الکتریسیته یا ترمودینامیک

لایک ها
3
با سلام
میخواستم بدونم من که مبخوام الان الکتریسیته یا ترمودینامیکو شروع کنم
اول به نظر شما ار کدوم شروع کنم بهتره ؟
درضمن یه منبع خوب هم بگید

vilson999

New Member
لایک ها
43
پاسخ : الکتریسیته یا ترمودینامیک

سلام دوست عزيز،این که می خواین با چه کتابی شروع کنید فکر کنم بیشتر به سطح ریاضی شما بستگی داره و هم چنین میزان آشنایی شما با این مباحث واین که می خواین با کدوم شروع کنید فکرکنم به شرایط دیگتون بستگی داره مثلا این که درطول سال چه قدر وقت داریدومدرسه می رید یا نمی ریدوهم چنین علاقه شما بستگی داره.ولی در حالت کلی(یعنی موقعی که همه چیز درست باشه)اول از ترمودینامیک و کتاب های باشگاه شروع کنید.
شما از هر کدوم راحت تری شروع کن و یه سوال این که بقیه مباحث تا چه قدر خوندی؟
ببخشید در حضور بزرگان پیش دستی کردم.
این نظر من بود که می تونه اشتباه باشه ولی من سعی کردم با توجه به چیزی که می دونم بگم.

N.FasiH

New Member
لایک ها
63

اگه ابزار ریاضی رو تا حدی بلدی با توجه به اینکه سال سوّمی میتونی از راشد محصل استفاده کنی اگرم وقتت کمه میتونی یکراست بری سراغ گریفیث | اگرم ریاضی خیلی بلد نیستی بهتره با فیزیک بلت شروع کنی که با توجه به اینکه وقتت کمه بهتره سریعتر ریاضیاتتو تقویت کنی !
برا سیالات اگه وقت زیاد داری میتونی فیزیک بلت بخونی اگرنه الفبا حرارت و بعد از اونم اگه خیـلی وقت اضافه آوردی رایفو ، زیماسکی ، ون وایلن ! که چون فقط امسال تو دوره ترمودینامیکو آوردن نمیصرفه زیاد ریسک کنی اون 3 تا کتاب آخری رو بخونی !
به نظرم الکتریسیته بخونید بهتره !
خیلی ممنون

لایک ها
3

من دارم میرم دوم .
مشتق بلدم و انتگرال میدونم
ولی انتگرال بسته رو بلد نیستم .
تو توماسم گشتم نبود ؟
حالا الفبای الکترو رو بخونم یا هالیدی؟ یا اینکه الفیای حرارتو سیالات یا هالیدی ترمو ؟
در ضمن انگرال رو کامل باد نیستم

N.FasiH

New Member
لایک ها
63

هالیدی الکتریسیته رو بخونید از الفبای الکتریسیته خیلی بهتره ولی بهتره سریعتر انتگرالتون رو تقویت کنید ! ، البته ابتدای خیلی از کتب الکترو آنالیز برداری و ... رو درس دادن مثه راشد محصل و گریفیث و نایفه و ...
موّفق باشید

لایک ها
3

انتگرال های بسته رو از کحا بخونم ؟؟؟

بالا