بررسی سوالات پایا مرحله دوم برای آمادگی مرحله 2 سال 93

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273
سلام بچه ها هر کی فیزیک پایا قبول شده بیاید با هم درباره سوالات سال گذشته بحث کنیم البته میدونم تا امتحان چیز زیادی نمونده اما اگر تو هر روز بتونم حداقل 10 تا سوال هم جواب بدیم خوبه لطفن راهبرها هم ما رو در حل سوالات یاری کنند خوب اولین سوال رو میگم جواب دادین میریم سر سوال دوم
1:در شکلی نشان داده شده(که شامل قرقره و دو جسم در دو طرف آن که یکی جرم m و دیگری جرم 2m )از وزن قرقره و نخ چشم پوشی کنید.جرم m با چه شتابی سقوط میکند؟

mahdi77

New Member
لایک ها
215
پاسخ : بررسی سوالات پایا مرحله دوم برای آمادگی مرحله 2 سال 93

سلام بچه ها هر کی فیزیک پایا قبول شده بیاید با هم درباره سوالات سال گذشته بحث کنیم البته میدونم تا امتحان چیز زیادی نمونده اما اگر تو هر روز بتونم حداقل 10 تا سوال هم جواب بدیم خوبه لطفن راهبرها هم ما رو در حل سوالات یاری کنند خوب اولین سوال رو میگم جواب دادین میریم سر سوال دوم
1:در شکلی نشان داده شده(که شامل قرقره و دو جسم در دو طرف آن که یکی جرم m و دیگری جرم 2m )از وزن قرقره و نخ چشم پوشی کنید.جرم m با چه شتابی سقوط میکند؟
می بخشید داداش میشه بگی کدوم شکل؟!!

TeRmEh

New Member
لایک ها
194

من یه جایی از زبون همین دوستان ،همین جا شنیدم که دوم و سوم رو با هم می سنجند..
این واقعنی انصافه؟!اونی که تازه داره با مدار سر و پنجه می زنه با اونی که یه سال تموم باهاش کار کرده رو با هم بسنجند این درسته؟!

لایک ها taha
لایک ها
68

من که شرکت نکردم .اما چون تجربشو داشتم کمک میکنم .شما هر سوالی که میزارین من. تگ کنید میام نظر میدم.ایت سوالم شکلش معلوم نی ؟!!!

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

سلام ممنون میشم الآن تو این سوال بنده تو پرانتز توضیح دادم شکلو متاسفانه شکلو نمی تونم آپلود کنم چون نه پی دی اف از کتاب دارم نه چیزی اما اگر تا یه 15 مین صبرکنید شاید بتونم شکلی که در همین نوع هست رو نشون بدم
فقط میتونم بگم شکل مثل شکل یکی از مسائل هایدی در فصل 5 کاربرد قانون های نیوتون است شکل 5-45

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
68

سلام ممنون میشم الآن تو این سوال بنده تو پرانتز توضیح دادم شکلو متاسفانه شکلو نمی تونم آپلود کنم چون نه پی دی اف از کتاب دارم نه چیزی اما اگر تا یه 15 مین صبرکنید شاید بتونم شکلی که در همین نوع هست رو نشون بدم
ازش عکس بگیرید ! حالا یه کاری کنید.این توضیح که دادید توضیح شکله؟

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

ازش عکس بگیرید ! حالا یه کاری کنید.این توضیح که دادید توضیح شکله؟
ببخشید بنده فعلن شرایط گذاشتن عکس رو نداشتم هرطور میتونستم درمورد مساله اطلاعات دربالا هم گفتم که شکل آن مثل کدام مساله هالیدی هست

لایک ها
68

فقط میتونم بگم شکل مثل شکل یکی از مسائل هایدی در فصل 5 کاربرد قانون های نیوتون است شکل 5-45
شکلی که تو هالیدی منه اصلا ربطی به سوال شما نداره !شاید هالیدی ها متفاوت است .

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

شکلی که تو هالیدی منه اصلا ربطی به سوال شما نداره !شاید هالیدی ها متفاوت است .
بله خوب پس از کتاب دوره درسی میگم که متفاوت نیست شکل 17 ص:11 س:52

لایک ها
68

اگه قرقره رو میز باشه دقیقا مثل کتابتون حل میشه البته بازم فکر کنم که باید تو این جا بدونیم که کدوم جرم اویزونه .اما اگه قرقره از سقف اویزون باشه .فکر کنم شکلو لازم داشته باشیم چون یکی از معدلات قیده که به طول نختون بستگی داره و این جور حرفا. حالا بعدا اگه شکل گذاشتین حل میکنم.اگه هم عجله دارین من با یک شکل فرضی حل کنم.من اون توضیحاتو که دادین نفهمیدم واسه شکلتون اون جی ها و.... اونا گزینه هان ؟؟؟(ببخشید دیگه ما مثل شما با هوش نیستیم )

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

بله خوب پس از کتاب دوره درسی میگم که متفاوت نیست شکل 17 ص:11 س:52
به جرم m نیرویی وارد میشه ایا ؟

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

اگه قرقره رو میز باشه دقیقا مثل کتابتون حل میشه البته بازم فکر کنم که باید تو این جا بدونیم که کدوم جرم اویزونه .اما اگه قرقره از سقف اویزون باشه .فکر کنم شکلو لازم داشته باشیم چون یکی از معدلات قیده که به طول نختون بستگی داره و این جور حرفا. حالا بعدا اگه شکل گذاشتین حل میکنم.اگه هم عجله دارین من با یک شکل فرضی حل کنم.من اون توضیحاتو که دادین نفهمیدم واسه شکلتون اون جی ها و.... اونا گزینه هان ؟؟؟(ببخشید دیگه ما مثل شما با هوش نیستیم )

به جرم m نیرویی وارد میشه ایا ؟
ببینید هیچ کدوم از دو جرم روی میز نیستند هر دو در هوا معلق هستند فقط 2m میره پایین و m میره بالا این شتاب بالا رفتن رو میخواد تمام
بله اونا گزینه های جوابن خدا ببخشه شما که خیلی آدم فرهیخته ای هستید
فقط نیروی کشش نخ وسلام و گرانش زمین

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
68

خوب معادله قید که خیلی واضحه! برای هر کدوم معادله هاشونو بنویس :2mg_t=2ma
t-mg=mA.معادله قیدو شک دارمa=Aحالا حل کنید ببینید در میاد یا نه اگه غلط بود ببخشید دیگه اگه درست بود خدارو شکر

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

خوب معادله قید که خیلی واضحه! برای هر کدوم معادله هاشونو بنویس :2mg_t=2ma
t-mg=mA.معادله قیدو شک دارمa=Aحالا حل کنید ببینید در میاد یا نه اگه غلط بود ببخشید دیگه اگه درست بود خدارو شکر
متاسفانه درست نیست

لایک ها
68

من چک میکنم یه بار دیگه الان دیگه وقت ندارم ساعت 9 جوابو گذاشتم دیگه .فک کنم قیدم غلطه .ولی خیلی اسونه در حد دبیرستان

من چک میکنم یه بار دیگه الان دیگه وقت ندارم ساعت 9 جوابو گذاشتم دیگه .فک کنم قیدم غلطه .ولی خیلی اسونه در حد دبیرستان

اقا من معادلاتم درسته احتمال 99 درصد شما غلط حل کردی معادلاتمو .جواب میشه g/3.ومن در جوابم شک ندارم این جوری حلش کن معادلاتمو .
2mg-t=2ma
t-mg=mA
a=A
معادله ی 1 و 2 رو جمع میکنید تاTحذف شود انگاه mg=2ma+mA و چون A=a پسA=g/3و اگه بخوام به صورت پیشرفته معاذلشو حل کنم میشه (a=g(2m-m/2m+m.من به این جواب شک ندارم .اون موقع هم جواب همین میشد .چون به عهده ی خودتون جواب اخرو گذاشتم فکر کنم سوتی دادین جواب اشتباه شده بود.موفق باشید

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

خیلی ممنون از پاسختون خوب سوال بعدی رو میزارم
س 2:در شکل مقابل پیشترین نیروی کششی که نخ میتواند تحمل کند 36 نیوتون است جرم وزنه ی متصل به نخ 2 کیلوگرم است نخ و وزنه ی بسته شده به آن را حداکثر تا چه زاویه ای از حالت تعادل منحرف کنیم تا در صورت رها شدن از آن نقطه در ضمن حرکت پاره نشود؟

http://upload7.ir/imgs/2014-05/67752263055249320452.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
68

راستی صورت سوال قبلی یکم خنده داره جرم ام صعود میکنه نه سقوط.این سوالا رو خودتون بلد نیستین می پرسین.و اگه بلدین و واسه تمرین گذاشتین درست نیست که من حل کنم چون واسه بچه های لیگ گذاشتین دیگه

آخرین ویرایش توسط مدیر

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

بلد بودم ولی عینه صورت سوال نوشتم که خود بنده هم میدونم مشکل داره ولی به خاطر دخل و تصرف نکردن همون رو تایپ کردم شما بزرگوار هستید هرچی باشه از ما بیشتر سواد درارید در زمینه فیزیک به خصوص مکانیک اینرو واقعن میگم

لایک ها
0

سلام
میتونی برای هر دو جسم معادله قانون دوم رو بنویسی بعد با جمع دو معادله نیروی کشش طناب رو حذف کنی. جواب g/3‌هستش. اگه جواب واضح نیست بگید بیشتر توضیح بدم.

بالا