sina1372

New Member
لایک ها
1
بهترین منبع برای خواندن ریاضی اون هم برای المپیاد فیزیک کتاب( حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه ی تحلیلی) جورج توماس است که با زبان ساده و خلی مفهومی مشتق و انتگرال رو اموزش میده

F

fiiii

Guest
این کتاب توماس خوبه ولی یه کتا دیگه هست که از توماس مفصل تر و بهتره و باکیفیت تره اونم کتاب مبتکران نصیری واسه دیفرانسیل هست واسه مشتق یه جلد مستقل نوشته فقط یه مشکلی داره سال حدودایه 60 این کتاب و نوشته و تا الان هم تجدید چاپ می شه ولی مطالبی که از کتاب حذف شده تو اون حذف نشده ولی هرکی اینو بخونه تو ریاضیات المپیاد یا کنکور مشکلی نخواهد داشت کتاب زیاد آسونی هم نیست هرچند که برای دبیرستان نوشته شده

maveric

New Member
لایک ها
1
می گم توماس چاپ های قدیمیش رو بخونم که مشکلی نداره ؟؟؟
(1363
)

اگه هم مطالبی بهش اضافه شده و لازمه که بگید از یه جا بگیرم .

Cheetah

New Member
لایک ها
1
کلا کتاب توماس رو بخونیم بهتره یا سیلورمن؟

mozartine

New Member
لایک ها
12
من از آپوستل تازگیا خیلی‌ خوشم اومده

bluesky

New Member
لایک ها
0
بله..واقعاتوماس بهتره یاسیلورمن؟؟؟؟؟؟

snake

New Member
لایک ها
80
مشخصا تماس بهتره

حتما چاپ های جدیدشو بگیرید..................سیلور من هم فقط مسائلشو نگاه کنید بدک نیست..ولی چاپ های آخر تماس رو بخونید

تماس در مقایسه با سیلور مثل ماریونه در مقایسه با کلپنر

snake

New Member
لایک ها
80
اگه میخواید خلاقیتتون بره بالا فقط حد و مشتق رو از کتاب ریاضی 3 تجربی بخونید (در حد مهدکودکه)

بعد خودتون به مرور با مسئله حل کردن میتونید به قضایا و نکات حد و مشتق برسید و در نهایت انتگرالو خودتون بدون خوندن کشف کنید.

حتی اگه به خودتون زحمت بدید قضایا و فنون انتگرال گیری و انتگرال های چند گانه رو میتونید کشف و اثبات کنید....

سخته ولی باعث میشه خلاقیت بره بالا (من همین طوری شروع کردم).......چون وقتی با اطلاعات کم مسئله حل کنی مجبوری بیشتر فکر کنی و ابتکار و اینا به خرج بدی... تماس مال مرحله یک به بعده.................کار یه ماهه همش

در ضمن تا دوره نیازی بهش نیست و فقط تنبل میشید باهاش (البته نظر من بود)

mop

New Member
لایک ها
111
مسئله های آخر فصل اپوستل هم خوبه ها!

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216
دست بردارید.

ریاضی مهم هست در اون حدی که ازش برای ابزار استفاده کنید. حالا مشتق و انتگرال دیگه اینقدر دردسر نداره که از این کتاب بخونیم یا از یه کتاب دیگه.

من سیلورمن خوندم. یکی دیگه توماس یکی دیگه لیتهلد و ...

antibbc

New Member
لایک ها
0
توماسبعلت مفصل بودن به درد المپیاد ریاضی بیشتر میخوره

Irodov

New Member
لایک ها
0
به نظر من سوالات استوارت خیلی خوبه مثال های کاملا فیزیکی داره خیلی ساده اومده گفته من خودم اونو خوندم عالی بود

safazelch

New Member
لایک ها
0
پاسخ : بهتر منبع

ببینم توماس جلد 1.1و1.2 فقط نیاز یا جلد 2 رو باید بخو نی

vma

New Member
لایک ها
74
واسه دوستانی که می خوان تو المپیاد فیزیک فعالیت کنن توماس بهتره!!!!!!!!!!!!!:196:

ببینم توماس جلد 1.1و1.2 فقط نیاز یا جلد 2 رو باید بخو نی

1.1 1.2 کافیه!!!!!!!!!:4::4::4:

بالا