orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168
پاسخ : برنامتون برا بعد از المپیاد چیه؟

فعلا که زدم ب در بیخیالی.......البته مکی تا رو فرم بیام.از سوالای چرت
بعد هم تا طلا جهانی به گاز میرم

آخرین ویرایش توسط مدیر

ghasedak r

New Member
لایک ها
423

نظراتتون جالبه من خیلی ذیر شروع کردم اما نهایت تلاشمو کردم و فکر میکنم نتیجه ام بد نباشه اما هدف اصلیم کنکور و مفهومی یاد گرفتن درسا واسه خوب تست زدنه

ghasedak r

New Member
لایک ها
423

حالا اگه نشستین پاش اما قبول نشدین چی؟

لایک ها
20

نمیخام به هدفتون توهینی کنم خانوم یا آقای ghasedak r

اما اخه کنکور چه فایده ای داره؟کنکور چه ارزشی داره؟به خدا ارزشش خیلی کمه
کنکوری که یکی بخاطر اینکه عربی بالا زده مکانیک شریف میره یکی چون عربی پایین زده بره مکانیک خاجه نصیر؟
تو کنکور رتبه ها بر اساس علم و خلاقیت یه نفر معلوم نمیشه.بر اساس معیارای بدرد نخور دیگه مشخص میشه
بازم قصد جسارت به کنکوریا با هیچ رتبه ای ندارم

البته به نظر من المپیادم دیگه کم کم شده همون کنکور...یسری معلم خصوصی میگیرن.یسری راهنما دارن و یسری سوالارو دارن
چه فایده ای داره؟بعد یکی که عقلش کار میکنه بخاطر اینکه حتی یه معلم فیزیک معمولی هم نداره ازش باز میمونه؟
این حرفارو بخاطر توجیه کار خودم نمیگم.حتی اگه طلا المپیاد جهانی بیارم حتی اگه رتبه یکه کنکور بیارم بازم همین حرفارو میزنم

قدیما این مشکلاتو برمیگردوندن به مسئولین یا اونایی که بالاخره یسری تصمیمات دست اوناس
الان دیگه خود دانش آموزا هم توی این مشکل بزرگ مقصرن

دیگه با این شرایط نه المپیاد اونقدر با ارزشه نه کنکور.همش شده یه بازی که فقط با اسمش دانش آموزا مشغول بشن
نشد ملاکی برای اینکه کی بره کدوم دانشگاه درس بخونه.

بخدا ادامه تحصیل هنرستانی ها منطقی تره.
و این شد که میگن حق خیلی موقعا به حق دار نمیرسه.امیدوارم همتون به حقتون برسید

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

به نظرم بهتره اول پدر و مادرت رو متقاعد کنی چون در آینده ای نه چندان دور به پشتیبانیشون نیاز داری خدارو شکر که معدل نه برا من نه برا خانوادم مهم نیس:71:
اما برای پدر و مادر من معدل خیلی مهمه،حتی براشون نمره درس دفاعی پارسالم از قبولی توی المپیاد مهم تره،من الان چند ماهه که علاوه بر رقابت با دانش آموزای المپیادی دارم با همه افراد اطرافم می جنگم،من الان چند ماهه که دارم بر خلاف زندگی پیش می رم عین کسی که داره بر خلاف جریان رودخونه شنا می کنه!

به هرحال الان خیالم از مرحله 1 یه ذره راحت تر شده،البته هنوزم یه خورده می ترسم،بعد از المپیاد که خداکنه با مدال تموم شه،همه ی کارایی رو که الان نتوستم انجام بدم،انجام میدم و از زندگیم لذت می برم.هر چی که پیش بیاد فقط به خود فرد بستگی داره،فقط.اگه جای من باشید این کاملا بهتون اثبات میشه که موفقیت هایی که بدست میارید خیلی به حمایت پدر و مادر و امکانات و معلم المپیاد و شهر و حوزه امتحان بستگی نداره،خدا کنه که من هم به موفقیت هایی برسم،فقط می تونید بگید که اگه شرایط بهتر از این بود با تلاش یکسان نتیجه ی بهتری بدست می آوردم اما این به معنای این که نمیشه تلاشمون رو بیشتر کنیم نیست.

آدم می تونه بیاد مرحله 1 رو توی یه حوزه وحشتناک سرد قبول شه،وقتی که هفته ی پیشش مادربزرگش فوت شده و یه روز خونه نبوده و روز قبل از امتحان خونشون مراسم بوده.(من خیلی امید دارم که بتونم بعد از نتایج مرحله 1 این جمله رو بگم!)

طرض فکر افراد رو نمیشه عوض کرد.اگه دیدید که پدر و مادرتون متقاعد نمیشن خیلی تلاش نکنید که عوضشون کنید،تلاشتون رو برای پیشرفت خودتون بزارید.

amir.energi

New Member
لایک ها
0

یک استراحت حسااااااااااااااااااااااااااااااااااابی:176:​

ghasedak r

New Member
لایک ها
423

اقا ارش همه ی حرفاتونو قبول دارم تو کشور ما همه میرن دانشگاه که از پسر خاله و دختر خاله و فلان شخص عقب نیفتن المپیادم داره به این سمت پیش میره یه عده با یه سال معلم خصوصی و.... به یه جا میرسن که ن مهادت دارن ن تخصص جای تاسفه اما فقط ما دانش اموزاییم که میتونیم درستش کنیم قبول دارین ؟
بچه ها بیاین برای خدمت به مردم و پیشرفت کشورمون درس بخونیم نه واسه اینکه همه بگن اینو ببین مدال طلا گرفته :39::39::39::39:

ghasedak r

New Member
لایک ها
423

اما برای پدر و مادر من معدل خیلی مهمه،حتی براشون نمره درس دفاعی پارسالم از قبولی توی المپیاد مهم تره،من الان چند ماهه که علاوه بر رقابت با دانش آموزای المپیادی دارم با همه افراد اطرافم می جنگم،من الان چند ماهه که دارم بر خلاف زندگی پیش می رم عین کسی که داره بر خلاف جریان رودخونه شنا می کنه!

به هرحال الان خیالم از مرحله 1 یه ذره راحت تر شده،البته هنوزم یه خورده می ترسم،بعد از المپیاد که خداکنه با مدال تموم شه،همه ی کارایی رو که الان نتوستم انجام بدم،انجام میدم و از زندگیم لذت می برم.هر چی که پیش بیاد فقط به خود فرد بستگی داره،فقط.اگه جای من باشید این کاملا بهتون اثبات میشه که موفقیت هایی که بدست میارید خیلی به حمایت پدر و مادر و امکانات و معلم المپیاد و شهر و حوزه امتحان بستگی نداره،خدا کنه که من هم به موفقیت هایی برسم،فقط می تونید بگید که اگه شرایط بهتر از این بود با تلاش یکسان نتیجه ی بهتری بدست می آوردم اما این به معنای این که نمیشه تلاشمون رو بیشتر کنیم نیست.

آدم می تونه بیاد مرحله 1 رو توی یه حوزه وحشتناک سرد قبول شه،وقتی که هفته ی پیشش مادربزرگش فوت شده و یه روز خونه نبوده و روز قبل از امتحان خونشون مراسم بوده.(من خیلی امید دارم که بتونم بعد از نتایج مرحله 1 این جمله رو بگم!)

طرض فکر افراد رو نمیشه عوض کرد.اگه دیدید که پدر و مادرتون متقاعد نمیشن خیلی تلاش نکنید که عوضشون کنید،تلاشتون رو برای پیشرفت خودتون بزارید.
طرض فکر رو نمیشه عوض کرد اما کمک و حمایت پدرو مادر شرطه شما هم با تلاش میتونید موفق شید اما راهتون پره سنگلاخه اما بنظر من با تلاش کوه رو هم میشه از سر راه برداشت مگه نه؟

ghasedak r

New Member
لایک ها
423

نظرات همه جالبه بچه ها بنظرم این بحثو ادامه بدیم بد نیست

لایک ها
20

نه فقط تو کشوره ما.تو بیشتر کشورا دنیا.حتی اون آمریکا که همه از لج ایران میگن وضعیت اجتماعیش خوبه دقیقا این وضعیت وجود داره.(خوب میتونید از کسایی که اونورن بپرسید)

این چیزا هم با مردم درست نمیشه.فرض کن مردم ایران بیان دیگه خصوصی نگیرن
وقتی مسئولین فقط تهرانو آدم حساب میکنن تمام امکانات اونجاس دیگه مردم کاری میتونن بکنن؟نه
وقتی همه مدرسه ها تهران معلم المپیاد دارن-طراحا سوال باشگاه تو اون مدرسه هاس
درصورتی که تو مدرسه ما که مثلا اسمش تیزهوشانه و مثلا توی یه شهر صنعتیه یه معلم فیزیک درست حسابی نداریم که بیاد خود کتاب درسی مدرسرو تدریس کنه دیگه رقابتی میشه گفت به این؟نه
وقتی توی تهران این همه موسسه المپیاد هست ولی توی اراک وقتی میگی المپیاد فکر میکننن همون المپیکه دیگه رقابتی وجود داره؟
بنظر من اونایی که توی شهرای طرفه غیر جوین اگه مرحله اول المپیادرو قبول بشن ارزشش اندازه....ادامه نمیدم این قسمتو شاید به بعضیا بربخوره
توی اجتماع جهانی یا یسری حقشون مثل چی خورده میشه یا یسری از حقشون بیشتر بهشون میرسه

REZA_ZAREIE

Well-Known Member
لایک ها
329

نه فقط تو کشوره ما.تو بیشتر کشورا دنیا.حتی اون آمریکا که همه از لج ایران میگن وضعیت اجتماعیش خوبه دقیقا این وضعیت وجود داره.(خوب میتونید از کسایی که اونورن بپرسید)

وقتی مسئولین فقط تهرانو آدم حساب میکنن تمام امکانات اونجاس دیگه مردم کاری میتونن بکنن؟نه
درصورتی که تو مدرسه ما که مثلا اسمش تیزهوشانه و مثلا توی یه شهر صنعتیه یه معلم فیزیک درست حسابی نداریم که بیاد خود کتاب درسی مدرسرو تدریس کنه دیگه رقابتی میشه گفت به این؟نه
وقتی توی تهران این همه موسسه المپیاد هست ولی توی اراک وقتی میگی المپیاد فکر میکننن همون المپیکه دیگه رقابتی وجود داره؟
بنظر من اونایی که توی شهرای طرفه غیر جوین اگه مرحله اول المپیادرو قبول بشن ارزشش اندازه....ادامه نمیدم این قسمتو شاید به بعضیا بربخوره
توی اجتماع جهانی یا یسری حقشون مثل چی خورده میشه یا یسری از حقشون بیشتر بهشون میرسه
قربون دهنت :115:

ghasedak r

New Member
لایک ها
423

اینا همه درسته مسولان همه همین جورن هیچوقتم درست نمیشه اما منو شما نباید ساکت بشینیم هر بلایی خواستن سرمون بیارن هیچ کس نمیتونه به ایران کمک کنه جز جونا که اونم دارن ازمون میگیرن شما هم تلاش کنید واسه پیشرفت تو شهر ما بچه ها با هزینه خودشون معلما المپیادو دعوت میکنن نظام اموزشی ما خرابه اره همه چی هست اما ما هم باید واسه خوب شدنش تلاش کنیم مشاور ما میگفت زشته که ی مهندس با هدبیات خودشو بکشه بالا اما درست کردنش کار ماست فکر کنین اگه بخوایم از همین بچه های ایریسک شروع کنیم نصف ایران اباده ما باید بخوایم تا تغییر کنیم

ghasedak r

New Member
لایک ها
423

هیچی خوب نیست شرایط بده اما واسه پیشرفت باید از خودمون شروع کنیم کسی که مانع پیشرفتمونه باید از سر راه برداریم

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

پس اگه واقعا متقاعد کردن خانوادتون غیر ممکنه باید تلاشتون رو چند برابر کنید تا به همه ی اهدافتون برسید امیدوارم موفق بشید ولی من بازم میگم پشتیبانی خانواده خیلی مهمه باز هم تلاش کنید برای متقاعد کردنشون و اصلا ناامید نشید چون هم معدل خوب هم المپیاد با هم دیگه خیلی سخته

ghasedak r

New Member
لایک ها
423

خوب دوستان دیگه کسی نظری نداره؟

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

منم باهات موافقم چرا قدیما کنکور و المپیاد ارزش داشت ولی الان نداره؟ چون اونوقتا خود بچه ها و جوونا بهش اهمیت واقعی میدادن نه مثل الن بخاطر پزش ما باید تمام تلاشمونو بکنیم من فکر میکنم ما ها وظیفمون خیلی سنگینه الان خیلی از هم سن و سالای منو شما میخوان از کشور برن! چرا؟؟؟ اگه نوابغ و المپیادی ها و رتبه های خوب برن ایران عزیزمون هم پس از چند سال از بین میره ما باید تمام تلاشمون رو برای دوباره سربلند کردن کشورمون بکنیم

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

درسته كه الان نارحتم و شايد هم قبول نشم ولي يه چيزو فهميدم اينو كه ميتونم براي هدفم تلاش كنم و تا اخرش باشم حالا چه نتيجه بگيرم چه نگيرم ولي يكم ناراحتي لازمه ديگه براي شروعي دوباره
کاملا باهاتون موافقم به قول تختی: شکست مقدمه ی پیروزیست
اگه واقعا به این جمله اعتقاد داشته باشیم دیگه این چیزای کوچیک ناراحتمون نمیکنه مطمئنا تا چند سال دیگه به این روزای خودمون میخندیم و برامون بی ارزش میشه

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

پس اگه واقعا متقاعد کردن خانوادتون غیر ممکنه باید تلاشتون رو چند برابر کنید تا به همه ی اهدافتون برسید امیدوارم موفق بشید ولی من بازم میگم پشتیبانی خانواده خیلی مهمه باز هم تلاش کنید برای متقاعد کردنشون و اصلا ناامید نشید چون هم معدل خوب هم المپیاد با هم دیگه خیلی سخته
پشتیباتی خانواده مهمه،اما طرض فکر افراد رو نمیشه عوض کرد،نمیشه...آدم تا جای کسی باشه نمی تونه قشنگ وضعیتشو درک کنه،من خودم دو بار تصمیم گرفتم که المپیاد رو ول کنم اما بعد دوباره شروع کردم به خوندن!

b_delshad

New Member
لایک ها
142

خب معلومه مرحله 2 خصوصا ما دوما سال بعد هم هیستیم و ضرر نمی کنیم.

ghasedak r

New Member
لایک ها
423

:67::67::99::99::99:

بالا