با درس‌هايي که دوست ندارم چه کنم؟

f-alizadeh

New Member
لایک ها
693
ممکن است همه‌ي ما به يکي از دلايل زير درسي را زياد دوست نداشته باشيم:

حجم کتاب آن بسيار بزرگ بود و من در امتحانات نتوانستم آن را تمام کنم يا نمره‌ي خوبي نگرفته‌ام يا هر چه خوانده‌ام بي‌فايده بوده و در مغزم نمي‌رود يا ترجيح مي‌دهم براي درس‌هاي ديگر وقت بيش‌تري بگذارم و هزاران دليل ديگر.
اگر شما ضمير ناخودآگاه خود را نسبت به درسي مثبت نکنيد، هرگز نخواهيد توانست با آن درس ارتباط برقرار کنيد. باور کنيد که حتي کتاب نيز حس شما را مي‌فهمد.
من از درس زبان خوشم نمي‌آمد، تا زماني‌ که قرار شد زبان را براي کنکور مطالعه کنم. من مانده بودم و عدم‌علاقه‌ام و چند کتاب زبان. اولين کاري که کردم تصورم را نسبت به زبان تغيير دادم. سعي کردم زبان را دوست داشته باشم و اين ممکن نبود مگر اين‌که از پس تست‌هاي زبان برآيم.
در برنامه‌ي خود، هر روز نيم‌ساعت زبان قرار دادم. ابتدا متن تک تک درس‌ها و لغات آن را به خوبي طي چند هفته ياد گرفتم. اين يادگيري مي‌تواند در حل تمرينات هر درس و تست‌زني کمک بسياري به ما کند؛ زيرا تا زماني که نتوانيم سؤال را بفهميم نمي‌توانيم به سؤالات پاسخ دهيم. پس از آن به مطالعه‌ي گرامر پرداختم و برنامه‌ي مرتبي براي تست زبان تعيين کردم.
در کنکور بالاترين درصد درس‌هاي عمومي من زبان با 73 درصد بود. شما هم براي در‌س‌هايي که علاقه نداريد بايد برنامه‌ريزي کنيد.

نويسنده : ريحانه کاظمي

saba75

New Member
لایک ها
1,143
پاسخ : با درس‌هايي که دوست ندارم چه کنم؟

من سعی میکنم جامعه شناسی رو دوست داشته باشم ولی نمیشه! از بس سخته .همش مفهومیه:mad:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

ایا راهی وجود داره یه ذره عشقم به جامعه شناسی بیشتر بشه؟؟ :212:

f-alizadeh

New Member
لایک ها
693

من سعی میکنم جامعه شناسی رو دوست داشته باشم ولی نمیشه! از بس سخته .همش مفهومیه:mad:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

ایا راهی وجود داره یه ذره عشقم به جامعه شناسی بیشتر بشه؟؟ :212:

صبا جون به نظر من واسه اینکه این درسو دوست داشته باشی روزی حداقل یه صفحه اونو با دقت بخون و تست همون یه صفحه رو بزن

اینطوری اصلا دلتو نمیزنه ...

بعدش که یه کم جلوتر رفتی تعداد صفحات مطالعتو زیاد تر کن.

برای شیرین تر شدن یاد گیری و مرور میتونی از فلش کارت هم استفاده کنی.

موفق باشی
:53:

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

من ازعربی و هندسه خیلی بدم میاد.تا الآن لاشونم باز نکردم.چون پارسال و امسال کمترین نمره هام مال این دوتا درس بود.از جبر و زبانم یکم بدم میاد.ولی خیلی کم.
حالا نمیدونم چیکار کنم.میدونم کارم اشتباهه.ولی نمیدونم اصلا چطور باید برا خوندنشون شروع کنم

saba75

New Member
لایک ها
1,143

من ازعربی و هندسه خیلی بدم میاد.تا الآن لاشونم باز نکردم.چون پارسال و امسال کمترین نمره هام مال این دوتا درس بود.از جبر و زبانم یکم بدم میاد.ولی خیلی کم.
حالا نمیدونم چیکار کنم.میدونم کارم اشتباهه.ولی نمیدونم اصلا چطور باید برا خوندنشون شروع کنم

اگه عربیت از پایه ضعیفه یک کتاب کمک درسی بگیر و باهاش کار کن.جواب میده:157:

S_A_M

New Member
لایک ها
413

کلا از نظر من هیچ درسی زشت نیس به جز .............آمادگی دفاعی
من هم درسا رو دوس دارم عربیم خیلی قشنگه .........اگه بلد باشی
اگه بلد باشی حل کردنش یکی از لذت های دنیاس!

saba75

New Member
لایک ها
1,143

کلا از نظر من هیچ درسی زشت نیس به جز .............آمادگی دفاعی
من هم درسا رو دوس دارم عربیم خیلی قشنگه .........اگه بلد باشی
اگه بلد باشی حل کردنش یکی از لذت های دنیاس!

من امسال اصلا وقت نداشتم امادگی بخونم... فقط گذاشتم سر ترم درسا که زیاد هست امادگی هم وقتمو میگرفت:4:

sbsani

New Member
لایک ها
64

رقيب دوستات باش،تو آزمون ها و علمي كه داري،اون موقع چون حتي خوندن درساييه كه دوسشون نداري هم جلو ميندازتت خوندنش قشنگ ميشه!
يا به فايده هاش فك كن!عربي ميتونه تو فن بيان مقداري كمك كنه چون اصطلاحات رايجي داره!يا دفاعي هم آشنايي با اسلحه و كلي چيز ديگه داره!
اينا حداقلش برا من جواب داده،اما آدم خودش خودشو بهتر ميشناسه،بايد ببيني چجوري به يه چيزي ميتوني علاقه مند بشي

arman76

New Member
لایک ها
11

نمی تونم بگم فیزیک و دوست ندارم ولی راستش تو زدن تست مشکل دارم مخصوصا بعضی وقتا وقتم کم میارررم..!!! معلمامون هم سال اول دوم درست حسابی نبودند باید تو این 2 سال مونده یکاریش بکنم.....

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

نمی تونم بگم فیزیک و دوست ندارم ولی راستش تو زدن تست مشکل دارم مخصوصا بعضی وقتا وقتم کم میارررم..!!! معلمامون هم سال اول دوم درست حسابی نبودند باید تو این 2 سال مونده یکاریش بکنم.....
منم همین مشکل رو داشتم.البته با این تفاوت که خیلی فیزیک رو دوست دارم.من کتاب تست گاج نقره ای خریدم که سوالای استانداردی داره.درسنامه هاشم عالیه.روش های تستی خوبی رو گفته.یه نگاهی بهش بنداز.ضرر نمیکنی

بالا