وضعیت
موضوع بسته شده است.

S_A_M

New Member
لایک ها
413
سلام!
این همون سوال کلیشه ای که همه میپرسن!
خو منم می پرسم!
بذارین یه ذره توضیح بدم!

مشکلم اینه که از بچگی از سوم ابتدایی رشتم قرار بود تجربی باشه!
ولی الآن به یه بحران برخوردم!اونم فیزیکه!
این باعث شده که در انتخاب رشته المپم هم مشکل درس شه!
بیشتر از خودم!
شیمیو دوس دارم!
همچنین فیزک!
نظر خاصی نسبت به ریاضی ندارم!
زیستو تا چند وقت پیش خیلی دوسش داشتم ولی الآن تمایلم بهش کم شده!

سوال بزرگم!(بنظرتون چطور آدم می تونه استعدادش رو پیدا کنه؟!)

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

آها راستی یادم رفت!
دیوانه ی هندسه ام!

آخرین ویرایش توسط مدیر

zahra

New Member
لایک ها
609
پاسخ : انتخاب رشته دبیرستان!

سلام
اول از همه بچگی تو فراموش کن!
اگه راه میرفتی میگفتن خانوم دکتر و از این چرت و پرتا بذارش کنار وفقط به خودت فک کن!
اولن ک تو تازه داری میری اول اگه میخوای با دیدی که تو راهنمایی به درسا پیدا کردی تصمیم بگیری سخت در اشتباهی!!..
اینو با توجه به شناخت از مدرسه ای که توش درس خوندی میگم...
دیدت راجب خیلی درسا تغییر می کنه!
ببین اولین و مهم ترین عامل علاقس!
اگر نمی تونی علاقتو بین درسا مشخص کنی تو مشاغل تعیین کن!!
شغلت قراره زندگیتو بسازه برو ببین دوست داری چه شغلی داشته باشی اونجوری می تونی تصمیم بگیری شیمی یا فیزیک و در نهایت ریاضی یا تجربی!
تو بین دوتا درسی موندی که تو دوتا رشته یکسانه ولی شغلایی که مرتبط به این دوتاس می تونه باهم تفاوت زیادی داشته باشه!!

راجب استعداد باید بدونی که علاقه استعداد به دنبال میاره!!
وقتی رفتی دنبال علاقت ناخوداگاه استعدادتم دنبال کردی!
دلیلش اینه که علاقه انگیزه میاره انگیزه تلاش و تلاش استعداد!
اینم بدون که ممکنه به خیلی چیزا علاقه داشته باشی من دیوانه ی زیستم بعدش همه چیم فیزیکه عاشق شیمی الیم بعدش منحصر میشم به جبر:4:فلسفرم که دیگه نگو:4:
من نمی تونم به همه ی این علایق بها بدم و می تونم بگم جتی رتبه بندیشونم برام سخته نمی تونم بگم زیستو بیشتر دوست دارم یا فیزیک ولی اینو می دونم که به پزشکی بیشتر از برق یا مکانیک علاقه دارم!اینو می دونم که عاشق جبرم شاید بیشتر از هر چیزی استعدادمم تو جبر باشه ولی هیچ تمایلی به مشاغله مربوطه ندارم!
ممکنه خیلی چیزا دوست داشته باشی چیزایی با مسیرای متفاوتی که شاید انتخاب هر کدومش ی سرنوشت کاملن متفاوت برات رقم بزنه ولی نمی تونی به تمام چیزا همزمان برسی!
اینم بدون علاقه ها تغییر می کنن من ی روزی از زیست تنفر داشتم و همون روزا عاشق ریاضی بودم و اصلا فکر نمیکردم بتونن مجبور کنن زیست بخونم ولی الان...بیشتر فک می کنم عقلم ناقص بود:4:
پس عجله نکن!
فاکتورای زیادی علاوه بر علاقه تو انتخاب رشته تاثیر داره که می تونه به علاقه که مهم ترینه جهت بده...
اونارو پیدا کن و بررسی کن!
اینم یادت باشه خودباوری و اعتماد به نفس و صبر و تلاش و توکل کلید رسیدن به چیزاییه که میخوای:3:
انتخاب کن هدف گذاری کن به انگیزه برس و اون5 تا رو تو خودت تقویت کن!

راستی سعی نکن خودتو گیج یا اذیت کنی هنوز زمان زیادی داری برای تصمیم گرفتن و ادمای مختلف راهای مختلف و پیشنهادای متفاوتی بهت می کنن ولی اخرش تصمیم گیرنده تویی پس فقط خودتو در نظر بگیر...

موفق هستیم!

mohsendm

New Member
لایک ها
173

همه این ها رو بگدار کنار اول بشین منطق بخون و با طرز کارکرد ذهنت آشنا شو بعد با توجه به اونچه که در این زمینه بدست میاری یه انتخاب منطقی انجام بده

S_A_M

New Member
لایک ها
413

همه این ها رو بگدار کنار اول بشین منطق بخون و با طرز کارکرد ذهنت آشنا شو بعد با توجه به اونچه که در این زمینه بدست میاری یه انتخاب منطقی انجام بده
چی بخونم؟!
منطق؟!
از کجا؟!

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

کلا باید ببینی به چی علاقه داری .... یا همون طور که دوستمون گفتن ببین در آینده چی کاره می خوای بشی .... چون دبیرستان و دانشگاه و اینا نهایتا 10 سال با آدمه رو هم ... اما شغل برای کل زندگیه ..... ببین می خوای چی کاره بشی ... بعد دنبال کن ببین اون شغلت چه پیش نیاز هایی داره در دبیرستان ... برو همون رشته مربوط به اون

البته الان برای انتخاب رشته زوده .. باید بیای اول دبیرستان و با دید دبیرستانی به درسا نگاه کنی نه با دید دوره راهنمایی

آخرین ویرایش توسط مدیر

iSalar

New Member
لایک ها
112

بزار یه راهنمایی شاید اشتباه کنم من راستیتش به این فک میکنم که فردا بزرگ شدم را به را همه میگن آقای دکتر آقای دکتر :d این حال میده و این باعث شده من به تجربی علاقه مند شم !
در صورتی دیگر فردا مهندس شدم دانش گاه آزززززززاد اونقدر مهندس زده ریخته بازار که اصلا مهندس بودن حال نمیده همه الان مهندسن 4 - 5 تا تو خونه ما مهندش دانشگاه آزادی هس همشونم بیکارن

و چیزی که منو علاقه مند میکنه موقعیت اجتماعی هس:19:

S_A_M

New Member
لایک ها
413

بزار یه راهنمایی شاید اشتباه کنم من راستیتش به این فک میکنم که فردا بزرگ شدم را به را همه میگن آقای دکتر آقای دکتر :d این حال میده و این باعث شده من به تجربی علاقه مند شم !
در صورتی دیگر فردا مهندس شدم دانش گاه آزززززززاد اونقدر مهندس زده ریخته بازار که اصلا مهندس بودن حال نمیده همه الان مهندسن 4 - 5 تا تو خونه ما مهندش دانشگاه آزادی هس همشونم بیکارن

و چیزی که منو علاقه مند میکنه موقعیت اجتماعی هس:19:
همون طور که خودتون گفتید حرفتون اشتباه!:eek:

saba75

New Member
لایک ها
1,143

سلام به تازگی این پستو دیدم!:53: خب شما تومدرسه سمپاد درس میخونی و به احتمال زیاد رشته های ریاضی فیزیک و علوم تجربی جزو رشته های مدرستونه و فکر میکنم رشته علوم انسانی رو دوست نداری:) میخوای انتخاب رشته کنی اول به علاقت فکر کن بعدشم به آینده ی شغلی که در انتظارته . توی یک تاپیکه دیگه ای هم نوشته بودم رشته ریاضی فیزیک باهمه ی حسناتش بیشتر برای پسرا فرصت شغلی ایجاد میکنه و خیلی کم دخترا این رشته رو انتخاب میکنن.:) رشته علوم تجربی کمی تنوع بیشتری نسبت به ریاضی فیزیک داره و حداقل بازار کاری اون خیلی بهتره و رشته های زیادی تو دانشگاه واسه انتخاب کردن داری .
اینکه میگی تو درسای فیزیک و زیست بامشکل مواجه شدی به نظرمن بهترین راه اینه اگه دوست داشتی چندتا کتاب کمک درسی تو این زمینه ها بخری و کم کم استعدادت رو کشف کن! چون تو بااستعدادی:):95: امیدوارم بهترین رشته رو انتخاب کنی....

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

یه نصیحتم از ماداشته باش که شما باحفظیات بیشتر کنار میاید یا با حل کردنی ها که من مورد دومو بیشتر دوست دارم حتی اگه میخواستم تجربی هم برم دانشگاه میرفتم مهندسی ژنتیک چون ژنتیک هم توش حل کردن و فکر کردن روی مسئله داره و این جور چیزها

S_A_M

New Member
لایک ها
413

یه نصیحتم از ماداشته باش که شما باحفظیات بیشتر کنار میاید یا با حل کردنی ها که من مورد دومو بیشتر دوست دارم حتی اگه میخواستم تجربی هم برم دانشگاه میرفتم مهندسی ژنتیک چون ژنتیک هم توش حل کردن و فکر کردن روی مسئله داره و این جور چیزها
دوست ندارن این بحثو باز کنم
شما از کجا میدونی با حفظیات بیشتر کنار میام؟؟!؟!؟!؟!؟!!؟

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

ببخشید منظور من این بود که اگه با حفظیات بیشتر کنار میاید برید تجربی اگه حل کردنی دوست دارید برید ریاضی باز هم معذرت میخوام که اشتباه تایپ کردم

Marshall

New Member
لایک ها
970

بسته شد...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا