mjaasgari

New Member
لایک ها
46
پاسخ : بررسی سوالات مرحله دوم المپیاد نجوم و اخترفیزیک- دوره 10 - بهار 1393

کلا300امتياز داشت،ميشه با 150تا قبول شد ايا؟
جمع کردن هم بلد نیسیتین بابا ماکس 400 هست نه 300

لایک ها
0

سلام.جواب سوال 2 میشود18.
با توجه به سطح سوالات پارسال و این که کفش 30.5از70بود.کف امسال احتمالا 100از400است

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

لایک ها
11

سلام علیکم ..

احتمال برخورد در کل میشه 0.9 ..

0.9*500*7200 در کل پیکسل ها میترکن !

که این 500 از مساحت میدان دید به دست میاد چون گفته 100 پرتو در ثانیه در سانتی متر مربع ..

که با فاصله ی کانونی حساب میکردین !

من آوردم 16 عکس !

-----------------------------------------------------------------------------------------------

چند تا سوال حل کردید در کل دوستان ؟

ویرایش : الان یادم افتاد چی گذاشتم ..
من اول تعداد کل پیکسل ها رو از تقسیم مساحت دهانه تلسکوپ به مساحت یک پیکسل به دست آوردم.
بعد 7200*100*مساحت دهانه رو حساب کردم.تقسیم بر تعداد پیکسل ها کردم.شد 0.888

rrezaa

New Member
لایک ها
2

من اول تعداد کل پیکسل ها رو از تقسیم مساحت دهانه تلسکوپ به مساحت یک پیکسل به دست آوردم.
بعد 7200*100*مساحت دهانه رو حساب کردم.تقسیم بر تعداد پیکسل ها کردم.شد 0.888
:166: من 3600 آوردم !!!!

لایک ها
11

سوال 5 چه کردید؟؟؟؟
عرض جغرافیایی من به دست آوردم 35.79

mk1375mk

New Member
لایک ها
5

من هم همونو به دست اوردم احتمالا جوابا رو بزودی باشگاه بزنه دیروز که ادبی شیمی رو داده بود التماس دعا

celestial

New Member
لایک ها
326

من هم همونو به دست اوردم احتمالا جوابا رو بزودی باشگاه بزنه دیروز که ادبی شیمی رو داده بود التماس دعا
این طور که معلومه فعلا از پاسخنامه کمیته خبری نیست. شاید هفته آینده. ولی این هفته احتمالش کمه پاسخنامه ای آماده شه.

taranome

New Member
لایک ها
0

این طور که معلومه فعلا از پاسخنامه کمیته خبری نیست. شاید هفته آینده. ولی این هفته احتمالش کمه پاسخنامه ای آماده شه.
چرا هميشه کليد نجوم از همه ديرتر مياد؟

celestial

New Member
لایک ها
326

چرا هميشه کليد نجوم از همه ديرتر مياد؟
چون کسی نیست که کلید رو بنویسه و تایپ کنه و بده باشگاه. مثلا مرحله اول امسال کلید نوشته شده بود اما تایپش نکرده بودن که بچه های تیم کار تایپ و تصحیحش رو انجام دادن.
اما مرحله دوم، احتمالا بچه های تیم کاری نمی کنن.دلیل اول اینکه این هفته امتحان داریم. دلیل دومشو نمی تونم بگم. یه سری چیزای سری بین تیم و کمیته وجود داره :4:

لایک ها
23

چرا بچه های نجوم اینقدر دیر به دیر به اینجا سر می زنند؟ اصلا هم فعال نیستن. یه ذره یاری بدین خب. یه سر به صفحه ی المپیادای دیگه بزنید... هر کدوم 20 صفحه فقط راجع به مرحله دو هاشون نظر دادن....پس دوم ، سوما کجان؟؟؟ از ما سال اولیا که انتظاری نمیشه داشت.

celestial

New Member
لایک ها
326

چرا بچه های نجوم اینقدر دیر به دیر به اینجا سر می زنند؟ اصلا هم فعال نیستن. یه ذره یاری بدین خب. یه سر به صفحه ی المپیادای دیگه بزنید... هر کدوم 20 صفحه فقط راجع به مرحله دو هاشون نظر دادن....پس دوم ، سوما کجان؟؟؟ از ما سال اولیا که انتظاری نمیشه داشت.
آخه مگه چیزی برای گفتن باقی مونده؟ مرحله دو با هرچی بدی و خوبی و سختی و راحتی تموم شد. سومی ها بهتره برن سر امتحان نهایی هاشون. بحث های اضافی لازم نیست اصلا.
پاسخنامه هم برای آماده سازی های اولیه الان دست بچه های تیم هست. انشالله اگه فرصت بشه تا فردا پس فردا میره روی سایت.
اگه سوالی دارید خب بپرسید. فوقش کسی نیست جواب بده. ولی شما بپرسید.

mjaasgari

New Member
لایک ها
46

آخه مگه چیزی برای گفتن باقی مونده؟ مرحله دو با هرچی بدی و خوبی و سختی و راحتی تموم شد. سومی ها بهتره برن سر امتحان نهایی هاشون. بحث های اضافی لازم نیست اصلا.
پاسخنامه هم برای آماده سازی های اولیه الان دست بچه های تیم هست. انشالله اگه فرصت بشه تا فردا پس فردا میره روی سایت.
اگه سوالی دارید خب بپرسید. فوقش کسی نیست جواب بده. ولی شما بپرسید.
با سلام

ببخشید اگه به احتمالی که میل میکنه به صفر یه وقت خدا کمک کرد قبول شدیم....یه وقت....

برا رصد باید چی بخونیم چیکار کنیم؟

لایک ها
23

آره جدا اگه کسی مرحله دو قبول بشه دیگه چیا رو باید برای دوره بخونه؟اون چیزایی که خیلی واجبن رو میگم....اصلا توی دوره چی بهمون درس میدن؟امتحانا چه مدلین؟همه ی مباحث امتحان ها رو خودشون قبلا میگن سر کلاسا یا نه؟در مورد رصد همین که آسمونو بشناسی و بتونی با تلسکوپ ستاره ها و اجرام عمیقو پیدا کنی کافیه یا نه؟

celestial

New Member
لایک ها
326

با سلام

ببخشید اگه به احتمالی که میل میکنه به صفر یه وقت خدا کمک کرد قبول شدیم....یه وقت....

برا رصد باید چی بخونیم چیکار کنیم؟
سلام.
انشاءالله هرکی تلاشش رو کرده قبول میشه. اما برای رصد دوره:
به نظر من در رده سنی ما المپیادی ها، رصد المپیاد خیلی حرفه ای به حساب میاد. شما باید آسمون رو عین کف دستتون بشناسید. در حدی که حتی بتونید از زیر سقف وضعیت فعلی آسمون رو بگید.مثلا کدوم صورت های فلکی الان کجا هستن. ماه و سیاره ها کجان. این از ظاهر آسمون. یه چیزایی مثه زاویه و قدر سنجی هم که جزو قسمت های مهم هست.

این فایل نوشته آقای سادات موسوی و مال چند سال پبش هست. الان وضعیت فرق کرده. اما می تونم بگم در حد مقدمه ای که باید یاد داشته باشید خوبه. یعنی وقتی میرید رصد دوره، حداقل چیز هایی که لازمه بدونید در حد همین چیزاییه که ایشون گفتن.
قسمت مهم رصد هم قسمت کار با تلسکوپ و جرم گیری هست. اگه بخواید مقایسه کنید، چنتا از بچه های تیم، اسفند ماه توی ماراتون مسیه شرکت کردن و رتبه اول رو کسب کردن. حالا ببینید باید به چه حدی برسید.:)

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

آره جدا اگه کسی مرحله دو قبول بشه دیگه چیا رو باید برای دوره بخونه؟اون چیزایی که خیلی واجبن رو میگم....اصلا توی دوره چی بهمون درس میدن؟امتحانا چه مدلین؟همه ی مباحث امتحان ها رو خودشون قبلا میگن سر کلاسا یا نه؟در مورد رصد همین که آسمونو بشناسی و بتونی با تلسکوپ ستاره ها و اجرام عمیقو پیدا کنی کافیه یا نه؟
بهترین کاری که میتونید انجام بدید تا وضعیت دوره رو بفهمید اینه که امتحانای اون رو نگاه بندازید و سطحشون رو با سطح خودتون مقایسه کنید.
توی دوره فرض رو بر این میذارن که همه در یک سطح هستن و شروع می کنن از اول اول همه چیز رو درس میدن. تنها سختی کار اینه که باید مغزتون سرعتش خیلی بالا باشه تا بتونید با سرعتِ کلاس ها پیش برید. مثلا ممکنه یهویی یه مبحث خیلی گسترده رو در یکی دو جلسه ببندن.
رصد هم از همین قاعده پیروی می کنه. دو سه شب میبرن رصد. و شما شاید در مجموع فقط یک ساعت با تلسکوپ کار کنید. ولی باید خودتون رو به بقیه برسونید.

به قول یکی از اساتید کمیته، توی دوره تابستون آدم هایی انتخاب میشن که بتونن خوب شمشیر بزنن. :)

اینو از من نشنیده بگیرید. «فاکتور شانس هم جدیدا به عوامل موفقیت اضافه شده.»

لایک ها
24

ایشاله هرکی زحمت کشیده قبول شه .
یا علی

ALI493

Member
لایک ها
81

فقط نمرمو مینویسم و خداحافظی میکنم.....:177::177::177:
82 از 400...............:63::63::63::63::63:

taranome

New Member
لایک ها
0

فقط نمرمو مینویسم و خداحافظی میکنم.....:177::177::177:
82 از 400...............:63::63::63::63::63:
منم قبول نميشم...يني هيچ نظري ندارم کاملاً:-<

mk1375mk

New Member
لایک ها
5

نهج الفصاحه ( مال پیامبره ):
زیاد دعا کنید که که دعا پیشامد بد را دفع می کند (یا همین بود یا یه چیزی تو همین مایه ها)
دعا نسبت به چیز های که نازل شده یانه نافذه (یا همین بود یا یه چیزی تو همین مایه ها)
اقا واسه ما هم دعا کنید من به معجزه اعتقاد دارم دعا کنید هم من هم خودتون و هم دوستاتون قبول شن خدارو چه دیدید
برای همه دعا کنید
انشا الله تاثیر داره
ایشالله شما 82 زدید قبول میشید من که نگاه کردم یادم نمیومد به غیر از چندتا اون هم :)مثلا الف یه سوال
خوندم نیمه شبا دعا مستجابه
از این جور چیزا
ادعای پدر برای فرزند مثل دعا ی پیامبر برای امت خود(درست یادم نیست دقیقا چی بود ولی احتمالا این بود)

لایک ها
23

میشه بگین دقیقا چه طوری باید حساب کرد نمره رو. یعنی از کجا بفهمیم هر بخش سوال چه نمره ای داره؟

لایک ها
0

ببخشيد تصحيح كننده ها سوالات رو كه ميبينن اگه جواب درست نباشه ولي راه حل درست باشه نمره ميدن؟؟

بالا