haniye

New Member
لایک ها
234
پاسخ : بررسی مرحله دوم بیست و یکمین المپیاد شیمی

سوال های ید و clo2 , ppm رو بررسی کنین لطفا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//:63:

نمیتونی صورت سوال رو بزاری؟
من هرچی به مغزم فشار میارم هیچی یادم نمیاد
الان قیافم اینجوریه (از شدت خستگی):202:

mohammadzarey

New Member
لایک ها
8
فرق abc و cba رو نگفتی؟؟!:224:
a b c منو پپتید ها هستند
حال اگر به صورت abc آنگاه a از سمت نیتروژن به b می چسبد ولی در cba از سمت کربن با b می چسبد
گرفتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:190:

راستی اون سواله درصد یونی hf من حدودا 45 درصد درآوردم درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن cn2 یک یون یک بار منفی بود من کاملا یادمه :224:
در این صورت چه شکلی میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کسی جواب یا سوال ترمودینامیکه یادش نیست اگه هست مرحمت کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:63:

آخرین ویرایش توسط مدیر

melikaaaaa

New Member
لایک ها
136

نمیتونی صورت سوال رو بزاری؟
من هرچی به مغزم فشار میارم هیچی یادم نمیاد
الان قیافم اینجوریه (از شدت خستگی):202:

NaClO2 +H2SO4 -------------------- > ClO2+Na2SO4 +HCl +H2O

mohammadzarey

New Member
لایک ها
8

1-X [FONT=&quot]و[/FONT] Y [FONT=&quot]دو عنصر نافلزی از تناوب سوم هستند که ترکیب هیدروژن دار آن ها[/FONT] A[FONT=&quot]و [/FONT]B [FONT=&quot]وزن مولکولی یکسان دارند نیتریک اسید غلیظ در واکنش با این دو ترکیب به [/FONT]NO [FONT=&quot]کاهیده می شود و تبدیل به اسید های اکسیژن دار[/FONT] C [FONT=&quot]و[/FONT]D [FONT=&quot]می شود این دو اسید را می توان از واکنش اکسیدهای مربوط[/FONT] E [FONT=&quot]و[/FONT]F [FONT=&quot]با آب به دست آورد تعداد اتم ها در[/FONT] E 3.5 [FONT=&quot]برابر تعداد اتم ها در اکسید[/FONT] F [FONT=&quot]هست نماد دو عنصر و فرمول ترکیب ها را از[/FONT] A [FONT=&quot]تا[/FONT] F [FONT=&quot]بنویسید[/FONT].
.................................................. .................................................. .........................................
2-[FONT=&quot]واکنش زیر را موازنه کنید[/FONT]
NaClO2 +H2SO4....>ClO2 +Na2SO4 +HCl +H2O
[FONT=&quot]الف[/FONT]) [FONT=&quot]واکنش را موازنه کنید[/FONT]

[FONT=&quot]ب[/FONT])

[FONT=&quot]ج)از بین دو کود آمونیوم سولفات و سدیم نیترات کدام یک از لحاظ اقتصادی بهتر است؟[/FONT]
[FONT=&quot]اطلاعات داده شده:از هر کود 100گرم داریم [/FONT]
[FONT=&quot]در کود سدیم نیترات 30% از این ماده هست و هر 100 گرم کود 9تومان[/FONT]
[FONT=&quot]در کود آمونیم سولفات 20% از این ماده هست و هر 100 گرم 8.5 تومان [/FONT]
.................................................. .................................................. ............................................
3-[FONT=&quot]مخلوطی از 50[/FONT]% KNO3 [FONT=&quot]و 40[/FONT]% NaNO3 [FONT=&quot]و 10[/FONT]% NaNO2 [FONT=&quot]داریم که دمای ذوب آن 140 درجه هست و از آن برای انتقال گرما در درجه های 140-155 درجه سانتیگراد استفاده می شود.در اثر تغییراتی همه سدیم نیتریت به سدیم نیترات می شود و علاوه بر آن 5% آب نیز توسط مخلوط جذب می شود درصد مواد را پس از واکنش کامل سدیم نیتریت به نیترات و جذب آب محاسبه کنید[/FONT].
NaNO2 +1/2 O2..............>NaNO3
.................................................. .................................................. ...........................................
4-[FONT=&quot]درصد یونی[/FONT] HF [FONT=&quot]را با استفاده از رابطه مقابل به دست آورید[/FONT]. e.d/[FONT=&quot]مو= درصد یونی[/FONT]
[FONT=&quot]ساختار لوییس[/FONT] CN2- , C3N2 ,C3O2 [FONT=&quot]را رسم کنید[/FONT].

[FONT=&quot]سوال 7[/FONT]
[FONT=&quot]در يك ظرف 36 گرم آب 90 درجه داريم همراه با 18 گرم يخ -20 درجه ، دماي تعادل اين سيستم به 30 ميرسد[/FONT] .
[FONT=&quot]در ظرف ديگر 36 گرم آب 90 درجه همراه با 18 گرم يخ -8 درجه، دماي تعادل به 32 ميرسد[/FONT]
[FONT=&quot]ظرفيت گرمايي مولي آب 75 است ، ظرفيت گرمايي مولي يخ و گرماي نهان ذوب را محاسبه كنيد[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]هرچی میتونین کاملش کنین لطفا
[/FONT]

najafi2020

New Member
لایک ها
195
دوستان، آقای توکلی گفتند زحمت کلید را خواهند کشید. کلید را در یک تاپیک جداگانه قرار خواهند داد.

سوال 6 تستی هم احتمالاً گزینه ی 4 صحیح است. یک مقدار توجیهش ممکنه منطقی نباشه اما احتمالاً همین گزینه صحیح است.

1-x [FONT=&quot]و[/FONT] y [FONT=&quot]دو عنصر نافلزی از تناوب سوم هستند که ترکیب هیدروژن دار آن ها[/FONT] a[FONT=&quot]و [/FONT]b [FONT=&quot]وزن مولکولی یکسان دارند نیتریک اسید غلیظ در واکنش با این دو ترکیب به [/FONT]no [FONT=&quot]کاهیده می شود و تبدیل به اسید های اکسیژن دار[/FONT] c [FONT=&quot]و[/FONT]d [FONT=&quot]می شود این دو اسید را می توان از واکنش اکسیدهای مربوط[/FONT] e [FONT=&quot]و[/FONT]f [FONT=&quot]با آب به دست آورد تعداد اتم ها در[/FONT] e 3.5 [FONT=&quot]برابر تعداد اتم ها در اکسید[/FONT] f [FONT=&quot]هست نماد دو عنصر و فرمول ترکیب ها را از[/FONT] a [FONT=&quot]تا[/FONT] f [FONT=&quot]بنویسید[/FONT].
.................................................. .................................................. .........................................
2-[FONT=&quot]واکنش زیر را موازنه کنید[/FONT]
naclo2 +h2so4....>clo2 +na2so4 +hcl +h2o
[FONT=&quot]الف[/FONT]) [FONT=&quot]واکنش را موازنه کنید[/FONT]

[FONT=&quot]ب[/FONT])

[FONT=&quot]ج)از بین دو کود آمونیوم سولفات و سدیم نیترات کدام یک از لحاظ اقتصادی بهتر است؟[/FONT]
[FONT=&quot]اطلاعات داده شده:از هر کود 100گرم داریم [/FONT]
[FONT=&quot]در کود سدیم نیترات 30% از این ماده هست و هر 100 گرم کود 9تومان[/FONT]
[FONT=&quot]در کود آمونیم سولفات 20% از این ماده هست و هر 100 گرم 8.5 تومان [/FONT]
.................................................. .................................................. ............................................
3-[FONT=&quot]مخلوطی از 50[/FONT]% kno3 [FONT=&quot]و 40[/FONT]% nano3 [FONT=&quot]و 10[/FONT]% nano2 [FONT=&quot]داریم که دمای ذوب آن 140 درجه هست و از آن برای انتقال گرما در درجه های 140-155 درجه سانتیگراد استفاده می شود.در اثر تغییراتی همه سدیم نیتریت به سدیم نیترات می شود و علاوه بر آن 5% آب نیز توسط مخلوط جذب می شود درصد مواد را پس از واکنش کامل سدیم نیتریت به نیترات و جذب آب محاسبه کنید[/FONT].
Nano2 +1/2 o2..............>nano3
.................................................. .................................................. ...........................................
4-[FONT=&quot]درصد یونی[/FONT] hf [FONT=&quot]را با استفاده از رابطه مقابل به دست آورید[/FONT]. E.d/[FONT=&quot]مو= درصد یونی[/FONT]
[FONT=&quot]ساختار لوییس[/FONT] cn2- , c3n2 ,c3o2 [FONT=&quot]را رسم کنید[/FONT].

[FONT=&quot]سوال 7[/FONT]
[FONT=&quot]در يك ظرف 36 گرم آب 90 درجه داريم همراه با 18 گرم يخ -20 درجه ، دماي تعادل اين سيستم به 30 ميرسد[/FONT] .
[FONT=&quot]در ظرف ديگر 36 گرم آب 90 درجه همراه با 18 گرم يخ -8 درجه، دماي تعادل به 32 ميرسد[/FONT]
[FONT=&quot]ظرفيت گرمايي مولي آب 75 است ، ظرفيت گرمايي مولي يخ و گرماي نهان ذوب را محاسبه كنيد[/FONT]
[FONT=&quot]هرچی میتونین کاملش کنین لطفا[/FONT]
سلام به شما. آقای توکلی گفتند زحمت تهیه و آپلود سوالات تشریحی را خواهند کشید.

NaClO2 +H2SO4 -------------------- > ClO2+Na2SO4 +HCl +H2O
10NaClO2 +5H2SO4------->5Na2SO4 +2HCl +8ClO2 + 4H2O

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
160

سلام
من هم در مورد سوال ۶ با گزینهٔ ۴ موافقم، البته منظور آقای نجفی رو از منطقی نبودن درک نمیکنم ولی می پذیرم سوال کمی گیج کننده است.

najafi2020

New Member
لایک ها
195

سلام
من هم در مورد سوال ۶ با گزینهٔ ۴ موافقم، البته منظور آقای نجفی رو از منطقی نبودن درک نمیکنم ولی می پذیرم سوال کمی گیج کننده است.
سلام. راستش من که خودم همون سر جلسه هم گفتم با 4 موافقم. منظور منم همون گیج کننده بودنش بود.

ramin_chem

New Member
لایک ها
0

سلام
آقای خلینا کی جوابارو میذارین تو سایت؟

لایک ها
160

سلام

از آقای نجفی خواهش می کنم با اطلاعات کتاب درسی جواب تشریحی سوال ۲۸ رو که ۹۰% می شه طبیعتاً برای علاقمندان بنویسن که رفع ابهام بشه.

لایک ها
160

شما میتونید از این لینک هم کمک بگیرید برای بهتر تایپ کردن، ولی احتمالا ۹۰% شفاف سازی شد با راه حل شما، فقط کمی بایستی راجع به مفهوم ضریب وانت هوف توضیح بدین.
www.behnevis.com/en

لایک ها
14

خب زریب وانت هف تعریف شده برای پیش بینی انهراف مواد از تفکیک کامل
مسلن ماده ای مسل FeCl3 در سورت تفکیک کامل 4 زره تولید می کنه اما در هقیقت این تور نیست مسلن تفکیک اول و دوم کامله اما سومی نه برای همین تعداد زرات رو کم تر در نزر می گیریم (مسلن 3.5)

toobi

New Member
لایک ها
3

سوال آخر تشریحی جوابش چند میشد؟
همون سوالی که ظرفیت گرمایی مولی یخ و آنتالپی ذوب یخ رو میخواست:17:
ظرفیت گرمایی:25 ژول بر مول.کلوین
آنتالپی ذوب:8500 ژول بر مول:88:

tubresa

New Member
لایک ها
0

یه سوالی تو تشریحی گفته بود hf چند درصد یونی هست؟اونو چی جواب دادید؟؟:179:

فکر کنم 1.03*10 به توان یه عدد بزرگ بود فکر کنم

tubresa

New Member
لایک ها
0

ظرفیت گرمایی:25 ژول بر مول.کلوین
آنتالپی ذوب:8500 ژول بر مول:88:

اما من ظرفیت گرمایی مولی رو 2.08 به دست اوردم
انتالپی ذوب رو هم 5990 ولی فکر کنم اشتباهه اخه خیلی سریع حل کردم:18:

لایک ها
14

دوست عزیزم در سد که نمی تونه یه عددی با یه توان بزرگ 10 باشه در سد باید بین 0 تا 100 باشه شما تاثیر ندادی که 1 دبای واهدش با بقیه متفاوت بود اونم باید زرب می کردی

بالا