راهنما

New Member
لایک ها
69
سلام دوستان عزیز
من یکی ازکنکوری های پارسال و دانشجوی پزشکی (دانشگاه شهید بهشتی) امسال هستم.
چون تا ترم بهمن کلاس ندارم تصمیم گرفتم که این تاپیک رو ایجاد کنم تا شاید بتونم با همکاری بقیه ی دوستام نقش کوچکی در موفقیت آینده ی شما داشته باشم.
هر کدوم از دوستان کنکوری که سوال خاصی داره یا به راهنمایی نیاز داره میتونه در این قسمت بیان کنه.منم در حد توانم به شما کمک میکنم.
سایر دوستانی هم که کنکور رو با موفقیت پشت سر گذاشتن می تونن در این تاپیک به دوستاشون کمک کنن.
خود بچه هایی هم که درگیر کنکور هستن می تونن اطلاعات مفیدشون رو به دوستاشون منتقل کنن.
(عزیزان کنکوری فراموش نکنید که شما در کنکور با افرادی بسیار بیشتر از اعضای این سایت رقابت می کنید.پس انتقال تجربیاتتون نه تنها شما رو در رقابت عقب نمی اندازه بلکه براتون مفیده.)
پیشاپیش از همکاری شما ممنونم.:41:

mina jeilly

New Member
لایک ها
1
پاسخ : انتقال تجربیات کنکوری(کنکوری های پارسال و امسال)

سلام...........خوش به حالت که پزشکی قبول شدی اونم شهید بهشتی.............من که انقد استرس دارم که کتابا رو بستم و فقط به اینکه قبول نمیشم فک میکنم
تروخدا یه کمکی بکن بهم...........من منطقه 3 هستم.:184:

راهنما

New Member
لایک ها
69

سلام
شاید باورت نشه ولی منم پارسال از اواسط آبان همین حالت رو داشتم و فکر می کردم وقتم تمومه ولی بعد فهمیدم این طور نیست..
الان باید بدونی که تا کنکور خیلی زیاد وقت داری و اگه بخوای میتونی از الان شروع کنی و با تلاش به کسب رتبه ی زیر 100 مطمئن باشی.اصلا ناامید نباش چون تازه فرصت های خوب برای درس خوندن داره شروع میشه.

zainab1997

New Member
لایک ها
22

میشه از هر درسی کتاب هایی که خوندی رو بگی؟
و اینکه اگه کلاس نریم و فقط خودمون بخونیم تست بزنیم و ازمون بدیم میتونیم موفق بشیم؟

Marshall

New Member
لایک ها
970

سلام

خب ببینید یه تصوری درستی هست اینه که بهترین های کشور که بهترین رشته هارو هم قبول میشن از سمپادن

و این واقعا باعث ناامیدی میشه
حد اقل برای من تا حدودی باعث نا امیدی شده

نظر شما چیه؟

میشه درصد هایی که در کنکور زدین + رتبتون رو بگید

و همچنین بگید که غیر از کتب درسی چه کتاب های دیگه ای خوندید؟

ممنون

SMASZOP

مشاور فیزیک
لایک ها
529

میشه از هر درسی کتاب هایی که خوندی رو بگی؟
و اینکه اگه کلاس نریم و فقط خودمون بخونیم تست بزنیم و ازمون بدیم میتونیم موفق بشیم؟
توصیه من اینه که حتما به مدرسه برید و در کلاس ها حضور داشته باشید!
تجربم نشون داده که افرادی که سره کلاسا نمی رن نا موفق تر از کسانی هستند که سره کلاس می رن (اگرچه ممکنه تو کلاس چیزی بگن که شما بلدی)

AlimA

New Member
لایک ها
178

من امسال برنز کامپیوتر شدم. حالا دارم به این فکر میکنم که برم تجربی. به نظرتون میشه یه رتبه ی خوب گرفت ؟

راهنما

New Member
لایک ها
69

با عرض سلام
ببخشید اگه دیر شد.
در جواب اون دوستی که گفته بهترین جاها رو دانش آموزان سمپاد قبول میشن باید بگم که درسته که سمپادی ها جاهای خوبی قبول میشن ولی دانش آموزان دیگه هم میتونن موفق باشن.نمونه ی این حرف خود من هستم که از یک شهر کوچیک بدون این که سمپادی باشم الان یه جای نسبتا خوب قبول شدم.
جالبه بدونید که من تا سال سوم رشته ی ریاضی بودم وفقط سال چهارم رو تجربی خوندم.پس اون دوستی که برنز کامپیوتر داره هم میتونه با تلاش موفق بشه.
در مورد کلاس اگه منظورتون کلاسای مدرسه هستن حتما شرکت کنید اما درباره ی کلاس های اضافه به نظر من ضرورتی نداره.خود من هم هیچ کلاس اضافه ای نرفتم.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

درصد های من:
شیمی 100
زیست 74
فیزیک 65
ریاضی 74
درسای عمومی هم حدود 70
رتبه ی من در منطقه ی2 :98

sophie

New Member
لایک ها
32

امیدوارمون.کردی...واقعا.مرسی..کلا.داشتم.ناامیدمیشدم...!!!:202:

naeema

New Member
لایک ها
56

سلام ی بنده خدایی 7سال سمپادی بود 2 سال پشت کنکور موند آخرشم رفت مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد!(ن اینکه رشتش بد باشه ها.نه .برای اون دوستی که گفتن سمپادیا جاهای خوب قبول میشن!)از کی شروع کردین به خوندن؟من سال سومم.دوممو آخر هفته ها میخونم و تست میزنم اما بهم گفتن ضرر میکنم.درسته آیا؟خوشحال میشم نظرتونو بدونم.

راهنما

New Member
لایک ها
69

سلام
به نظر من بچه هایی که میخوان از سال دوم یا سوم برای کنکور تلاش کنن،بهترین راه اینه که فعلا روی درسای پایه ی خودشون تمرکز کنن و بیشتر به صورت تشریحی و مفهومی کار کنن چون اگه روی این درسا مسلط بشن حداقل از پس 60 درصد سوالات کنکور برمیان و از تابستون کلاس سوم شروع به تست زدن و مرور درسای پایه کنن.

یه سری از کتاب هایی که به نظر من میتونن برای کنکور مفید باشن،در زیر می نویسم.اسم آوردن از این کتاب ها در این پست دلیل نمیشه که حتما باید اونا رو برای کنکور بخونید یا این که کتابای بقیه ی ناشران خوب نیست.
1-زیست شناسی دوم......خیلی سبز
2-زیست شناسی سوم.....8000تست گاج
3-زیست شناسی چهارم.....خیلی سبز(بیشتر یرای تست)-8000تست گاج(درس نامه های خوب)
4-ریاضی.....ریاضیات جامع تجربی مهر و ماه (خیلی سبز هم بد نیست)
5-فیزیک پایه خوشخوان(برای سال های اول و دوم و سوم نکات و مختصری هم تست رو شامل میشه)
فیزیک پایه برای زدن تست بیشتر کتاب میکروطبقه بندی گاج هم مناسبه
6-فیزیک چهارم......میکروطبقه بندی گاج
7-شیمی.....برای هر سه سال(دوم-سوم-چهارم) کتاب های مبتکران(آقای بازرگان)-برای چهارم خیلی سبز هم مناسبه
8-ادبیات.....قرابت معنایی هامون سبطی-املا هامون سبطی-کتاب درسی آرایه های ادبی سوم انسانی-تاریخ ادبیات خیلی سبز-زبان فارسی همگامان یا هامون سبطی
9-دینی.....یکی از کتاب های جامع دینی مثل نشر الگو(آیات و پیام ها وتست رو شامل میشه)
10-عربی.....کتاب آقای میرشکاری(ایاد فیلی)-میکروطبقه بندی گاج
11-زبان انگلیسی.....نترسیم از متن(از انتشارات شبقره مناسب برای reading و closeتست)-تست شبقره(کیاسالار) یا مبتکران(شهاب اناری)
12-ژنتیک.....ژنتیک تخته سیاه(دکتر آرام فر)
13-کتاب پله ی آخر زیست شناسی از انتشارات فار هم برای ماه های آخر مناسبه
دوستان عزیزی که کتابای دیگه ای دارن میتونن از اونا استفاده کنن و واجب نیست که کتاب های بالا رو حتما بخرید.
موفق باشید.

sina16

New Member
لایک ها
313

با عرض سلام
ببخشید اگه دیر شد.
در جواب اون دوستی که گفته بهترین جاها رو دانش آموزان سمپاد قبول میشن باید بگم که درسته که سمپادی ها جاهای خوبی قبول میشن ولی دانش آموزان دیگه هم میتونن موفق باشن.نمونه ی این حرف خود من هستم که از یک شهر کوچیک بدون این که سمپادی باشم الان یه جای نسبتا خوب قبول شدم.
جالبه بدونید که من تا سال سوم رشته ی ریاضی بودم وفقط سال چهارم رو تجربی خوندم.پس اون دوستی که برنز کامپیوتر داره هم میتونه با تلاش موفق بشه.
در مورد کلاس اگه منظورتون کلاسای مدرسه هستن حتما شرکت کنید اما درباره ی کلاس های اضافه به نظر من ضرورتی نداره.خود من هم هیچ کلاس اضافه ای نرفتم.

درصد های من:
شیمی 100
زیست 74
فیزیک 65
ریاضی 74
درسای عمومی هم حدود 70
رتبه ی من در منطقه ی2 :98
در زمینه المپیاد شیمی فعالیت داشتین؟

راهنما

New Member
لایک ها
69

در زمینه المپیاد شیمی فعالیت داشتین؟
بله.من برای مدال طلا میخوندم ولی با مشکلاتی که پارسال در برگزاری المپیاد وجود داشت و ناحقی هایی که شد مرحله ی دوم قبول نشدم.اما خدا را شکر در کنکور جبران شد.

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

سلام ی بنده خدایی 7سال سمپادی بود 2 سال پشت کنکور موند آخرشم رفت مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد!(ن اینکه رشتش بد باشه ها.نه .برای اون دوستی که گفتن سمپادیا جاهای خوب قبول میشن!)از کی شروع کردین به خوندن؟من سال سومم.دوممو آخر هفته ها میخونم و تست میزنم اما بهم گفتن ضرر میکنم.درسته آیا؟خوشحال میشم نظرتونو بدونم.
با تشـــــــــکر از مثال شما!!!:4:

plunger

New Member
لایک ها
14

سلام
من کلاس دوم هستم و در رشته ی ریاضی درس میخونم.تصمیم دارم که برای سال چهارم برم رشته ی تجربی حالا به نظر شما کار خوبیه؟
لطفا بگید که برای موفقیت در کنکور باید زیست رو به چه شیوه ای بخونم و این که چه کتابایی برای من مفیده و آیا باید از حالا زیست رو بخونم؟
ممنون

Choomba

New Member
لایک ها
189

بله.من برای مدال طلا میخوندم ولی با مشکلاتی که پارسال در برگزاری المپیاد وجود داشت و ناحقی هایی که شد مرحله ی دوم قبول نشدم.اما خدا را شکر در کنکور جبران شد.
بهتون تبریک میگم که تو کنکور انتقام ناحقی که شد رو گرففتین:67:

راهنما

New Member
لایک ها
69

سلام
من کلاس دوم هستم و در رشته ی ریاضی درس میخونم.تصمیم دارم که برای سال چهارم برم رشته ی تجربی حالا به نظر شما کار خوبیه؟
لطفا بگید که برای موفقیت در کنکور باید زیست رو به چه شیوه ای بخونم و این که چه کتابایی برای من مفیده و آیا باید از حالا زیست رو بخونم؟
ممنون
سلام
در مورد تغییر رشته باید به شما بگم که هر کس می خواد در رشته ی تجربی موفق باشه باید حتما به درس زیست شناسی علاقه داشته باشه و بتونه تلاش زیادی برای تقویت این درس داشته باشه.پس با توجه به درس زیست شناسی سال اول تا حدودی وضعیت خودتون رو بفهمید.از طرف دیگه باید به رشته های دانشگاهی هم توجه داشته باشید چون رشته هایی مثل پزشکی از نظر محیط کار دارای شرایط خاصی هستند که هر کسی نمیتونه اونو تحمل کنه.
هر کس که بخواد از ریاضی به تجربی بره به جز زیست شناسی در درس های دیگه هیچ مشکلی نخواهد داشت.برای مطالعه ی درس زیست هم اگر فرصت دارید از همان سال دوم و در کنار درس های مدرسه زیست را هم مطالعه کنید اما اگر فرصت نشد در تابستان هم میتونید زیست رو به طور کامل بخونید و تست بزنید.فقط دقت کنید که مطالعه ی شما عمیق و مفهومی باشد و بیشتر تمرکز خود را بر روی کتاب درسی بگذارید.در این صورت از بچه های تجربی عقب نمی افتید و چون در دروس ریاضی و فیزیک قوی تر هستید توانایی جلو زدن از اون ها رو خواهید داشت.

راهنما

New Member
لایک ها
69

سلام
در مورد شیوه ی مطالعه ی درس زیست،روش من این طور بود که اول یکی از فصل های کتاب درسی رو دقیق می خوندم،بعد که مطمئن می شدم تمام مطالب کتاب رو خوندم می رفتم سراغ کتاب کمک آموزشی و هر تست رو می خوندم و جواب میدادم و بلافاصله جوابشو چک می کردم و درسنامه های مربوط به اون رو می خوندم تا این که فصل تموم می شد و بعد می رفتم سراغ فصل بعد.
این شیوه برای من مفید بود امیدوارم به درد شما هم بخوره.

mikel

New Member
لایک ها
5

سلام به بچه های گل آیریسک
بچه ها مهم نیست که کدوم مدرسه دارید درس میخونید یا اینکه چه امکاناتی دارید(بگه آقای رستگار رحمانی رتبه 1 زبان ورتبه 1تجربی سال 88 نبودن که از نظر امکانات خیلی خیلی ضعیف بودن)،مهم فقط اینه که از اعماق وجودتون به خدا توکل کنید وپایان کارتونو به او بسپارید ودیگه نگران نباشید وبرای رسیدن به هدفتون تلاش کنید
مطمئن باشید جواب تلاشاتون رو میگرید(انشالله)

leila 31

New Member
لایک ها
7

سلام شما یک ماه اخر چطور جمع بندی کردید.؟؟؟؟؟؟:164:

بالا