با چه رتبه ای جه رشته ای کدوم دانشگاه می شه قبول شد؟

pirate17

New Member
لایک ها
40
yaldaazadeh گفت
من موندم...که چرا سازمان سنجش همه ی مورد هایی رو که تو قبول شدن تاثیر داره رو نمیذاره سایتش....شاید دوست دارن ما سردرگم بمونیم و هر لحظه از افراد مختلف حرفای متفوت بشنویم و اعصابمون خراب شه!!
شایدم فقط به این دلیل که به نفعشون نیست بذارن

yaldaazadeh

New Member
لایک ها
2
اره دیگه دقیقا همینه...چون اگه مردم از بعضی قوانین که بی عدالتی محسوب میشه سردربیارن...هجوم میبرن به سمتشون.

irmath

Member
لایک ها
4
نمی دونید اون 8 تا رشته ی ریاضی که بومی گزینی کم تر است چی هستند؟؟؟
من فقط مهندسی برق و مکانیک را می دونم

nassim

New Member
لایک ها
10
irmath گفت
13 رشته پرطرفدار رشته های مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی صنایع گروه آزمایشی ریاضی و فنی، در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در گروه آزمایشی علوم تجربی و در رشته های حقوق، روانشناسی، حسابداری در گروه آزمایشی علوم انسانی

http://www.edunews.ir/index.php?view&sid=24952

SOMEONE

New Member
لایک ها
5
بچه ها من از سايت كانون يه خبر پيدا كردم كه اونطور كه ميفهمم اجراي طرح كاهش ظرفيت براي امساله.ببينيد:

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره کاهش ظرفیت دوره کارشناسی در دانشگاههای کلانشهرها گفت: دانشگاههای تهران و کلانشهرها که شامل 10 دانشگاه برتر کشور می شود برای پذیرش در سال تحصیلی جدید به این روش عمل می کنند.
محمدحسین سرورالدین افزود: ظرفیتهای کنکور سراسری تا کنون به طور دقیق مشخص نشده است اما به طور قطع می توان گفت که ظرفیت کارشناسی در کشور به هیچ وجه کم نخواهد شد بلکه در کل افزایش نیز می یابد.
وی اظهار داشت: تنها تفاوت در ظرفیت ها توزیع آنها بین دانشگاهها است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: از دانشگاههای مادر که امکانات و استعداد خوبی برای توسعه تحصیلات تکمیلی دارند خواسته شده که از امکانات خود در زمینه تحصیلات تکمیلی استفاده کنند و ظرفیت کارشناسی را کاهش دهند.
وی اظهار داشت: دانشگاههای تهران و کلانشهرها که شامل 10 دانشگاه برتر کشور می شود برای پذیرش در سال تحصیلی جدید به این روش عمل می کنند.

afshin

New Member
لایک ها
71
nassim گفت
irmath گفت
13 رشته پرطرفدار رشته های مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی صنایع گروه آزمایشی ریاضی و فنی، در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در گروه آزمایشی علوم تجربی و در رشته های حقوق، روانشناسی، حسابداری در گروه آزمایشی علوم انسانی

http://www.edunews.ir/index.php?view&sid=24952[/quote]

اسامی رشته‌های مشمول تغییر بومی گزینی

خدایی افزود: بر اساس این مصوبه مقرر شد در رشته‌های مهندس برق، مهندس مكانیك، مهندس كامپیوتر، مهندس عمران، مهندسی معماری، مهندس صنایع در گروه آزمایشی ریاضی و فنی؛ پزشكی، دندانپزشكی، داروسازی و دامپزشكی در گروه آزمایشی علوم تجربی؛ حقوق، روانشناسی و حسابداری در گروه آزمایشی علوم انسانی پذیرش بومی پس از كسر سهمیه 40 درصدی ایثارگران به صورت 60 درصد گزینش بومی و 40 درصد گزینش آزاد صورت گیرد.

به گفته وی ، در صورت عدم تكمیل ظرفیت اختصاصی به سهمیه ایثارگران، باقمانده ظرفیت به صورت 50 درصد گزینش بومی و50 درصد گزینش آزاد به پذیرش داوطلبان اختصاص خواهد یافت. البته گزینش بومی رشته‌های فوق الذكر شامل كلیه گرایشهای مربوطه می‌باشد.

afshin

New Member
لایک ها
71
سلام

راستي كليد نهايي و اوليه يكي هستند؟؟؟؟؟؟؟؟

لایک ها
1,316
rezoos گفت
FMIcho_2009 گفت
یه قسمت از دانشگاه تهران به اون عظمتو وقتی انتقال دادن "واحد پردیس قم" خب شریفو هم میتونن انتقال بدن کاری نداره فقط ساختن یه ساختمون جدید میخواد!
رو کارت دانشجویی شون هم میزنن دانشگاه تهران!
منبع موثق:یکی از دوستام که داره اونجا حقوق میخونه
این غیر ممکنه!الان توی خود دانشگاه اینقد بودجه شون کمه که حتی از ساختن یه ساختمون عاجزن چه برسه انتقال بدن!!بعدش هم اینکه دانشجوها اجازه همچین کاری رو که نمیدن!!دیگه اینقدرها هم الکی نیست که!الان توی دانشگاه کلی تشکل دانشجویی هست که خود دانشجوها نظارت دارن روی کارها همه چیز هم امن و امانه پس فکرتونو به چیزهای اینجوری مشغول نکنید :)

elichem

New Member
لایک ها
7
شمایی که انتخاب رشته کردی جواب بده :

مکانیک شریف بومی تهران و عمران امیرکبیر غیربومی تهران هر کدوم چه رتبه ای میخواد؟

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
مکانیک امیرکبیر فک کنم حدودا زیر 200 غیربومی میخواد (چون شنیدم زودتر از برقش پر میشه) شریف هم بومی تا همین حدودا فک کنم بیاره!

elichem

New Member
لایک ها
7
عمران امیرکبیر ...
لطفا

zhrs

New Member
لایک ها
0
mjbbaha گفت
مکانیک امیرکبیر فک کنم حدودا زیر 200 غیربومی میخواد (چون شنیدم زودتر از برقش پر میشه) شریف هم بومی تا همین حدودا فک کنم بیاره!
یک رو می شناختم با 280 غیربومی و منطقه2 قبول شد...

outlawboy

New Member
لایک ها
2
zhrs گفت
mjbbaha گفت

بچه ها فكر كنم نرم افزار كانون ميتونه خبلي بهتون كمك كنه البته يكي از دوستام ميگفت چون 100% داوطلبايه اون رشته رو نداره حدود 20-30 رتبه ضريب خطا واسش در نظر بگيريد

Fiboonatchi

New Member
لایک ها
55
outlawboy گفت
zhrs گفت
mjbbaha گفت

بچه ها فكر كنم نرم افزار كانون ميتونه خبلي بهتون كمك كنه البته يكي از دوستام ميگفت چون 100% داوطلبايه اون رشته رو نداره حدود 20-30 رتبه ضريب خطا واسش در نظر بگيريد
شما که نرم افزار کانونو داری میشه عمران امیر کبیر و علم و صنعت و مکانیک علم و صنعت خواجه نصیر رو نگاه کنی واسم؟غیر بومی(البته قطب 1 هستم)منطقه 2

bihamta

New Member
لایک ها
345
من اینارو از یادگار ماندگار قلم چی در آوردم!
عمران امیرکبیر:آخرین رتبه 915 منطقه 2.
عمران علم و صنعت:1314 منطقه 2.
مکانیک علم و صنعت:928 منطقه 2.
مکانیک خواجه نصیر:1271 منطقه 2.
**این موارد رو در نشر بگیرید:
1.اولا این آمار واسه سال 88 و امسال ظرفیت ها فک کنم کم شده!
2.دوما اینکه همه ی آدمایی که این رشته ها رو قبول شدن کانونی نبودن!شاید رتبه از این پایین ترم رفته باشه!

outlawboy

New Member
لایک ها
2
bihamta گفت
من اینارو از یادگار ماندگار قلم چی در آوردم!
عمران امیرکبیر:آخرین رتبه 915 منطقه 2.
عمران علم و صنعت:1314 منطقه 2.
مکانیک علم و صنعت:928 منطقه 2.
مکانیک خواجه نصیر:1271 منطقه 2.
**این موارد رو در نشر بگیرید:
1.اولا این آمار واسه سال 88 و امسال ظرفیت ها فک کنم کم شده!

2.دوما اینکه همه ی آدمایی که این رشته ها رو قبول شدن کانونی نبودن!شاید رتبه از این پایین ترم رفته باشه!
مرسي آقا ولي يه اشتباه كوچيك كردي شما منطقه 2 بومي رو زدي
خوبي نرم افزار اينه كه نمايش ميده كه كدوم بومي كدوم غير بومي

outlawboy

New Member
لایک ها
2
Fiboonatchi گفت
outlawboy گفت
zhrs گفت
mjbbaha گفت

شما که نرم افزار کانونو داری میشه عمران امیر کبیر و علم و صنعت و مکانیک علم و صنعت خواجه نصیر رو نگاه کنی واسم؟غیر بومی(البته قطب 1 هستم)منطقه 2
عمران اميركبير:526
عمران علم و صنعت:801
مكانيك علم و صنعت:606
مكانيك خواجه:1330
چون ميدونم شما غير بومي هستي واستون پيدا كردم
اين رتبه زير گروه 1

outlawboy

New Member
لایک ها
2
[center:bfe00550fb]بجه ها هر رشته اي ميخوان بدونين كف پارسالش چنده بگيد [/center:bfe00550fb]

Behrooz

New Member
لایک ها
0
outlawboy گفت
[center:a387ae45f7]بجه ها هر رشته اي ميخوان بدونين كف پارسالش چنده بگيد [/center:a387ae45f7]
مکانیک شریف
سخت افزار شریف
نرم افزار شریف
عمران شریف
مکانیک تهران
مکانیک امیرکبیر
منطقه 2 غیر بومی

outlawboy

New Member
لایک ها
2
مکانیک شریف: 70