن...!!!

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

بزرگترين مشكل اينه كه تمام هدف توي بقيه المپياد ها ايده زدنه يا نوآوري مثلا اونوقت تو مثلا براي چيه المپياد جغرافي مي خواي ايده بزني؟؟!!!!
البته من همين مشكلو با ادبي هم دارم به نظرم اگه به جاي ادبي نانو بود بهتر بود چون تو اون خيلي بيشتر ميشه ايده زد يا نو آوري داشت...
البته الآن يه لشكر ادبي ميريزن سرم لهم ميكنن...!!!
باز به نظرم المپیاد ادبی توش یه خلاقیتی هست که مثلا یه شعرو رمز گشایی کنن یا یه آرایه قشنگ از تو شعر دربیارن ... یا معنی یه عبارت زیرکانه بگن .... ولی آخه جغرافی؟؟؟ ...

m.biology

New Member
لایک ها
319

البته اين حرف شما غلطه
جغرافي پر از ايده اس!!!
مثلا اينكه يه رشته كوه جديد كشف كني!!! يا مثلا اين تعريف هاي چرت و پرت را يكي زياد كني
مثلا يه تعريف جديدي بدي : به نام نوك قله كوه!!!!:مرتفع ترين نقطه كوه...!!!!

geniusnavid

New Member
لایک ها
84

دوستان خواهشا آخه اطلاعی از چیزی ندارین بیخودی اظهار فضل نکنین نمونه ای از خلاقیت تو این المپیاد همون جریان های هوایی و دریایی هستش ک کلی سوال خفن میشه ازشون طرح کرد.مثلا اگه تو استوا یه باکتری بذاریم به کودوم کشور ها ابتدا و بعد چه جوری پخش میشه یا هزاران نمونه دیگه.

m.biology

New Member
لایک ها
319

دوستان خواهشا آخه اطلاعی از چیزی ندارین بیخودی اظهار فضل نکنین نمونه ای از خلاقیت تو این المپیاد همون جریان های هوایی و دریایی هستش ک کلی سوال خفن میشه ازشون طرح کرد.مثلا اگه تو استوا یه باکتری بذاریم به کودوم کشور ها ابتدا و بعد چه جوری پخش میشه یا هزاران نمونه دیگه.
سوالتون و ايدش به مقدار كافي گوياي حرف من است...!!!!

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

آقا یک خورده از این المپیاد جغرافی اطلاعات می خوام بچه های ما می خوان شرکت کنند

Dark Sky

New Member
لایک ها
7

چرا اين حرفو ميگين؟به نظر من خيلي هم خوبه.شايد تو ايران آينده اي نداشته باشه ولي يكي از بهترين رشته ها تو ساير كشورهاست وخيلي هم درس زيبا وجالبي است.مخصوصا نقشه خواني.
به نظر من خيلي ها به طرفش كشيده ميشن. اگه يه كم زودتر ميومد من خودم توش شركت ميكردم.چون عاشق جغرافيم(البته من نجومو ول نمي كنم)ولي اگه ميشد هردوشونو با هم ميدادم.

plus me

New Member
لایک ها
39

جدا از شوخی و گفتن بی خاصیت بودن و این حرف ها ....واقعا منابع این المپیاد قراره چی باشه؟
در ضمن ایران یک جهانه داخل یک مرز.هرچند کتابهامون بدرد نخورن ولی جغرافیای ایران کم نظیر نه بهتره بگم بی نظیره:68:

m.biology

New Member
لایک ها
319

جدا از شوخی و گفتن بی خاصیت بودن و این حرف ها ....واقعا منابع این المپیاد قراره چی باشه؟
در ضمن ایران یک جهانه داخل یک مرز.هرچند کتابهامون بدرد نخورن ولی جغرافیای ایران کم نظیر نه بهتره بگم بی نظیره:68:
بعد مثلا بخش هاي مختلفش چيه؟(مثله زيست كه بيوشيمي و سلولي و مولكولي و ... اينا داره..)؟؟؟

لایک ها
20

الان من یه سوال دارم المپیادش جغرافیا یا زمین شناسی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه جغرافیا باشه خیلی جالبتره ............

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654

الان من یه سوال دارم المپیادش جغرافیا یا زمین شناسی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه جغرافیا باشه خیلی جالبتره ............
جغرافیا و زمین شناسی مباحث مشترکی دارند اگر مخلوطش کنند و یه المپیاد بشه بهتره

بالا