mohammad2009

New Member
لایک ها
1
آره منم سعی میکنم کم پیدا بشم
یه خر درستو حسابی بزنم

najafi2020

New Member
لایک ها
195
parastoo گفت
من به خاطر این اومدم سراغ المپیاد چون فکر می کردم خوبه و مثل این چرت و پرتای حسابانو ادبیاتو عربیو... اینا نیست فکر نمی کردم قراره همون چرت وپرتا (شیمی اول دوم سوم) رو بیشتر بخونم تازه اگه شد گاج(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)هم حل کنم
تو این مملکت همش همینه( آش کشک خالته .....). اگه چیزی از کنکور جدا باشه آخرش یه ربطی بهش پیدا میکنه.

mohammad2009

New Member
لایک ها
1
راستی محمد برنامت برا حسابنو عربی چیه؟میشه بگی ما هم استفاده کنیم

najafi2020

New Member
لایک ها
195
mohammad2009 گفت
راستی محمد برنامت برا حسابنو عربی چیه؟میشه بگی ما هم استفاده کنیم
آره. تصمیم گرفتم ترم دوم هر جور شده مدرسه نرم. اینجوری بعضی از درس ها که جیم میشدیم کاملا حذف میشه.

روزهای شنبه و جمعه کاملا شیمی و سایر روز های از ساعت 1 تا خدا بخواد شیمی.

به جای این که مدرسه برم و سر کلاس بشینم همون درس ها را با عشق و حوصله تو اون ساعاتی که مدرسه میرم تقسیم کردم اینجوری بقیه ساعت ها با خیال راحت شیمی می خونم و عذاب وجدان هم نمی گیرم. تازه دیگه نیاز نیست بعد مدرسه یا برای امتحان بخونیم چون وقتی آدم خودش می خونه با دقت بالایی می خونه و راحت 20 میگیره.

لایک ها
521
parastoo گفت
20بچه ها دیگه مرحله اول هم تموم شد باید از همین امروذ خودمونو واسه مرحله دوم اماده کنیم مرحله اول که خیلی مضخرف بود امیدورم مرحله دو بهتر باشه حالا بیاین کتاباتون رو که واسه مرحله دو دارین با اون کتابایی که خوندین و می خواین بخونین بریزین رو دایره تا ما هم یه امار دقیق دستمون بیاد

من واسه مراحل بعدی اینارو می خوام بخونم

شیمی فیزیک اتکینز جلد اول

شیمی فیزیک ایرلواین

شیمی معدنی البرت کاتن
شیمی معدنی هیویی
شیمی الی موریسون بوید
و ....

اگه کتابایی دارین که به درد مرحله دو می خوره حتما بگین

البته بگم من مطمئن نیستم مرحله اول قبول می شم یا نه بررسی هم نمیخوام بکنم می گم من که یه ساله خوندم دو ماه هم روش
درسته که المپیاد خوندن مثل حسابان و عربی و ادبیات و اینجور چیزا نیست ولی نباید فراموش کنیم که ما میخاهیم المپیادو قبول بشیم نه اینکه مسابقه بذاریم رو بیشتر چیز یاد گرفتن... این کتابایی که شما نوشتین اصلا جزو مباحث مرحله دوم نیست... برای مرحله دوم کتابهای شیمی 1و 2 و 3 و پیش دانشگاهی مهمه + جلد 1 مورتیمر از این بیشترم نمی یاد و الکی خودتونو مشغول نکنید به این چیزا. خوندن این کتابا فقط به کسایی پیشنهاد میشه که مطمئنن مرحله 2 قبولن و میخان یه مقدار از کارای دورشون رو راحتتر کنن وگرنه هیچ فایده ای نداره جز پشیمونی... فقط در صورتی سراغ این کتابای تخصصی برید که مطمئن شدید تستی مرحله 2 رو صد میزنید و هرچی سوال تشریحی هم میبینید به راحتی میتونید حل کنید... تا مرحله 2 قبول نشید، خوندن این جور کتابا هیچ سودی نداره بلکه ضررم داره.

amin0202

New Member
لایک ها
1
درسته که المپیاد خوندن مثل حسابان و عربی و ادبیات و اینجور چیزا نیست ولی نباید فراموش کنیم که ما میخاهیم المپیادو قبول بشیم نه اینکه مسابقه بذاریم رو بیشتر چیز یاد گرفتن... این کتابایی که شما نوشتین اصلا جزو مباحث مرحله دوم نیست... برای مرحله دوم کتابهای شیمی 1و 2 و 3 و پیش دانشگاهی مهمه + جلد 1 مورتیمر از این بیشترم نمی یاد و الکی خودتونو مشغول نکنید به این چیزا. خوندن این کتابا فقط به کسایی پیشنهاد میشه که مطمئنن مرحله 2 قبولن و میخان یه مقدار از کارای دورشون رو راحتتر کنن وگرنه هیچ فایده ای نداره جز پشیمونی... فقط در صورتی سراغ این کتابای تخصصی برید که مطمئن شدید تستی مرحله 2 رو صد میزنید و هرچی سوال تشریحی هم میبینید به راحتی میتونید حل کنید... تا مرحله 2 قبول نشید، خوندن این جور کتابا هیچ سودی نداره بلکه ضررم داره.[/quote]
راست میگه.. حتی شیمی پیش1(سینتیک و تعادل) هم نمیخواد ولی مورتیمر 1 لازمه
مهمترین عامل تو مرحله 2 اعتماد به نفس- دقت و تمیز نوشتن برای تشریحی ها و از همه مهمتر داشتن یه ذهن خلاقه که اینم با عمیق خوندن مبحثا و حل کردن سوالایی که ذهن رو فعال میکنه بدست میاد ... معمولا سوالای المپیاد آمریکا همین ویژگی رو دارن

ostadkalhor

New Member
لایک ها
0
amin0202 گفت
درسته که المپیاد خوندن مثل حسابان و عربی و ادبیات و اینجور چیزا نیست ولی نباید فراموش کنیم که ما میخاهیم المپیادو قبول بشیم نه اینکه مسابقه بذاریم رو بیشتر چیز یاد گرفتن... این کتابایی که شما نوشتین اصلا جزو مباحث مرحله دوم نیست... برای مرحله دوم کتابهای شیمی 1و 2 و 3 و پیش دانشگاهی مهمه + جلد 1 مورتیمر از این بیشترم نمی یاد و الکی خودتونو مشغول نکنید به این چیزا. خوندن این کتابا فقط به کسایی پیشنهاد میشه که مطمئنن مرحله 2 قبولن و میخان یه مقدار از کارای دورشون رو راحتتر کنن وگرنه هیچ فایده ای نداره جز پشیمونی... فقط در صورتی سراغ این کتابای تخصصی برید که مطمئن شدید تستی مرحله 2 رو صد میزنید و هرچی سوال تشریحی هم میبینید به راحتی میتونید حل کنید... تا مرحله 2 قبول نشید، خوندن این جور کتابا هیچ سودی نداره بلکه ضررم داره.
راست میگه.. حتی شیمی پیش1(سینتیک و تعادل) هم نمیخواد ولی مورتیمر 1 لازمه
مهمترین عامل تو مرحله 2 اعتماد به نفس- دقت و تمیز نوشتن برای تشریحی ها و از همه مهمتر داشتن یه ذهن خلاقه که اینم با عمیق خوندن مبحثا و حل کردن سوالایی که ذهن رو فعال میکنه بدست میاد ... معمولا سوالای المپیاد آمریکا همین ویژگی رو دارن[/quote]

آره منم با شما موافقم باید اول یه سری نمونه سوال از مرحله ئوم حل کنیم بعدش ببینیم کجا مشکل داریم درستش کنیم .

ostadkalhor

New Member
لایک ها
0
آهان راستی شماها جی می خواید دیگه نرید مدرسه من اگه بخوام یه کلاسم دودر کنم کلاس شیمیه . چون همشو خوندم دیگه سر کلاس برم چی بگم . البته به صورت مسالمت آمیز .

arezu

New Member
لایک ها
4
سلام به همه !

منم با
najafi2020 کاملا موافقم ! پرستو جان من خیلی ها رو می شناختم که 10 تا کتاب دیگه به جز اینایی که شما نوشتین خوندن ولی مرحله 2 قبول نشدن و با اینکه شاید علمشون در حد لیسانس شیمی بود !!!!!!!! (‌من از اول دبیرستان که عضو این سایت شدم دوستای خیلی زیادی پیدا کردم و همیشه درجریان سطح علمیشون بودم )

اگه به سوالای مرحله 2 نگاه کنین متوجه می شین که چی باید بخونین و چی کار باید بکنین !!!

ولی خب اینو هم نباید فراموش کنیم که ما بعد مرحله 2 اگه قبول بشیم دیگه وقتی برای خوندن کتابای تخصصی نداریم ! پس بهتره اگه روزی 6 ساعت شیمی می خونیم 4 ساعت واسه مرحله 2 باشه و فقط 2 ساعت واسه دوره !!!!!!! و اگه تونستیم ساعت مطالعه ی شیمی رو در روز زیاد کنیم خب ساعت مطالعه ی شیمی تخصصی هم قطعا بالا می ره !!!

ولی من یه مشکل خیلی اساسی دارم و اونم اینه که من هیچ درسی رو دیگه نمی تونم بخونم !!! حس هیچ درسی به جز شیمی نیست !!!!!!!!! می شه بگین چی کار کنم ؟!

لایک ها
521
گاهی وقتا باید برای رسیدن به یه چیزایی از یه سری چیزا گذشت و یا باید یه سری کارا رو هم انجام داد در کنارش... این خیلی منطقیه که اگه فقط شیمی بخونید و بیخیال درس مدرسه بشید ، اون موقع تو نهایی میخاید چیکار کنید، تازه خیلی از درسایی که الان میخونیم تو دانشگاه خیلی خیلی خیلی به درد میخوره و کار اون موقع رو راحت میکنه مثل حسابان که اهمیتش واسه همه پر واضحه! در کل نباید از درسای مدرسه غافل شد و باید همه رو با هم برد جلو، هر چند که من فقط اختصاصیا رو میرم سر کلاس و فقط امتحان اونا رو میدم!
فکر کنم شما هم بتونید از این کارا کنید و از مدرستون بخایید که این 3 ماهو فقط اختصاصیا رو که مهمن برید... البته اگه خودتون صلاح میدونید...

30na

New Member
لایک ها
16
دوستای المپیاد کامی هم یه نظری بدن!
فعلا خودم شروع میکنم:
اولين چيزي كه درمورد مرحله دوم بايد بگم اينه كه سوالاي مرحله ي دوم به هيچ قضيه ي پيچيده اي نياز ندارن و به خرزن(!kharzan) هاي عزير بايد بگم زياد قضايايي كه حفظ مي كنن بدردشون ( حداقل توي مرحله ي دوم‌ ) نمي خوره و فقط دارن وقت خودشون رو با حفظ كردن قضاياي پيچيده تلف مي كنن , البته اين موضوع معنيش اين نيست كه به هيچ اطلاعاتي توي مرحله ي دوم نياز ندارن ولي اون چيزايي كه نياز دارن خيلي ابتدايي و سادس , يه سري روش حل مسئله (مثل استقرا , لانه كبوتري , اکسترمال و ...) كه اونم فقط با حل كردن زياد مسئله بدست ميارن و با تجربه پيدا كردن توي حل مسئله بدردشون مي خوره و یک سری قضایای ابتدایی توی نظریه ی گراف و ترکیبیات . كم كم كه سوال حل كنين و با سوالاي مرحله ي دوم آشنا بشين به اين حرفم مي رسين و مي فهمين چه سوالي واقعا ارزش حل شدن رو برای المپیاد کام دارن !!! من خودم اول يه سوال رو ميخوندم و كامل مي فهميدم بعد اگه ميديدم رياضياتي (اين المپياد رياضيا گند زدن به المپياد كامپيوتر! D: ) ميرفتم يه نگاه به حلش مينداختم (كامل نميخوندمش ها!!!) وقتي ديگه مطمئن شدم رياضياتيه(== آشغاله) بيخيالش مي شدم (بعضي سوالا زار ميزنن كه تيريپشون رياضيه !) و سعي مي كردم همين چند دقيقه اي رو هم كه مي خونم با سوالاي بدرد نخور تلف نكنم ... (ادامه دارد !)

setareh-n

New Member
لایک ها
40
این کتابارو که تو 3 سال هم نمیشه خوند چه برسه به 3 ماه .......
اگه کتاب کم حجم تر و مفیدتری می شناسین بگین......
راستش من خودم زیاد تو حس و حال شیمی نیستم ولی وقتی دیدم می تونم تو المپیادشیمی در آم ، گفتم بد نیست برا مرحله 2 هم بخونم. درواقع کتاب شیمی زیاد نمیشناسم، اگه می شه مرحمتی نموده این حقیر را کمک کنید.....

لایک ها
521
setareh-n گفت
این کتابارو که تو 3 سال هم نمیشه خوند چه برسه به 3 ماه .......
اگه کتاب کم حجم تر و مفیدتری می شناسین بگین......
راستش من خودم زیاد تو حس و حال شیمی نیستم ولی وقتی دیدم می تونم تو المپیادشیمی در آم ، گفتم بد نیست برا مرحله 2 هم بخونم. درواقع کتاب شیمی زیاد نمیشناسم، اگه می شه مرحمتی نموده این حقیر را کمک کنید.....
فرستادم به پیغام شخصی...

لایک ها
521
کاش بعضی از دوستان یه سری از چیزا رو تو صفحات اول و دوم نمی نوشتن یا حداقل منطقی تر و واقعی تر مینوشتن، مخصوصا اولین ارسال(parastoo) که طوفانی به پا کرده!!! چون باعث شده خیلی ها واسشون سوال پیش بیاد که آیا واقعا لازمه این جور کتابا رو خوند یا نه؟ کاش بحث رو یه مقدار واقعی تر دنبال میکردن و اون چیزی که هست و باید انجام داد تا موفق شد رو میگفتن.... ای کاش .... ولی حیف که این تاپیک ایجاد شده و خیلی ها رو نگران کرده.... حالا من به اون خیلی ها میگم که اصلا به این چیزا توجه نکنند از اسم این کتابها هم نترسن و یا شیطون گولشون نزنه که برن سراغشون و با خیال راحت برن واسه مرحله 2 و قبولی توی اون بخونن نه مثل برخی دوستان که هنوز در قبولی مرحله اولشان اِن قُلت است، میخان در سطح جهانی و المپیک کار کنن!!!... وااااای اتکینز آیرا لوین کاتن و هیویی و ... آخه....!!!!؟؟؟؟؟؟؟ بیخیال منصرف شدم! تو رو خدا یه مقدار واقع بین باشید!

ostadkalhor

New Member
لایک ها
0
فکر کنم فقط 13 تا فصل اول مورتیمر 1 و 2-3 تا فصل هم از مورتیمر 2 برای مرحله 2 کافی باشه بیشتر به تمرینایی که کردیم بستگی داره . کسی اگه کتاب خوبی میشناسه بگه .

maryam-71

New Member
لایک ها
20
ولی به نظر من هم خوندن اینا واسه مرحله دوم لازم نیست!!!!!!!

واسه ی مرحله دوم فقط تست زدن و مرور و تسلط کامل بر مطالب شرطه! اما نکته ی مهم اینجاست که اگه می خوایم موفق بشیم باید همه ی این کارا رو تا عید انجام بدیم و بعد بریم سراغ اختصاصی ها. البته اگه بتونیم بر مطالب شیمی آلی موریسون - بوید تسلط پیدا کنیم خیلی واسه مرحله دوم کمک می کنه. خوش به حال کسایی که جلو هستن! من همون اوایل عید تازه می تونم برم سراغ اختصاصی ها!

ostadkalhor

New Member
لایک ها
0
maryam-71 گفت
ولی به نظر من هم خوندن اینا واسه مرحله دوم لازم نیست!!!!!!!

واسه ی مرحله دوم فقط تست زدن و مرور و تسلط کامل بر مطالب شرطه! اما نکته ی مهم اینجاست که اگه می خوایم موفق بشیم باید همه ی این کارا رو تا عید انجام بدیم و بعد بریم سراغ اختصاصی ها. البته اگه بتونیم بر مطالب شیمی آلی موریسون - بوید تسلط پیدا کنیم خیلی واسه مرحله دوم کمک می کنه. خوش به حال کسایی که جلو هستن! من همون اوایل عید تازه می تونم برم سراغ اختصاصی ها!

کاملا درسته من هم 100% با شما موافقم

SorayaS

New Member
لایک ها
0
تا اونجایی که من می دونم و بهم گفته ان (از المپیادیهای سالای قبل پرسیدم) اینها برای مرحله 2 لازمند:

1- مسایل برگزیده ی شیمی انتشارات نجم زاده
2- اصول، مبانی، کاربردهای شیمی انتشارات نجم زاده
3- مورتیمر 1، مورتیمر 2 تا قبل شیمی توصیفی
... و دو سه تا کتاب دیگه

خوب کسی هست که قبلا تجربه ی المپیاد داشته باشه بگه چقدر وقت بره مرحله 2 بذارم؟ (از کی شروع کنم؟ مثلا عید ...) آ خه فکر کنم الان باید فعلا برای دوره بخونیم و اون آخرها مرحله 2 رو شروع کنیم ... ؟!

SorayaS

New Member
لایک ها
0
amir-tavakoli گفت
گاهی وقتا باید برای رسیدن به یه چیزایی از یه سری چیزا گذشت و یا باید یه سری کارا رو هم انجام داد در کنارش... این خیلی منطقیه که اگه فقط شیمی بخونید و بیخیال درس مدرسه بشید ، اون موقع تو نهایی میخاید چیکار کنید، تازه خیلی از درسایی که الان میخونیم تو دانشگاه خیلی خیلی خیلی به درد میخوره و کار اون موقع رو راحت میکنه مثل حسابان که اهمیتش واسه همه پر واضحه! در کل نباید از درسای مدرسه غافل شد و باید همه رو با هم برد جلو، هر چند که من فقط اختصاصیا رو میرم سر کلاس و فقط امتحان اونا رو میدم!
فکر کنم شما هم بتونید از این کارا کنید و از مدرستون بخایید که این 3 ماهو فقط اختصاصیا رو که مهمن برید... البته اگه خودتون صلاح میدونید...
خیلی خوب بود (شاید!!!) اگه ما دخترام مثه شماها نمره برامون مهم نبود و مدرسه مون هم ازین اجازه ها ی قلنبه بهمون می داد ...!!!!

بالا