mohamad139400

New Member
ارسال ها
10
لایک ها
2
امتیاز
0
#1
[h=2]انتخاب رشته کنکور سراسری 96[/h]بدون شک یکی از حساس ترین و سرنوشت ساز ترین مراحل پس از عبور از آزمون کنکور و قبولی در آن مرحله انتخاب رشته می باشد که کوچکترین اشتباه داوطلبان در این مرحله منجر به از بین رفتن تلاش آنان و تاخیر در ورود به دانشگاه خواهد شد. به همین دلیل جهت جلوگیری از ایجاد اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری و همچنین انجام انتخاب رشته ای اصولی و منطقی و همچنین برای کسب آگاهی بیشتر از مسائلی از جمله چگونگی انتخاب رشته، نحوه و زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 96 ، تاثیر سهمیه های مختلف درقبولی دانشگاه ، کارنامه کنکور سراسری 96 و … در این مقاله مشاوران سبزتدریس به گرد آوری این اطلاعات پرداخته اند که پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از موارد ذکر شده ادامه مطالب را دنبال کنید.
[h=3]زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 96[/h]تاریخ اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 96 ، ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان انگلیسی در نیمه دوم مرداد ماه می باشد که داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 96 اقدام به انتخاب رشته نمایند. همچنین برای آگاهی از زمان انجام انتخاب رشته کنکور سراسری 96 نیز باید بگوییم که هر ساله انجام انتخاب رشته برای داوطلبان از نیمه دوم مرداد ماه آغاز خواهد شد و تا اواخر مرداد ماه نیز ادامه خواهد داشت که داوطلبان میبایست در مدت زمان معین شده نسبت به انجام انتخاب رشته خود اقدام نمایند.
نحوه ی انجام انتخاب رشته کنکور سراسری 96
داوطلبان گرامی پس از اینکه نتایج اولیه انتخاب رشته کنکور سراسری 96 اعلام شد و از اینکه که مجاز به انتخاب رشته شده اید اطمینان حاصل کردید باید با استفاده از دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 96 در مدت زمان تعیین شده به صورت اینترنتیی اقدام به انتخاب رشته کنید. درمرحله انتخاب رشته به شما داوطلبان امکان انتخاب 1500 کد رشته محل داده خواهد شد که می بایستت انتخاب رشته و دانشگاه را براساس علاقه با در نظر گرفتن رتبه خود و همچنین درنظر گرفتن تضمین شغلی آن در آینده انجام دهید و با توجه به اینکه سازمان سنجش با استانی، ناحیه ایی، قطبی و کشوری کردن تمامی رشته های تحصیلی شانس قبولی را به نوعی بالا برده است می توانید انتخاب ها را با توجه به موارد ذکر شده بر اساس علاقه و ترجیحات خود در اولویت قرار دهید.ضمن اینکه داوطلبان این نکته را به خاطر داشته باشید که پس از انجام انتخاب رشته کنکور سراسری 96 از دریافت کد 15 رقمی که به منظور تکمیل مرحله انتخاب رشته می باشد غافل نشوید.
کارنامه کنکور سراسری 96
داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که در درجه اول برای انجام انتخاب رشته کنکور سراسری 96 به اطلاعاتی از جمله دانستن رتبه منطقه ای ، رتبه کشوری، رتبه در زیرگروه و تراز (نمره کل) نیاز دارید که بتوانید با در نظر گرفتن این اطلاعات یک انتخاب رشته صحیح و اصولی انجام دهید همچنین برای آگاهی از رتبه های قبولی سال های قبل و یافتن پاسخ پرسش های خود در این زمینه میبایست از کارنامه سبز کنکور سراسری که همه این اطلاعات در آن گنجانده شده است استفاده کنید.
تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور سراسری 96
1-سهمیه مناطق 3 گانه :در خصوص این سهمیه باید گفت که سهمیه مناطق دانش آموزان با توجه به منطقه زندگی دانش آموزان در3 سال پایان دوره دبیرستان به 3 قسمت تقسیم می شود. سهمیه منطقه 1، سهمیه منطقه 2، سهمیه منطقه 3.
سهمیه منطقه 1 به داوطلبانی تعلق می گیرد که 3 سال پایان دبیرستان را در شهر های بزرگ که به امکانات آموزشی دسترسی داشته اند.سهمیه منطقه 2 به داوطلبانی تعلق می گیرد که از امکانات آموزشی برخوردار بوده اند اما نه به اندازه دانش آموزان منطقه 1. و سهمیه منطقه 3 به داوطلبانی تعلق می گیرد که در 3 سال پایانی دوره دبیرستان هیچ گونه دسترسی به امکانات آموزشی نداشته اند.
2-سهمیه ایثارگران و جانبازان: به اطلاعتان می رسانیم که برخورداری از سهمیه ایثارگران و جانبازان تاثیر بسزایی در قبولی دانشگاه خواهد داشت و 20 درصد از ظرفیت هر کدرشته محل متعلق به داوطلبانی است که مشمول سهمیه ایثارگران و جانبازان خواهد بود البته ضمن انجام انتخاب رشته ای منطقی و اصولی.
3-سهمیه کارمندان: در رشته های پزشکی کارکنان و کارمندان دانشگاه های علوم پزشکی مشمول 20 درصد ظرفیت دانشگاه های شبانه می شوند و در رشته های غیرپزشکی 10 درصد از ظرفیت دانشگاه های شبانه به کارمندان وزارت علوم و کارمندان دانشگاه ها تعلق می گیرد.
4-سهمیه آموزگاران:در خصوص این سهمیه به اطلاعتان می رسانیم که در کنکور انسانی 80 درصد ظرفیت رشته راهنمایی مشاوره به آموزگاران آموزش و پرورش تعلق می گیرد.
زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96
حدود یک ماه پس از انجام مرحله ی مهم و سرنوشت ساز انتخاب رشته کنکور سراسری 96 در اواخر شهریور ماه نوبت به اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری96 می رسد که شما داوطلبان می توانید پس از مشاهده ی نتایج نهایی در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه ضمن دارا بودن مدارک در مدت زمان تعیین شده اقدام به ثبت نام در دانشگاه محل قبولی خود نمایید.
منبع : انتخاب رشته کنکور سراسری 96
 
بالا