بحث راجب انتخاب رشته و تغییر رشته

ali19

New Member
لایک ها
260
سلام علیکم خسته نباشید:eek:

همون طور که از عنوان تاپیک مشخصه این پست رو ایجاد کردم تا چند تا سوال راجب انتخاب رشته و تغییر رشته بپرسم ممنون میشم وقت بذارید و جوابمو بدید:D

قضیه اینه که من باتوجه به علاقه ای که به رشته تجربی و شیمی دارم می خوام برم تجربی...
این وسط بعضی از معلما و اطرافیانم می گن که سال دوم رو برو ریاضی و ریاضی تو قوی کن و بعد تغییر رشته بده برگرد تجربی !!!

یکی دیگه از معلمام می گه که سال دوم و سوم رو برو ریاضی و سال چهارم برگرد تجربی و کنکور تجربی بده !!!!

از مشاورمونم پرسیدم میگه این کار بدترین کاره و نمیدونم تابستون سال سوم که همه جمع بندی می کنن تو باید بیای زیست دومو بخونی و ... خلاصه میگه تغییر رشته بد ترین کاره !!!

حالا من موندم حیرون و سیرون :225:به نظر شما من چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟:30:

لایک ها
1,316
پاسخ : بحث راجب انتخاب رشته و تغییر رشته

دوست من تا سوم ریاضی خوند در حینش هم زیست رو کار کرد سال پیش دانشگاهی رفت تجربی و رتبه اش هم زیر 100 شد
به نظرم اصلا کار سختی نیس و میتونه خیلی مفید باشه
با آرزوی موفقیت

لایک ها
344

سلام دوست عزیز معلم ما میگه که یه ریسکه ودر عین حال خوبم هست ولی بهت بگم که شیمی چه تو تجربی چه تو ریاضی یکیه و اینم خودت میدونی پس دلیلی نمیبینم که برای شیمی بری تجربی ولی اگه زیستو دوست داری خوب تجربی بخون به هر حال با یه ادم قابل اعتماد مشورت کن.

n_maths

New Member
لایک ها
275

آقا شما یه کاری کن
اگه میتونی برو ریاضی بخون و در کنارش زیست تجربی هم کار کن و سال آخر برو پیش تجربی
اینطوری ریاضیت و فیزیکت قوی میشه.اگه این کارو بکنی عالیه
دایی من این کارو کرد و بیوتکنولوژی قبول شد.
:212:

n_maths

New Member
لایک ها
275

البته بازم با یه آدم آگاه مشورت کن:212:

hanieh k

New Member
لایک ها
32

کسی که رشته ریاضی می خونه ریاضی و فیزیکش خیلی بهتراز یک دانش آموز تجربی میشه اگربتونه زیستشو خوب بخونه قاعدتا درکنکور موفق تره

ali19

New Member
لایک ها
260

خوندن یه کتاب دیگه کنار درس که کار سختی نیست خیلی هم کیف میده !!!!:cool:

پس همه شما دوستان می گین که سال دوم و سوم رو برم ریاضی و سال چهارم تغییر رشته بدم و تجربی کنکور بدم :180:
به امتحانش می ارزه !!!!!!!

بازم خیلی ممنون از راهنمایی تون:3:

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

برادر من! من هم همین وضعیتو دارم
البته من 2 ام
ولی یه چیزو بدون که معلم ما که مدرس مرحله 2 المپیاد هم هست میگه زیست 2 نسبت به 3و4 کمتره ولی سخت تره
البته معلم ما چون اولین ساله که مدرسه 2 تجربی گرفته هر چی از زیست 3 و 4 مریوطه به زیست 2 رو به ما میگه
خدای بد جو گیر شده ولی دمش گرم جزوه اش خیلی شاخه
تازه هیچ فرقی بین ریاضی .ریاضی ها و تجربی ها نیست(معلم ما میگه ریاضی کلاس ما قوی تره :d)
در کل بهت پیشنهاد میدم که اگه اخر سر می خوای بری تجربی سال دوم رو نرو ریاضی چون خیلی به ضررته
ولی خودت ریاضیو خونه کار کن چون نمره بیاره تو کنکور

ali19

New Member
لایک ها
260

من آخرش نفهمیدم چی کار کنم هر کدوم از شما دوستان یه چیزو می گید !!!!!:180:

برادر من! من هم همین وضعیتو دارم
البته من 2 ام
ولی یه چیزو بدون که معلم ما که مدرس مرحله 2 المپیاد هم هست میگه زیست 2 نسبت به 3و4 کمتره ولی سخت تره
البته معلم ما چون اولین ساله که مدرسه 2 تجربی گرفته هر چی از زیست 3 و 4 مریوطه به زیست 2 رو به ما میگه
خدای بد جو گیر شده ولی دمش گرم جزوه اش خیلی شاخه
تازه هیچ فرقی بین ریاضی .ریاضی ها و تجربی ها نیست(معلم ما میگه ریاضی کلاس ما قوی تره :d)
در کل بهت پیشنهاد میدم که اگه اخر سر می خوای بری تجربی سال دوم رو نرو ریاضی چون خیلی به ضررته
ولی خودت ریاضیو خونه کار کن چون نمره بیاره تو کنکور
پس یعنی شما می گید که فکر تغییر رشته رو نکنم و تو خود رشته ی تجربی ریاضی رو جدی کـار کنم و ریاضیمو واسه کنکور قوی کنم !!!

اینم یه راهشه :217:

بازم ممنو از شما به خاطر راهنمایی هاتون

sargord

New Member
لایک ها
103

من الان نمیدونم وضعیت تغییر رشته چه طوره اما شخصی رو میشناسم که شرایط شما روداشت.رفت ریاضی ولی کنکور تجربی داد توی چهارم. رتبه ش شد 97. پزشکی تهران.
الان فوق تخصص قلب شم گرفته و حال دنیا رو میبره.. البته نه اینجا..

penta

New Member
لایک ها
476

آخه این چه کاریه؟
زیست سال دوم خیلی سخته.
سخت تر از اونیه که بتونید خودتون کاملا همه ی مطالبش رو تو مغزتون هضم کنید.
به نظر من به جای اینکه برید ریاضی و ریاضیتون رو تقویت کنید و کنارش هم زیست بخونید،
برید تجربی و زیستتون رو تقویت کنید و کنارش هم ریاضی بخونید!
باور کنید این بهترتره!

zahra

New Member
لایک ها
609

ببیند خیلی از بچه های ماهم قصد داشتن چنین کاری بکنن اما خود معلم ریاضیمون گفت نه!!
عقیدش این بود که تو نظام قدیم و تا 6-7 سال پیش این کار نتیجه میداده و خیلی خوب بوده اما الان دیگه خوب نیست
شما میرین ریاضی و کلی مطالب اضافه یاد میگیرین که وقتی برمیگردین تجربی اصلا به دردتون نمی خوره!
بعدشم شما به خاطر ی درس ضریب3 یه درس با ضریب4 رو از دست میدین!!
من که کتابای درسی زیست رو خوندم دارم میگم که میشه خوند و زیست حتی تو ی تابستون جمعش میشه اما شما هیچ وقت به تسلطی که بقیه ی بچه ها تو دو سال قبل به دست آوردن نمی رسین!
من خودم که کتاب درسی هارو می خوندم بعضی چیزا رو اصلا ی جور دیگه برداشت می کردم و وقتی معلم درس میداد تازه می فهمیدم که چقدر برداشتم متفاوت بوده...
سر کلاس بودن خیلی فرق داره!
همون وقتی که می خواین تو رشته ی ریاضی برای ریاضی بذارینو تو رشته ی تجربی اگر نصف کنید و رو ریاضی بذارین ریاضی کنکورو بالای90 میزنین!
در عین حال زیست رو هم از دست ندادین!!

آخرین ویرایش توسط مدیر

sepid.h

New Member
لایک ها
146

به نظر منم با هر رشته طوری کار میشه که تو کنکور اون رشته لازم داره!!
یعنی وقتی میرید تجربی همون حدی که ریاضی لازم دارید بهتون یاد میدن..
میخواید مسلط شید تمرین بیشتری حل کنید خیلی چیزای ریاضی فقط مبحث
درسیه و به کار نمیاد!!.. برید همون تجربی هر 3 سالو آخرم کنکورشو بدید!

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

ببینید دوست من
شما راست میگید ولی بهتره که به ادامه ی کار ایشان نگاهی بندازیم
پدر من استاد فیزیک پزشکیه و دانشجوی پزشکی زیاد داره بنابراین در این زمینه یک سی اطلاعات دارم
این افراد اصولا در کنکور موفق اند ولی چون از زیست سر رشته ندارند و با توجه به اینکه تو دانشگاه زیست درس اصلیه این افراد خیلی صدمه میبینند
به طوری که بعضی ها کلا ول میکنن حتی اگه واقعا زیستو دوس داشته باشن

پس به طور جد پیشنهاد میکنم بیایی تجربی

بالا