amirameli

New Member
لایک ها
46
سلام بچه ها خسته نباشید در رابطه با این المپیاد آزمایشی آبان ماه 92 چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین 1-رنگ شعله چطور از آرایش الکترونی لایه طرفیت معلوم میشه؟ 2-دمای ذوب هم جزو خواص کولیگاتیو میشه؟ 3-در سوال 50یکی توضیح میده چه اتفاقی میفته که نسبت نوترون به پروتون کاهش پیدا میکنه؟ 4- و اینکه چطور زدین المپیاد آزمایشی رو؟(اگه خواستین درصدتونو بگین)

آخرین ویرایش توسط مدیر

Phoenix-me

New Member
لایک ها
3
پاسخ : المپیاد آزمایشی

من که از مهر شروع کردم برای خوندن. ولی خیلی بد دادم. 30 درصد.
سوال سه منظورش از شکل 87 شیمی 1 چیه؟ کتاب من هر فصلش شکل هاش جدان.

amirameli

New Member
لایک ها
46
پاسخ : بررسی المپیاد آزمایشی شیمی 17 آبان 92 - آیریسک

واللا منم اونو اشتباه زدم تو صفحه 87 یه شکل بود که یک مول از مواد مختلف رو کشیده بود ید از همه کمتر بود فک کنم منظورشون همونه من nacl رو زدم من هنوزم تو جواب اون سوالا موندم :| هنوز شما سال دومی هستین راهتون زیاده وقت هم دارید بخونید مثل ما نیستید که هم استرس درس و هم المپیاد :d در هر صورت ممنون

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

(((((((((( یه چیز خارج بحثم بگم من تو پاسخ ها هر چی enter میزنم متن نمیاد پایین!!!!!!!!!! چرا اینطوریه؟!!!!! ))))))))))

آخرین ویرایش توسط مدیر

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

سلام بچه ها خسته نباشید در رابطه با این المپیاد آزمایشی آبان ماه 92 چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین 1-رنگ شعله چطور از آرایش الکترونی لایه طرفیت معلوم میشه؟ 2-دمای ذوب هم جزو خواص کولیگاتیو میشه؟ 3-در سوال 50یکی توضیح میده چه اتفاقی میفته که نسبت نوترون به پروتون کاهش پیدا میکنه؟ 4- و اینکه چطور زدین المپیاد آزمایشی رو؟(اگه خواستین درصدتونو بگین)
1-از روی آرایش الکترونیش در سطح مرحله1 و2 نیست و با یه سری محاسبات و گرفتن اختلاف انرژی بین زیرلایه ها تو جهش میتونیم طول موج نور گسیل شده رو بدست بیاریم.
2-وقتی نقطه انجماد کولیگاتیو هست پس نقطه ذوب هم هست دیگه!(پس نقطه میعان هم کولیگاتیوه ها:65:)
3-سوال رو لطفا بذار تا بتونیم بررسیش کنیم...
4-من امتحان ندادم ولی اگه وقت داشتم حتما خودمو چک میکردم....هی ی ی ی،یادش بخیر سال قبل چقد آزمون آزمایشی دادم!:4:

amirameli

New Member
لایک ها
46

سوال یکو خودم همینو حدس میزدم ولی زیاد مطمین نبودم :d آخه چون به ما فقط گفتن انجماد و جوش کولیگاتیوه واسه همون!!!!! عجب :d لینک دانلود سوالاتم اینه .:. المپیادهای علمی ایران .:. آیریسک - دریافت برنامه سوال 50- ایزوتوپ کربن 14برای رسیدن به حالت پایدار تر تابش انجام میدهد کدام یک از تابش های زیر مطلوب است؟ الف)تابش آلفا ب) تابش بتا ج)تابش پوزیترون د) تابش پروتون

فک کنم مشکل تو رایانه منه که هی enter میزنم ولی متن نمیره پایین!!!!!!!!!!!!!!!!

love star

Moderator
لایک ها
942

سلام...
اين نمونه سوالات رو از كجا ميشه تهيه كرد؟
آخه براي كمجازيش كه خراب بود...
الان من ميخوام نمونه سوالاشو ببينم كجا از كجا بايد تهيشون كنم؟

amirameli

New Member
لایک ها
46

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

سوال یکو خودم همینو حدس میزدم ولی زیاد مطمین نبودم :d آخه چون به ما فقط گفتن انجماد و جوش کولیگاتیوه واسه همون!!!!! عجب :d لینک دانلود سوالاتم اینه .:. المپیادهای علمی ایران .:. آیریسک - دریافت برنامه سوال 50- ایزوتوپ کربن 14برای رسیدن به حالت پایدار تر تابش انجام میدهد کدام یک از تابش های زیر مطلوب است؟ الف)تابش آلفا ب) تابش بتا ج)تابش پوزیترون د) تابش پروتون

کربن با تابش بتا به نیتروژن پایدار تبدیل میشه...

alibasirat

New Member
لایک ها
56

من از50تابه جزسوال3که لامصب ازعکس آورده بودهمه روبلدبودم.ولی تف به شانس گندزدف بابی دقتی فقط42تادرست زدم.کتاب درسی اصن نخونده بودم.84درصدحق من نبود.2تاسوالوتوپاسخ نامه اشتباه زدم.اشتباه خوندن سوال پدرمو درآورد:20::20::20:

amirameli

New Member
لایک ها
46

حالا یه سوال؟؟ (شاید من نمیدونم!!!)
مگه بتا جنسش الکترون نیست
من موندم با تابش بتا چه فرقی تو پروتون و نوترون به وجود میاد؟!!!!!!

hellium

New Member
لایک ها
76

حالا یه سوال؟؟ (شاید من نمیدونم!!!)
مگه بتا جنسش الکترون نیست
من موندم با تابش بتا چه فرقی تو پروتون و نوترون به وجود میاد؟!!!!!!
سلام
وقتی نوترون شکافته میشه تبدیل به پروتون و الکترون میشه یعنی دیگه نوترونی نیست

سلام بچه ها خسته نباشید در رابطه با این المپیاد آزمایشی آبان ماه 92 چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین 1-رنگ شعله چطور از آرایش الکترونی لایه طرفیت معلوم میشه؟
سلام شما هم خسته نباشید
به نظر من سوال غلطه از دو جنبه با هم سوال رو بررسی میکنیم
1-اگر عناصر در یک گروه باشند ساختار الکترونی ان ها به زیرلایه های یکسان با عدد n متفاوت دیده می شوند در حالی که Li ,NA رنگ شعله بسیار متفاوتی نسبت به k دارند
2-اگر دو گونه را بررسی کنیم که یک ارایش الکترونی را دارند(مثلا روی و مس 1+ ) رنگ شعله ان ها باز هم متفاوت خواهد بود. مس1+ تقریبا ابی و روی سبز کمرنگ است.
پ .ن:از استاد خلینا و راهبرین و مشاورین شیمی تقاضا دارم دیدگاه من رو نقد کنند.
با تشکر

amirameli

New Member
لایک ها
46

سلام
وقتی نوترون شکافته میشه تبدیل به پروتون و الکترون میشه یعنی دیگه نوترونی نیست

سلام شما هم خسته نباشید
به نظر من سوال غلطه از دو جنبه با هم سوال رو بررسی میکنیم
1-اگر عناصر در یک گروه باشند ساختار الکترونی ان ها به زیرلایه های یکسان با عدد n متفاوت دیده می شوند در حالی که Li ,NA رنگ شعله بسیار متفاوتی نسبت به k دارند
2-اگر دو گونه را بررسی کنیم که یک ارایش الکترونی را دارند(مثلا روی و مس 1+ ) رنگ شعله ان ها باز هم متفاوت خواهد بود. مس1+ تقریبا ابی و روی سبز کمرنگ است.
پ .ن:از استاد خلینا و راهبرین و مشاورین شیمی تقاضا دارم دیدگاه من رو نقد کنند.
با تشکر
من اینو نمیدونستم نوترون به پروتون و الکترون تبدیل میشه!!!!!!!!!
حالا یه سوال
تو گزینه گفته تابش بتا من فک کنم تو تابش بتا الکترون های خودشو نشر بده نه اینکه نوترون شکافته شه بعد الکترون نشر بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
در رابطه با سوال 1 هم

1-از روی آرایش الکترونیش در سطح مرحله1 و2 نیست و با یه سری محاسبات و گرفتن اختلاف انرژی بین زیرلایه ها تو جهش میتونیم طول موج نور گسیل شده رو بدست بیاریم.

Peyman-M

New Member
لایک ها
107

سلام دوستان خسته نباشید
دو تا سوال به نظر من غلط بودن.یه بررسی کنید ببینید درست میگم یا نه
1-سوال 21 تو پاسخنامه حجم مولی گاز در 25 درجه رو 22.4 در نظر گرفته در صورتی که در STP یعنی دمای 0 این طوریه و باید گزینه 3 درست باشه نه 4.
2-سوال 39-تعداد ایزومر ها باید سه تا باشه.دوتاشو که گفته و اون یکی c-c-cooh باید باشه که حساب نکرده.
سوال هم برام مبهم بود
1-سوال 28-چرا زاویه sSF2 از OF2 کمتره؟
2-,سوال 31-این نمودار شیمی دو رو باید کامل حفظ بود؟!این سوال به نظرم غیر منصفانه حفظیه!
3-سوال 49 استدلالتون چیه؟

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497

سلام دوستان خسته نباشید
دو تا سوال به نظر من غلط بودن.یه بررسی کنید ببینید درست میگم یا نه
1-سوال 21 تو پاسخنامه حجم مولی گاز در 25 درجه رو 22.4 در نظر گرفته در صورتی که در STP یعنی دمای 0 این طوریه و باید گزینه 3 درست باشه نه 4.
2-سوال 39-تعداد ایزومر ها باید سه تا باشه.دوتاشو که گفته و اون یکی c-c-cooh باید باشه که حساب نکرده.
سوال هم برام مبهم بود
1-سوال 28-چرا زاویه sSF2 از OF2 کمتره؟
2-,سوال 31-این نمودار شیمی دو رو باید کامل حفظ بود؟!این سوال به نظرم غیر منصفانه حفظیه!
3-سوال 49 استدلالتون چیه؟
سلام @Mir
در مورد سوال 21 حق با شما است و در کلید نهایی تصحیح، گزینه‌ی 3 صحیح در نظر گرفته شده است.

در مورد سوال 39، فقط یک بار اکسید شدن در نظر گرفته شده و کربوکسیلیک اسید جزو ایزومرها نیست.

در مورد سوال 28، هرچه الکترونگاتیوی اتم مرکزی کاهش یا الکترونگاتیوی اتم کناری افزایش یابد، چگالی الکترون پیوندی در اتم مرکزی کاهش یافته و زاویه‌ی پیوندی کاهش می‌یابد. (عکس قضیه هم صادق است)

در مورد سوال 31،‌ البته با درنظر گرفتن اثر قطبیت و جرم نیز گزینه‌ی 2 صحیح است. اما بررسی دقیق نمودار انتهای فصل 4 شیمی دو را توصیه می‌کنیم.

در مورد سوال 49، اتمی که 2 الکترون از دست داده چگالی بار کمتری دارد یا وقتی که 3 الکترون از دست می‌دهد؟ هرچه تعداد الکترون‌های از دست رفته بیشتر باشد، چگالی بار و در نتیجه جاذبه‌ی هسته بر الکترون‌های اتم دیگر بیشتر شده و الکترون‌ها را دوباره به موقعیت قبلی بازمی‌گرداند (شبیه پیوند کووالانسی) به همین دلیل اتم‌هایی مثل Be و B پیوند یونی ندارند.

موفق باشید

Peyman-M

New Member
لایک ها
107

سلام @Mir
در مورد سوال 21 حق با شما است و در کلید نهایی تصحیح، گزینه‌ی 3 صحیح در نظر گرفته شده است.

در مورد سوال 39، فقط یک بار اکسید شدن در نظر گرفته شده و کربوکسیلیک اسید جزو ایزومرها نیست.

در مورد سوال 28، هرچه الکترونگاتیوی اتم مرکزی کاهش یا الکترونگاتیوی اتم کناری افزایش یابد، چگالی الکترون پیوندی در اتم مرکزی کاهش یافته و زاویه‌ی پیوندی کاهش می‌یابد. (عکس قضیه هم صادق است)

در مورد سوال 31،‌ البته با درنظر گرفتن اثر قطبیت و جرم نیز گزینه‌ی 2 صحیح است. اما بررسی دقیق نمودار انتهای فصل 4 شیمی دو را توصیه می‌کنیم.

در مورد سوال 49، اتمی که 2 الکترون از دست داده چگالی بار کمتری دارد یا وقتی که 3 الکترون از دست می‌دهد؟ هرچه تعداد الکترون‌های از دست رفته بیشتر باشد، چگالی بار و در نتیجه جاذبه‌ی هسته بر الکترون‌های اتم دیگر بیشتر شده و الکترون‌ها را دوباره به موقعیت قبلی بازمی‌گرداند (شبیه پیوند کووالانسی) به همین دلیل اتم‌هایی مثل Be و B پیوند یونی ندارند.

موفق باشید
تا اینجایید یه خسته نباشید بگم بتون کارتون بیسته!
در سوال 39 از کجا باید متوجه می شدیم منظور سوال 1 بار اکسید شدنه؟به نظر خودم هنوزم جوابم درسته چون صورت سوال چیزیو عنوان نکرده.
در مورد سوال 31 هم جرم HCl از H2S و هم قطبیت اون بیشتره!پس با استدلال نمیشه به جواب رسید!البته توجیه برگشتی داره ولی اگه ندونیم نمیشه حدس زد.
سوال 49-FCl3 و FCl2 رو کووالانسی در نظر گرفتید؟!اگر یونی نباشن درست ولی از کجا این دو تا رو کووالانسی حساب کردین؟بهتر بگم از کجا باید میدونستم این دوتا یونی نیستن؟!

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
181

50:تابش بتا.زیرا پایداری اتم به نسبت نوترون ها به پروتون هایش بستگی دارد و از طرفی هم میدانیم هر نوترون از یک الکترون و یک پروتون(به ما به اینصورت گفتند در سال پیش) تشکیل شده است که اگر اتم بتا گسیل کند الکترون خارج شده و در ازای هر نوترون یک پروتون بر جای میماند.
امیدوارم کمک کرده باشم.

alibasirat

New Member
لایک ها
56

تا اینجایید یه خسته نباشید بگم بتون کارتون بیسته!
در سوال 39 از کجا باید متوجه می شدیم منظور سوال 1 بار اکسید شدنه؟به نظر خودم هنوزم جوابم درسته چون صورت سوال چیزیو عنوان نکرده.
در مورد سوال 31 هم جرم HCl از H2S و هم قطبیت اون بیشتره!پس با استدلال نمیشه به جواب رسید!البته توجیه برگشتی داره ولی اگه ندونیم نمیشه حدس زد.
سوال 49-FCl3 و FCl2 رو کووالانسی در نظر گرفتید؟!اگر یونی نباشن درست ولی از کجا این دو تا رو کووالانسی حساب کردین؟بهتر بگم از کجا باید میدونستم این دوتا یونی نیستن؟!
ببینیدجواب 39هم مثل21غلط نوشته شده ولی گزینه درست انتخاب شده.افزایش آب به آلکن طبق قاعده مارکونیکوف انجام میشه و2-پروپانول میده که شماچه یکبارچه دوباراکسیدش کنی استون میده که تنهاایزومرش پروپانال میشه .
من خودم اشتباه زدم چون فکرکردم خوداستون نبایدبشماریم:d

hosah

New Member
لایک ها
55

سلام سطح این آزمون چی بود؟؟؟
چند درصد به بالا خوبه؟؟؟

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497

سلام سطح این آزمون چی بود؟؟؟
چند درصد به بالا خوبه؟؟؟
سلام [MENTION=15136]adele[/MENTION]
این آزمون کمی از مرحله 1 بالاتر بود، درصد مطلوب از طرف طراحان بیشتر از 65% می‌باشد، اما درصد مطلوب رقابتی پس از ارسال کارنامه‌ها مشخص خواهد شد.

موفق باشید

sina16

New Member
لایک ها
313

من خودم دانلود کردم حدود50 زدم....چطوره؟

بالا