najafi2020

New Member
لایک ها
195
من هم سوال 35 را از اونجایی که بقیه گزینه ها شوت بودن فهمیدم چیشه. اما باور کنید درصد خلوص قانونا نیازی نیست و شما ماده ای را نمی بینید که بر حسب مول درصد خلوصش را در شرایط ایده آل بدن. چون شما بی کار نیستید که از میان این همه نا خالصی کسر مولی اجزا را مشخص کنید.

chemlover

New Member
لایک ها
0
p_montazeri گفت
تو سوال 13 اگر قرار بود گزینه ی 2 درست باشد باید نقطه ی سوم از نقطه ی اول پایین تر می بود ( ولی من خودم به اشتباه این گزینه رو انتخاب کردم )
.
من توی توصیفی عابدبنی نگاه کردم F>Br بود یعنی - تر(البته اختلافشون کم بود!)

کسی جواب منو نمی ده؟

najafi2020

New Member
لایک ها
195
chemlover گفت
ببخشید می دونم جاش اینجا نیست
سوال 6 تشریحی مرحله 2 19 همین دوره: قسمت ب توی ایزومر ها آلدهید هارم باید بکشیم؟
کلا شما اینجا باید ایزومر های دیگر 2_بوتانون را بکشید که میشه 2 تا آلدهید یعنی

1_ بوتانال 2_ 2_متیل پروپانال

chemlover

New Member
لایک ها
0
najafi2020 گفت
chemlover گفت
ببخشید می دونم جاش اینجا نیست
سوال 6 تشریحی مرحله 2 19 همین دوره: قسمت ب توی ایزومر ها آلدهید هارم باید بکشیم؟
کلا شما اینجا باید ایزومر های دیگر 2_بوتانون را بکشید که میشه 2 تا آلدهید یعنی

1_ بوتانال 2_ 2_متیل پروپانال
آخه گفته با گروه عاملی کربونیل اما مثلا 1-بوتانال دارای گروه عاملی آلدهیدی است دیگه کربونیل بهش نمی گن!می گن؟

najafi2020

New Member
لایک ها
195
بله کتاب درسی ما گفته گروه کربونیل برای کتون هاست و گروه عاملی آلدهید ها را آلدهیدی می گن اما در شیمی آلی حتی برای گروه عاملی کربوکسیل هم کربونیل در نظر می گیرن!!

آلدهید ها و کتون ها ترکیباتی هستند که گروه عملی کربونیل دارند اما اگه خواستن بین یکیشون بگیم کدوم گروه عاملی کربونیل داره می گیم کتون درست است چون کتاب درسی به ما همین مطلب را یاد داده.

p_montazeri

New Member
لایک ها
0
آره در مورد سوال 13 چرت گفتم . اگه مبدا صفر بالای نقطه ها باشه نمودار درسته .

لایک ها
5
میشه سوالات رو بزارین؟

بالا