برنامه ریزی برای مطالعه المپیاد کامپیوتر 89-90

Mohzenc

New Member
لایک ها
0
دوستان، من امسال که اول دبیرستان هستم تصمیم دارم با یه برنامه ریزی دقیق برای سال بعد و بعدش مطالعه کنم، امسال المپیاد کامپیوتر شرکت کردم اونطور که برمی اومد سوالات الگوریتمی تر شده و جذاب تر، برای همین سوال من از دوستانیکه تجربه کافی دارند با توجه به وضعیت فعلی سوالا به من یک برنامه نسبتا کلی بدند که مثلا تا عید چه کتابی رو مطالعه، چه راهی رو برای افزایش اعتماد به نفسم در پیش بگیرم و اینکه نکته مهمی در رابطه با نحوه خوندن ومطالعه و مسئوله حل کردن هم هست لطفا توضیح بدید، چون میخوام جدی کارکنم..یادگیری C++ رو هم مشکلی ندارم تقریبا راحتم توش...برای شرکت در کلاسهای آموزشی المپیاد هم متاسفانه اونطور که بر میاد دیگه ورودی نمیدن، چون مسئولش توی مدرسمون همین آقای شریفی هستند ازشون پرسیدم گفتند زودتر باید اقدام میکردید، حالا ازشون خواهش کردم که اگر میشه یه کاری بکنند!
ولی درهر صورت اولویت همین مطالعه توسط خودم هست. فعلا دارم ریاضیات انتخاب رومیخونم، ولی مثل اینکه مثل قبل زیاد کاربرد نخواهد داشت تو المپیادا...من هر روز به این تاپیک سر میزنم...

Maahii

New Member
لایک ها
0
پاسخ : برنامه ریزی برای مطالعه المپیاد کامپیوتر 89-90

سلام

من یه کم دیر دارم شروع می کنم

امسال دوم هستم

و دارم از صفر شروع می کنم

این صفری که می گم یعنی تا جایگشت و تبدیل و ترکیب و اینا بلدم

امکانش هست که منو راهنمایی کنید ؟

اول این که امیدی هست به المپیادی شدنم یا نه برم بچسبم به همون درس مدرسم ؟

بعد این که اگه می تونم شروع کنم چه کتابایی می تونه کمکم کنه ؟

ممنون می شم اگه پاسخ بدید

هم به من هم به دوستی که این تاپیکو زدن

لایک ها
0

سلامریاضیات انتخاب خیلی به درد می خوره .کتاب ترکیبیات علیپور خیلی خوبه همین طور کتاب استراتژی های حل مسیله اگه همین رو بخونی خوبه یه اصلی به نام اصل شمول و عدم شمول و لانه ی کبوتری اونا مهمن امیدوارم بتونی قبول شی هر سه مرحله رو هرکس که بخواد می تونه

happymoj

Active Member
لایک ها
150

به نظر من اگه از آقای جلالمنش می پرسیدی بهتر می تونست کمکت کنه:9:

Kavoshgar

New Member
لایک ها
479

دوستان، من امسال که اول دبیرستان هستم تصمیم دارم با یه برنامه ریزی دقیق برای سال بعد و بعدش مطالعه کنم، امسال المپیاد کامپیوتر شرکت کردم اونطور که برمی اومد سوالات الگوریتمی تر شده و جذاب تر، برای همین سوال من از دوستانیکه تجربه کافی دارند با توجه به وضعیت فعلی سوالا به من یک برنامه نسبتا کلی بدند که مثلا تا عید چه کتابی رو مطالعه، چه راهی رو برای افزایش اعتماد به نفسم در پیش بگیرم و اینکه نکته مهمی در رابطه با نحوه خوندن ومطالعه و مسئوله حل کردن هم هست لطفا توضیح بدید، چون میخوام جدی کارکنم..یادگیری C++ رو هم مشکلی ندارم تقریبا راحتم توش...برای شرکت در کلاسهای آموزشی المپیاد هم متاسفانه اونطور که بر میاد دیگه ورودی نمیدن، چون مسئولش توی مدرسمون همین آقای شریفی هستند ازشون پرسیدم گفتند زودتر باید اقدام میکردید، حالا ازشون خواهش کردم که اگر میشه یه کاری بکنند!
ولی درهر صورت اولویت همین مطالعه توسط خودم هست. فعلا دارم ریاضیات انتخاب رومیخونم، ولی مثل اینکه مثل قبل زیاد کاربرد نخواهد داشت تو المپیادا...من هر روز به این تاپیک سر میزنم...
دوست عزیز چه مدرسه ای میروی ؟

m0hamad.moTE

New Member
لایک ها
53

سلام!
ببین به نظرم باید دیدت رو نسبت به المپیاد عوض کنی! این سوالات که "امیدی هست به المپیادی شدنم یا نه برم بچسبم به همون درس مدرسم؟" نشون می ده دیدت نسبت به المپیاد درست نیست!
می دونی تعریفی که خیلی از آدم هایی که با المپیاد آشنایی دارن از المپیاد با اینی که به نظر می رسه تو داری خیلی فرق می کنه! چون تویی که الان این جا هستی و داری مساله المپیادی حل می کنی یه المپیادی هستی! ببین همه ی مراحل المپیاد تنها یه سری امتحان ِ که به جز سطح آدم ها (که البته خیلی هم مهمه) خیییلییی عوامل ِ دیگه هم توش دخیل ِ! و به صرف قبولی یا ردی نمی شه گفت کسی المپیادی هست یا نیست!
اگه صرفن هدفت از المپیاد قبول شدن تو مرحله 2 و بدتر از اون معاف شدن از کنکور ِ به نظر من از همین الان برو بچسب به کنکورت! چون اگه قرار باشه کسی مرحله 2 قبول شه اگه از همون اول هم مشکلی با خوندن درس های مدرسه نداشته باشه و بخونه کنکور هم رتبه ش عاالی می شه!
اما اگه اومدی المپیاد چون مساله حل کردن رو دوست داری، چون ترکیبیات رو بیش تر از مثلن عربی دوست داری، چون حال می کنی وقتی یه مساله رو حل میکنی بمون! بمون و این سوال رو نپرس که قبول می شم یا نه! من نمی گم قبولی برات مهم نباشه ، برات هدف نباشه!
و این رو هم بدون برای مدال جهانی هم هیچ وقت دیر نیست! من میشناسم فردی رو که مرحله 1 قبول شد بعدش شروع کرد مرحله 2 خوندن، مرحله 2 قبول شد (در سیستم سابق المپیاد کامپیوتر مرحله 3 نداشت!) بعد برای برنز نشدن خوند، رفت دوره نقره طلا، برا طلا شدن کار کرد و حتی رفتن توی تیم ایران! ؛)
به هر امیدوارم موفق باشی و به اون چیزی که می خوای برسی :) ؛)

بالا