=> بررسی سوالات امتحان نهایی خرداد فیزیک سوم دبیرستان سال 92 <=

only physics

New Member
لایک ها
2,386
پاسخ : => بررسی سوالات امتحان نهایی خرداد فیزیک سوم دبیرستان سال 92 <=

آفرین دیگه حتما در طول سال خوب خوندی!

نه اتفاقا در طول سال اصلا سر كلاس نبودم!!!!!!!!!:91:

اسکندر

New Member
لایک ها
61

منم بد شدم ولی اصلا انتظار نداشتم که اینجوری بدم.یعنی از بعد جبر اصلا دیگه امیدی نداشتم.الان هم سر جلسه وقت کم اوردم.میگم من وقت کم اوردم یا فکر میکنم سوالات زیاد بود.؟خدایی 18 تا سوال بیشتر از نصفش الف ب جیمی واقعا 120 دقیفه بیشتر میخواست.
مخصوصا این که برای اطمینان بیشتر محبور بودی یه کلی چیز دیگه هم بنویسی.
میگم چرا کسینوس 37 رو نداده بود؟من شانسم گفت همون موقع به مراقب گفتم میشه یه ماشین حساب به من بدین؟(آخه ماشین حساب مهندسی نمیذاشتن ببریم) بعد اون هم رفت و یه ماشین حساب اورد که سینوس کسینوس داشت.
میگم واسه سوال آخر من دیگه ننوشتم که فرمولش به چی تبدیل میشه فقط نوشتم w=2p/t بعدش جایگزاری کردم.یعنی 0.25 رو نمیده؟
کلا در نظر خودم اصلا خوب نشدم.من واقعا از خودم انتظار بیست داشتم.نمره ام میشه (18،19)
به نظر شما سطح سوالا امسال آسونتره؟؟؟؟؟؟
من 18 به بالا می شم من برعکس شما انتظار نداشتم این نمره رو بگیرم آخه همیشه فیزیکم رو 15 و 16 بود سطحشو خودمم نمیدونم ولی از سوالای خانممون راحتتر بود .در مورد وقت باهات موافقم وقت حسابان که دو صفحه بیشتر نبود از این بیشتر بود اخه چرا این طوریند . حالا خوبه به تو ماشین حساب دادند من یادم میومد که یا باید 0/8 باشه یا 0/9 بعد گفتم سینوس 30 درجه می‌شه 0/86 ( (رادیکال 3) / 2) و خورده ای بعد با توجه به دایزه ی مثلثاتی گفتم سینوس 37 کم تره می شه 0/8

اسکندر

New Member
لایک ها
61

نه اتفاقا در طول سال اصلا سر كلاس نبودم!!!!!!!!!:91:
خوش به حالتون چه قدر باهوش و با استعدادید یعنی می شه واقعا

آخرین ویرایش توسط مدیر

rayehe

New Member
لایک ها
163

معذرت میخوام شما دبیرتون خانومه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا فاملیتون اسکندر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه من اصلا راضی نیستم آخه همه ی غلط هم مثلا اینه که منفی یادم رفنه بزارم یا مثلا یه مقداری رو سر آخر کم نکردم.همش 0.25 غلط دارم.یا توی توضیحی ها.
نمیدونم چیکار کنم.خدایاااااااااااااااااااااااااااااااااا کمکم کن.

لایک ها
841

خوش به حالتون چه قدر باهوش و با استعدادید یعنی می شه واقعا
ایشون قبلا المپیاد فیزیکی بودن! طبیعیه که این امتحانا براشون ساده باشه!

س.ا.

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676

امسال سوالها رو به سمت مفهومی شدن داشتند و از امسال به بعد دیگه فکر کنم همیشه اینطوری باشه
ثانیا این کار باعث میشه تا ما از حفظ و به کار بردن فرمول دور و به اینکه فرمول چطوری اثبات شده و راه فلان دانشمند برای فلان فرمول چی بوده و نتیجه گیری هایی که از فرمول دریافت میشه و استفاده از نحوه ی اثبات فرمول برای جواب دادن به سوالای استدلالی سوق میده.این کار یه جورایی به المپیاد شبیه اگرچه اینجا دانش آموز شهری و روستایی ، خوب و عالی، در کنار هم امتحان میدن و شاید برای برخی دانش آموزان که از قوه ی استدلال خود کمتر کار می کشند کمی سخت باشه اما بهتر از حفظ فرمول و مانند اینهاست چرا که رشته ریاضی اساسا برای استدلال و مفهوم ایجاد شده نه برای حفظ و رونویسی.

نظر شما چیه؟

rayehe

New Member
لایک ها
163

مهم اینه که کلا از سال های قبل سخت تره.فرقی نمیکنه که.با این که امسال رو به قول شما مفهومی تر کردن و نسبت به سال قبل مفهومی تر شده ولی درصدش رو هم توی کنکور بیشتر کردن.خوب واقعا این حقه؟؟؟؟؟
امسال که به خاطر انتخابات دبیر ها مجبور بودن به طور فشرده درس بدن تا تا 25 اردیبهشت تموم بکنن و از طرفی هم که اصلا وقتی که برای امتحانایی مثل جبر و حسابان و اینا گذاشته بودند کافی نبود از طرف دیگه امتحان ها هم سخت تر کردن.خوب واقعا این اصلا عادلانه نیست.از ما که گذشت .من که حلالشون نمیکنم که اینقدر به ما زجر میدن.
گذشته از این ها گزینه 2 تا به ما رسید وارسید.خیلی خوب بود که امتحان نهایی هارو بررسی میکردن سال قبل.

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676

البته من هم خودم مثل شما قربانی این حادثه هستم ولی این مهمه که شما چطور با برنامه ریزی از این مخمصه خودتون رو بکشید بیرون این تنها شما هستی باید به فکر خودتون باشید نه کس دیگه ای اگر قرار باشه کاری انجام بشه باید به دست خودتون انجام بشه به قول امضای یکی از بچه ها که نوشته : منتظر فرصت ها نباشید و خودتون فرصت ها رو ایجاد کنید
اینجا هم شما این امکان رو دارید که با خوندن مداوم از درس ها نمره ی عالی بگیرید و 40 درصد کنکور رو پشت سر بگذارید
باور کنید کسایی که الان سال چهارم و یا بالاتر در دانشگاه هستند دارن حسرت این فرصت ایجاد شده برای ما رو میخورن پس بیاید خوشبین باشیم و قدر فرصتی رو که ایجاد شده بدونیم چون با حرص خوردن و ناراحتی هیچ چیز گیر آدم نمیاد.

آخرین ویرایش توسط مدیر

meli74

New Member
لایک ها
18

40 درصد تاثیر داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

negar-shah

New Member
لایک ها
30

خیلیییی خیلیییی آسون بود. در حد روخوانی نگاه کرده بودم ولی 20 میشم!‌:دی
ولی ای کاش انقدر تاثیر نمیگذاشت... من همیشه خوب میخونم ولی خیلی وقتا ازم نمره کم میشه. نه به خاطر بلد نبودن بلکه به خاطر بی دقتی. جبرو احتمال من از 20 هم بالاتر بلدم چون گسسته رو کامل خوندم ولی سر چندتا بی دقتیه ریز میشم 19!! حسابانم هم همینطور. هیچ کاریشم نمیشه کرد...
فیزیک اولین تخصصی ای بود که بی دقتی نکردم! دی خودم هنوز در عجبم!

hellboy117

New Member
لایک ها
2

سلام بچه ها , اولن تبریک به هرکی بیست میشه :d

سطح سوالات امسال ساختارشکن بود یعنی چی؟؟؟ یعنی این که کسایی که در سطح کتاب بلد بودن بالای 18 نمی شدن. اون هایی هم که فراتر بلد بودن 19.5 شاید هم 20.
من می گم سوالات سخت بود این هم به خاطر این نیست که فیزیک دوست ندارم یا نخوندم یا چیز دیگه برعکس من عاشق فیزیکم و توی تست های آزمایشی بین 50 تا 70 میزنم ولی این امتحان رو
خراب کردم. جبر رو که همه میگفتن سخته یا به عبارت دیگه وحشتناکه :d ولی من می گفتم خیلی آسون بود چون همون کتابه کتابه کتاب بود و به راحتی راحتی میشد 20 گرفت ولی طراح محترم این سوال فکر نکرده بود
که کنکور همه بچه ها به این وابسته است. حالا چند تا نکته:

1- اگه قراره سوال ها مفهومی شه پس چرا رشته ی تجربی سوال های ساده داشت و برای ریاضی ها فقط به اصطلاح مفهومی شده بود !
2- چهارتا سوال ساده ی ساده ی ساده ی حسابان که تو 30 دقیقه اول می شد حل کرد 150 دقیقه ولی این که توضیحی و مفهومی بود 120 دقیقه !
3- چرا دقیقاٌ سالی که زودتر شروع شده امتحانات باید مفهومی شه !
4- سوال ها طوری بود که منی که میگفتم 19.5 میشم در اومدم و راهنمای تصحیح رو نگاه کردم دیدم 18 میشم !

ولی درکل بچه هایی که نگرانه درصد کنکورن زیاد نگران نباشن چون نمره ها تراز می شه و به نسبت سختی سوالات و امتحان بقیه بچه ها درصد ها رو می گیرین که فکر کن 18 - 17 این امتحان درصدشو بتونه بگیره ( فکر کنم !)

در کل ایشالا بیسته بیست شید ...

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
0

من دیگه دارم دیوونه میشم:7: اصلا نمیفهمم چرا برگه ک میاد جلوم اینجوری جواب سوالارو میدم! غلطای محاسباتیم ک دیگه شاهکاره..........
به نظر من که هیچ کدوم از سوالا سخت نبوده تا به حال فقط دقت میخواست ینی دقیقا اونی که من ندارم!!!!!!!!!!

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

سلام بچه ها.....
الآن دوستم پیام داد گفت کلمه فیزیک رو به 20000316 ارسال کنید.
قراره اگر تعداد پیام ها زیاد شد نمره اضافه کنن.ایشالا که زیاد میشه.تا فردا.......خدانگهدار:77:

H4m!D

New Member
لایک ها
0

خیلیییی خیلیییی آسون بود. در حد روخوانی نگاه کرده بودم ولی 20 میشم!‌:دی
ولی ای کاش انقدر تاثیر نمیگذاشت... من همیشه خوب میخونم ولی خیلی وقتا ازم نمره کم میشه. نه به خاطر بلد نبودن بلکه به خاطر بی دقتی. جبرو احتمال من از 20 هم بالاتر بلدم چون گسسته رو کامل خوندم ولی سر چندتا بی دقتیه ریز میشم 19!! حسابانم هم همینطور. هیچ کاریشم نمیشه کرد...
فیزیک اولین تخصصی ای بود که بی دقتی نکردم! دی خودم هنوز در عجبم!
بابا تو که پرفوسوری... :221::221::221:

بالا