برنامه نويسى روباتيك

nima tn

New Member
لایک ها
25
سلام از دوستان روباتيكى يه سوال داشتم : ميشه برنامه نويس روبات بشى و ممكن باشه بقيه قسمت ها مثل مكانيك الكترونك و .... بلد نباشى؟؟؟ (صرفا بخش كامپيوتر باشى)

sinamosavi

New Member
لایک ها
67
پاسخ : برنامه نويسى روباتيك

سلام از دوستان روباتيكى يه سوال داشتم : ميشه برنامه نويس روبات بشى و ممكن باشه بقيه قسمت ها مثل مكانيك الكترونك و .... بلد نباشى؟؟؟ (صرفا بخش كامپيوتر باشى)
شدنش میشه ولی حداقل برای من که موفقیت آمیز نبود. هیچ وقت نتونستم خوب باهاش ارتباط بگیرم و راحت کار کنم باهاش. ولی ممکنه که مشکل از من بوده باشه و برای شما مشکلی پیش نیاد.

Kavoshgar

New Member
لایک ها
479

سلام .
میشه اما خیلی خیلی خیلی خیلی سخته !
حداقل دانستنی ها رو باید داشته باشین و گرنه 100 درصد به مشکل میخورین ! :3:

لایک ها
74

سلام
اگه بخواین گروهی کار کنین بله میشه، مثه اکثر تیم های رباتیک که از دانشجوهای مکانیک، الکترونیک و کامپیوتر تشکیل شده، در واقع تو تیم های گروهی اگه این سه رشته باشن خیلی بهتره چون هر گروه کاره خودشو به طور کامل بلده، مثه اینکه یه نفر تو یه رشته به طور نخصصی کار کنه و در مقابل یه نفر چند تا رشته رو دنبال کنه؛ اما اگه انفرادی کار کنین نظر دوستان کاملا درسته

abrang

New Member
لایک ها
748

من که فعلا رباتیک بلد نیستم ولی اگه شبیه سازی کار کنیم چی؟ تو برنامه نویسی خوب باشی تقریبا کافی نیس؟:217:

لایک ها
74

من که فعلا رباتیک بلد نیستم ولی اگه شبیه سازی کار کنیم چی؟ تو برنامه نویسی خوب باشی تقریبا کافی نیس؟:217:
خب شبیه سازی می تونه موثر باشه اما همه چیز نیست، از ساخت ربات تا شبیه سازیه اون تقریبا فاصله ی زیادی وجود داره، مثلا ربات مسیریاب از سه بخش اصلی درست شده: سنسورها - پردازشگر - نیرو محرکه(موتور،چرخو...) ؛ خب صرفا برنامه نویسی مربوط به قسمت پردازشگر ربات میشه، یعنی تو شبیه سازی شما با لحیم کاری قطعاتی مثل سنسور ها، بافر ها، مقاومت ها و خازنها، درایور موتور ها و ... سروکاری ندارین، پس یعنی عملا به دانشه ساخته ربات آشنایی کامل پیدا نمی کنین. نه که با شبیه سازی نشه اما مثل رانندگی توی بازی کامپیوتری با رانندگی با یه ماشینه واقعی میمونه، اصولا فرق زیادی هست بین این دو تا

بالا