با معروف ترین چربی سوزها آشنا شوید

painkillers

New Member
لایک ها
60
پاسخ : با معروف ترین چربی سوزها آشنا شوید

انجمن فکر نکنم جای این مباحث آشپز خونه ای باسه

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

گاهی اوقات برخی از افراد دوست ندارند خیلی ورزش کنند و بیشتر می خواهند با استفاده از غذاهای جایگزین میزان زیادی وزن را کم کنند. در ادامه به برخی از این جایگزین ها اشاره می کنیم:

● آب
آب به طور طبیعی جلوی گرسنگی را می گیرد. تحقیقات فراوانی نشان داده نوشیدن آب فراوان، به کاهش سریع تر وزنتان کمک می کند. طبق بررسی های محققان آلمانی با خوردن روزانه ۴۸۱ گرم آب، متابولیسم بدن ۳۰ درصد افزایش می یابد: در ضمن نوشیدن آب جلوی گرسنگی را هم می گیرد و تا حدی سیر کننده است.
● چای سبز
به جای اینکه معتاد به مصرف چای سیاه و قهوه به دلیل کافئین بالا شوید، چای سبز بنوشید. تحقیقات نشان داده است مصرف چای سبز متابولیسم بدن را افزایش می دهد و به کاهش وزن کمک می کند. این نوشیدنی پر فایده خواص ضد سرطانی دارد و جلوی ناراحتی های قلبی عروقی را می گیرد.
● شیر
تحقیقات اخیر پژوهشگران نشان داده کلسیم به کاهش وزن کمک می کند. البته هنگام خرید لبنیات باید این نکته را مدنظر بگیرید که لبنیات کم چرب تهیه کنید.
● سوپ
سوپ، پیش غذا یا عصرانه خوبی است. طبق بررسی های پژوهشگران دانشگاه Pennstate افرادی که به عنوان پیش غذا سوپ می خورند ۱۰۰ کالری کمتر در روز مصرف می کنند و وزن کم می کنند.
● غلات کامل
متخصصان توصیه می کنند به جای نان سفید و برنج سفید فیبر بیشتری مصرف کنید و غلات کامل را در برنامه غذایی خود بگنجانید. غلات کامل احساس سیری را القا می کنند. درحالی که غلات تصفیه شده حاوی قند بوده و گرسنه می کنند. غلات کامل متابولیسم را بهبود می بخشند و زمان هضم و جذب مواد غذایی را افزایش می دهند.
● گوشت مرغ
تحقیقات فراوانی نشان داده است مصرف پروتئین بالا می تواند به کاهش چربی و افزایش بافت ماهیچه ای کمک کند. مصرف ۸۵ گرم گوشت مرغ بدون پوست حاوی ۱۲۰ کالری، ۲۶ گرم پروتئین و یک گرم چربی است.
● گریپ فروت
تمامی منابع ویتامین C می تواند میزان ترشح انسولین را کاهش می دهد و سبب کاهش وزن شود. البته اگر دارو مصرف می کنید در رابطه با مصرف همزمان آن با مرکبات با پزشک خود مشورت کنید. زیرا گاهی این مواد بر هم تاثیر منفی می گذارند.

کسی میتونه قسمت قرمز رو توضیح بده ؟؟

چرا ویتامین c ترشح انسولین را کاهش می دهد ؟ (دلیل فیزیولوژیک و بیوشیمیایی)
کافئین سمپاتیکو فعال میکنه باعث ترشح اپی نفرین میشه ... اپی نفرینم باعث حرکت تری اسیل گلیسرول میشه...(حرکت منظور خارج شدن از بافت چربی و حرکت به سمت کبد و بقیه اندام ها برای استفاده شدن)
کافئین سمپاتیک را چگونه فعال می کند ؟؟

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

كافئين سمپاتيكو به صورت مستقيم فعال نميتونه بكنه تنها راهش كه من ميشناسم از طريق مهار گيرنده هاي ادنوزين ميتونه سمپاتيكو نزاره مهار بشه(نوعي تحريك)

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

اسكوربات با كاهش دادن فشار خون(از طريق افزايش جريان خون در ژژنوم ) بارورسپتور رو فعال ميكنه و فعاليت سمپاتيكو زياد ميكنه كه سمپاتيك باعث ترشح انسولين ميشه....من كلا با حرف هاي تغذيه اي از جمله لاغري با اسكوربات مشكل دارم و قبول نميكنم:) البته شايد از يه مسير ديگه كه من نميدونم باعث لاغري بشه كه گفتم نميدونم :دي

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

كافئين سمپاتيكو به صورت مستقيم فعال نميتونه بكنه تنها راهش كه من ميشناسم از طريق مهار گيرنده هاي ادنوزين ميتونه سمپاتيكو نزاره مهار بشه(نوعي تحريك)

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

اسكوربات با كاهش دادن فشار خون(از طريق افزايش جريان خون در ژژنوم ) بارورسپتور رو فعال ميكنه و فعاليت سمپاتيكو زياد ميكنه كه سمپاتيك باعث ترشح انسولين ميشه....من كلا با حرف هاي تغذيه اي از جمله لاغري با اسكوربات مشكل دارم و قبول نميكنم:) البته شايد از يه مسير ديگه كه من نميدونم باعث لاغري بشه كه گفتم نميدونم :دي
مکانیسم اسکوربات که با اون جریان خون در ژژنوم را زیاد می کنه چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

صرفا اسيدي كردن محيط!
يه نكته ديگه: اسكوربات با تحريك توليد كارنيتين مصرف چربي رو زياد ميكنه! و الان فهميدم از يه مسير ديگه هم باعث كاهش انسولين ميشه!!! سيستم بيولوزيكه و دردسرهاش!!!!

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

صرفا اسيدي كردن محيط!
يه نكته ديگه: اسكوربات با تحريك توليد كارنيتين مصرف چربي رو زياد ميكنه! و الان فهميدم از يه مسير ديگه هم باعث كاهش انسولين ميشه!!! سيستم بيولوزيكه و دردسرهاش!!!!
اگر این طوریه که تمام اسیدها باعث ترشح انسولین می شوند . درسته ؟؟؟
یکی دیگه این که این ترشح انسولین موقع خوردن اسکوربات چه فایده ای داره ؟ (تکاملی)
منظورت از مسیر دیگه همین کارنیتین بود دیگه ؟
مکانیسم اسکوربات و کارنیتین :
. Ascorbate is a cofactor for two alpha-ketoglutarate-requiring dioxygenase reactions (epsilon-N-trimethyllysine hydroxylase and gamma-butyrobetaine hydroxylase) in the pathway of carnitine biosynthesis

بالا