الگوریتم کتاب مبانی کامپیوتر...

Hosein.D

New Member
لایک ها
862
سلام دوستان... امیدوارم حالتون خوب باشه...
می خواستم کمکم کنید تا پروژه ای که معلم گفته رو به کمک شما حل کنم...
سوال یک: برنامه ای بنویسید که مثلث خیام پاسکال را با تعداد ردیف خواسته شده چاپ کند...
سوال دو: برنامه ای بنویسید که با دریافت یک عدد آن را تجزیه کند...
ممنون دوستان

لایک ها
64
پاسخ : الگوریتم کتاب مبانی کامپیوتر...

سلام دوست من...///

از دیدن سوال الگوریتمت خوشم اومد...!!!

فعلا چون سرم شلوغ بود جواب سوال اولت را دادم به زودی جواب سوال دومت هم می دهم...!!!

ببین خیام پاسکال یه راه دیگه هم دارم اون هم این طوری هست که مثلا در ردیف nام و در ردیف 3 میشه انتخاب 3 از n می فهمی چی می گم

بعد اون وقت اینه که الگوریتم نوشتاریش این طوری میشه...!!!
===================================================
1- شروع
2- عدد n و k را از ورودی بخوان
3-
را محاسبه کن
4- عدد مورد نظر را در خروجی نشان بده
5- پایان

توجه شود که منظور از n عدد ستون یا
می باشد و منظور از k عدد جمله kام هست...!!!

حالا اگر الگوریتم بخواهد اعداد موجود در ستون n را چاپ کند دستور 1 و 2 مشترک است اما... دستور بعدی یا 1+2 به شرح زیر است...:
2+1 - k را برابر 0 قرار بده
2+2- اگر k کوچک یا مساوی n بود به مرحله 3 برو در غیر این صورت به مرحله 5 برو
3-
را محاسبه کن و در R بریز
4- اگر k کوچک یا مساوی n بود به k یک واحد اضافه کن و به مرحله 3 برو در غیر این صورت به مرحله 5 برو
5- اعداد موجود در R را در خروجی نشان بده
6- پایان

آخرین ویرایش توسط مدیر

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

سلام... با تکشر از دوست عزیزم علی آقا... دوستانی که زحمت می کشن برنامه رو می نویسن، فقط دقت داشته باشین که زبان برنامه نویسی باید ویژوال بیسیک باشه... ممنون از همتون.

آخرین ویرایش توسط مدیر

bemoniri

New Member
لایک ها
200

توی php برات مینویسم (ویژوال بلد نیستم) اما کدش رو ببینی میتونی تو ویژوال بنویسیش

لایک ها
64

سلام... با تکشر از دوست عزیزم علی آقا... دوستانی که زحمت می کشن برنامه رو می نویسن، فقط دقت داشته باشین که زبان برنامه نویسی باید ویژوال بیسیک باشه... ممنون از همتون.
خواهش می کنم حسین آقا...!!!

فقط یه چیزی این زیاد لازم نیست که شما برید خیلی کار کنید و راحت کدش رو می شه زد...!!!

برای سوال دوم هم الگوریتم این طوریه که اول عدد رو از ورودی می خونه بعدش شروع می کنه عدد را به عوامل اول تقسیم می کنه یعنی اول بر دو تقسیم می کنه تا جایی که باقی ماندش 0 نشه و بعد میره 3 حتی ممکن هست تو عدد مورد نظر 2 وجود نداشته باشه که باید به این توجه کنی و این الگوریتم هم چیز خاصی نداره و راحت می تونی کدشو بزنی

الگوریتمش به زبان خودی این میشه...!!!
1- شروع
2- عدد n و k را از ورودی بخوان
3- مقدار k را برابر با 2 قرار بده
4- اگر تقسیم عدد n بر k برابر 0 بود به مرحله 5 برو در غیر این صورت به عدد بعدی اول برو و در صورتی که خارج قسمت برابر 1 بود به مرحله 6 برو
5- تقسیم عدد n بر k را انجام بده تا زمانی که باقی مانده تقسیم بر k صفر نشود آنگاه به عدد بعدی اول برو و به مرحله 4 برو و در صورتی که خارج قسمت برابر 1 بود به مرحله 6 برو
7- تعداد تمامی عوامل اولی که با هم برابر است توان های آن را با هم جمع کن و به صورت حاصل ضرب عوامل اول آنها را در R بریز
8- R را چاپ کن
9- پایان

ببین این الگوریتم کلیش میشه که یه سری مشکلات داره و الکی حجم برنامه را بالا میبره و لازم داره یه اصلاحاتی توش بشه...چون شب بود نتونستم برات قشنگ و درست بنویسم

امیدوارم که منظورم را فهمیده باشی از الگوریتم

باتشکر به امید موفقیت تمامی دوستان و سرزمین کهن ایران...!!!

سپاس بی کران...///

خدانگهدار

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

سلام خدمت دوست عزیزم علی آقا... ممنون که زحمت کشیدی و نوشتی... خودم به زبان ویژوال بیسیک تبدیلش می کنم.

لایک ها
64

سلام خدمت دوست عزیزم علی آقا... ممنون که زحمت کشیدی و نوشتی... خودم به زبان ویژوال بیسیک تبدیلش می کنم.
خواهش می کنم...!!!

امر دیگه ای بود در خدمتیم...///

مرسی و بای

shamim_3366

New Member
لایک ها
6

ممنون منم استفاده کردم

بالا