Mohammad026

New Member
لایک ها
3
سلام دوستان 20 روز دیگه اینا باید انتخاب رشته کنم ولی خوب هنوز هم دو دل هستم و موندم که چه رشته ای برم ریاضی یا تجربی یا رشته های دیگه (انسانی و فنی ) و علاقه شدید به زیست و شیمی و پزشکی دارم
نمرات هم :
ریاضی : 20
زیست : 20
شیمی : 20
فیزیک : 20
کلی در مورد تجربی و ریاضی خوندم و البته اطلاعی از فنی و انسانی ندارم . میدونم الان همه دوستان میگن برحسب علاقه انتخاب کنم ولی خوب درآمد و این که بشه به جای خوبی در اومد هم ملاک هستش . حیف که موقع ازمون تیزهوشان نخوندم تا برم اونجا و معلم های اونجا که بهتر هستن مشاوره بگیرم .

ممنون میشم جواب بدید , موفق باشید .

razieh.ze

New Member
لایک ها
45
پاسخ : انتخاب رشته |ریاضی یا تجربی یا رشته ای دیگر ؟

اگه توانایی در خودتان میبینید ک خیلی درس بخونید و از رقابت کردن ن میترسید و روحیه اینو هم دارید ک بعد از کلی تلاش توی رشته تجربی دوباره 10 سال پزشکی بخونید
برید تجربی..به زیست هم ک علاقه دارید ...خیلی خوبه

Mohammad026

New Member
لایک ها
3

اگه توانایی در خودتان میبینید ک خیلی درس بخونید و از رقابت کردن ن میترسید و روحیه اینو هم دارید ک بعد از کلی تلاش توی رشته تجربی دوباره 10 سال پزشکی بخونید
برید تجربی..به زیست هم ک علاقه دارید ...خیلی خوبه
واقعیتش تو همین کمی ترس دارم که نتونم اونقدر که باید بخونم اما اون 10 سال واقعا با جون و دل میخونم چون علاقه دارم نه به خاطر پول(بازار کار دیگه اونقدر ها خوب نیس) بلکه به خاطر این که از نظرم با این راه میشه به مردمم خدمت کنم.رشته دارو سازی هم عالیه

فقط ترسم از اینه که نتونم تو اون حد بخونم مثلا یه 7 هزار اینا بیاد و بمونم در حالی که 7 هزار ریاضی قطعا نمیمونه .
باز ممنون میشم دوستان نظر بدن و متاسفانه انگار این پست ها توی اخرین ارسالات نمیاد :|

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

ببین به مدرسه ربط نداره عین اینه که دانش اموز بدون معلم از المپیاد در میاد!!!!
بستگی به علاقتون داره فقط نگین هم به زیست و ریاضی علاقه دارم هرکسی هر چند کم به یکیشون بیشتر علاقه داره!!!!!
کسایی رو میشناسم که بدون علاقه رفتن و در اینده اگه حتی متخصص قلب هم باشن ولی علاقه ندارن به اون روزی که اون طرف انتخاب رشته کرد فحش داد و میده پس علاقه مهمترینه اینو بدون
تو فامیلمون همه میگفتن برو تجربی اگه تو نری کی بره حالا اومدم ریاضی حرف اولو تو مدرسه من میزنم و خیلی عاشق رشتمم و خیلی موفق.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

ببین به مدرسه ربط نداره عین اینه که دانش اموز بدون معلم از المپیاد در میاد!!!!
بستگی به علاقتون داره فقط نگین هم به زیست و ریاضی علاقه دارم هرکسی هر چند کم به یکیشون بیشتر علاقه داره!!!!!
کسایی رو میشناسم که بدون علاقه رفتن و در اینده اگه حتی متخصص قلب هم باشن ولی علاقه ندارن به اون روزی که اون طرف انتخاب رشته کرد فحش داد و میده پس علاقه مهمترینه اینو بدون
تو فامیلمون همه میگفتن برو تجربی اگه تو نری کی بره حالا اومدم ریاضی حرف اولو تو مدرسه من میزنم و خیلی عاشق رشتمم و خیلی موفق.

Dominant Factor

Well-Known Member
لایک ها
295

من اگ برگردم میرم ریاضی!

Sani_2

New Member
لایک ها
547

سال اول المپیاد ریاضی واترلو داشتم
رفتم امتحان دادم و شدم 8
همه گفتن برو ریاضی و تجربی
اما علاقه بیشترم به ادبیات بود
با کل طایفه بحث کردم
مامان بابا گفتن حق نداری بری ادبیات
منم گفتم اگه رشته ای غیر ادبیات بخوام برم ترک تحصیل میکنم
خلاصه
رفتم ادبیات
الان خودم خیلی خوبم
بابا مامانم هم راضین

من میگم برو تجربی
موفق میشی توش

_Mobin_

New Member
لایک ها
257

سلام دوستان 20 روز دیگه اینا باید انتخاب رشته کنم ولی خوب هنوز هم دو دل هستم و موندم که چه رشته ای برم ریاضی یا تجربی یا رشته های دیگه (انسانی و فنی ) و علاقه شدید به زیست و شیمی و پزشکی دارم
نمرات هم :
کلی در مورد تجربی و ریاضی خوندم و البته اطلاعی از فنی و انسانی ندارم . میدونم الان همه دوستان میگن برحسب علاقه انتخاب کنم ولی خوب درآمد و این که بشه به جای خوبی در اومد هم ملاک هستش . حیف که موقع ازمون تیزهوشان نخوندم تا برم اونجا و معلم های اونجا که بهتر هستن مشاوره بگیرم .

به نظر من شما هر چه قدر هم برای ما توضیح بدید که علایق و توانمندی هاتون، چی ه، نمی تونیم کاملا شما را بشناسیم و تصمیم گیری کنیم.
پ.ن: احتمالا باید برید خدا را شکر کنید که تیزهوشان نخوندید! فکر کنم بچه های ما بیشتر با این موضوع درگیر باشند!
یا علی

sorooshz

New Member
لایک ها
90

ببینید من عقیده دارم آدم توی هر رشته ای که بره ... اگر درست حسابی فعالیت کنه از نظر وضعیت مالی به جاهای خوبی می رسه ... هر رشته ای ...
فقط بحث سر اینه که به عنوان مثال اگر شما نیاز دارید ۱۰ سال فعالیت کنید تا به در آمد خوب برسید , باید بتونید توی خود این ۱۰ سال نیاز های مالیتون رو برطرف کنید ...
و برای علاقه , من با حمید آنالیز موافقم ... شما بالاخره یه کدومو بیشتر دوست دارید
الان شما دو تا کتاب بذارن جلوتون , یکی ریاضی یکی زیست کدومو دوست دارید بخونید ؟؟ (با فرض اینکه امتحان هیچ کدوم رو فردا ندارید!!)

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
314

سلام.
علاقه که حرف اولو میزنه.
به این معنی که اگر به رشته ای علاقه نداشته باشین تا یکی دو سال میتونین تحملش کنین حداکثر. بعدش ممکنه توش افت تحصیلی داشته باشی و یا زندگی بهت زهر بشه.
بازار کار هم برای ریاضی هست و هم برای پزشکی ولی طبیعتا پزشکا از مهندسا به طور میانگین بیشتر پول در میارن.
میتونی یکیش رو انتخاب کنی و یک سال سعی کنی خوب بخونیش و کتابای مثلا المپیادش رو هم بخونی که ببینی چند چندی باهاش.
بعد اگر خوشت اومد که هیچی.
اگرم نیومد سال بعد تغییر رشته میدی.
به همین راحتی.
یا علی.

Wight

New Member
لایک ها
888

به نظرم اولیت اول باید علاقه باشه.
چون که اگر کسی به مدت 10 سال در یک زمینه ای فعالیت مفید داشته باشد در آن خبره خواهد شد. (و این 10 سال کسل کننده خواهد بود مگر اینکه علاقه وجود داشته باشد!)

موفق باشید!

Mohammad026

New Member
لایک ها
3

واقعا خیلی ممنون من علاقه به زیست و شیمی دارم و از ریاضیات خوشم نمیاد
اما دوستان چند سوال
توی تجربی اگه ادم نتونه بره پزشکی رشته های :
داروسازی - ژنتیک - دبیری زیست - زیست سلولی و ملکولی - علوم آزمایشگاهی - شیمی

چه رتبه هایی میخوان حداقل ؟؟؟

فقط نگران اینم که نتونم جایی در بیام و به رشته مورد علاقه ام در بیام و میدونم که این مشکل توی ریاضی کمتره چون رشته های متنوع بیشتر کار بیشتر و دانشگاه های فت و فراوان داره :d

Wight

New Member
لایک ها
888

واقعا خیلی ممنون من علاقه به زیست و شیمی دارم و از ریاضیات خوشم نمیاد
اما دوستان چند سوال
توی تجربی اگه ادم نتونه بره پزشکی رشته های :
داروسازی - ژنتیک - دبیری زیست - زیست سلولی و ملکولی - علوم آزمایشگاهی - شیمی

چه رتبه هایی میخوان حداقل ؟؟؟

فقط نگران اینم که نتونم جایی در بیام و به رشته مورد علاقه ام در بیام و میدونم که این مشکل توی ریاضی کمتره چون رشته های متنوع بیشتر کار بیشتر و دانشگاه های فت و فراوان داره :d
لیست رشته ها

Mohammad026

New Member
لایک ها
3

مرسی بعد من با انتخاب تجربی فقط میتونم المپیاد شیمی و زیست شرکت کنم ؟ ریاضی و فیزیک و نجوم و کامپیوتر چطور ؟

Wight

New Member
لایک ها
888

مرسی بعد من با انتخاب تجربی فقط میتونم المپیاد شیمی و زیست شرکت کنم ؟ ریاضی و فیزیک و نجوم و کامپیوتر چطور ؟
زیست شیمی ادبیات!

Icholover

New Member
لایک ها
36

علاقه و بازاركار و استعداد از همه مهم تره ولى يه چيز ديگه هم مهمه اگه دارى الان انتخاب رشته ميكنى هدفتم مشخص كن كه كودوم دانشگاهو ميخواى بعدش مثلا ميخواى يه پزشك خوب بشي و مهم تر از همه به مردم خدمت كنى
اگه همچين هدفگذاري اي كردى ديگه هى نگو اگه رتبم فلان شد اگه اين شد اگه اون شد
هدفگذارى ينى اينكه فقط قراره يه رشته ى خاص تو يه دانشگاه خاص قبول شي و بعدش هم اهداف والاتر
ضمنا داروسازى هم معمولا داروفروشيه كه اونم سرمايه ميخواد ينى بازار كار خيلي جالبي نداره

best student

New Member
لایک ها
72

درسته علاقه و استعداد خیلی مهمه اما مهم تر از اون منطقی و واقع بین بودنه سعی کن واقع بین باشی و سختی و آسونی هر رشته ای رو در نظربگیری
خیلی از مشاورا امیدواری های خوبی میدن اما امیدواری هاشون در حد یه شناخت یه ساله ایه که ازشما وازنمرات کارنامتون دارن فقط خود آدمه که علایق و استعداداشو به طور کامل میشناسه و میدونه تا کجا روحیه ی شکست ناپذیری و رقابت داره.
در مورد بازار کار هم شرایط همیشه یکسان نمیمونه در واقع نسبت به علاقه و استعداد بازار کار تغییر بیشتری داره
در انتخاب رشته نه خوش بین باش و نه بد بین بلکه واقع بین باش و چشم و هم چشمی و امیدواری های الکی و بدبینی های بیخود رو بریز دور.

miladkvr

New Member
لایک ها
841

نمرات هم :

به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست.

سلام

دوست من با این اطلاعات کمی که از خودتون گذاشتی هر اظهار نظری از طرف هر فردی تاثیر چندانی نداره و بیشتر مثل این میمونه که محتویات درون یه تحم مرغ شانسی رو حدس بزنه.

موفق باشی. بهترین آرزوها

sepidfekr

New Member
لایک ها
637

نمرات هم :

سلام دوست عزیز
ببین میخوام باهات رک باشم ببین همه گفتن علاقه حرف اوله ولی اگه دنبال بازار کار میگردی باید تو اون رشته ای بری که پشتوانه داشته باشی راستی این نمره های مدرسه هم اصلا ملاک نیستن
من تقریبا دو سال روی رشته تحصیلی تحقیق کردم اول از همه اینو بدون که اگر توی هر رشته جز نفرات برتر باشی کار هم هست ولی در حال حاضر بازار کار مهندسی واقعا بهتره تا تجربی از شرکت کننده های کنکور امسال هم معلومه
ولی بازم این علاقه و استعداد حرف اوله البته علاقه پشتکار رو هم به وجود میاره در کل هر رشته ای میخوای انتخاب کنی سعی کن به بهترین نحو ممکن بخونی!!!

Mohammad026

New Member
لایک ها
3

به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست.

سلام

دوست من با این اطلاعات کمی که از خودتون گذاشتی هر اظهار نظری از طرف هر فردی تاثیر چندانی نداره و بیشتر مثل این میمونه که محتویات درون یه تحم مرغ شانسی رو حدس بزنه.

موفق باشی. بهترین آرزوها
خوب باز چه اطلاعاتی بدم عزیز ؟
ممنون

سلام دوست عزیز
ببین میخوام باهات رک باشم ببین همه گفتن علاقه حرف اوله ولی اگه دنبال بازار کار میگردی باید تو اون رشته ای بری که پشتوانه داشته باشی راستی این نمره های مدرسه هم اصلا ملاک نیستن
من تقریبا دو سال روی رشته تحصیلی تحقیق کردم اول از همه اینو بدون که اگر توی هر رشته جز نفرات برتر باشی کار هم هست ولی در حال حاضر بازار کار مهندسی واقعا بهتره تا تجربی از شرکت کننده های کنکور امسال هم معلومه
ولی بازم این علاقه و استعداد حرف اوله البته علاقه پشتکار رو هم به وجود میاره در کل هر رشته ای میخوای انتخاب کنی سعی کن به بهترین نحو ممکن بخونی!!!
خیلی ممنون بابت راهنمایی من هم میدونم ملاک نمرات نیستن ولی خوب دیگه چی میتونستم بگم !
من به شیمی و زیست علاقه ای بسیار زیاد دارم و با خوندنشون لذت میبرم فیزیک و ریاضی هم خوبن ولی از دروس حفظی و پایه که همه جا هم هستن خیلی بدم میاد . الان هم تصمیم بر رفتن به تجربی رو گرفتم تا حالا بنا بر حرف هایی که شما دوستان , دبیران مربوطه و دوست و فامیل و اشنا ها .. نه هم فقط برای پزشکی که از نظر من همه دیدشون غلط هست از این جهت و ایکه تجربی رشته های جذاب بسیار زیادی داره .

ممنون از دوستان که واقعا کمک میکنن

bloodborne

New Member
لایک ها
215

نمرات هم :

فقط رشته تجربی با توجهت به علاقه مندیت می تونی توش موفق بشی و درامدر زیادی دربیاری

بالا