لایک ها
251
سلام
متاسفانه خیلی از ماها وقتیکه به جایی میرسیم و بزرگ میشیم و بالاتر میریم فراموش میکنیم:کی بودیم؟ کجا بودیم؟ چرا به این بلند مقامی رسیدیم؟
من امید دارم که شما دوستان عزیز نظراتتون رو درباره شخصیتی که باید بعد از مدال دار شدن داشته باشیم شرح بدید و همچنین بگید مثلا اگر مدال گرفتید برای کمک به دیگران که هنوز تو راه مدال اوردنن حاضرید کاری انجام بدید؟
لطفا نظراتتون رو بگید تا اعضا بفهمن بعد از دوره رو کمک کیا میتونن حساب کنن؟

یادتون نره اگر روزی مدال اوردید حتما پروتکل هاتونو تو اون تاپیک بزارید تا مثل اون بار که هیچکس حاضر نشد اینکارو کنه نشه
ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر

amirhossein1376

Well-Known Member
لایک ها
272
پاسخ : اگر مدال بگیریم چکار میکنیم؟

کاملا موافقم
تو مدرسه ما تا حالا کلا 3 نفر مدال گرفتن اگه راستشو بگم من از یکی از اون نفرات یاد گرفتم که مدال رو که گرفتی باید به همه کمک کنی بخصوص افراد مدرسه ای که تو اون مدرسه بزرگ شدی. باید حاضر باشی مفت و مجانی به بچه ها کمک کنی و این راهیه که خیلیا پس از گرفتن مدال پیش میگیرن ولی بعضیا نمیگیرن
خود من الکی تو المپیاد وارد که نشدم 2 نفر خیلی کمکم کردن که یکیشون عالی عالی بود و الان من اگه تونستم قبول شم مرحله 2 به امید خدا گذشتمو فراموش نمیکنم که تو چه مدرسه ای درس خوندم

بابا حالا اینا هیچی کیه مدال بیاره من؟؟؟؟:196: شوخی کردم فضا عوض شه:31:

AHZolfaghari

Well-Known Member
لایک ها
1,654

بله واقعا من هم موافقم . آدم حداقل تو جایی که براش زحمت کشیده شده باید بیاد و خدمت کنه . مثلا من یکی رو میشناسم که توی تهران توی یه جایی المپیاد خوندن رو شروع کرد که مدرسه نبود .
اما رفت و مدال جهانی هم گرفت و الان هم اونجا بصورت رایگان درس میده . آدم باید وجدان رو همیشه در نظر بگیره .

math1998

New Member
لایک ها
224

اره نظر من هم همینه اما بعضی وقتا هست که نه تنها کمک نمیکنن بلکه مانع هم میشن (به صورت غیرعمد یا عمد) اما بااینحال نباید بدی رو با بدی جواب داد و این در صورتی درسته که تو بدونی بعضیاهم هنوز هستن که لیاقت داشته باشن(حتی اگر یه نفر)

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

اگر مدال بگیرم، برای دوستام بستنی میخرم!!! :4:

من که به شخصه میخوام برم گنبد رصدی که رو پشت بوم مدرسمون و همچنین تلسکوپی که تو انباری داره خاک میخوره رو راه بندازم! گرچه امسال میخواستم یه کارایی براش بکنم، نشد :(
ما یه نفر داشتیم تو مدرسمون قبلا المپیاد کامپیوتری بود اما حتی نتونست امتحان بده:( الان اومده داره به دوم و سوم های ریاضی کامپیوتر درس میده (البته نه المپیادی). کار اون هم برام جالبه. :)

billgates

New Member
لایک ها
19

دوستان
حالا کسایی که میگن دوستانی دارن که به رایگان حاضرن برای بچه ها کاری انجام بدن بگین تو رو خدا بیان و پروتکل های آزمایشگاه رو تو اون تایپیکی که درست کرده بودم بزارن. به خدا خیلی ثواب می برن.
حداقل سه روزی یک بخشش رو بذارن. من شنیدن 15 بخش هست. با این حساب ظرف یک و نیم ماه تمام اونها رو سایت قرار می گیرن و حداقل تا 10 سال همه می تونن ازشون استفاده کنن.
از آقای سهرابی هم خواهش می کنم مانند همیشه یک مساعدتی بکنند و در این راه به سایر مدال دارایی که پروتکل هارو آپلود می کنن کمکی بکنن. الحمدلله ایشون که دیگه این توپ تو خالی یعنی کنکور رو رد کردن و الان تا مهر که میرن دانشگاه تهران وقت دارن و استراحت می کنن. خداوکیلی اگر می تونن و براشون مقدور هست (مثلا ما راضی نیستیم که ایشون پول بدن و بیرون اسکن کنن. منظورم اینه اگر به اسکنر رایگان دسترسی دارن) اونها رو آپلود کنن. من آدرسی رو در زیر میدم که لینک مستقیم بعد از آپلود میده. می تونن از اون استفاده کنن.
من شنیدم پروتکل هایی که به بچه ها دادن حدود 400 صفحه اند. ولی پروتکل های دوره 14 که تو سایت آقای شریف هستن فکر کنم جمعا 40 صفحه نشن. پس یعنی اونا کامل نیستن.
آدرس سایت آپلود رایگان: آپلود عکس, آپلود فایل,سایت آپلود ایرانیان,با حجم بالا دائمی,نامحدود
آدرس تایپیک مربوط به پروتکل آزمایشگاه: http://www.irysc.com/forum/t16037-4
خدا قوت
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر

fateme

New Member
لایک ها
175

تاپیک بسیار جالبیه, ممنون از AAZ bio عزیز.
پرسیده بودی شخصیتی که بعد از مدال باید داشت, من فکر می کنم اصولا بچه ها بعد از دوره خیلی تغییر می کنن (اونم مثبت) , کسی نمی تونه بیاد بگه آقا این شخصیت خوبه پس همه باید داشته باشن اصن همه نه بچه هایی که مدال میگیرن باید شخصیتشون این جوری باشه البته من اصولا فکر می کنم بچه ها بعد از دوره خیلی دوستداشتنی تر میشن, احتمالا منظور شما هم اون دو- سه تا ویژگی بدی بود که بعد از موفقیت نباید داشت, من که اصولا فکر می کنم بعد از دوره بچه ها خیلی بهتر از قبلشونن, خوب اون ویژگی ها هم که یه سری اصول اخلاقی خاصه مثه مغرور نبودن, کمک کردن, الگو شدن و... نظر شخصی دیگه نمیخاد که!

من با این حرف دوستان موافق نیستم. مگه دانش آموز با دانش آموز چه فرقی داره؟ مثلا چه دلیلی داره شما که از اراک پا شدی رفتی طلا جهانی گرفتی نری به دانش آموزای گینه نو (!) درس بدی؟ من اصلن درک نمی کنم؟ حتی با این ایده ی بعضی ها هم که بهت میگن هر جا دکتر شدی بیا به مردم کشور خودت خدمت کن هم مخالفم مگه یه ایرانی چه کاری در حق من کرده که یه روسی نکرده؟ من حتی واژه هم وطن رو هم درک نمی کنم مگه ما همه آدم نیستیم؟ شاید بعضیا بگن خوب شاید یه ایرانی کاری برات نکرده باشه ولی مدرست که کرده, دوستات که کردن, خوب قبول اونا کردن اما اون دانش آموزایی که بعدا من قراره بهشون درس بدم چه حق اضافه ای نسبت به یه سری دانش آموز توی یه جای دیگه ی دنیا, از من دارن؟ قبول منم اگه به یه جایی برسم (مثلن مدال بگیرم) وظیفمه (شکی هم درش نیست) که تا میتونم به این جامعه کمک کنم (ولی ببخشید کی میخاد مرز این جامعه رو مشخص کنه). [البته دوستان خودشون رو ناراحت نکنن چون مشکل من از بیخ و بنه من حتی نمی تونم جون یه انسان رو به جون یه گراز ارجحیت بدم]

elistiyan

New Member
لایک ها
379

من مدال بگیرم اولش قراره با یه نفر بریم پیتزا!:89::89:
بعدش تمام تلاشمو می کنم واسه اینکه به بچه ها یه دید درست درباره ی المپیاد بدم و کمکشون کنم!تا استرس نداشته باشن و با خیال آسوده به المپیادشون برسن!بعدش میام اینجا راهبر زیست میشم!
البته اگه منو از در باشگاه راه بدن تو!
:20::20:

paria5

New Member
لایک ها
44

من جیغغغغغعغغغغ میزنم:9:بعدم با دوستام میریم بیرون کلی خوش میگذرونیم
و در نهایت من هی میرم ب همه شیمی یاد میدم!:4::4::93:

لایک ها
164

آقایون حالا بیایید به جای اینکه به این فکر کنیم که بعدا اگر احیانا مدال بگیریم یا نه به الان فکر کنیم که آیا همین الان هم برای دوستانمون مفید هستیم؟آیا بهشون کمک میکنیم؟یا نه اصلا کمک نمیکنیم خوبشو میخوایم؟! :99:

شوقمند

New Member
لایک ها
37

من نذر کردم که اگه قبول شم مرحله دو(=مدال بیارم)تا دو سال برای تمام المپیادیای شهرم رایگان تدریس کنم.همچنین هر موقع کسی نیاز بهم داشت تا حد توانم در رشته تخصصیم کمک کنم.من شیمی شرکت کردم :123:

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

من نذر کردم که اگه قبول شم مرحله دو(=مدال بیارم)تا دو سال برای تمام المپیادیای شهرم رایگان تدریس کنم.همچنین هر موقع کسی نیاز بهم داشت تا حد توانم در رشته تخصصیم کمک کنم.من شیمی شرکت کردم :123:
من هم همين طور منتها با اين تفاوت كه من نذر نكردم وظيفه م مي دانم.:)

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

ای آقا !
دل خوشی دارین !
طرف پا نشه از مملکت بره ، وایسه تو همین مملکت خیلیه !
اصلا پول بگیره و وایسه !
نصف بیشترشون پامیشن میرن کشوری مثل امریکا و غیره...
بعد میگم دوست خوب من ! خوب خدماتت علیه کشور خودته
میگه نه... من تو بخش علمیش کار میکنم !
مثلا ( حالا تو رشته فیزیک ) فیزیک حالت جامد ، رسانا ها و ابر رسانا ها ، امواج ، انرژی ، رادار هاو...
اینا که موردی ندارن ! باعث پیشرفت علم تو دنیا میشه !
میگم بله ! شما فیزیک حالت جامد میخونی ، یه قطعه ابررسانا تولید میکنی ، رادار درست میکنی با امواج خاص و...
حالا همون قطعه قراره به یه نحوی مثلا تو موتور هواپیما های سری f جدید امریکا سوار شه... میاد موشک میزنه سر مردم بدبخت مسلمون...
اون رادار قراره روی RQ ها سوار شه...
میاد جاسوسی کشورتو میکنه...
من قبول دارم تو کشور خودمون شاید واقعا اون حقتو بهت ندن...
ولی... به چه قیمتی خودتو میفروشی؟

ان الله اشتری من المومنین انفسهم...
خدا مشتریه...

مواظب باش سرت کلاه نره به کی میفروشی...
همیشه میگن ببین تو معامله طرفت کیه !

Archaeopteryx

New Member
لایک ها
2,256

ای آقا !
دل خوشی دارین !
طرف پا نشه از مملکت بره ، وایسه تو همین مملکت خیلیه !
اصلا پول بگیره و وایسه !
نصف بیشترشون پامیشن میرن کشوری مثل امریکا و غیره...
بعد میگم دوست خوب من ! خوب خدماتت علیه کشور خودته
میگه نه... من تو بخش علمیش کار میکنم !
مثلا ( حالا تو رشته فیزیک ) فیزیک حالت جامد ، رسانا ها و ابر رسانا ها ، امواج ، انرژی ، رادار هاو...
اینا که موردی ندارن ! باعث پیشرفت علم تو دنیا میشه !
میگم بله ! شما فیزیک حالت جامد میخونی ، یه قطعه ابررسانا تولید میکنی ، رادار درست میکنی با امواج خاص و...
حالا همون قطعه قراره به یه نحوی مثلا تو موتور هواپیما های سری f جدید امریکا سوار شه... میاد موشک میزنه سر مردم بدبخت مسلمون...
اون رادار قراره روی RQ ها سوار شه...
میاد جاسوسی کشورتو میکنه...
من قبول دارم تو کشور خودمون شاید واقعا اون حقتو بهت ندن...
ولی... به چه قیمتی خودتو میفروشی؟

ان الله اشتری من المومنین انفسهم...
خدا مشتریه...

مواظب باش سرت کلاه نره به کی میفروشی...
همیشه میگن ببین تو معامله طرفت کیه !
شد شما تو ی تاپیکی شرکت کنی حرف مذهبی و سیاسی نزنی؟:4:
-------------------------------------
من؟طلا؟؟!
حالا اگه شدم....
1-کاری که وظیفه خودم میدونم....پیشرفت علم و فهم همگانیش...
2-تدریس المپیاد...به مدارس دولتی و پایین شهر کم هزینه و ارزون ولی سمپادیا به نرخ بازار:4:پولشم جمع میکنم بعدن یه آزمایشگاه میزنم.....
حالا چی میخونم؟
بیوتکنولوژی تهران
روانشناسی تکاملی (e learning)
خب پروژه بعدی؟
گوگل یه سری آزمایش های زیستی داره انجام میده...زنده باشیم عضوش بشیم واسمون بزرگترین افتخاره:1:
نشدیم هم میزنیم تو خط بیوانفورماتیک و این سازمانای جهانی ژنوم و ساختار پروتعین و این سبک چیزا:4:
حالا اگر عمری موند راجع به تاسیس یه شبکه جهانی هم دارم فکر میکنم...البته فقط در حد یه تصوره الان....
persian science
که توش مستند و اخبار علم و آشنایی با علوم و مقاله و این سبک چیزا پخش میشه!!!
یکی دوتا کتاب هم حتمن مینویسیم....یکیش فارسی و تو ایران+یکیش لاتین
این ایرانیه رو حتمن بخرین:4:مژده هم بدم توش کلی عکسه!اگه بچه دار شده بودین به بچه تون نشون بدین کیف کنه:4:فقط مراقب باشین پارش نکنه!:2:
استاد هم بشم دانش آموزامو کتک میزنم:4::23:

آخرین ویرایش توسط مدیر

skynight

New Member
لایک ها
40

بعد مدال گرفتنم به ترویج نجوم می پردازم و سعی میکنم افراد رو با اهمیت این علم آشنا کنم
سعی میکنم بیشتر به مدارس دولتی درس بدم ، چون واقعا در حق اینا ظلم میشه و استعداد های نهفته زیادی دارن
بعدش میرم عکاسی و در حد عالی یاد میگیرم
قرار شده یه مهمونیم بگیرم البته قرار گذاشتن!!!!
بعدش مشاور المپیاد میشم، چون یه مشاور خوب داشن به نظرم خیلی مهمه که راه رو بهت نشون بده و نذاره سردرگم بشی
یه چند تا شاگرد خوب پیدا میکنم که تا آخر خط باهاشون باشم!!!!

پ.ن.پ: خب الان هم دارم دنبال یکی میگردم که به خودم کمک کنه:d کاش پیدا کنم!

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

همه ی نظرات رو خوندم و خوشم اومد از اینکه انقدر به فکر همدیگه هستید و میخواید زکات علمتونو بدید
اما بچه ها چرا محدودش میکنید به مدال؟؟؟
اگر مدال نگیرید نمیتونید کتاب بنویسید؟؟
نمیتونید تدریس کنید؟؟
نمیتونید بچه ها رو اگاه کنید؟؟
چرا بچه ها همه ی این کارها رو میتونید بکنید
اول اینکه از ته قلبم امیدوارم به حقتون برسید و اونایی که واقعا زحمت کشیدن یه مدال خوشرنگ بگیرن
و در مرحله ی دوم تو هر رشته فقط 40 نفر قبولن. بقیتون که الان انقدر ارزوهای قششنگ دارید میخواید ارزوهاتونو بندازین دور؟؟؟؟
نه!!
همتون با قدرت (البته بعد کنکور) به فعالیتتون ادامه بدید!
نگران حرف مردم هم نباشید!
هر کس خواست فعالیت کنه پ.خ بده جواب دندان شکن حرف مردمو بگم:4: برا پیدا کردن این جوابا خیلییییییییییی زحمت کشیدمااا :4: خیلی هم گریه کردم :2:

skynight

New Member
لایک ها
40

همه ی نظرات رو خوندم و خوشم اومد از اینکه انقدر به فکر همدیگه هستید و میخواید زکات علمتونو بدید
اما بچه ها چرا محدودش میکنید به مدال؟؟؟
اگر مدال نگیرید نمیتونید کتاب بنویسید؟؟
نمیتونید تدریس کنید؟؟
نمیتونید بچه ها رو اگاه کنید؟؟
چرا بچه ها همه ی این کارها رو میتونید بکنید
اول اینکه از ته قلبم امیدوارم به حقتون برسید و اونایی که واقعا زحمت کشیدن یه مدال خوشرنگ بگیرن
و در مرحله ی دوم تو هر رشته فقط 40 نفر قبولن. بقیتون که الان انقدر ارزوهای قششنگ دارید میخواید ارزوهاتونو بندازین دور؟؟؟؟
نه!!
همتون با قدرت (البته بعد کنکور) به فعالیتتون ادامه بدید!
نگران حرف مردم هم نباشید!
هر کس خواست فعالیت کنه پ.خ بده جواب دندان شکن حرف مردمو بگم:4: برا پیدا کردن این جوابا خیلییییییییییی زحمت کشیدمااا :4: خیلی هم گریه کردم :2:
در مورد تدریس بگم که مقصود خودم از تدریس کردن تدریس المپیاد که وقتی مدال نداشته باشیم چه طوری بریم المپ تدریس کنیم و انتظار داشته باشیم دانش آموزامون موفق باشن وقتی خودمون ناموفق بودیم

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

در مورد تدریس بگم که مقصود خودم از تدریس کردن تدریس المپیاد که وقتی مدال نداشته باشیم چه طوری بریم المپ تدریس کنیم و انتظار داشته باشیم دانش آموزامون موفق باشن وقتی خودمون ناموفق بودیم
بستگی به دلیل عدم موفقیتتون داره!
هرچند اگر بشه اسمشو عدم موفقیت گذاشت!
اگر ک مبود علم باشه که خب با ورود به دانشگاه علمشو به دست میارید
اگر علمشو داشتید و عوامل محیطی و استرس باعثش بوده باشه که خب پس بازم میتونید
همین الان میخواید چند نفرو نام ببرم که بی مدال دارن تدریس میکنن حتی توی حلی تهران!!

iranikia

New Member
لایک ها
235

شد شما تو ی تاپیکی شرکت کنی حرف مذهبی و سیاسی نزنی؟:4:
-------------------------------------
من؟طلا؟؟!
حالا اگه شدم....
1-کاری که وظیفه خودم میدونم....پیشرفت علم و فهم همگانیش...
2-تدریس المپیاد...به مدارس دولتی و پایین شهر کم هزینه و ارزون ولی سمپادیا به نرخ بازار:4:پولشم جمع میکنم بعدن یه آزمایشگاه میزنم.....
حالا چی میخونم؟
بیوتکنولوژی تهران
روانشناسی تکاملی (e learning)
خب پروژه بعدی؟
گوگل یه سری آزمایش های زیستی داره انجام میده...زنده باشیم عضوش بشیم واسمون بزرگترین افتخاره:1:
نشدیم هم میزنیم تو خط بیوانفورماتیک و این سازمانای جهانی ژنوم و ساختار پروتعین و این سبک چیزا:4:
حالا اگر عمری موند راجع به تاسیس یه شبکه جهانی هم دارم فکر میکنم...البته فقط در حد یه تصوره الان....
persian science
که توش مستند و اخبار علم و آشنایی با علوم و مقاله و این سبک چیزا پخش میشه!!!
یکی دوتا کتاب هم حتمن مینویسیم....یکیش فارسی و تو ایران+یکیش لاتین
این ایرانیه رو حتمن بخرین:4:مژده هم بدم توش کلی عکسه!اگه بچه دار شده بودین به بچه تون نشون بدین کیف کنه:4:فقط مراقب باشین پارش نکنه!:2:
استاد هم بشم دانش آموزامو کتک میزنم:4::23:
این آزمایش زیستی گوگل چیه قضیش؟؟؟؟

Archaeopteryx

New Member
لایک ها
2,256

این آزمایش زیستی گوگل چیه قضیش؟؟؟؟
تحقیقاتی است درباره immortality...!:4:
در جواب خانم محمدی هم باید بگم:
آخر اگر من مدال نگیرم سر چهار راه هم برم گدایی دو قرون نمیدن جواب سلاممم نمیدن:4:!!!
چطور آزمایشگاه بزنم؟:2:

بالا