Wight

New Member
لایک ها
888
به نظر شما اولین هورمون در حیات استروئیدی بود یا پروتئینی (یا هر ماده دیگری) ؟

چرا؟!؟

Wight

New Member
لایک ها
888
پاسخ : اولین هورمون

دوستان نظری ندارند؟!

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

دوستان نظری ندارند؟!
به نظر من اول هورمون های استروئیدی بودن.مثلا در کیسه تنان شبکه عصبی دارن که با سیناپس شیمیایی کار میکنن این سیناپس ها هم باید انتقال دهنده داشته باشند و به احتمال زیاد از جنس همون هورمون ها پروتیینی بودن ولی چون خون یا همولنف ندارن نمیتونیم اسم هورمون رو براشون به کار بیریم،ولی دیگه گناد وغدد جنسی دارن و تولید مثل تو اینا کامل وجود داره و اونم احتمالا با هورمون های استروییدی بوده.

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

سلام بنظر بنده بر اساس تکامل میشه هورمون های گیاهی روهم درنظر گرفت

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

سلام بنظر بنده بر اساس تکامل میشه هورمون های گیاهی روهم درنظر گرفت
ولی به نظر من نمیشه در نظر گرفت چون اساسا به کار بردن لفظ هورمون برای گیاهان درست نیست بلکه باید از انها به عنوان تنظیم کننده های رشد نام ببریم.هورمون به ماده ای میگن که توسط خون یا همولنف منتقل شه.

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

ولی به نظر من نمیشه در نظر گرفت چون اساسا به کار بردن لفظ هورمون برای گیاهان درست نیست بلکه باید از انها به عنوان تنظیم کننده های رشد نام ببریم.هورمون به ماده ای میگن که توسط خون یا همولنف منتقل شه.
عججببب!خب اینم حرفیه خداییش!قانع شدم!!!

m.h.souri

Active Member
لایک ها
118

به نظر من باید گیاهان رو هم در نظر گرفت که هورمون دارند درسته توسط خون یا همولنف جابجا نمیشوند اما باز هم هورمون هستند!!!و به عنوان محرک و تنظیم کننده عمل میکنند!به نظر من اولین هورمون برایسین بوده!این هورمون اولین هورمون محرک رشد گیاهی بوده است و از جنس استروئیده واولین استروئیدیه{استروئید طبیعی} که حلقه ی لاکتونی هفت عضوی داره

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

راستی من حرفمو عوض میکنم قانع نشدم!حرف این دوستمون صحیحه
بابا من از خودم درنیاوردم که!!فکر کنم دیگه از کمپبل معتبرتر کتابی نباشه اگه به اون مراجعه کنید خواهید دید که اشاره کرده که برای گیاها صحیح تر اینه که از واژه تنظیم کننده رشد استفاده کنیم.ولی با وجود این هورمون در لغت یعنی تحریک کننده و اولین تعریفی که ازش شده ماده ای که بود که با دستگاه گردش مواد منتقل شه،منم بر این اساس گفتم.

آخرین ویرایش توسط مدیر

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

هنوز مطمئن نیستم!!!باید نگاه کنم بعد میگم قانع شدم یانه!

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

تازه حالا این براسینو استرویید هایی که دوستمون گفتن چون تو خزه ها اینام هست بر اساس شواهد میگن که اولین هورمون اند ولی خیلی موضعی اند!!تازه با وجود اینکه استروییدی اند گیرنده شون رو غشاست . درسته که تایز بهش گفته هورمون ولی به نظر یه جوری میاد.خود زیست شناسا صدسال طول کشیده تا جریان اینا رو بفهمن!!به علاوه من یه جا خوندم که براسینو استویبد ها و استریگولاکتون ها در یه دسته دیگه از هورمونا ی گیاهی قرار میدن یعنی هورمون حقیقی نیستن!!

و اونم برایسین نیست براسین(brassin)هست.

نمیدونم شایدم شما درست میگین.

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
167

والا میگن اولین چیزی که حدودا به عنوان انتقال دهنده شیمیایی شناخته شده فرومون های باکتریایی هستن که فک کنم پروتئین باشن.

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

تازه حالا این براسینو استرویید هایی که دوستمون گفتن چون تو خزه ها اینام هست بر اساس شواهد میگن که اولین هورمون اند ولی خیلی موضعی اند!!تازه با وجود اینکه استروییدی اند گیرنده شون رو غشاست . درسته که تایز بهش گفته هورمون ولی به نظر یه جوری میاد.خود زیست شناسا صدسال طول کشیده تا جریان اینا رو بفهمن!!به علاوه من یه جا خوندم که براسینو استویبد ها و استریگولاکتون ها در یه دسته دیگه از هورمونا ی گیاهی قرار میدن یعنی هورمون حقیقی نیستن!!

و اونم برایسین نیست براسین(brassin)هست.

نمیدونم شایدم شما درست میگین.
بابت اطلاعات مفیدتون ممنونم من فرصت تحقیق رو ندارم اما دراولین وقت اینکارو میکنم بازم تشکر

Wight

New Member
لایک ها
888

من بیشتر منظورم هورمون های جانوری بود که یک تعریف واحد داره.

حالا به نظرتون درسته بگیم که

هم هورمون های پروتئینی هم استروئیدی گیرنده دارند و گیرنده ها هم اول تو سلول بوده پس اول هورمون های استروئیدی بودند.

rasakereh

New Member
لایک ها
9

من خودم رشتم ریاضیه و خیلی از زیست سر رشته ندارم ولی چون دوسش دارم گهگاهی یه چیزایی میخونم ازش
تو کتاب سبز مبتکران علوم سال سوم راهنمایی خوندم که دانشمندا با شبیه سازی شرایط اولیه زمین دیدن که آمینه ها وپروتیین ها کم کم دارن تشکیل میشن برا همین فک کنم پروتیینا اولین باشن

kaark

New Member
لایک ها
252

من بیشتر منظورم هورمون های جانوری بود که یک تعریف واحد داره.

حالا به نظرتون درسته بگیم که

هم هورمون های پروتئینی هم استروئیدی گیرنده دارند و گیرنده ها هم اول تو سلول بوده پس اول هورمون های استروئیدی بودند.
فكر مي كنم كه پروتئيني ها قديمى تر هستند،

برجسته ترين ويژگي پرولاكتين تنوع مختلف اثراتي هست كه در گروه مختلف مهره داران مي گذارد.
مثل در پستانداران ترشح شير و رشد غدد پستاني رو تحريك مي كند
در دوزيستان دگرديسي رو به تأخير مي اندازد
به عنوان يك هرمون رشد دوره ي لاروي نيز عمل مي كند
يا در ماهي هاي آب شيرين تعادل آب و نمك رو تنظيم مي كند

تمام اين موارد پيشنهاد مي كند كه پرولاكتين يك هورمون قديمي است كه عملكرد هاي آن طي تكامل گروه هاي مختلف مهره داران دستخوش تنوع شده!

Wight

New Member
لایک ها
888

فكر مي كنم كه پروتئيني ها قديمى تر هستند،

برجسته ترين ويژگي پرولاكتين تنوع مختلف اثراتي هست كه در گروه مختلف مهره داران مي گذارد.
مثل در پستانداران ترشح شير و رشد غدد پستاني رو تحريك مي كند
در دوزيستان دگرديسي رو به تأخير مي اندازد
به عنوان يك هرمون رشد دوره ي لاروي نيز عمل مي كند
يا در ماهي هاي آب شيرين تعادل آب و نمك رو تنظيم مي كند

تمام اين موارد پيشنهاد مي كند كه پرولاكتين يك هورمون قديمي است كه عملكرد هاي آن طي تكامل گروه هاي مختلف مهره داران دستخوش تنوع شده!
احسنت بهترین مثال همینه!

ولی شاید قبلا هورمون هایی بوده اند و الان یا ما کشف نکردیم یا از بین رفته اند.! (تو منابعی که ما داریم بهترین هورمون در این مورد همینی است که شما گفتید)

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

ولی جانورانی که هرمافرودیت اند تحت تاثیر هورمون های جنسی شون مشخص میشن که به عنوان کدوم جنس فعالیت کنند،هرمافرودیت هام اصولا خیلی قدیمی تر از مهره دارا هستن،به علاوه چون اون هورمون ها باید تغییراتی که ایجاد میکنن در هسته باشه به احتمال زیاد استروییدی بودن که گیرنده شون درون سلول باشه،من بازم استروییدی ها رو بیشتر قبول دارم.
[MENTION=13683]Wight[/MENTION]

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا