mohy1376

Well-Known Member
لایک ها
311

Arash Lord

New Member
لایک ها
79
پاسخ : بررسی علمی سوالات مرحله اول المپیاد ریاضی سال 1391

آقا یکی امید بده با 9.5 قبولیم (38 درصد)
التماسا جواب بدید:17::177::confused:
شک داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مطمئن باش کف از پارسال که 27 بود پایینتره.:166::166::166::93::116::116::116:

ash1374

New Member
لایک ها
422

جواب چند تا از سوال ها که روشون بحث هست (کد 2)

20.اگه جمله ی اول دنباله a باشه جمله ی سوم حداقل a+1 هست. پس جمله ی پنجم حداقل a+2. و... و جمله ی 99ام حداقل a+49 پس جمله ی بعدش یعنی صدم حد اقل a+48 هستش. پس چون جمله ی صدم صده a حد اکثر 52 هست. مثال با 52 هم که آسونه. 52,51,53,52,54,53,55,54 و همینطور ادامه میدیم.

24. اساسا میشه از اونجایی که هر دو دایره رو سطح کره حد اکثر در دو نقطه متقاطعند حس کرد مسئله روی سطح کره با روی صفحه تفاوت چندانی نداره. ولی اگه دنبال اثبات دقیق باشیم میشه یه نقطه روی سطح کره در یکی از نواحی (و نه روی مرز دایره ها) انتخاب کرد و به مرکز اون نقطه انعکاس زد تا کره بره به یه صفحه و دوایر روی اون برن به دوایری روی سطح صفحه و مسئله بیاد روی صفحه. روی صفحه هم که راحت میکشیم میبینیم میشه 14 ناحیه حداکثر

25. برای زوج ضلعی بزرگ تر از 4 میشه راحت مثال زد که همه ی اضلاعش ناجور باشن. واسه فرد ضلعی هم میشه راحت مثال زد که فقط یک ضلع جور داشته باشه و بقیه ناجور باشن . فقط سوال اینجاست که چرا همه ی ضلع های فرد ضلعی نمیتونه ناجور باشه. فرض کنید باشه. در جهت ساعتگرد روی اضلاع فرد ضلعی شروع به حرکت می کنیم. از هر ضلعی که می گذریم اون ضلع صفحه رو به دو نیم صفحه تقسیم میکنه. ضلع های مجاور اون ضلع در دو نیم صفحه ی مخالفند. نیم صفحه ای که ضلع بعدی که هنوز بهش نرسیدیم توشه رو با + و اون یکی رو با - نشون میدیم. حالا نزدیک اون ضلع دو دو طرفش این علامت مثبت و منفی رو می ذاریم.( + رو تو نیم صفحه ی + و منفی رو تو نیم صفحه ی - و هر دو در اطراف ضلع مذکور) یعنی یکی از این علامت ها داخل فرد ضلعی و یکی بیرونشه و در دو طرف یک ضلعند. واضحه که اگه علامت + یک ضلع توی فرد ضلعی باشه علامت + ضلع بعدی خارج فرد ضلعیه. چون وقتی a ضلع بعدی b باشه اونوقت به روشنی b ضلع قبلی a میشه. پس در درون فرد ضلعی علامت ها یکی در میون مثبت و منفی هستن که با فرد ضلعی بودن در تناقضه.

گر چه هنوز وقت نکردم همه ی سوالا رو نگاه کنم ولی به نظرم آزمون خوب و منطقی بود و سبکش هم مثل همیشه بود. شاید اندکی از پارسال ساده تر بود. ( البته پارسال رو سر جلسه دادم و این رو تو خونه فکر کردم که خیییییلی فرق داره!)

Arash Lord

New Member
لایک ها
79

جواب چند تا از سوال ها که روشون بحث هست (کد 2)

20.اگه جمله ی اول دنباله a باشه جمله ی سوم حداقل a+1 هست. پس جمله ی پنجم حداقل a+2. و... و جمله ی 99ام حداقل a+49 پس جمله ی بعدش یعنی صدم حد اقل a+48 هستش. پس چون جمله ی صدم صده a حد اکثر 52 هست. مثال با 52 هم که آسونه. 52,51,53,52,54,53,55,54 و همینطور ادامه میدیم.

24. اساسا میشه از اونجایی که هر دو دایره رو سطح کره حد اکثر در دو نقطه متقاطعند حس کرد مسئله روی سطح کره با روی صفحه تفاوت چندانی نداره. ولی اگه دنبال اثبات دقیق باشیم میشه یه نقطه روی سطح کره در یکی از نواحی (و نه روی مرز دایره ها) انتخاب کرد و به مرکز اون نقطه انعکاس زد تا کره بره به یه صفحه و دوایر روی اون برن به دوایری روی سطح صفحه و مسئله بیاد روی صفحه. روی صفحه هم که راحت میکشیم میبینیم میشه 14 ناحیه حداکثر

25. برای زوج ضلعی بزرگ تر از 4 میشه راحت مثال زد که همه ی اضلاعش ناجور باشن. واسه فرد ضلعی هم میشه راحت مثال زد که فقط یک ضلع جور داشته باشه و بقیه ناجور باشن . فقط سوال اینجاست که چرا همه ی ضلع های فرد ضلعی نمیتونه ناجور باشه. فرض کنید باشه. در جهت ساعتگرد روی اضلاع فرد ضلعی شروع به حرکت می کنیم. از هر ضلعی که می گذریم اون ضلع صفحه رو به دو نیم صفحه تقسیم میکنه. ضلع های مجاور اون ضلع در دو نیم صفحه ی مخالفند. نیم صفحه ای که ضلع بعدی که هنوز بهش نرسیدیم توشه رو با + و اون یکی رو با - نشون میدیم. حالا نزدیک اون ضلع دو دو طرفش این علامت مثبت و منفی رو می ذاریم.( + رو تو نیم صفحه ی + و منفی رو تو نیم صفحه ی - و هر دو در اطراف ضلع مذکور) یعنی یکی از این علامت ها داخل فرد ضلعی و یکی بیرونشه و در دو طرف یک ضلعند. واضحه که اگه علامت + یک ضلع توی فرد ضلعی باشه علامت + ضلع بعدی خارج فرد ضلعیه. چون وقتی a ضلع بعدی b باشه اونوقت به روشنی b ضلع قبلی a میشه. پس در درون فرد ضلعی علامت ها یکی در میون مثبت و منفی هستن که با فرد ضلعی بودن در تناقضه.

گر چه هنوز وقت نکردم همه ی سوالا رو نگاه کنم ولی به نظرم آزمون خوب و منطقی بود و سبکش هم مثل همیشه بود. شاید اندکی از پارسال ساده تر بود. ( البته پارسال رو سر جلسه دادم و این رو تو خونه فکر کردم که خیییییلی فرق داره!)
پارسال که خیلی آسونتر بود. برچه اساسی گفتی امسال اسونتر بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:27::82::82::220::81::82::85::85:

لایک ها
5

درباره سوال 19:
رد گزینه 3: f16=16 و f8=9 پس 9 و 16 جزو برد هستند. ثابت می کنیم 144 جزو برد نیست. 144 مساوی است با 2 به توان 4 ضربدر 3 به توان 2. باید ببینیم کدام عدد بوده که f آن 144 بوده. یعنی باید f اینورس 144 رو حساب کنیم که می شه 4 به توان 2 ضربدر 2 به توان 3 که می شه 2 به توان 7. حالا اگه f128 رو حساب کنیم می شه 49. پس تنها عددی که ممکن بود f آن بشه 144، fاش شد 49.
خب همین دیگه.شما وقتی میگی fاینورس رو حساب میکنیم فرض کردی تابع یک به یک هستش.در صورتی که نیست.به خاطر همین fاش میشه49.در اصل اصلا تابع نیست.گزاره ای که مقدمش غلط باشه،هر نتیجه ای میشه ازش گرفت.بنابراین گزینه ی3درسته

matinak

New Member
لایک ها
0

دوستان عزیز کد1 سوال 23 میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

aboly

New Member
لایک ها
110

دوستان عزیز کد1 سوال 23 میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
10 تا بعد ساده کردن میشه( y/x= (x,y
بعد هم اگه یکم فکر کنی فقط مربع های کامل جواب داره

Arash Lord

New Member
لایک ها
79

من هم زدم 48 تا ولی اگه دقت کنی میفهمی تو 8 حالت از یک نمکستان دو بار میگذره!!!:93:پس به نظر من 40 درسته!!!

sina.a

New Member
لایک ها
11

آقا من الان با 44% قبولم یا نه لطفا یکی درست جواب منو بده

ehsan*mokh*

New Member
لایک ها
1

سلام.من 12%زدم به نظرتون قبول میشم.لطفا ج بدید>

shamsaddini

New Member
لایک ها
13

آقایون کف چنده به نظرتون
من خیلی بدزدم ؛ لطفا بگید
من 29%زدم قبولم ؟؟؟

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

من که اصلا امید به قبولی ندارم

14 تا زدم جوابامو با کلید سایت جی پک چک کردم 7 تا درست 7 تا غلط از هفت تا غلطم فقط یکیش تستی بود بقیه پاسخ کوتاه

یعنی کلا 6.75 درست زدم

قبول میشم؟

Arash Lord

New Member
لایک ها
79

ملت مگه پیشگوئند؟ وقتی 30، 40 زدی خب 100درصد قبولی دیگه. باز سوال داره؟؟ اگه صفحه های قبلی رو بخونین متوجه میشین همهچی رو!

Ali.N

New Member
لایک ها
51

یکی جواب بده.با 31 درصد از الان برا مرحله دو بخونم؟

Arash Lord

New Member
لایک ها
79

من که اصلا امید به قبولی ندارم

14 تا زدم جوابامو با کلید سایت جی پک چک کردم 7 تا درست 7 تا غلط از هفت تا غلطم فقط یکیش تستی بود بقیه پاسخ کوتاه

یعنی کلا 6.75 درست زدم

قبول میشم؟
به احتمال خععععععععععععععلی زیاد!!! :173::89:

shamsaddini

New Member
لایک ها
13

کف پارسال چند بوده ؟
امسال با 28% قبولم بخدا پاسخ بدید مهم هست برام :211:

sina.a

New Member
لایک ها
11

کف پارسال چند بوده ؟
امسال با 28% قبولم بخدا پاسخ بدید مهم هست برام :211:
با توجه به کف پارسال که میگن 6.75 بوده و این که امسال یه کم از پارسال سخت تر بود.امکان قبولیتون کم نیست.تازه شما اول هستید هنوز خیلیییییی زوده وا3 م2 نا امید شید.

behnamp

New Member
لایک ها
4

aboly مطمئن باش 100% !
شک نکن که امسال نسبت به پارسال و پریسال سخت تره و کفش از پارسال میاد پایین تر!
من بدبخت بیچاره فلک زاده بدشانس ...... بگو که چند تا سوال رو نرسیدم بهشون؛ اومدم خونه 5 تا سوالو تو 10 دقیقه جواب دادم !!!!!!!!:211::82::211:
سر ازمون یک ساعت رو سوالای سخت فکر میکردم! یا یه ساعت اون ماهواره امید رو حساب کردم !!! ای خداااااااااااا.....:211::188:

بالا