muhammad_rad

New Member
لایک ها
0
سلام
من دانش آموز پایه نهم سمپاد سمنان هستم. هیچ اطلاعاتی درباره این المپیاد ندارم (هیچی چون تازه امروز آشنا شدم) و رشته المپیاد کامپیوتر میخواهم شرکت کنم و دارم زبان برنامه نویسی c++ رو یاد میگیرم.میخواستم از یه دوستی خواهش کنم به من توضیح بده کمی که داستان از چه قرار هست.اصلا این برنامه نویسی که من دارم یاد میگرم بدرد المپیاد میخوره؟داخل المپیاد چه سوال هایی قرار داره و ؟؟؟؟
ممنونم

sorooshz

New Member
لایک ها
90
پاسخ : المپیاد کامپیوتر چیست؟

سلام
من دانش آموز پایه نهم سمپاد سمنان هستم. هیچ اطلاعاتی درباره این المپیاد ندارم (هیچی چون تازه امروز آشنا شدم) و رشته المپیاد کامپیوتر میخواهم شرکت کنم و دارم زبان برنامه نویسی c++ رو یاد میگیرم.میخواستم از یه دوستی خواهش کنم به من توضیح بده کمی که داستان از چه قرار هست.اصلا این برنامه نویسی که من دارم یاد میگرم بدرد المپیاد میخوره؟داخل المپیاد چه سوال هایی قرار داره و ؟؟؟؟
ممنونم
سلام
المپیاد کامپیوتر چهار تا مبحث داره :
۱ - ترکیبیات
۲ - گراف
۳ - الگوریتم
۴ - برنامه نویسی

مرحله ی ۱ و ۲ بیشتر شامل ترکیبیات و گراف هست و یه مقدار کم هم الگوریتم داره
مرحله ی ۳ به بعد کم کم الگوریتم و برنامه نویسی زیاد می شن ... ( کلا ۴ تا مرحله داره برخلاف المپیاد های دیگه)

راجع به برنامه نویسی هم , آره از همون ++c استفاده می شه .
سوال هم می خواین ببینین چه جوریه یه نگاه به
فهرست [المپدیا]
بندازین می فهمین چه جوریه D:

در ضمن اوایل کار توصیه می شه یه مقدار خوبی تئوری بخونین ( ترکیبات و گراف و یکم هم الگوریتم) بعدش برید برنامه نویسی
برای ترکیبیات کلی کتاب هست --> روش های ترکیبیات + ترکیبیات زرد + استراتژی و ...
برای گراف --> وست
برای الگوریتم بعضیا کریتیو (introduction to algorithm - a creative approach) رو می خونن
برای برنامه نویسی هم که باید سوال حل کنین از جاهایی مثل codeforces.com
یه سری الگوریتم های به درد بخور هم اینجا هست آموزششون :
https://www.topcoder.com/community/data-science/data-science-tutorials/
+ حل سوالات دوره های پیش از همون http://opedia.ir/

موفق باشین

آخرین ویرایش توسط مدیر

pouriahector

New Member
لایک ها
0
پاسخ : المپیاد کامپیوتر چیست؟

مطلب مفیدی بود