x-star

New Member
لایک ها
243
سلام.
ببخشید اگه موضوع تکراریه.
به نظرتون موفقیت توکدوم بیشتره(هم دوران دانش اموزی هم دوران دانشجوییی منظورمه)
1.کنکـــــــور
یا
2.المپیــــــاد
؟؟؟؟؟
چرا؟(لطفاباذکر دلیل)
مرسی.

mahla amini

New Member
لایک ها
89
پاسخ : المپیاد یاکنکور؟

به نظر من تو کنکور چون تو المپیاد کلا 40 نفر قبول میشن وخیلی ها به نتیجه ی دلخواهشون نمیرسن شما در نظر بگیرید نفر 41 یا 50 رو که شاید اصلا از 40 نفر اول استعداد کمتری نداشته باشن ولی نتیجه ی خودشون رو نمیگیرن ولی تو کنکور همه به اندازه ای که تلاش میکنن نتیجه خودشون رو میبینن چه نفر اول چه نفر آخر ولی توی المپیاد فقط 40 نفر نتیجه ی خودشون رو میبینن.تو کنکور همه به هر حال به یه جایی میرسن پس بهتره که آدم بیشتر برای کنکور تلاش کنه چون دیگه اونطوری نیست که نفر 41 نتیجه ی خودش رو نبینه. البته یه نکته ی دیگه هم هست اینکه توی المپیاد فقط همون درسی رو که دوست داریم میخونیم و این طوری انگیزه ی بیشتری داریم ولی در مجموع موفقیت در کنکور بیشتره.

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654

ببینید من فقط یک تجربه از یکی از دبیران المپیادمون براتون نقل میکنم.
ایشون سه تا شاگرد داشتند که دوم دبیرستان ریاضی قبول نشدند.یکی از اونها ول کرد و رفت سر کنکور و دو نفر بعدی ادامه دادند و مدال نقره گرفتند .
در کنکور این دو نفر رتبه 17 و 18 منطقه شون رو گرفتند و اون یکی هم رتبه ی خوبی ولی از اونها پایین تر بدست اورد که من یادم نیست.
تو کنکور امسال نفرات برتر هم افرادی بودند که المپیاد خوندند و برای کنکورشون فقط چهارم خوندند و رتبه برتر هم شدند.

لایک ها
344

کاشکی از نفرات برتر کنکور امسال میپرسیدن ببینن المپیادی بودن یانه؟؟؟

mahla amini

New Member
لایک ها
89

توی یه پست دیدم یکی از دوستان نوشته بودن که از 10 نفر برتر هر رشته کدوم ها المپیادی هستن ولی الان هرچی میگردم پیدا نمیکنم فقط یادمه رتبه ی دوم ریاضی مدال نقره المپیاد فیزیک بودن(فکر کنم نفر هفتم رشته ی ریاضی هم المپیادی بودن)

بالا