mersad.94

Active Member
لایک ها
55
سلام
من اين تايپكو ايجاد كردم تا يه نكته خيلي مهمي رو به اطلاع همه برسونم!!
خب ماجرا از اين جا شروع شد كه من تصميم به شركت در المپياد شيمي گرفتم(قبل از خرداد امسال يدفعه متحول شدم!!!)
سوال:من چي بايد بخونم؟
جواب:
آقاي حسنجانپور دبير كلاسمون:مورتيمر جلد يك و2 رو تا آخر بخون كابهاي اضافي نخون!شيمي پيش هم يادت نره!!!
غافل از اين كه بعضي از مطالب مورتيمر و شيمي پيش حتي تو مرحله جهاني هم نمياد!
آقاي عالمي دبير خصوصي:مورتيمر و چگونه مسايل رو بجز سينيتيك و تعادل و اسيد-باز بخون.
مورتيمر تا فصل 19 و چگونه تا فصل 10 بجز مطالب گفته شده.
سپهر و المپياد هاي ايران رو هم بخون و شيمي آلي دكتر سيدي رو بخون.
مسايل برگزيده رو نخون!!
آقاي شكرانه دبير المپياد:زبان تخصصي بخون!!
فعلا واسه مرحله اول بخون بعد مرحله اول اگه قبول شدي مرحله 2!!!!
آقاي خلينا:از شهريور تا اواسط مهر واسه دوره بخون بعدش تست بزن و تشريحي كار كن.
آقاي پيمان دلان:شيمي توصيفي مورتيمر و عابديني رو بخون و تست و تشريحي بخون
آقاي امير توكلي:شيمي توصيفي نخون. مورتيمر رو هم قسمت توصيفيش رو نخون.
مورتيمر اسيد و باز جلد يك و كمي 2 براي مرحله 1و 2.
خب دوستان من چيكار كنم؟
لا اقل دونفر يه چيز بگن!!!
من ديگه كم كم دارم غاطي ميكنم.
تو رو خدا كمكم كنيد.
من براي همه اين عزيزان احترام قائل هستم ولي خب لا اقل يكم اتفق نظر داشته باشيد.
خواهش ميكنم اين نفرات از دست من عصباني نشند و يكمي به من حق بدن!!!
فعلا

peyman_delan

New Member
لایک ها
14
دوست عزيز من واقعا متاسفم كه چنين برداشتي از حرف من كردي!
به من گفتي كه شيمي توصيفي بخونم؟ و من هم گفتم كه يا الان و يا در دوره بالاخره بايد شيمي توصيفي رو بخوني.
ولي من به هيچ عنوان برنامه به شما ندادم كه الان فلان كتاب رو بخون و يا فقط تست بزن و غيره . . .

در ضمن تو بايد يه سوال مشخص رو از همه بپرسي، مثلا اينكه واسه شيمي آلي چه كتاب هايي رو بخونم و بعد بياي نظرات رو مقايسه كني!
در نهايت خودت بهترين كسي هستي كه ميتوني واسه خودت برنامه ريزي كني، من و يا بقيه دوستان فقط ميتونيم تجربه هامون رو در اختيارت بگذاريم.

mersad.94

Active Member
لایک ها
55
سلام
دوست عزيز من , آخه من كي رو دارم كه ازش منابع كامل رو بپرسم كه خودم بتونم برنامه ريزي كنم؟
ما شهرستاني ها كسي رو نداريم.من ميگم شما معتقدي توصيفي كمكت ميكنه و آقاي توكلي معتقده اين طور نيست!!!
ممنون

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
سلام دوست من،
لطفا عنوان تاپیک را ویرایش کنید (با ویرایش پست اول) و بگذارید "برنامه ریزی المپیاد شیمی سال 1389" تا در جستجوی دوستان مشخص باشه و بقیه هم بتونند استفاده نمایند.

صحبتی که در پیغام شخصی داشتیم شما پرسیدی که الان که تستهای در حد کتاب را مطالعه کردی چقدر برای دوره بخونی؟ آیا تا آحر منابع را بخونی یا نه؟
من هم خدمت شما عرض کردم که حداکثر تا آبان ما برای دوره بخون و دو ماه آخر را حتما منابع مرحله اول مطالعه کرده و سپس بسیار بسیار تست و تمرین حل کن. البته مقداری هم درباره منابع دوره و سرفصلها صحبت شد.

حالا اگر سوالی درباره برنامه ریزی از این به بعد داری بفرمایید تا من و دوستان پاسخگوی شما باشیم.
بقیه دوستان المپیاد شیمی هم اگر سوال اینچنینی دارند در همین تاپیک که قراره اسمش "برنامه ریزی" بشود بپرسند.

موفق و پیروز باشی

لایک ها
13
به تاپیک برنامه ای برای المپیادی های شیمی برو
خودم ایجادش کرده بودم
امید وارم کمکت کنه
نتیجشو بهم بده
------------------------------------------------------------------
راستی این عالمی معلم خصوصیت همون مهرداد عالمی هستش؟
برنز کشوری؟
رفت داروسازی؟؟؟
برنز 2 سال پیش؟
با آریا سمیعی و .....!!!!!!!؟؟؟

لایک ها
521
Re: يه نكته جالب!!!

mersadchem گفت
سلام
من اين تايپكو ايجاد كردم تا يه نكته خيلي مهمي رو به اطلاع همه برسونم!!
خب ماجرا از اين جا شروع شد كه من تصميم به شركت در المپياد شيمي گرفتم(قبل از خرداد امسال يدفعه متحول شدم!!!)
سوال:من چي بايد بخونم؟
جواب:
آقاي حسنجانپور دبير كلاسمون:مورتيمر جلد يك و2 رو تا آخر بخون كابهاي اضافي نخون!شيمي پيش هم يادت نره!!!
غافل از اين كه بعضي از مطالب مورتيمر و شيمي پيش حتي تو مرحله جهاني هم نمياد!
آقاي عالمي دبير خصوصي:مورتيمر و چگونه مسايل رو بجز سينيتيك و تعادل و اسيد-باز بخون.
مورتيمر تا فصل 19 و چگونه تا فصل 10 بجز مطالب گفته شده.
سپهر و المپياد هاي ايران رو هم بخون و شيمي آلي دكتر سيدي رو بخون.
مسايل برگزيده رو نخون!!
آقاي شكرانه دبير المپياد:زبان تخصصي بخون!!
فعلا واسه مرحله اول بخون بعد مرحله اول اگه قبول شدي مرحله 2!!!!
آقاي خلينا:از شهريور تا اواسط مهر واسه دوره بخون بعدش تست بزن و تشريحي كار كن.
آقاي پيمان دلان:شيمي توصيفي مورتيمر و عابديني رو بخون و تست و تشريحي بخون
آقاي امير توكلي:شيمي توصيفي نخون. مورتيمر رو هم قسمت توصيفيش رو نخون.
مورتيمر اسيد و باز جلد يك و كمي 2 براي مرحله 1و 2.
خب دوستان من چيكار كنم؟
لا اقل دونفر يه چيز بگن!!!
من ديگه كم كم دارم غاطي ميكنم.
تو رو خدا كمكم كنيد.
من براي همه اين عزيزان احترام قائل هستم ولي خب لا اقل يكم اتفق نظر داشته باشيد.
خواهش ميكنم اين نفرات از دست من عصباني نشند و يكمي به من حق بدن!!!
فعلا
عصبانیتی در کار نیست... کاملا طبیعیه و اگه غیر از این بود باید تعجب میکردی! چون شما یه سری سوال میپرسی با ذهنیت خودت و طرف مقابلت هم یه سری چیزا میگه با ذهنیت خودش! در واقع وقتی کسی هیچ شناختی ازت نداره نمیتونه اون طور که باید راهنماییت کنه و جواب سوالات رو متناسب با شرح حالت بده! هرکس یه سری چیزا واسش اهمیت داره و تأکیدش روی اوناس!
ولی خیلی واسم جالبه، المپیاد چه ربطی به زبان تخصصی داره؟!!! اصولا این دیدگاه تا حالا جایی دیده نشده و خیلی نادره و باید توی موزه نگهداری شه! والا!
................................................................................................
اینکه چی بخونم و کی بخونم و چقدر بخونم و ... سوالایی هستن که واسه همه پیش میاد و خیلی مهمن! چون خوندن مهمه ولی مهمتر از اون درست خوندنه! (چی، کی(چه وقت)، چقدر، چطور!)ولی یه نفر به تنهایی نمیتونه کمکت کنه... به نظرم برای اینکه دیگران بتونن کمک موثری کنن اول باید شرح حالت رو بدونن و از وضعت با خبر باشن... و به قول پیمان این تویی که آخر سر باید تصمیم بگیری و بهترین برنامه رو بریزی!
................................................................................................
من در حالت آماده باشم برای هر کمکی که از دستم بربیاد!

peyman_delan

New Member
لایک ها
14
mersadchem گفت
من ميگم شما معتقدي توصيفي كمكت ميكنه و آقاي توكلي معتقده اين طور نيست!!!
حرف من رو خواهشا کامل منتقل کن! بله من می گم شیمی توصیفی یکی از مباحث دوره است و کمکت میکنه ولی واسه دوره تابستان نه واسه مرحله ۱ !!!
امیر هم حتما منظورش همین بوده!

mersad.94

Active Member
لایک ها
55
سلام
chemistsgroup دوست عزيز برنامه شما كه از اول تابستون شروع ميشد كه خدا پدر تابستون رو بيامرزه!!!
در ضمن آقاي معلم من المپيادي نبود!!!!
به استاد خلينا
من تو اين پست از برنامه شما ايراد نگرفتم فقط گفتم كه با هم يه چيز بگيد
به طلايي ها آقاي توكلي و آقا پيمان تو رو خدا بگيد من آخر توصيفي بايد بخونم يا نخونم؟
من دير شروع كردم و وقت كار اضافي ندارم.
توصيفي در مراحل 1 2 و3 مياد؟
حالا يه نفر اين سول رو جواب بده:اسيد و باز كه تو مرحله 1 و2 نمياد؟مياد؟!!!!
ممنون

MJ73

New Member
لایک ها
29

لایک ها
521
به شدت مخالفم! همین دو دلیل رو براش کافی میدونم:
- تنها بخش کمی از شیمی آلی دکتر سیدی به درد مرحله 1 و 2 میخوره که اگه خواستید میتونم بهتون بگم! بقیه ی کتاب اطلاعاتی سطحی از شیمی آلی پیشرفتس!
- شیمی توصیفی عنصرهای دکتر عابدینی به هیچ درد مرحله 1 و 2 نمیخوره! و به جرئت میگم که خوندن این کتاب به قصد مرحله 1 و 2 یه اشتباهه! (سوالای مرحله 1 و 2 رو ببینید!)

mersad.94

Active Member
لایک ها
55
سلام
با جازه آقاي امير توكلي قسمت هاي مورد نياز شيمي آلي سيدي رو براي بقيه ميزارم:

فعلا قسمتهاییش رو بخون که به درد مرحله 1 و 2 میخوره:
فصل 1 کامل... فصل2 تمامی بخشها به جز بخش آرایش فضایی سیکلوآلکانها و خواص شیمیایی.. کلامطالب خواندنی بیشتر هم نمیخاد... از فصل 3 اینا لازمه: نام گذاری+ساختاراستیلن+ایزومری+خواص فیزیکی+پایداری نسبی آلکنها-گرمای تشکیل... فصل 4:ساختار استیلن+نامگذاری+ایزومری+خواص فیزیکی+سوختن استیلن... فصل 5:بنزن+توجیه رزونانسی ساختار بنزن+پایداری بنزن+ساختار اوربیتالی+نامگذاری+خواص فیزیکی بنزن+تولوئن و خواص فیزیکیش...فصل 6:الکلها+نامگذاری+خواص فیزیکی+اترها+نامگذاری+خواص فیزیکی... فصل 7:نامگذاری+خواص فیزیکی... فصل 8: کربوکسیلیک اسیدها+نامگذاری+خواصفیزیکی... فصل 9: شکل ترکیبات رو نگاه کن+ایزومری+خواص فیزیکی ... بقیه یفصلها رو نمیخاد...
منبع:جناب توكلي طلاي كشوري

MJ73

New Member
لایک ها
29
؟

mersad.94

Active Member
لایک ها
55
دوست عزيز با پيام شخصي از 3 نفر زير راهنمايي بگير:
1)آقاي توكلي 2)آقاي دل پرستان 3)آقاي خلينا
خداحافظ

voroojak290

New Member
لایک ها
0
سلام.
حالا یکی به من بگه این شیمی توصیفی چی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(البته ببخشید که اینقد از اوضاع پرتم!!!)

آخه من به تازگی اراده کردم واسه المپیاد بخونم...!
یه سؤال دیگه هم دارم:شیمی3 رو هم برا مرحله1 باید کامل بخونیم؟(تا اون موقع که دبیرا هنوز همشو تدریس نکردن!!!)

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
MJ73 گفت
ممنون از توصیه ی اکیدتون.ولی اگه به قصد دوره باشه چی؟
میشه یه مشاوره هم به من بدین.من جلد 1مورتیمر رو به جز فصل سنتیک شیمیایی رو به همراه حل تمام مسائلش خوندم.برا تسلط بر دو تا شیمی ها هم تستای مبتکران رو زدم.بعضی فصلای کتاب اتم وساختار مولکول هارو هم خوندم.برا شیمی آلی هم یه دفتر ماله شیمی پیش دانشگاهی قدیم که مال معلمم بود رو خوندم.نمیدونم این کتابو دیدین یا نه ولی شیمی آلی رو تا حدی جامع نوشته.شایدم دفتر معلم من کامل نوشته شده بوده به هر حال توشیمی آلی هم دستی دارم.و تمام قسمتایی رو که گفتین از شیمی آلی سیدی بخونمو خوندم.
حالا میشه لطف کنین بگین بعده این بازم مطلب جدید بخونم یا بشینم تا آزمون مرحله ی یک تست بزنم ؟
با سلام به شما دوست گرامی،
اگر مطالب مرحله 1 و 2 را کامل مطالعه کرده اید، هنوز برای تست زنی و تمرین کمی زود است و بهتر است تا نیمه آبان ماه نیز به دانش خود بیفزایید.
از آن پس حل تستهای بسیار واجب کفایی خواهد بود. (بعد از تمام شدن تستهای موجود کاری نمیشود کرد)

موفق و پیروز باشی

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
voroojak290 گفت
سلام.
حالا یکی به من بگه این شیمی توصیفی چی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(البته ببخشید که اینقد از اوضاع پرتم!!!)

آخه من به تازگی اراده کردم واسه المپیاد بخونم...!
یه سؤال دیگه هم دارم:شیمی3 رو هم برا مرحله1 باید کامل بخونیم؟(تا اون موقع که دبیرا هنوز همشو تدریس نکردن!!!)
فصل دوم شیمی 2، جایی که در مورد گروه های جدول تناوبی توضیح داده میشود یک نمونه از شیمی توصیفی است.
شیمی 3 به طور کامل در مرحله اول و دوم المپیاد شیمی مورد سوال قرار میگیرد و شما نباید منتظر تدریس مدرسه باشد.

موفق و پیروز باشی

nima94

New Member
لایک ها
296
[font=Arial,sans-serif]سلام دوستان میشه یکی به من بگه برای مرحله 1 شیمی آلی سیدی رو حتما بخونیم یا شیمی آلی کتاب کافی؟<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><o:p></o:p>[/font]

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
nima94 گفت
[font=Arial,sans-serif]سلام دوستان میشه یکی به من بگه برای مرحله 1 شیمی آلی سیدی رو حتما بخونیم یا شیمی آلی کتاب کافی؟[/font]
اگر فقط برای مرحله اول و دوم منابع را نیاز دارید، مطالعه کتابهای دبیرستان و حل مسایل شیمی آلی المپیادهای دوره های گذشته کافی است.

موفق و پیروز باشی

nima94

New Member
لایک ها
296
[RIGHT ALIGN=RIGHT][font=Arial,sans-serif]بعداز مرحله اول آیا زمان مناسبی برای مطالعه کتاب آقای سیدی هست که بعد از مرحله دوم با مشکلی مواجه نشم یا باید از همین حالا شروع به مطالعه کنم<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><o:p></o:p>[/font][/RIGHT ALIGN]

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
nima94 گفت
[RIGHT ALIGN=RIGHT][font=Arial,sans-serif]بعداز مرحله اول آیا زمان مناسبی برای مطالعه کتاب آقای سیدی هست که بعد از مرحله دوم با مشکلی مواجه نشم یا باید از همین حالا شروع به مطالعه کنم<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><o:p></o:p>[/font][/RIGHT ALIGN]
مرحله اول در بهمن ماه و مرحله دوم در اردیبهشت سال بعد برگزار میشود.
برنامه ریزی مطالعاتی این زمان با خود شما است و شما باید این زمان چند ماهه را بین منابع مختلف تقسیم کنید.

موفق و پیروز باشی

بالا