لایک ها
12
سلام
حدود یه هفته و چند روز تا امتحانات نهایی مونده .

دوستان المپیادی هم همه از المپیاد فارغ شدن.
حالا نوبت امتحان نهاییه .
این تایپیک برای اینه که دوستان هر سوال یا مشکلی در مورد امتحان نهایی دارن مطرح کنن و تا بقیه در مورد اون توضیح بدن.
اولین سوال رو خودم میگم:
ما معلمامون کلا حال ندارن جواب فکر کنید و ازمایش کنید بدن .
می خواستم از دوستان بپرسم که برای خوندن جوابهای فکر کنید ها و ازمایش کنیدها(مخصوصا تو شیمی )میشه به کتابهای گام به گام اعتماد کرد ؟؟؟؟؟

Goharshady

New Member
لایک ها
166
نه!

badgirl

New Member
لایک ها
14
با سلام
امسال سوالای نهاییو کدوم استان طرح می کنه ؟دبیرمون می گفت امسال نوبت خراسان شمالیه درست گفته؟؟؟؟

A-Mazloum

New Member
لایک ها
0
گام به گام منتشران عالیه !

Olympiad

New Member
لایک ها
134
معلم فارسي ما كه ميگه :(( اين خط شعر كه معلومه ، اين هم كه نياز به توضيح نداره ، اين درس رو خودتون بخونيد و درس بعد رو هم خودتون بخونيد.... ،معني شعرها كه بديهي هست....)) ===> من نمي دونم واقعا چه نقشي رو معلم فارسي ما ايفا مي كنه !!! براي همين ديگه مجبور شدم براي ادبيات فارسي يه منتشران بخرم....

maryam-71

New Member
لایک ها
20
از منتشران و گام به گام که بگذریم ... به نظر شما چه کتابی واسه ی نهایی خوب هست؟؟
من خودم کتاب مجموعه امتحانات نهایی قلم چی رو توصیه میکنم!!
و فکر می کنم گرچه کمی دیره ولی اگر کسی کتاب خاصی رو مد نظر داره که بقیه هم می تونن ازش بهره بگیرن معرفی کنه تا از نمایشگاه تهیه کنیم...
مرسی از همکاریتون!

Olympiad

New Member
لایک ها
134
به نظر من براي امتحان نهايي فقط كافيه كتاب رو بلد باشي و سوالات سال هاي قبل رو حل كنيد... فكر نكنم چيز ديگه اي لازم باشه.

لایک ها
521
هرچند که نهایی واسه المپیادیها یه مانع الکیه ولی همینی که هست و آش کشک خالست!!! به هرحال مهمه و باید یه جورایی کلکشو کند و از دستش راحت شد و یه معدل درست و حسابی گرفت...
من واسه ادبیات و زبان فارسی کتابهای پرسمان گاج رو پیشنهاد میکنم... زبان فارسی رو سخت میدن و باید خوب یاد گرفت....
واسه حسابان و فیزیک و هندسه و جبر و احتمال به نظرم کتاب خاصی لازم نیست و فقط کافیه یه دور به مثالها و تمرینای کتاب نگاهی انداخت... اگر نصف درسا رو مثل من بلد نیستید(!) از روی جزوه ی معلم یا هرچیزی که بشه ازش یاد گرفت فقط در حد نهایی یاد بگیریدشون... چون نمیشه با کتاب چیزی یاد گرفت... بعدش هم باید مثالها و تمرینای کتابو حل کرد ...
واسه عربی هم باید قواعد و این حرفاشو خوب یادگرفت فقط در حد نهایی...حتما باید تمرینات و نمیدونم کارگاه و این چیزاشم نگاه کرد... گام به گام همشو داره...
دین و زندگی هم من خودم دارم کتاب درسی رو میخونم و نکته های مهمشو علامت میزنم و آخر سر که کتاب درسی تموم شد یه نگاهی بهشون بندازم... کتابم پاک پاکه!!! نمیدونم درسته یا نه... بضاعتم در همین حده!!!
زبان انگلیسی هم من گذاشتم شب امتحان... خیلی راحته... به نظرم میشه خیلی از این کارا رو تو فاصله ی بین امتحانا هم انجام داد ولی بهتره که سبکترشون کرد...
اگر پیشنهادی چیزی هست بگید استفاده کنیم...

parastoo

New Member
لایک ها
18
من براي حسابان و جبر و هندسه و فيزيك گلواژه رو pيشنهاد مي كنم خيلي خوبه

به گام به گام هم نميشه زياد اعتماد كرد غلط غلوط زياد داره امتحان هندسه فصل اخرو از گام به گام خونده بودم نمرم وحشتناك شده بود

chemlover

New Member
لایک ها
0
شما ها همه ریاضی هستین؟!!
تجربی کسی نیست بگه واسه زیست و زمین چی کار کنیم؟

parastoo

New Member
لایک ها
18
chemlover گفت
شما ها همه ریاضی هستین؟!!
تجربی کسی نیست بگه واسه زیست و زمین چی کار کنیم؟
من تجربي نيستم ولي زيست تجربيا رو خوندم به نظرم همون كتاب درسي رو مسلط شين خوبه

لایک ها
12
به نظر شماها کتاب راهنمای گام به گام 3x1 حسابان و جبر و احتمال و هندسه(منتشران) خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

واسه امتحان نهاییها کتابچه های فرزانگان خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

zek

New Member
لایک ها
124
سلام به همه .
من خودم کتاب گام به گام منتشران رو ندارم ولی دست دوستام دیدم. کتاب بدینیست مخصوصا واسه اونایی که زیاد سر کلاس حاضر نبودن یا معلماشون حال درسدادن نداشت ،خیلی کتاب خوبی میتونه باشه . من که جوابای تمرینای آخرفصلکامپیوتر رو از رو اون کپی کردم. خیلی خوب بود. کتابیه که همه درسا توشهست. قیمتش هم مناسبه (5000 تومن )
ولی به نظر من حل سوالات نهایی سالای پیش میتونه موثرتر باشه .آخه بیشتر سوالا تکراری میان .
همه درسا یه طرف ، من از الان غم دین و زندگی رو دارم. خیلی سخته.اون همه کتابو چیجوری میخوام بخونم ؟!!!!
واسه ادبیات کتاب گاح سبز محوری هم بدک نیست .معنی ، آرایه و... همه چی داره.

maryam-71

New Member
لایک ها
20
به نظر من توی این یک هفته ی باقی مانده بهترین فرصت هست واسه مرور درسا یا حداقل جبران کم کاری هایی که توی این مدت کردیم...چون واقعا معجزه می کنه! واسه ی نهایی که بخوایم دوباره بخونیم خیلی راحت تره و توی ذهنمون تثبیت میشه. به خصوص که اختصاصی ها رو این مدت حتما کار کنیم!!
واسه ی عربی گاج سبز فوق العاده است! دین و زندگی هم کتاب سبز خوبه راه اندیشه هم همینطور! واسه فیزیک مبتکران خوبه اما سطحش از نهایی بالاتره. واسه حسابان نمی دونم کدوم کتاب در سطح نهایی هست ولی میتکران و خوشخوان هم خوبن. ولی به قول دوستان بهترین کار تمرین سوالات سالهای قبله! به خصوص اینکه با بارم دهی به قسمتهای مختلف سوال آشنا میشیم ودقتمون رو توی خوندن بالا می بریم. معدل نهایی هم می تونه واسه کسایی که قراره کنکور بدن خیلی آینده ساز باشه!!
با آرزوی موفقیت...

mahtaaab

New Member
لایک ها
0
واسه ادبيات با zek موافقم ، گاج سبز كامله !
دين و زندگي گاج كنكور گرفتم من
آخه درساي همه سال هارو داره بعد قسمتاي مهم bold هست ، آخر هر درس هم يه قسمت به اسم نيم نگاه داره كه خلاصس ! من ترم اول فقط اينو خوندم .
عربي هم باز گاج-عمومي كنكور . همه مباحث به طور تفكيكي با ريز به ريز نكات .

zek

New Member
لایک ها
124
من الان یه عالمه کتاب دارم که خداشاهده لای بیش از نصفشون باز نشده !!!!
موندم اینارو کی قراره بخونم؟؟؟؟
به نظر من زیاد هم به کتاب های اضافی وابسته نشیم.کتابای خودمون با یه کتاب اضافه کافیه!!!

abdi

New Member
لایک ها
171
من پيشنهاد مي‌كنم براي فيزيك كتاب درسي رو بخونيد. خوب توضيح داده. كتاب هندسه هم بد نيست.

بالا