وضعیت
موضوع بسته شده است.

compin

New Member
لایک ها
195
پاسخ : انتقادی از نتایج المپیاد از زبون یه المپیاد ادبیاتی

نگاه کنید من حرف شما رو تا حدی قبول دارم...
من شهرری(شهرستان های تهران) زندگی می کنم و می دونم مدارسی مثل انرژی و طباطبایی و سلام چه امکاناتی دارند.
من خودم واحد ادونس طباطبایی قبول شدم. وقتی رفتم اونجا از امکاناتشون گفتند من شاخ در آوردم ولی به دلایلی نتونستم برم اونجا تحصیل کنم.
ولی من کم نیاوردم خودم از تابستون شروع کردم بخوندن و سعی کردم این فاصله رو خودم پر کنم.
لازم بگم نبود امکانات باعث نمی شه کسی از مدال طلا جا بمونه, نمونش کسایی که در مدرسه ما با وجود نبود امکانات مدال آوردند. لطفی نمین= طلا یک کشور و طلا جهانی فیزیک, ظهری= پارسال برنز شد و احتمالا امسال طلا رو می گیره...(پارسال)
مطمئینم نمونه اینجور افراد تو مدرسه یا حداقل توی شهر شما هم بودند! پس به جای غر زدن تلاش خودتون رو ببرید بالا و مطمئین باشید المپیاد برای افرادیه که روی پا خودشون می ایستند.
هر کس هم مرحله دو قبول می شه تلاش کرده و استعداد داشته حالا می خواد از هرکجای دنیا باشه!
(در ضمن اینکه فردوسی و عطار و ... مال فلان شهر بودند دلیل نمی شه به شما سهمیه یا نگاه خاصی بشه و این دور از منطق و اصول اخلاقیه,گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل)

آخرین ویرایش توسط مدیر

pegahmm

New Member
لایک ها
375

موفقيت يك درصد امكانات و نود و نه درصد تلاش است:))
(يه وقت فكر نكنين از روى اون جمله معروف انيشتين كپي كردمااا)

shima gholami

Active Member
لایک ها
168

ببین این اتفاقا توی تهرانم میفته! یکی از دوستای من دیگه امید طلای نجوم بود دیروز دید قبول نشده رفت کارنامشو گرفت دید مثلا از یه سوال 30 نمره ای که درست نوشته 6 نمره گرفته! چرا؟ چون باشگاه جواب آخر رو زده 44.45 این دوست من در آورده 44.44!! تازه سوال جوری نبوده که بشه با این دقت جواب رو در آورد!این اتفاق واسه هرکسی ممکنه بیفته. جدا از شهرستانی یا تهرانی بودن افراد!

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

آقای ايمان حسينی زوارکی، شما از مجموعه انرژی اتمی هستيد و تحت آموزش اون مجموعه بوديد.
در اين که شما توانايی هايی داشتيد که باعث شده بتونيد مدال طلا بگيريد شکی نيست.
ولی چند تا سؤال از شما داشتم، لطفاً بدون هيچ حاشيه ای جواب بديد.

1- از چه پايه ای در باشگاه المپياد انرژی اتمی، کلاس ها و آموزش های المپياد آغاز ميشه؟
2- سال سوم دبيرستان، هر هفته چند جلسه کلاس المپياد داشتيد ؟
3- طی دوران دبيرستان چند نفر از اساتيد المپياد فيزيک با شما کار کردند؟
4- ميدونم که شما در حال حاضر در مشهد تدريس ميکنيد ! مثلاً چرا در شهر کرد، چابهار و ... تدريس نمی کنيد؟
اينو خودم جواب ميدم. چون پول ندارند تا هزينه کلاس و رفت و آمد هوايی و هتل رو پرداخت کنند.
5- آيا اگر شما در شهر ديگری مثل اراک، بوشهر، کازرون و ... بوديد، باز می توانستيد مدال طلا بگيريد ؟
6 - .....

و بسياری سؤالات ديگر ...
منطقی باشيد و بدون تعصب قبول کنيد که امکانات و آموزش در موفقيت المپياد مؤثر هست.
compin جواب خوبی داد.چرا بعضی تو همون "بی امکاناتی" نتیجه گرفتن؟ آدم فضایی بودن؟
1)سال اول 2)یادم نیست ولی حدود 12 3)زیاد 4)من هنوز مشهد نرفتم تا حالا.ولی هیچ شهر دیگه ای جز مشهد و شیراز مدرسه ای به من نگفته بیا! از خودشون بپرسید! 5)نه. ولی دلیلش کلاسا و دبیرا و... نبود. من تو کلاس 10 درصد انرژی اتمی یک استادی رو دیدم که منو به فیزیک علاقه مند کرد.تو هر جای ایران بودم اگه اون دبیر رو یک بار هم میدیدم همه کارای که بعدش انجام دادم رو بازم به همون شکل انجام میدادم.(اسم اون استاد رو هم بگم . آقای آقاپور.)بقیه استادا رو اسم نمی برم.. ولی کلاساشون اگه اثر منفی نبوده.. مثبت هم نبوده(برای من حداقل).هر جایی هم میرم اول از همه میگم که تعدد کلاسا مهم نیست. دبیر مهم نیست. مهم بچه ها هستن و تلاش و انگیزه شون و سعی میکنم همون یک جلسه ای که باعث شد من به فیزیک علاقه مند بشم رو اونجا هم برگزار کنم.چون اگه موفق باشم.. همون کافی خواهد بود.

shadirmc

New Member
لایک ها
5

موفقيت يك درصد امكانات و نود و نه درصد تلاش است:))
(يه وقت فكر نكنين از روى اون جمله معروف انيشتين كپي كردمااا)
یه سری حرفارو نمیشه زد دوست عزیز :) چون ممکنه سایت فیلتر بشه :| ولی المپیاد و کلا شرایط خاص مال پولدارا و آقازاده هاس!!! مارو چه به قبولی مرحله دوم!!!
نگین اینجوری نیس که اصلا باورم نمیشه چون به چشم خــــــــودم دیـــــــــــدم که میگم :|

compin

New Member
لایک ها
195

یه سری حرفارو نمیشه زد دوست عزیز :) چون ممکنه سایت فیلتر بشه :| ولی المپیاد و کلا شرایط خاص مال پولدارا و آقازاده هاس!!! مارو چه به قبولی مرحله دوم!!!
نگین اینجوری نیس که اصلا باورم نمیشه چون به چشم خــــــــودم دیـــــــــــدم که میگم :|
من خودم مرحله 1 خیلی مطمئین بودم قبول می شم ولی وقتی پاسخ نامه رو دیدم بخاطر یک سوال که در آوره بودم 13.5 بعد رندش کرده بودم به بالا ولی 12 و 13 رو قبول می کردن خیلی ناراحت شدم سواله هم 8 امتیاز داشت و قبول نشدم...
به هم چی گیر دادم به فیزیکی نبودن سوالا, به اینکه چرا امسال اینقدر نور داده بودن و .... ولی حقیقت اینه که آدم بعد از اینکه این اتفاقات براش می افته به همه چی گیر می ده وقتی الان حساب می کنم می بینم بدون اون سوال هم می تونستم قبول بشم و اشکال از خودم بود... تلاشم کافی نبود مگه می شه با یکسال المپ خوندن آدم مطمئن باشه قبوله؟! من هم تا حدودی کشیدم و می دونم آدم وقتی قبول نمی شه چقدر تو دلش می مومنه! خودم از بس با دوستام درد دل می کردم فکر کنم آسفالت شده بودن!
حالا, خارج از اینا شما چی دیدید؟ به ما هم بگید مسئولیتش با من...:98:

آخرین ویرایش توسط مدیر

shadirmc

New Member
لایک ها
5

من خودم مرحله 1 خیلی مطمئین بودم قبول می شم ولی وقتی پاسخ نامه رو دیدم بخاطر یک سوال که در آوره بودم 13.5 بعد رندش کرده بودم به بالا ولی 12 و 13 رو قبول می کردن خیلی ناراحت شدم سواله هم 8 امتیاز داشت و قبول نشدم...
به هم چی گیر دادم به فیزیکی نبودن سوالا, به اینکه چرا امسال اینقدر نور داده بودن و .... ولی حقیقت اینه که آدم بعد از اینکه این اتفاقات براش می افته به همه چی گیر می ده وقتی الان حساب می کنم می بینم بدون اون سوال هم می تونستم قبول بشم و اشکال از خودم بود... تلاشم کافی نبود مگه می شه با یکسال المپ خوندن آدم مطمئن باشه قبوله؟! من هم تا حدودی کشیدم و می دونم آدم وقتی قبول نمی شه چقدر تو دلش می مومنه! خودم از بس با دوستام درد دل می کردم فکر کنم آسفالت شده بودن!
حالا, خارج از اینا شما چی دیدید؟ به ما هم بگید مسئولیتش با من...:98:
نمیشه گفت حقیقتا...
ولی همیشه حق ما ادبیاتی ها خورده میشه...به هرحال حرف زدن و بحث کردن بی فایدس وقتی به گوش هیـــــــچ مسئـــــــولی نمــــــــی رســــــه...دل من پر تر از این حرفاس

MHD ReZa

New Member
لایک ها
231

بعضی حرفا مثل اینکه مال آقا زاده هاست هم داره ماهیت نقد منطقی رو میبره زیر سوال
هم باعث رنجش خاطر قبولیا میشه...
لطفا نقد بکنید ولی قر زدن ایدز داره :|

سامیر

New Member
لایک ها
52

حتما ما هم آقازاده ایم!
به هر حال هم پسریم هم پدرهامون انسان های بزرگی اند...:217:

خوبه یه مسائلی مثل آقازادگی هست تا آدم کم میاره بکشه وسط!

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

خانوم عبد یزدان ما هم مشکلات عاطفی و اقتصادی داشتیممهم هدف بود که داریم بهش نزدیک میشیمپس بهتره وقتمون رو سر بیماری عفونی "نه من بدبخت تر هستم" تلف نکنیم
بله کاملا قبول دارم...به همين دليل هم اون پست رو چند دقيقه بعد از انتشارش حذف کردم...عذر مى خوام اگه مکدر شدين...به علاوه بدبختى يا خوشبختى هرکسى اصولا به ديدش از زندگى بستگى داره

MHD ReZa

New Member
لایک ها
231

بله کاملا قبول دارم...به همين دليل هم اون پست رو چند دقيقه بعد از انتشارش حذف کردم...عذر مى خوام اگه مکدر شدين...به علاوه بدبختى يا خوشبختى هرکسى اصولا به ديدش از زندگى بستگى داره
به قول خودم زندگی زیباست به شرطی که عمو سانسورچی به وظیفه هاش عمل کنه :))
ب نظرم اگه سختی و مشکل نباشه هیچ موفقیتی معنا نداره
نظریه دورکیم دقیقا صدق میکنه :)

لایک ها
8

نمیدونم چرا هر وقت شکست میخوریم همه از زمین و زمان مقصرن به جز خودمون؟
به نظرم تحلیل واقع بینانه شکست خیلی به موفقیت های بعدی بیشتر کمک میکنه نسبت به غر زدن و حرف های غیرمنطقی زدن و زیر سوال بردن بقیه؟

لایک ها
68

بابا هنوز دارین بحث میکنین بحث و جمع کنید دیگه .اقا اصلا حق با یو امکانات نداشتی نقبولیدی مرحله دو (اصلا یه این فکر نکنی که خدا شاید سرنوشتتو تو این دیده که نقبولی که شاید اگه نقبولیدی به نفعته و ......)الان دیگه تموم شد حالا باید یه چسبین به کنکور تا رتبه های تک رقمی بیارین.شما ندیدین ادمایی که امکانات نداشتن اما بهترین مدالو گرفتن؟واین که چرا اگه خودتون موفق نشدین ادمای دیگه رو زیر سوال میبرید اقا زاده خانم زاده چیه دیگه بابا اگه طرف پدرش شاه مملکتم باشه تا خودش عاششششق درس نباشه موفق نمیشه هیچوقت تا خودش تلاش نکنه موفق نمیشه هیچوقتت.و اگه یه نفر پدرش خدمت کارم باشه بازم تا خودش نخواد نمیشه هیچی نمیشه.به این فکر کنید که شما چند سالی چیزی که بهش علاقه داشتینو خوندین لذت بخش ترین روز های زندگیتون تو این دوره بوده و بار علمیتونو بالا بردین به این فکر کنید که شما به چیزی رسیدید که خیلی ها نمیدونن اصلا یعنی چی اینا مهمه

MHD ReZa

New Member
لایک ها
231

نمیدونم چرا هر وقت شکست میخوریم همه از زمین و زمان مقصرن به جز خودمون؟
به نظرم تحلیل واقع بینانه شکست خیلی به موفقیت های بعدی بیشتر کمک میکنه نسبت به غر زدن و حرف های غیرمنطقی زدن و زیر سوال بردن بقیه؟
صحبت های علی را بسیار قبول میدارم ^_^

miss-zary

New Member
لایک ها
53

من همون روزی که نتایجو دیدم قبول کردم ... حرفای من غر نیست ... انتقاده از شرایط جامعه .... و اینکه بعضی از حرفای شما دوستان هم اقعا غیر منطقیه ولی بعضی ها رو قبول دارم !
ما که قبول نشدیم ... نوش جون کسایی که قبول شدن ... من هیچ پدر کشتگی باهاشون ندارم و نخواهم داشت ...
ولی اینکه بگین کم کاری ازخودت بوده توو کتم نمیره .... حداقل اینو میدونم که کم نذاشتم ... به قول shadirmc بعضی حرفا رو نمیشه گفت چون تاپیک بسته میشه ولی ....
چی بگم ! حرف من اینه که حداقل از سال آینده مسئولین به فکر باشن ....

compin

New Member
لایک ها
195

من همون روزی که نتایجو دیدم قبول کردم ... حرفای من غر نیست ... انتقاده از شرایط جامعه .... و اینکه بعضی از حرفای شما دوستان هم اقعا غیر منطقیه ولی بعضی ها رو قبول دارم !
ما که قبول نشدیم ... نوش جون کسایی که قبول شدن ... من هیچ پدر کشتگی باهاشون ندارم و نخواهم داشت ...
ولی اینکه بگین کم کاری ازخودت بوده توو کتم نمیره .... حداقل اینو میدونم که کم نذاشتم ... به قول shadirmc بعضی حرفا رو نمیشه گفت چون تاپیک بسته میشه ولی ....
چی بگم ! حرف من اینه که حداقل از سال آینده مسئولین به فکر باشن ....
می تونم بپرسم شما از کی برای المپیاد شروع به کار کردین؟
نگاه کنید هستن کسانیکه به سختی تلاش می کنند ولی به اندازه تلاششون موفق نمی شوند! شما فرض کن سوالات به گونه ای دیگه بود, به شکلی که شما تسلط داشتید, آن وقت شما قبول می شدید. ولی موضوع اینه که شانس و اقبال هم بی تاثیر نیست!(کم کسانی هستند که به همه موضوعات به یک اندازه و به مقدار زیاد تسلط دارند) همه تلاش می کنند, موضوع این نیست که کی کم کاری کرده بر عکس کی بیشتر از شما کار کرده.
منکر این نمی شم که ممکن شما از فردی که قبول شده بهتر باشید ولی موضوع اینه که جز آزمون روش بهتر و عملی تری وجود نداره...
شما باید این قدر قوی باشی که هر چقدر هم طوفان بیاد از جات کنده نشی و بد شانسی روت تاثیر نگذاره! به نظر خودتون با توجه به آزمون مرحله اول تون و مرحله دومتون که اگر باز هم قبول می شدید لب مرز بود چقدر احتمال داشت طلا بیارید؟
شما الان یه تابستون وقت داری تا کنکور بخونی ولی اون برنزه این وقت نداره! حداقل تا پایان مهر تو کف مدالشه که چرا طلا نشده... بعدشم شما که با اون شخص قدرت ادبیاتت یکیه و رشتت انسانی شانس بهتری داری...
تا طرف بیاد ریاضی و فیزیک و زیست بخونه شما با یکم خوندن تو کنکور موفق می شی! مطمئنا وضع شما خوبه و جا برای موفقیت دارید! بازهم می گم ممکن کسانی که قبول شدن بیشتر از شما کار کرده باشن...
البته تهران انفجار امکانات نیست! چهار تا مدرسه وضع خوبی دارند و نسبتا امکاناتشون خوبه: انرژی ها, سلام ها, طباطبایی ها, حلی چهار راه لشکر
بقیه مدارس وضع شون متوسطه (اکثرا رو به پایین)

miss-zary

New Member
لایک ها
53

می تونم بپرسم شما از کی برای المپیاد شروع به کار کردین؟
نگاه کنید هستن کسانیکه به سختی تلاش می کنند ولی به اندازه تلاششون موفق نمی شوند! شما فرض کن سوالات به گونه ای دیگه بود, به شکلی که شما تسلط داشتید, آن وقت شما قبول می شدید. ولی موضوع اینه که شانس و اقبال هم بی تاثیر نیست!(کم کسانی هستند که به همه موضوعات به یک اندازه و به مقدار زیاد تسلط دارند) همه تلاش می کنند, موضوع این نیست که کی کم کاری کرده بر عکس کی بیشتر از شما کار کرده.
منکر این نمی شم که ممکن شما از فردی که قبول شده بهتر باشید ولی موضوع اینه که جز آزمون روش بهتر و عملی تری وجود نداره...
شما باید این قدر قوی باشی که هر چقدر هم طوفان بیاد از جات کنده نشی و بد شانسی روت تاثیر نگذاره! به نظر خودتون با توجه به آزمون مرحله اول تون و مرحله دومتون که اگر باز هم قبول می شدید لب مرز بود چقدر احتمال داشت طلا بیارید؟
شما الان یه تابستون وقت داری تا کنکور بخونی ولی اون برنزه این وقت نداره! حداقل تا پایان مهر تو کف مدالشه که چرا طلا نشده... بعدشم شما که با اون شخص قدرت ادبیاتت یکیه و رشتت انسانی شانس بهتری داری...
تا طرف بیاد ریاضی و فیزیک و زیست بخونه شما با یکم خوندن تو کنکور موفق می شی! مطمئنا وضع شما خوبه و جا برای موفقیت دارید! بازهم می گم ممکن کسانی که قبول شدن بیشتر از شما کار کرده باشن...
البته تهران انفجار امکانات نیست! چهار تا مدرسه وضع خوبی دارند و نسبتا امکاناتشون خوبه: انرژی ها, سلام ها, طباطبایی ها, حلی چهار راه لشکر
بقیه مدارس وضع شون متوسطه (اکثرا رو به پایین)
من از عید تقریبا شروع کردم ولی از بعد عید ، قید درس رو زدم و صبح تاشب میخوندم ... نه فقط من ، که همه دوستانم اینجوری بودن ....
شما میفرمایین تهران فقط چندتا مدرسه ی خوب داره ، ولی پس چرا تقریبا بیشتر از نصف قبولی ها از تهرانن ؟
راست میگین ... شاید از بدشانسیه منه ... و همه ی دوستانم .... مخصوصا اون دو تا دوست نابینام ... ما توی چی شانس داشتیم که توی المپیاد شانس بیاریم ؟
بله حق باشماست ... باید بچسبم به کنکور ..... امیدوارم اسم دوستان قبولی توی این سایت رو جزو مدال طلائی ها ببینم ...

compin

New Member
لایک ها
195

من از عید تقریبا شروع کردم ولی از بعد عید ، قید درس رو زدم و صبح تاشب میخوندم ... نه فقط من ، که همه دوستانم اینجوری بودن ....
شما میفرمایین تهران فقط چندتا مدرسه ی خوب داره ، ولی پس چرا تقریبا بیشتر از نصف قبولی ها از تهرانن ؟
راست میگین ... شاید از بدشانسیه منه ... و همه ی دوستانم .... مخصوصا اون دو تا دوست نابینام ... ما توی چی شانس داشتیم که توی المپیاد شانس بیاریم ؟
بله حق باشماست ... باید بچسبم به کنکور ..... امیدوارم اسم دوستان قبولی توی این سایت رو جزو مدال طلائی ها ببینم ...
شما انتظار دارید از عید شروع کردید حتما قبول می شدبد!
مدارسی مثل فرهنگ(مدرسه مطرح در ادبیات) وجود دارن که از اول دبیرستان شروع خواندن المپیاد می کنند! شما نباید انتظار داشته باشی از عید شروع کنی و به دوره بری!:13:
یادگیری یک فرایند بلند مدته و شما یک مقدار دیر شروع کردی نه فقط شما بلکه دوستان شما هم دیر شروع کردند.
بحث بی فایده است شما می تونی از خانم [MENTION=10574]sabdeyazdan[/MENTION] بپرسی که آیا می شه از عید شروع کرد و حتما به دوره رفت؟ من فکر می کردم شما حداقل از دوم شروع کردید...
شما آمار قبولی های تهران رو که از این مدارس اند پخش کن: حلی چهار راه لشگر, فرزانگان 1, انرژی, سلام, طباطبایی و برای ادبیات فرهنگ مدرسه خیلی قویه! شما این آمار رو پخش کنی می بینی نسبت به جمعیت معتدل می شه!
اون رتبه بندی مدارس کشور براساس... از آیریسک دانلود کن خودت متوجه می شی چی می گم.

miss-zary

New Member
لایک ها
53

شما انتظار دارید از عید شروع کردید حتما قبول می شدبد!
مدارسی مثل فرهنگ(مدرسه مطرح در ادبیات) وجود دارن که از اول دبیرستان شروع خواندن المپیاد می کنند! شما نباید انتظار داشته باشی از عید شروع کنی و به دوره بری!:13:
یادگیری یک فرایند بلند مدته و شما یک مقدار دیر شروع کردی نه فقط شما بلکه دوستان شما هم دیر شروع کردند.
بحث بی فایده است شما می تونی از خانم @sabdeyazdan بپرسی که آیا می شه از عید شروع کرد و حتما به دوره رفت؟ من فکر می کردم شما حداقل از دوم شروع کردید...
شما آمار قبولی های تهران رو که از این مدارس اند پخش کن: حلی چهار راه لشگر, فرزانگان 1, انرژی, سلام, طباطبایی و برای ادبیات فرهنگ مدرسه خیلی قویه! شما این آمار رو پخش کنی می بینی نسبت به جمعیت معتدل می شه!
اون رتبه بندی مدارس کشور براساس... از آیریسک دانلود کن خودت متوجه می شی چی می گم.

ببخشید من منظورم مرحله دوم بود ... منابع مرحله ی دوم !
وگرنه من از دوم المپیاد رو شروع کردم ....

Nmni0

New Member
لایک ها
4

١. در رابطه با اين كه گفتى چرا به رشته انسانى كمتر توجه ميشه، نميفهمم منظورت رو. اولا قبولى تو مرحله دو هيچ ربطى به رشته نداره و رشته شما رو در نظر نميگيرن تو تصحيح برگه. و با اين همه ٢٨ تا از قبولى هاى مرحله ٢ انسانى بودند و حتى تعداد طلاهايى كه به انسانى ها داده ميشه ام بيشتره. مشكل چيه پس؟!
٢. المپياد ادبى به نظرم بيشتر از همه چيز ربط به خوندن زياد و مداوم خود آدم داره. البته در رابطه با امكانات، اين حرف واقعا درسته كه باشگاه بايد منابعى رو انتخاب مى كرد كه تو همه شهرا در دسترس باشه. اما امكانات ديگه....؟
٣. معلماى خيلى از مدارس كه نتيجه ى خوبى ميدن، اونايى ان كه قبلا تو همون مدرسه درس ميخوندن و طلا شدن و حالا برگشتن به مدرسه خودشون براى تدريس. آيا بايد اين معلما رو سرزنش كرد كه تو مدرسه خودشون درس ميدن؟! آيا بايد باشگاهو سرزنش كرد كه طلاهاى قبليش تو يه مدرسه اى درس ميدن و نتايج اون مدرسه خوب شده؟!!!
٤. اوصيكم به منطق واقعا.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا