بررسی مرحله دوم بیست و چهارمین المپیاد ادبی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
سلام به همه دوستان گرامی،

امیدوارم آزمون را به خوبی پشت سر گذاشته باشید و تنها دغدغه کنونی شما موفقیت در امتحانات نهایی باشد.
اگر دوست دارید نصیحت بشنوید، همچون چند سال گذشته پیشنهاد میکنم فقط و فقط به فکر بهترین بودن در نهایی باشد، اما اگر هنوز سرتان برای بحثهای ادبی درد میکند، این تاپیک برای بررسی سوالات و پاسخهای مرحله دوم بیست و چهارمین المپیاد ادبی که در اردیبهشت ماه 1390 برگزار شده است، تاسیس میگردد.

ذکر چند نکته در اینجا ضروری است:

1. برای بررسی سوال، حتما شماره سوال یا بخشی از صورت آن را بنویسید تا همه دانش آموزان بتوانند از مباحثه استفاده کنند.
  2. فقط موضوعات علمی و نقد سوالات این آزمون مورد بررسی قرار گیرد و از حاشیه بپرهیزید.
  3. بحثهای دو طرفه و القای تفکرات خود به دیگران مانع کسب است.
  4. ارسالهای نامناسب، ایجاد اضطراب، سوالات نامربوط، پخش شایعات و ... به سرعت پاک خواهد شد.

امیدوارم در همه مراحل زندگی موفق باشید :41:

mohabati

New Member
لایک ها
2
پاسخ : بررسی مرحله دوم بیست و چهارمین المپیاد ادبی

سلام . خسته نباشید. به نظرم بد نبود ولی این المپیاد نبود . مثل این بود که به شما یه سری کتاب بدن بگن بخون از این امتحان داری . خوب مسلمه اگر بخونی خوب میدی. ولی این راه سنجش ادبی در المپیاد نیست. نه اینکه یه قسمت جداگانه به نام درک ادبی بذارن . نه! ولی میتونستن درک ادبی رو هم راستا با سوالات بدن. درضمن از 100 تا سوال حتی یه سوال نیومده بود که این کتاب مال کیه یا از اینجور سوالها . خیر سرمون تمام تاریخ ادبیاتهای هشتاد سال ، داستان و نقد داستان، تاریخ ادبیات 2، ادبیات 3 و.... رو حفظ کرده بودیم.
ولی به هر حال من به قبولی امید دارم.راستی چند درصد زدید؟

ma_ch72

New Member
لایک ها
1

همه خوب دادن؟
سوالا اول زبان یعنی 96 تو جایی از متن نبود. سوال 8 هم انگار مشکل داره!!!!!

B.mikaniki

New Member
لایک ها
567

سلام میخواستم بدونم به نظر شما جواب سوال های 10
_16_17_18 چند میشه؟

B.mikaniki

New Member
لایک ها
567

راستی در مورد سوال اول زبان.همون صفحه اول جوابش رو میتونید پیدا کنید .میشه گزینه4

_sarah_

New Member
لایک ها
9

درسته ! واقعا حس بدی بود که هیچکدوم از مطالبی که حفظ کرده بودیم توی امتحان نبود ... .
سعی کرده بودن مفهومی ترش کنن ولی کارشون بیشتر خنده دار بود.
سوال اول تذکره رو که یادتون هست ؟
انگار می خواستن ببینن چقدر آرایه می فهمیم .
نمی دونم با چه درصدی میشه به قبولی فکر کرد . من الان 75-78 زدم حدودا . ولی با اومدن کلیدا درصدا کلا 10 درصد دیگه میاد پایین .
شما چقدر زدین دوستان ؟

sadsadsad

New Member
لایک ها
3

خوب بود!
چند تا امتیاز من بهش میدم:
1ـ هرکسی نمیتونست جواب بده!باید کامل میخونده بود.
2ـمفهومی بود!با اینکه خودم روی حفظیها متمرکز بودم.
3ـ غیر مترقبه بود!برای منابعی که عموما بچه ها زیاد وقت صرف میکردند,کمترین سوالا را داده بودند.این رو میتونین از مقایسه ی ادوار و آرایه های ادبی درک کنید.
4ـکسی که خونده بود,میتونست جواب بده.بقول خودمون"بی معنی گیری" در نیاورده بودند..اینطور نبود که دور از ذهن باشه سوالا
5ـ اطلاعات و درک ادبی رو بر خلاف دوستمون که اعتراض داشت,در قالب جای جای سوالات داده بودند.البته بطور پوشیده.
یه سوال!چرا این بچه های ادبی اینقدر بیحالند؟بیاین مشارکت کنیم.کم کم باید آشنا شیم که توی دوره احساس غربت نکنیم:221:

_sarah_

New Member
لایک ها
9

وای نه ، من خیلی خوش بینانه فکر کنم 65 زدم. پس فکر نکنم قبول بشم.
نه دوست عزیز !
نگران نباش . همه چی بستگی به بقیه داره . دوره ی ما خیلی قوی نیست با توجه به کف مرحله ی اول . بستگی داره بقیه چطور زده باشن ...

_sarah_

New Member
لایک ها
9

خوب بود!
چند تا امتیاز من بهش میدم:
1ـ هرکسی نمیتونست جواب بده!باید کامل میخونده بود.
2ـمفهومی بود!با اینکه خودم روی حفظیها متمرکز بودم.
3ـ غیر مترقبه بود!برای منابعی که عموما بچه ها زیاد وقت صرف میکردند,کمترین سوالا را داده بودند.این رو میتونین از مقایسه ی ادوار و آرایه های ادبی درک کنید.
4ـکسی که خونده بود,میتونست جواب بده.بقول خودمون"بی معنی گیری" در نیاورده بودند..اینطور نبود که دور از ذهن باشه سوالا
5ـ اطلاعات و درک ادبی رو بر خلاف دوستمون که اعتراض داشت,در قالب جای جای سوالات داده بودند.البته بطور پوشیده.
یه سوال!چرا این بچه های ادبی اینقدر بیحالند؟بیاین مشارکت کنیم.کم کم باید آشنا شیم که توی دوره احساس غربت نکنیم:221:
خوشحالم که اینقدر مثبت به این امتحان نگاه می کنین !
گرچه با بخشی از حرفای شما موافق نیستم . بخشی از سوالا هیچ ربطی به خوندن نداشت ! سوالای تذکره و حافظ هم حتی ! فکر می کنین داشتن درک ادبی یعنی خوب فهمیدن آرایه ها ؟ اگر اینطور فکر می کنین پس حق با شماست .
دقیقا توی کدوم سوال اطلاعات ادبی ما رو می شد قضاوت کرد ؟ متاسفانه چنین سوالی ندیدم !
شما این امتحان چند زدین ؟
امیدوارم موفق باشید !

sadsadsad

New Member
لایک ها
3

خصوصیت حافظ در تذکره,اصطلاحات عرفانی در تذکره,تلمیح تذکره,....بود دیگه.میشه به نوعی اطلاعات ادبی خنده دار گرفت اما بود.
من 93 تا زدم.تاحالا 9 تا غلط پیدا کردم.اما دور از انتظارم نیست که تعدادشون بیشتره.اما امید زیادی به خدا دارم.
حالا هم باید بشینم برای نهایی بخونم که همانند کران و گنگان در مشتق و حد و مغناطیس و آنتالپی و....
من احتمال میدم با توجه به شرایط مرحله 1 بقول شما و سالهای پیش,کف روی 55-65 باشه.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
گر خدا خواهد نگفتند از بطر.........................................پس خدا بنمودشان عجز بشر
انشاءالله هرکسی کار کرده بوده موفق باشه.

sadsadsad

New Member
لایک ها
3

یکی از بچه ها در مورد سوالات 10,16,17,18 پرسید:
10:گزینه ج,شعر به نثر:این حکایت هایی را که از طوفان میگویند,پیش چشم من از قطره ای کمتر است.
16:گزینه ب,اما یکی از سوالایی است که نظر قطعی نمیدم.
17:گزینه ج,ایهام ها:عراق,آهنگ,بازگشت,حجاز
18:گزینه الف,تلمیح که داره,ایهام تناسب:شکر "معشوق دوم خسرو مورد نظر است",مجاز:مجلس
دوستان حتما حتما بیایین نقد و بررسی کنیم سوالات رو..

_sarah_

New Member
لایک ها
9

این درصدی که میگین عالیه ! واقعا تبریک می گم !
با نمره منفی حسابش کردین دیگه ؟
در مورد سوال ها :
10 : د ... > گلرخانش دیده نرگسدان کنند . چه چیزی را ؟ دیده - چگونه ؟ نرگسدان
گزینه ی ج در دو جمله ی مجزا مفعول و مسند داره .
16 : الف ...> اشک و آب تناسب . آب : ایهام (آب و آبرو ) . فردا : مجاز جزئیه . اسوب معادله هم داره .
17: ج(خودم اشتباه زدم ! )
18: الف. دقیقا به دلیلی که گفتین .

_sarah_

New Member
لایک ها
9

زبان فارسی ، سوال 6 به نظر چند جوابی می رسید .
من "د" زدم . کدوم گزینه درسته ؟

sadsadsad

New Member
لایک ها
3

من 93 تا تست زدم.حدود 9,12 تا غلط دارم.اگه بیشتر نشه!
سوال 6 هم احتمالا همون د میشه.چون "شناسه" باید بقرینه حذف شه.
یجورایی ج هم میشه.

ma_ch72

New Member
لایک ها
1

سلام
10 میشع د (مصرع دوم)
16-17-18 رو الف زدم اما احتمالا 17 رو غلط زدم!
راستی راجع به زبان هم اگه منظورتون از اون یه تیکه کوچولو قبل allegory ئه واقعا کاراشتباهی کردن دادن چون خیلی احمقانست از وسط یه متن یهو سوال بدن!!!!!!!!!
راجبه سوال 8 دوستان نظری ندارید؟ حذف میشه بنظرتون؟؟

ma_ch72

New Member
لایک ها
1

سلام 10 میشع د (مصرع دوم)16-17-18 رو الف زدم اما احتمالا 17 رو غلط زدم!راستی راجع به زبان هم اگه منظورتون از اون یه تیکه کوچولو قبل allegory ئه واقعا کاراشتباهی کردن دادن چون خیلی احمقانست از وسط یه متن یهو سوال بدن!!!!!!!!!راجبه سوال 8 دوستان نظری ندارید؟ حذف میشه بنظرتون؟؟

ma_ch72

New Member
لایک ها
1

من هم سوال 6 رو د زدم. البته اینجا قرینه ای برای حذف شناسه نیست اما تو متن اگه ببینید پیدا میشه
من فک کنم 95 تا زدم درمورد درست غلط بودنشم فعلا نمیشه نظری داد چون مرحله یک هم خیلی پایینتر شد درصدام!!!!
سوال 42 رو هم اگه بگید ممنون میشم
اگه سوالای سال پیش ر و دیده باشید اصلا ارایه ی ادبی رو جدا نکرده بود اما امسال نمیدونم چه گیری به آرایه دادن که تو همه ی سوالا بهش ربط دادن!!!
در حالی که تذکره سال پیش 4 تا سوال بود امسال شد 10 تا!!!
جوابهای ادبیات معاصرم اگه کسی بگه لطف کرده من اینجوری زدم
71.د
72 .د
73.ج
74.د
75.الف

a_r

New Member
لایک ها
5

سوال 6 و 8 غلط است.

ولي كلان سخت تر بود نسبت به سالهاي قبل.

چرا اين همه ارايه داده بودند

هيچ سالي اينقدر آرايه نداده بودند.

a_r

New Member
لایک ها
5

يه پيشنهاد:

هركس جواب 10 از سوالها رو بذاره بعد بقيه درباره جواب هاي اون بحث كنند(نفر دوم 10 دوم را)

دو فايده داره:
1- تقريبا مي تونيم يك كليد مشترك درست كنيم.
2- هر كس غلط هاش رو مي فهمه البته قانع مي شه.

_sarah_

New Member
لایک ها
9

من هم سوال 6 رو د زدم. البته اینجا قرینه ای برای حذف شناسه نیست اما تو متن اگه ببینید پیدا میشه
من فک کنم 95 تا زدم درمورد درست غلط بودنشم فعلا نمیشه نظری داد چون مرحله یک هم خیلی پایینتر شد درصدام!!!!
سوال 42 رو هم اگه بگید ممنون میشم
اگه سوالای سال پیش ر و دیده باشید اصلا ارایه ی ادبی رو جدا نکرده بود اما امسال نمیدونم چه گیری به آرایه دادن که تو همه ی سوالا بهش ربط دادن!!!
در حالی که تذکره سال پیش 4 تا سوال بود امسال شد 10 تا!!!
جوابهای ادبیات معاصرم اگه کسی بگه لطف کرده من اینجوری زدم
71.د
72 .د
73.ج
74.د
75.الف
من هم دقیقا این گزینه ها رو برای ادبیات معاصر زدم . و به احتمال خیلی زیاد درست هستن .
42: ج . که درین سوال به معنای" وقتی که "ست .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا