با برگزاری المپیادها، برای سال چهارم دبیرستان موافقید?

• بلی

رای 55 69.6%
  • خیر

رای 24 30.4%

• مجموع رای دهندگان
    79
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Moonlight

New Member
لایک ها
533
پاسخ : المپیاد سال چهارم

نکته ی دیگه اینه که قطعن کسی که حاضره ریسک کنه و سال چهارم هم شرکت کنه حتمن واقعن علاقه داره که اینکارو میکنه !و در ضمن من هر چی فکر میکنم متوجه نمیشم اینکه ما سال دیگه هم شرکت کنیم چه مشکلی واسه اونایی که امسال مدال میگیرن و مدال آورای سالهای قبل درست میکنه!؟!

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

دوست من وقتي اين طرح ب مرحله اجرا برسه مطمنن اين مسايل هم حل ميشه.....جون مسولي ك اين طرح رو مي بذيره بايد برا رفع هركونه مشكل يا سردركميه دانش اموزان برنامه بريزه......الان ما بحثمون سر جكونكيه اين برنامه نيست،حداقل الان!.....فعلا مي خوايم ببينيم جند نفر موافقن جند نفر مخالف!.....مطمنن كسي ك اين طرح رو مطرح مي كنه دلايل منطقي برا خودش داره ك مطمنه مي تونه مسولين رو راضي كنه ديكه!!!....
ولي من بازم مي كم هليا جان اكه ميشه ي توضيح در اين مورد و جكونكيه مطرح كردنتون بديد....ممنون

IMOgoldmedal

New Member
لایک ها
29

بله فرصت از دومى ها گرفته ميشه و حتما ميدونيد كه كسايي كه تا حالا بيشتر نتيجه گرفتن كسايي بودن كه از سال دوم وارد باشگاه شدن و همين براشون يه انگيزه شده. حالا اگه قرار باشه سال چهارمي باشگاه بياد ديگه جايي واسه دوم ها نميمونه. و اگه سال دومي ها نتيجه نگيرن ديگه از سال سوم ميرن تو تب و تاب كنكور و كمتر نتيجه ميگيرن. تازه معلوم نيست سال چهارم هم كنكور رو بيخيال بشن و اين ريسك رو بپذيرن و با اينكه دو سال نتيجه نگرفتن دوباره بخوان امپياد بخونن. كلا گند ميخوره تو المپياد مملكت.

IMOgoldmedal

New Member
لایک ها
29

نکته ی دیگه اینه که قطعن کسی که حاضره ریسک کنه و سال چهارم هم شرکت کنه حتمن واقعن علاقه داره که اینکارو میکنه !و در ضمن من هر چی فکر میکنم متوجه نمیشم اینکه ما سال دیگه هم شرکت کنیم چه مشکلی واسه اونایی که امسال مدال میگیرن و مدال آورای سالهای قبل درست میکنه!؟!
اون كسي كه ريسك ميكنه اگه نتيجه نگيره مسئله نيست. مسئله اينجاس كه اون جاي يكي ديگه رو ميگره كه احتمالا دومي باشه و هنوز اول راهه و ميتونه نتيجه بگيره.

ويرايش: در ضمن قرا نيست براي ما مشكلي ايجاد كنه ولي من مثل شما فقط خودمو نميبينم. المپياد بايد بعد از اين هم ادامه پيدا كنه و اينجوري كلا ما هم مثل بحرين ميشيم. در ضمن اينكه يه نفر سه تا مدال جهاني بياره بهتره تا سه نفر؟ اون يه نفر به اندازه يه نفر براي مملكت مفيده و اون سه نفر به اندازه سه نفر.

آخرین ویرایش توسط مدیر

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

خواهش میکنم از ناظمین گرامی و مدیریت محترم ک این پست رو پاک نکنن!!!!!!!!

Hamilton
خودتو ک قبول شدی مرحله 2 رو،براامتحانات دوره نرو امتحان بده!قبوله؟ زندگی که فقط رقابت نیست!بعدشم ما مشکل داریم...هدفمون مشخص نیست ازاین المپیاد...دیوانه هستیم...نفهمیم ...نمیفهمیم

خوب حالا توچرا دخالت میکنی؟

خب ما امتحان میدیم تو نده؟چرا بدت میاد؟ بازرسی؟ چیکاره ایی؟ اصلن میخاییم کنکور قبول نشیم!

نظر و مشاوره تو هم نمیخاییم!

همینطور مخالف باش!
عزیزم چرا ناراحت میشی ؟ هان ؟

نظر مخالف رو نمیتونی تحمل کنی ...

آقای خلینا اینجا فرومه یا پادگان نظامی ؟ که هر کسی نظر مخالف بزنه میکوبن تو سرش ...

تاپیک نظر سنجی من دوست دارم نظرمو بگم و فکر نمیکنم به احدی ربط داشته باشه ...

شما درست تو مسیر تاپیک صحبت کن ...

گفتم که المپیاد یه مسابقه است که هر کس میتونه یکی دو بار توش شرکت کنه .... من از یک بار فرصتم استفاده کردم و خدا خواست و قبول شدم ، انشاءالله تو امتحانای دوره هم شرکت میکنم ... چون با سهمیه سازی و فرصت سازی کاذب نیومدم تو دوره ... ضمنا" قبول شدن تو مرحله دو کف کردن نداره ... اصلا" چیز خاصی نیست ... با قبولی تو مرحله دو بهت نون بربری هم نمیدن ... بحثم در مورد کلیت مرحله دومه نه طلاها و ... یه چیزی شبیه به همین احساساتی که برای قبول نشده های مرحله دوم وجود داره برای طلا نشده های دوره هم وجود داره تقریبا" ... حالا یکی که طلا نشد باید بیاد سر و صدا راه بندازه ؟

باید یه جورایی ثابت بشه ک ما میتونیم
امیدوارم منظورت این نباشه که تا ابد المپیاد برگزار کنن تا شما قبول شی ... حتما" منظورت این نبوده دیگه ؟!؟

hamilton
چرا همینجور میگی واسه خودت؟
ما بی هدفیم تورو چی به این کارا !؟
آره واقعا" منو چه به این کارا !
من که حق ندارم صحبت کنم ... من باید خفه شم ...

فرصت از دومی ها گرفته میشه!؟!؟!؟!؟!؟!دومی ها دوسال بعدش فرصت دارن !خیلی از بچه ها پارسال که دوم بودن نمیتونستن شرکت کنن و امسال هم که این افتضاح به بار اومد .تو هر رشته یه خرابکاری کردن توشیمی و نجوم ماشین حسابارو گرفتن واسه زیست ظرفیت مرحله یکو نصف کردن و...حالا این بچه ها اگه یه سال دیگه هم امتحان بدن حق دومارو ضایع کردن!؟!
بله فرصت گرفته میشه ! چند سال قبل که تو المپیاد نجوم اول دبیرستانی ها هم میتونستن مدال بیارن اولش یه قائده ای بود که تو دوره هر پایه ای یه سهمیه ای برای خودش تو مدالای دوره داشت (یا چیزی شبیه به این) که باعث میشد تو دوره رقابت برای هر پایه ای بین همون پایه باشه ... یعنی مثلا" پایه ی اول حتما" دو تا طلا تو دوره داشت ... دوم سه تا و مثلا" سوم پنج تا (جزئیات رو نمیدونم) ولی تو آخرین دوره یهو این سهمیه رو برداشتن ... و بچه های سال اولی با سوم ها و دوم ها رقابت میکردن ... اول ها داغون شدن تو اون دوره ... در حالی که خیلی از همین اول ها سال های قبلش حتی تو جهانی طلا میآوردن.

عجب استدلالی ... خُب چهارمی ها هم سال های قبلش فرصت داشتن ....

اصلا" دوست داشتن کل 40 نفرو یهو از مرحله یک مستقیم ببرن تو دوره ... فکر نمیکنم کسی حق اعتراض داشته باشه ... در مورد شیمی و نجوم هم اونایی که باید میقبولیدن قبول شدن ... چطور دوست من که نجومی نبود قبول شد اون وقت یکی که تخصصی نجوم کار کرده قبول نمیشه ؟

اولن کسی نگفت هر نفر دویست بار شرکت کنه!بعدشم چه لزومی داره که شرکت نکنی!؟!چه اجباری هست؟ بعدشم شما چیکار به هدف بقیه دارید !اصن هدف من از شرکت در المپیاد این بود که اون روزی که آزمون برگزار میشه سر کلاس عربی نرم !خوب این به دیگران چه ارتباطی داره !؟!در ضمن با پیشنهاد محمد جواد هم کاملن موافقم .شما در امتحانای دوره شرکت نکن چون زندگی که فقط رقابت نیست:-d
در مورد امتحان های دوره که بالا جواب دادم.

اما در مورد بقیه ی حرفاتون : اصلا" هدف المپیاد هر چی که میخواد باشه ... من میگم این یه مسابقه است که توسط یه نهادی پایه گذاری شده و داره مدیریت میشه ... این مسابقه یه سری قوانین داره ... هر کسی میخواد توش شرکت کنه باید به قوانینش احترام بذاره ... نه این که سعی کنه عوضشون کنه ! مثل این میمونه که بگیم المپیک به جای هر 4 سال یه بار باید هر سال برگزار بشه ... منطقیه ؟

اگه دقت کنید مخالفانی که اینجا نظر دادند خودشون مدال دارند. اقا عارف. اقای همیلتون. اقا گودرز...............
نمیدونم براشون چه فرقی داره که ما سال چهارم المپ بدیم یا نه!
دقیقا" منظورتون از "ما" چیه ؟ دقت کنید ما اونقدرا هم فسیل نیستیم ! ما الآن سومیم و اگه سال چهارم هم باشه ما هم میتونیم شرکت کنیم دوباره ...

اولن هدف هر کس به خودش مربوطه .دومن هدف شما از شرکت در المپیاد ظاهرن کسب علم و دانش نبوده چون فقط المپیادو در کنکور ندادن و ... میبینید .ولی این نظر شخص شماست و درست نیست که به دیگران تعمیمش بدین .در ضمن نه من و نه شما نمیتونیم واسه دیگران تعیین تکلیف کنیم .خیلی دوست دارم بدونم اگر قبول نمی شدید هم همین حرفو میزدین یا نه !
معلومه هدف من از المپیاد "فقط" کسب دانش نبوده ... آخه کدوم علمی رو این طوری مطالعه میکنن ؟ انصافا" ؟ واضحه که المپیاد یه ماراتن علمیه ... سرعت تو حل مسئله و خیلی چیزای دیگه تو المپیاد خیلی مهم تر از دامنه معلوماته ...

اتفاقا" من قبل از اعلام نتایج فکر میکردم قبول نمیشم ... و کمی افسرده و ناراحت هم بودم ... پستای اون موقع هنوز هست میتونید ببینید چجوری بودم ... ولی داد و بیداد نکردم (به جز چند روز بعد از مرحله دوم)

مشکلتون این جاست که فکر میکنید ما مثل شما فقط برای دل خودمون داریم حرف مخالف میزنیم .... و البته گفتم که برگزاری المپیاد سال بعد برای ما هم بد نیست اگه بخوایم فقط به خودمون فکر کنیم و منطق رو بندازیم دور ...

کم کم حرفاتون داره منو به این نتیجه میرسونه که اسم تاپیکو عوض کنیم و بذاریم : المپیاد برای قبول نشده ها

واقعا" هم به نظرم همینه ... اگه این طوری نیست چرا هر وقت بحث میشه قبول شده ها رو نقطه ی مقابل خودتون میبینید و چهارمی هایی که میخوان سال دیگه شرکت کنن رو هم فقط خودتون رو جزوشون میدونید ؟

goodarz

Well-Known Member
لایک ها
1,120

اگه دقت کنید مخالفانی که اینجا نظر دادند خودشون مدال دارند. اقا عارف. اقای همیلتون. اقا گودرز...............
نمیدونم براشون چه فرقی داره که ما سال چهارم المپ بدیم یا نه!
مخالفت من با این طرح هیچ ربطی به اینکه مدال دارم یا نه نداره, من یه مشکل منطقی توی طرح دیدم و هنوز هم هیچ جواب منطقی ای در رابطه با چگونگی رفعش از کسی (یا کسانی) که طرح رو پیشنهاد دادن نگرفتم, وگرنه من نه دیگه توی المپیاد ذینفعم و نه توی باشگاه کاره ای ام که بخوام به خاطر خودم مخالفت کنم. شما اصلا المپیادو برای سبزیجاتم آزاد کنید, اگه طرحتون یه طرح صادق و فراگیر و منطقی باشه چه مشکلی داره؟

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

عقل من با گودرز موافقه اما دلم چیز دیگه ای میگه.ولی باید با منطق صحبت کرد.

من الان کاملا توضیح میدم که چرا با نظام آموزشی فعلی این کار غیرممکنه.

برهان خلف: فرض کنید المپیاد سال چهارم هم برگزار بشه.دو تا مشکل هست.اولی مشکل بزرگیه و دومی خیلی خیلی مشکل بزرگ تریه.

1- یه پسری رو در نظر بگیرید که الان ترم اول پیش رو تموم کرده و میخواد مرحله اول شرکت کنه.اگه بخواد مرحله 2 و 3 هم شرکت کنه طبیعتا کنکورش رو گند میزنه و هیچ شکی توش نیست.پس الان تنها امیدش به المپیاده.تازه طبق قانونی که گودرز گفت نباید دانشگاه بره. همین مشکل اول از این جا دو تیکه میشه.

1 الف- فرض کنیم در پایان تابستان طلا شد.این پسر باید از اول مهر بره دانشگاه.پس باید اسمش رو توی دانشگاه بنویسه.چون احتمال داره بره جهانی نباید توی دانشگاه فعلا ثبت نام کنه.اگه نره باید بره سربازی(80 درصد پسرا) خب میشه قوانینی وضع کرد که این وضع سهل بشه ولی به این موضوع هم باید توجه داشت که این محدودیت ها واسه دخترها وجود نداره.یعنی اصلا یه دختر میتونه سال چهارم کنکور شرکت نکنه و با خیال راحت به مدالش برسه.پس این جا یه بی عدالتی کوچولو دیده میشه.پس به تناقض رسیدیم.

1 ب- اگه مدال طلا نشه دوباره دو اتفاق پیش میاد.1- از زندگی ساقط میشه.چون عملا قمار کرده بود و سال چهارمش رو گذاشته بوده واسه المپ.2- توی انتخاب رشته سازمان سنجش خلل وارد میشه.این سازمان حدودا نیمه اول شهریور پرونده تعیین طرفیت دانشگاه ها رو میبنده..مدالها معمولا روزهای آخر تابستان توزیع میشن.هر رشته ظرفیت محدودی داره.فرض کنید 30 +30 +30 +30 نفر مدال نقره و برنز ریاضی و فیزیک و شیمی و نجوم داریم.همگی هم توی کنکور یک تراز رو کسب کردند.همگی هم نمره شون به برق شریف میرسه(با سهمیه مدال) پس باید 120 نفر به ظرفیت برق شریف اضافه پشه که به تناقض میرسیم.

2- موافقان این طرح اصلا به این نکته اشاره نکردند.اولین و بزرگترین مخالفان این طرح همین مدارس المپیادی هستند.مدرسه ای که فقط نتیجه گراست فقط به سیستم آموزشی نگاه می کنه.یه چیز کاملا طبیعیه.
وقتی المپیاد سال چهارم آزاد بشه مگه فقط 1 نفر از سال چهارم شرکت می کنه.طبیعتا نه.حدودا 100 نفر مثلا توی ریاضی شرکت می کننه که بنیه علمی خیلی قوی ای هم دارند.بین این 100 نفر رقابت بسیار سنگینی در می گیره.مثلا اگه کف مرحله 2 قبلا بوده 28 الان بیاد روی 35.خب الان هم در حق دوم و سوما اجحاف میشه هم به چهارمی ها ظلم.توی این رقابت وحشتناک هم دانش آموز باید از کنکورش بمونه هم هیچ تضمینی واسه مدال طلاشدنش وجود نداره که گفتم هر مدالی هم بدست بیاره n تا مشکل داره.پس به تناقض رسیدیم.

Golnaz

New Member
لایک ها
784

ببخشید که میام وسط بحث اما با این هه بحث چه نتیجه ای قراره بدست بیاد ؟

فکر کردین یک در صد ممکنه باشگاه ( یا هر سازمانی ) به نظر و عقیده ی یه عده قانونشو عوض کنه ؟( البته من نظر موافق دادم )

کسانی که شانس قبولی المپیاد توی دبیرستان رو از دست دادن در واقع شکست نخوردن ؛ چون اولا که از لحاظ علمی در سطح بالایی هستن و تو دانشگاه موفق ترن و ضمنا شانس المپیاد رو می تونن توی دانشگاه بدست بیارن .

با این بحثای بی نتیجه به اتلاف وقت خودتون و ایجاد درگیری و دلخوری دامن نزنید .

mop

New Member
لایک ها
111

ببخشید که میام وسط بحث اما با این هه بحث چه نتیجه ای قراره بدست بیاد ؟

فکر کردین یک در صد ممکنه باشگاه ( یا هر سازمانی ) به نظر و عقیده ی یه عده قانونشو عوض کنه ؟( البته من نظر موافق دادم )

کسانی که شانس قبولی المپیاد توی دبیرستان رو از دست دادن در واقع شکست نخوردن ؛ چون اولا که از لحاظ علمی در سطح بالایی هستن و تو دانشگاه موفق ترن و ضمنا شانس المپیاد رو می تونن توی دانشگاه بدست بیارن .
راست میگه به خدا شما یک سال وقت دارین برای کنکور 100 صفحه دیگه هم اینجا پست بذارین به جز ناظم تالار ها کس دیگه ای صحبتاتونو نمی شنوه پس بیخیال یشینین درستونو بخونید به جای پست بی هدف دادن!

با این بحثای بی نتیجه به اتلاف وقت خودتون و ایجاد درگیری و دلخوری دامن نزنید .

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

کاملن با مهران و همیلتون موافقم.
و واقعن تعجب میکنم که چطور این بحث انقدر کش داده شد...یعنی اصلن تعجب میکنم چطور به 4 پست رسید!!چه برسه به 11 صفحه!!!
کل این موضوع یک جک بیشتر نیست.
دوستان خیلی خوشبینند اگر یک در هزار هم تصور کنند که چنین چیزی حتی ممکنه..حتی ممکنه ..که روش فکر بشه!!(توسط کسی که باید تصمیم بگیره..نه کسایی که قبول نشدن و حرصشون گرفته.-دقت بکنید هم میبینید کیا موافقند و کیا مخالف-)
از تو این المپیاد...میخوان یک سری آدم قوی در بیارن(نهایت مگه چند نفر تو هر نسل نخبه هستن؟؟آخرش 10 نفر!!!-به تعریف نخبه توجه کنید.هر کسی که درس خون باشه نخبه نیست-) حالا این 10 تا هر جوری المپیاد گرفته بشه موفق میشن طلا بگیرن.
سال اول و دوم و سوم هم نداره.پس بهتره شلوغش نکند نهایتن همین دوم و سوم کافیه(دقت کنید که بدیهیه که معیار اصلن نباید سن باشه.یعنی حتی از دبستان کسی خفن باشه باید بزارن بره تو دوره...ولی مساله برگزاریش هست..و دومیش هم مساله جهانیه که دیگه نمیان تو ایران سن ماکزیمم رو از جهانی بیشتر کنند-سن جهانی باید یکسال بیشتر از سن ماکزیمم تو کشور باشه چون یک سال کلاسم میرن-)
فیزیک و ریاضی و... هرچی.هر جوری هم مرحله دو بگیرن..هر چقدر هم بد..اون قویا یی که حقشون قبول میشن.امسال هم شدن.
موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا