miladkvr

New Member
لایک ها
841
به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست.

درود بر همه ی دوستان کنکوری عزیز....امیدوارم خوب و خوش باشید.
طبق تصمیمی که گرفته شده بود قرار شد برای جلوگیری از اتلاف وقت دوستان روزهای سه شنبه و پنج شنبه ساعات 7:45 تا 8:45 همه در سایت حضور داشته باشیم و اگر اشکالی یا سوالی درباره ی موضوعات مختلف که قطعا همه ی ماها باشون روبرو میشیم داشته باشیم در این تاپیک مطرح کنیم....

خوب امروز روز اول این برنامه هست و دوستان می تونن بحثشون رو در این تاپیک انجام بدن.
فقط یه نکته رو بگم که بحث درباره ی کنکور تا خود کنکور 90 فقط و فقط در این تاپیک انجام می گیره تا در نظم سایت اشکالی پیش نیاد. دقیقا همون کاری که کنکوری های 89 در تاپیک خودشون انجام دادن و این به نظم سایت کمک زیادی کرد.

امیدوارم همه موفق و پیروز باشن و هدف دار در راه کنکور گام بردارن..انشاءالله
جا داره اینجا از دوستانی که کنکور رو انشاءالله با موفقیت پشت سر گذاشتن هم خواهش کنم که تا جایی که می تونن به این تاپیک سر بزنن و به سوالات و مشکلات بچه ها جواب بدن...سپاس

لایک ها
12
فردا ازمون منم که حتما فردا شاهکار می زنم!!!!!!!!

من خوب نخوندم

آخرین ویرایش توسط مدیر

miladkvr

New Member
لایک ها
841

محمد ، پوردستمالچی که می گفت حتی اگر کسی هیچی نخونده یا کم خونده بازم بره و آزمون بده.....اتفاقا حوزه آزمون تا خونمون نیم ساعت راهه...
گفتم برم سوالاش رو بگیرم تو خونه جواب بدم...!!!

pishi72

New Member
لایک ها
77
pooyan101 گفت

من خوب نخوندم
من اصلاً نخوندم!

آخه خودم برنامه ريزي كردم! مثلاً تو برنامه،فصل 5 فيزيك 1 رو نبايد ميخونديم ولي من خوندم! يا تو رياضي 2 تابع رو!!!!! واسه همين از خيلي از درسا عقبم!

فردا تو آزمون ميتونم اختصاصيا رو بزنم ولي عموميا رو....

FMIcho_2009

New Member
لایک ها
4
pishi72 گفت
pooyan101 گفت

من خوب نخوندم
من اصلاً نخوندم!

آخه خودم برنامه ريزي كردم! مثلاً تو برنامه،فصل 5 فيزيك 1 رو نبايد ميخونديم ولي من خوندم! يا تو رياضي 2 تابع رو!!!!! واسه همين از خيلي از درسا عقبم!

فردا تو آزمون ميتونم اختصاصيا رو بزنم ولي عموميا رو....

بچه ها اگه کسی میخواد رتبه خوبی بیاره از تابستون خیییلی خوب با برنامه آزمونا بخونه و تا آخر تابستون عربی شو یه جمع بندی اساسی بکنه. همه عمومی ها و اختصاصی هاتونو هم 1 دور بخونید .لازم نیست تو همه درسا همه تست ها روبزنید اگه میبینید نمی رسید فقط کافیه یکی درمیون یا 2تا درمیون تستارو بزنید تا مقع کنکور چند دور وقت دوره کردن پیش میاد و میتونید همه تست ها تونو بزنید فقط تاکید میکنم :
"هر طور شده تا آخر تابستون 1 دور همه درسارو بخونید"

لا اقل واسه تجربی ها که این طوره.

physics

New Member
لایک ها
104
سلام به همه ی دوستای خوبم . چه خبر ؟ امیدوارم کارا خوب پیش بره

اول از همه یه سوال از آقا میلاد : ببخشید ، فلسفه ی ایجاد این تاپیک چیه ؟
مگه کنکوریای 90 تاپیک نداشتن ؟ تازه 14 صفحه هم پر کردن ! من میگم بهتره که همونو ادامه بدن تا بعد از کنکور به نوعی خاطرات اولین روزای کنکور خوندن رو داشته باشن ( فکر کنم جالب باشه ) و اینکه تاپیک تکراری هم نباشه که سایت بی دلیل شلوغ نشه . اگه دلیل خاصی داره بگید تا کنجکاوی من ارضا بشه

و دوم : با عرض احترام خدمت دوستان عزیز ، گرامی ، بزرگوار ، بی نظیر و ... المپیاد شیمی . یه سوال داشتم از شیمی 2 فصل 3 :
-کدام ترتیب در مورد میزان خصلت یونی پیوند در ترکیبات زیر درست است ؟
الف-LiI>NaBr>KCl>RbF ب-RbF>KCl>LiI>NaBr
ج- KCl>NaBr>LiI>RbF د-RbF>KCl>NaBr>LiI
من واقعا نمیدونم که چه جوری باید متوجه بشم که اختلاف الکترونگاتیوی NaBr بیشتره یا KCl
پیشاپیش ممنون .

saman1375

New Member
لایک ها
4
فكر كنم هر چه شعاع كاتيون بيشتر باشه و شعاع آنيون كمتر،اختلاف الكترونگاتيوي بيشتر ميشه!

physics

New Member
لایک ها
104
اون مگه مربوط به انرژی پیوند نبود ؟

saman1375

New Member
لایک ها
4
اگه منظورتون انرژي شبكه هست،تو انرژي شبكه هم شعاع آنيون بايد كوچيك باشه و هم شعاع كاتيون،تا انرژي شبكه بيشتر بشه!

elichem

New Member
لایک ها
7
بله . میشه گزینه ی د
دوست عزیز ! در این سوال به سادگی میشه اختلاف الکترونگاتیوی رو مقایسه کرد . در گزینه ی د کاتیون ها به ترتیب الکتروپزیو تر و نافلزها الکترونگاتیو تر می شوند . پس اختلاف به تدریج بیشتر و خصلت یونی نیز به تدریج بیشتر می شود .

physics

New Member
لایک ها
104
ممنونم بابت جواب ، اما من جور دیگه ای فکر میکنم .
وقتی از سدیم شروع میکنیم و به سمت راست میریم ، الکترونگاتیوی بیشتر میشه . میرسیم به کلر و حالا باید یه دونه بریم پایین که الکترونگاتیوی کم میشه .
حالا از پتاسیم شروع میکنیم . میریم راست که الکترو داره زیاد میشه . میرسیم به برم وحالا میریم بالا که الکترو زیاد میشه . اما یه چیزی اینجا هست و اونم اینه که الکتروی پتاسیم از سدیم کمتره ......

.
.
.

همین الان فهمیدم!
من روی هرچی بی دقت هست تو این دنیا رو کم کردم !
الان که داشتم مینوشتم به یه سوتی پی بردم ! دلم نیومد پاکش کنم گذاشتم شما هم ببینید !
خودتونید هرچی فکر میکنید منم !

pishi72

New Member
لایک ها
77
شوخي كردما! يه وقت ناراحت نشين!

samira22

New Member
لایک ها
2
.............

miladkvr

New Member
لایک ها
841

[center:1aa10d5034]دوستان عزیز لطفا بحث خودتون درباره ی آزمونا و هر چیزی که به کنکور 90 ربط داره اینجا ادامه بدین و اینقدر باعث آشَفتگی سایت نشید....با تشکر[/center:1aa10d5034]

mozhgan

New Member
لایک ها
127
سلام!!
برای دیفرانسیل گاج سفید خوبه یا خوشخوان؟!..
کنکوری های ۸۹ جواب بدن!
یه چیز دیگه:(!)
یعنی من باید ۳ شنبه هفته بعد بیام تا جوابمو بگیرم؟!

elichem

New Member
لایک ها
7
علیکم !
کنکوری 89 که نیستم ولی جواب میدم !
برای دفرانسیل : 1- ماشاءالله (حساب دیفرانسیل و انتگرال و ریاضیات پایه اندیشه فائق تالیف مجید و ماشاالله رضوی) 2- ده استاد (حساب دیفرانسیل و انتگرال انتشارات ده استاد تالیف ده استاد و ... ده استاد!)

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
نویسنده ی خوشخوان معلم ماست . خیلی باسواده . من از بچه های مدرسمون که کنکور دادن پرسیدم همه می گفتن خوشخوان .اگه می خواستین یه کتاب دیگه در کنارش داشته باشید بین 10 استاد ، اندیشه ی فائق یا رمزینه ( اینو عباسپور گفت ) یکی رو انتخاب کنید .

LoVeLy18

New Member
لایک ها
1
من براي ديف چندتا كتاب زدم ، خوشخوان ، ا تي ان ،انديشه فائق ، 20 آزمون ، گاج قديم و گاج جديد و جزوه ي معلمم. از ا تي ان بيشتر خوشم اومد ، حالا مونده به سليقه ي شما.

physics

New Member
لایک ها
104
سلام .
دماغتون چاغه ؟ یه سوال :

کسی اینجا هست که حذفیات رو بدونه؟ من شنیدم که زبان فارسی خیلی از درساش حذفه . درسته ؟

بالا