لایک ها
2,256
پاسخ : اگه سرعت جسمی بیشتر از سرعت نور باشه چی میشه؟؟؟

فکر نکنم بدن بتونه هر سرعتی رو تحمل کنه
مثلا=========>>وقتی از برج میلاد بپری پایین قبل از اینکه برسی زمین می میری قلبت از کار می ایسته

Silvern

New Member
لایک ها
7

جسم اگه با سرعت بالاتر از سرعت نور حرکت کنه، طبق نسبیت به گذشته سفر می کنه که یعتی زمان برای اون با نرخ منفی می گذره.(که واسه همین امکان نداره)

کرم چاله ها و سیاه چاله ها ربطی به سرعت نور ندارن. سیاهچاله ها به سبب چگال بودنشون صفحه ی فضا زمان رو روی خودش تا می کنن و دو قسمت خیلی دور رو به هم وصل می کنن. ولی هنوز روشی برای بهره بردن از اون ویژگی ارائه نشده.
ضمنا هنوز دلیلی مبتنی بر وجود کرمچاله ها ارائه نشده.(تا حالا هیچ کرمچاله ای مشاهده نشده)

س.ا.

کرم چاله ها و سیاه چاله ها به سبب چگالی زیادشون اجسامو به طرف خودشون جذب میکنن که این سرعت جذب شدن اجسام ممکنه و میتونه با سرعت نور برابر باشه و باعث سفر توی زمان میشه...
من اطلاعات دقیقی ندارم ولی یکی از دوستام پروژه ش روی همین مطالب و مباحث بود این اطلاعات کلیو اون بهم گفته که مستند و موثقه
امیدوارم اطلاعات مفیدی داده باشم...!:4:

sina1376

New Member
لایک ها
508

ببخشید ولی من تو یه مستند دیدم که خلبان ها حدود9 جی رو تحمل میکردند!(هواپیما:جت )

لایک ها
841

ببخشید ولی من تو یه مستند دیدم که خلبان ها حدود9 جی رو تحمل میکردند!(هواپیما:جت )
مرسی. من خودم مطمئن نبودم و واسه همون گفتم 5g. البته مقدار شتاب قابل تحمل به جهت وارد شدنش هم بستگی داره. مثلا مقدار شتاب عمودی که ما می تونیم تحمل کنیم کمتر از شتاب افقی هستش.

س.ا.

لایک ها
841

کرم چاله ها و سیاه چاله ها به سبب چگالی زیادشون اجسامو به طرف خودشون جذب میکنن که این سرعت جذب شدن اجسام ممکنه و میتونه با سرعت نور برابر باشه و باعث سفر توی زمان میشه...
من اطلاعات دقیقی ندارم ولی یکی از دوستام پروژه ش روی همین مطالب و مباحث بود این اطلاعات کلیو اون بهم گفته که مستند و موثقه
امیدوارم اطلاعات مفیدی داده باشم...!:4:
درسته که طرف تو زمان سفر می کنه،(وقتی سیاه چاله جذبش می کنه) ولی چیزی ازش باقی نمی مونه که ازش استفاده کنه.
همچنین برای کرم چاله جرم تعریف نمی شه! الآن شما می تونین برای یه چاله توی زمین جرم تعیین کنین؟ همونطور که گفتم، کرم چاله مثل یه لوله هستش که دو قسمت از کیهان که فاصلشون خیلی زیاده(به ظاهر) با یه راه میان بر به هم وصل می کنه(فضا زمان خمیده هستش که واسه همونه که همچین چیزی در تئوری امکان پذیره)

س.ا.

آخرین ویرایش توسط مدیر

platopluto

New Member
لایک ها
1,103

خب با این حساب میشه یه دستکاه یا مخزنی ساخت که انسان توی اون جای بگیره و با سرعت نور حرکت کنه و یه جورایی اون داخلش رو طوری درست کنن که متوجه سرعت زیاد نشه یا اینکه خودشو بیهوش کنن .... برای زمان موقت..؟!

لایک ها
841

فکر نکنم بدن بتونه هر سرعتی رو تحمل کنه
مثلا=========>>وقتی از برج میلاد بپری پایین قبل از اینکه برسی زمین می میری قلبت از کار می ایسته
اصلا با این حرفتون موافق نیستم. چون سرعت هواپیما های مافوق صوت به 1 کیلومتر بر ثانیه هم می رسه در حالی که حداکثر سرعت یه شخص وقتی به پایین برج می رسه 100 متر بر ثانیه هستش.(دقیقا ارتفاع برج رو نمی دونم ولی سرعت یه جسم که از ارتفاع 200 متری رها شده در لحظه ی قبل از برخورد به زمین می شه 65 متر بر ثانیه)

خب با این حساب میشه یه دستکاه یا مخزنی ساخت که انسان توی اون جای بگیره و با سرعت نور حرکت کنه و یه جورایی اون داخلش رو طوری درست کنن که متوجه سرعت زیاد نشه یا اینکه خودشو بیهوش کنن .... برای زمان موقت..؟!
بدن انسان هر سرعتی رو تحمل می کنه. این شتابه که می تونه کشنده باشه. حداکثر شتاب افقی که یه انسان تا کنون تونسته تحمل کنه 137g بوده.(مورد خیلی خاصی بوده)

س.ا.

Ali.rg

New Member
لایک ها
3

منم فك ميكنم همينطور باشه. چيزي كه تاثير ميزاره شتابه و بدن با سرعت مشكلي نداره حتي اگه نزديك به سرعت نور باشه.
و در مورد سؤال اصلي مغز انسان فقط وقتي ميتونه جسمي رو ببينه كه نور حاصل از اون ب مدت حداقل ٢٥ ميلي ثانيه به چشم برسه. لازم نيست اون جسم با سرعتي بيشتر از سرعت نور حركت كنه. حتي اگه با سرعتي كمتر و نزديك نور هم حركت كنه انقد سريعه كه ديده نميشه اصن.

sweet

New Member
لایک ها
25

منم میگم مطمئنا توی محاسبه سرعت اشتباه کردن از کسی شنیدم این موضوع رو اما پرسیدم گفتن اشتباهشونو اعلام هم کردن

mojtaba99

New Member
لایک ها
6

سلام دوست من.هر سوالی جواب ندار نمیخام خدای نکرده توهین کنم ولی منم یه سوال دارم:
اگه یک کرم شتر باشه آب چه رنگیه؟
میدونم کرم شتر نمیشه ولی آب چه رنگیه؟؟؟.
چون خودم هم از این سوالات قبلا میپرسیدم درکتون میکنم.
ولی پرسیدن عیب نیست نپرسیدن عیب است:3:
بازم سوال بپرس چون تو یک محقق هستی.موفق و پیروز باشی
ولی این اتفاقی که شما میگید می افتد یعنی من جایی را سراغ دارم که با بیش از سرعت نور حرکت میکنند ولی شما لیاقت دونستنشا دارید.(حاضرم خلاصه نتیجه تحقیقم را در اختیارت بزارم)

آخرین ویرایش توسط مدیر

`Rick

New Member
لایک ها
35

به نظر من هیچ موجودی نمیتونه با سرعت نور حرکت کنه اگر هم حرکت کنه. متلاشی میشه؟

compin

New Member
لایک ها
195

بچه ها میدونید اگه جسمی سرعتش از سرعت نور بیشتر باشه چی میشه؟
یه مثال فیزیکی بزنید برا شهود فیزیکی تون میخوام بدونم.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ویرایش شد!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خوب دوستان حالا یه کم از بحث جرم و انرژِی بیاید بیرون
برید تو بحث اپتیک اگه سرعت جسمی از سرعت نور بیشتر باشه چه طور دیده میشه .
اگه من بتونم توپی رو با بیشتر از سرعت نور پرتاب کنم چی میشه؟
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
توضیحات تکمیلی اضافه تر.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سر این بحث نکنید که آیا میرسه یا نمیرسیه؟(سرعت رو میگم)
سر این بحث کنید که حالا بالفرض مثال جسمی سرعتش به سرعت نور رسیده حالا چه طور دیدیه میشه.
بازم واضحتر یعنی من یه گلوله رو با سرعت برابر نور(حالت 1)با سرعت بیشتر از نور(حالت 2) به سمت شما پرت میکنم ناظر دیگری که در پشت سر شما در فاصله زیاد ایستاده این پدیده را چگونه مشاهده میکنه؟
بستگی داره از دید چه ناظری بهش نگاه کنید یعنی به سمت به شما می آید؟ دور می شود؟ از جلوی شما رد می شود؟
ولی در حالت کلی طول جسم بیشتر می شه.:6:

s.a.kh

Active Member
لایک ها
94

فک کنم وقتی جسمی سعتش به اندازه ی سرعت نور شه جرمش بی نهایت می شه؟آره؟:216:

S

sipasto

Guest

سلام دوست من.هر سوالی جواب ندار نمیخام خدای نکرده توهین کنم ولی منم یه سوال دارم:
اگه یک کرم شتر باشه آب چه رنگیه؟
میدونم کرم شتر نمیشه ولی آب چه رنگیه؟؟؟.

همه اش از تاثیرات المپیاده هست ...

بالا