بررسی وضعیت نابسامان سهمیه های المپیاد در کنکور سراسری

snake

New Member
لایک ها
80
سلام.

الهی به مستان میخانه ات ***************** به عقل آفرینان دیوانه ات...

چون غیبت داشتم تو امور سایت ، فک نکنم کسی از بچه های جدید منو بشناسه. برنز فیزیک سال 90 شدم. الان هم با دوست عزیزم کنکور کارد و پنیر هستم. آی! که چقدر خوش میگذره. :69:

این تاپیک هم به درد المپیادیای سال های آینده میخوره هم ما بندگان کنکوری خدا.

بهتر میدونید امسال من حدود 20 درصد سهمیه داریم تو کنکور. یعنی 20 درصد تراز خام به ترازمون اضافه میشه. برای اینکه واضح تر اثرش معلوم شه مثلا اگه رتبه زیر 1000 بیاریم(600-700) حدودا باسهمیه ای که داریم از نفر اول کنکور بالا میزنیم.

با این حساب بدک نیست ظاهرا ولی من به المپیادی ها توصیه میکنم هر 40 نفرشون طلا بشن. حالا چرا...

میدونید الان بچه های ریاضی المپیادی همه دنبال صنعتی شریف هستند. اونم یا مهندسی برق یا مکانیک یا نرم افزار...(غالب افراد رو میگم حالا یکی نیاد بگه من میخوام برم رشته ی چمن کاری!)، و خدارو شکر طلا ها علاوه بر کنکور ندادن ، 1 سال هم گیتار میزنن و دود میکنن و بعدش هم میرن صنعتی شریف. خب طلا شدن حقشونه. من با این مسئله کاری ندارم. صحبت سر 30 نفر دیگست. متاسفانه دقیقا رشته هایی که عنوان شد در صنعتی شریف با کمبود ضرفیت (نقل قول از مسئولین) ، مواجه هستند. یعنی اگر رتبه ی 100 شدید و با سهمیه نرفتید برق شریف تعجب نکنید!!!.

حالا من دقیقا 2 تا مسئله رو نمیگیرم. اولا ، چرا خود مسئولان جایزه ای تعیین میکنند که وجود خارجی ندارد؟ به بیان المپیادی اگه ظرفیت نیست چرا 20 درصد سهمیه الکی میدید آخه؟. دوما ، هر انسانی که با عقل سالم خود تفکر کند میداند که تفاوت جایزه ها باید متناسب با تفاوت توانایی ها باشد. که در این مورد اصلا نیست. حالا مثال میزنم به علاوه ی گزیده هایی از حرف های خود اربابان باشگاه در مورد مسئله ی دوم (که البته با تلخیص و بازآفرینی بیان شده):

*دکتر خرمی از اساتید دوره ی 10 نفر فیزیک و یکی از بزرگترین پژوهشگران مستقل فیزیک درون کشور: این گونه تقسیم بندی اساسا غلط است وقتی شما 10 نفر را جدا میکنید متوجه هستید تفاوت بین نفر 10 و 11 گاهی کمتر از 1 درصد نمره است. که به وضوح دقت نمره دهی به آزمون ها اینقدر بالا نیست یعنی به دلیل سلیقه ای بودن نمره دهی گاهی چند درصد از مقدار واقعی خطا وجود دارد. حال اگر بگوییم نفر 11 هم به نفرات 1 تا 10 اضافه کنیم که این مسئله حل شود، این مشکل به استقرا ادامه میابد تا نفر آخر. چون این تقسیم بندی به ناچار باید صورت پذیرد، راه حل این است که جوایز متعادل تر شود. که متاسفانه اختلاف زیادی از نظر جوایز (منظور کنکور) بین افراد برقرار است. در حالی که چند درصد از نمره ای نمیتواند شایستگی دانش آموزان را به سنجش بگذارد.

و دومی خیلی جالب تره! اینو آقای دکتر در اولین جلسات دوره ی 40 نفر خودمون اومدن سر کلاس گفتن:

*دکتر محمود بهمن آبادی رئیس کمیته ی المپیاد فیزیک کشور: گاهی بین دانش پژوها اونقد اختلاف درصد کم میشه (کمتر از دو دهم درصد!!! ) که ما نمیتونیم از این ملاک استفاده کنیم در نتیجه میایم میریم سراغ امتحانات فاینال بچه ها و میبینیم کدوم بالا تر بوده. در این صورت حتی اگر کسی که درصدش بالاتر شده ، فاینالش کمتر باشه اون میشه نفر دوم. (اینجا یکی پرسید حالا اگه فاینال ها هم مساوی شد چی؟ ) ، دکتر گفت اونوقت میریم سراغ درصد مرحله ی 2 !!!! (و گفت که همچین موردی داشتیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مرحله دویی ها مراقب باشید).

خب حتما اگه من میپرسیدم آقای دکتر! اگه مرحله 2 ها نزدیک به هم بود چی؟ ایشون از امتحانات نهایی صحبت میکردن و کار تا اونجایی ادامه پیدا میکرد که ایشون میگفتن :
:26: خب در این حالت بچه ها رو به ترتیب قد مرتب میکنیم و اگه باز هم ادامه میدادم صحبت سر ترتیب وزن و... میشد.:102:

اولا این اختلاف جایزه منطقی نیست ثانیا چرا همین هم نمیدن؟؟؟ چرا صنعتی شریف بازی در میاره؟؟؟ و این درحالیه که سایر سهمیه ها (ایثارگران و هیئت علمی و بسیج و ...) همیشه بدون هیچ مسئله ای اجرا میشن. و جالبه! این در حالیه که تنها سهمیه ای که بچه ها خودشون برای به دست آوردنش 3 یا 2 سال زحمت کشیدن و حاصل تلاش خودشونه همین سهمیست که از همه هم مظلوم تره. پناه بر خدا!

سفله بر صدر و اهل دانش را**************به غلط ره بر آستان ندهند.

توی جشن امسال اهدای مدال ما وقتی آقای حاجی بابایی رفت بالای سن که صحبت کنه یکی از بچه های المپیادی خودمون همین عبارت بالا رو فریاد زد و همه ی ما هم واسش دست زدیم. و آقای وزیر هم که گوشش از این حرفا پر و سرش شلوغ...
:107:

به هر حال هر 40 نفر طلا بیارید...همین.
:207: چه چشم امید است از دریچه های بسته ات ********* برو که هیچکس ندا به گوش کر نمیزند

برای منم دعا کنید
:8:

AminYar

New Member
لایک ها
575
پاسخ : بررسی وضعیت نابسامان سهمیه های المپیاد در کنکور سراسری

همين مشكل هم توي المپياد زيست هست كه سر پزشكي تهران و دندون پزشكي شهيد بهشتي سهميه ها به درستي اجرا نميشن

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459

دوستانی که امسال سهمیه رو استفاده کردید امسال هم همینجوریه یا امسال بهتر شده؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

دوستانی که امسال سهمیه رو استفاده کردید امسال هم همینجوریه یا امسال بهتر شده؟

nima1376

New Member
لایک ها
93

یعنی اگر رتبه ی 100 شدید و با سهمیه نرفتید برق شریف تعجب نکنید!!!.
خب امسال یکی از المپیادی ها با رتبه 140 و بدون احتساب مدال رفت برق شریف!!!
در ضمن المپیادی های زیادی هستن که از این سهمیه استفاده و راضی بودن!!

fereidoon

Active Member
لایک ها
132

خب امسال یکی از المپیادی ها با رتبه 140 و بدون احتساب مدال رفت برق شریف!!!
در ضمن المپیادی های زیادی هستن که از این سهمیه استفاده و راضی بودن!!
امکان نداره!!(مگر اینکه منطقه 2و3 باشه) من امسال کسی رو میشناسم با 99 منطقه 1 برق شریف قبول نشد

nima1376

New Member
لایک ها
93

امکان نداره!!(مگر اینکه منطقه 2و3 باشه) من امسال کسی رو میشناسم با 99 منطقه 1 برق شریف قبول نشد
140 کشوری بهتر از 99 منطقه یکه!!!!

Fallen

Well-Known Member
لایک ها
760

اینو که دیدم نزدیک بود گریم بگیره
وقتی نخبه ها و استعداد های یه مملکت در این وضعند
صرفا خدا رحم کنه !
از اونورم نگاه کنید به این همه طلا که در رشته های پر طرفدار اصطلاحا ! یا همون پر درآمد استعدادشون داره هرز میره
از یه طرفم به کنکوری که شده چماق تو سر ما که باعث میشه یکی به خاطر طلا نشدن گریه کنه در حالی که یه دانش آموز برتره و حقش این نیست
حقش اینه که به خودش افتخار کنه
المپیادی قشریه که دو برابر زحمت میکشه ، آخرشم از خیل عظیم المپیادی ها به 60-70 نفر دانشگاه مناسب برسه بقیه هم برن
زحمت 3 برابر بکشن و یکساله کنکورو جمع کنن !
و کار به جایی بکشه که یه مسئول دوره بیاد بگه اگه بچه های طلا یکسال درگیر دوره تیم نبودن به اونا هم معافی کنکور نمیدادیم !
در این حد کارمون ارزش نداره !
در پایان هم الهی بمیرم برا وزیر که سرش انقدر شلوغه که پارسال یادش رفت به بچه ها مدال بده امسالم دوباره میگن بودجه نیست ! :4:
دعا کنید دهه اول آبان که میگن به ما و پارسالی ها مدال بدن حداقل دلمون خوش باشه :)

آخرین ویرایش توسط مدیر

ash1374

New Member
لایک ها
422

سهمیه های امسال هنوز اعلام نشده. ولی بچه های پارسال خیلی از سهمیه راضی هستن. نمونش هم اینا : من رتبه ی 800 منطقه2 میشناسم که با سهمیه ی مدالش رفت پزشکی تهران. رتبه ی 600 کشوری که رفت برق شریف. شنیدم رتبه ی 500 منطقه 1 هم پارسال برق شریف رفته. و شنیدم رتبه ی 1000 کشوری با سهمیه سخت افزار شریف رفته. به علاوه در دانشگاه برای المپیادی ها امتیازات دیگری هم وجود داره مثل cr کردن بعضی درسا یا مثلا چند واحد اضافه تر گرفتن و این چیزا...

Archaeopteryx

New Member
لایک ها
2,256

مارو باش دلمون خوشه به چی!
وقتی ما داشتیم از تو کتابای انگلیسی نکته در میوردیم عرقی که ما ریختیم حتی وزیر هم نریخته توی زندگیش

دعا کنید تا چند سال دیگه المپیادی ها تراز منفی دار میشن:4:
شما طلا شدی؟؟؟-40 بدو برووووووووووووو
شما نقره؟؟؟؟؟-30 بدو پسر خوب
شما چی ته صف موندی کوچولو؟:4:شما هم -90 برو حالشو ببر:4:

Chitsazian

New Member
لایک ها
0

سلام
میگم یه عده میگفتن امسال بسیجم سهمیه داره راسته؟؟؟:7:

بالا