لایک ها
112
تو رو خدا با جون و دل بخون ...به خدا با جون و دل نوشتم ...
اگه کسی از من بپرسه از حسین غریب تر کیه میگم از حسین غریب تر پسر فاطمه مهدی زهراست...حسین یه ابوالفضل داشت ،عباس امام زمان کیه؟! حسین یه علی اکبر داشت،قاسم داشت، صاحب الزمان کی رو داره ؟دلش رو به ما خوش کنه ؟ من و تو عباس امام زمان هستیم؟ امام زمان دلش رو به ما خوش کنه؟مهدی فاطمه از حسین غریب تر نیست؟24 ساعت از همین شبانه روزگذشت از دیشب تا حالا چند بار فکر امام زمانت بودی ؟! اقا کجایی ؟از دست من راضی هستی؟ امام زمان میگه: من از سونی ها ،زردتشتی ها ،بودایی ها انتظار ندارم من از بچه شیعه هام توقع دارم...امام زمان از دست من و تو دلش خونه نه از دست سونی ها !
اقا فرموده بود: بنده ها گناه می کنند من شب تا صبح گریه بکنم بگم خدا به خاطر من بخشش ،این گریه کن حسین هست این مشکی پوش حسین هست،به خاطر گریه هاش ببخش...مهدی برای ما گریه میکنه ما چرا براش گریه نکنیم؟جوانی که دیگه نیت نماز تو دلش نیست میتونه بگه من شیعه حسین ام؟
امام زمان از دست کی دلش خونه؟!گریه کنید برای امام زمانتون تا اونجا که دلش رو بدست بیارید ارزوهاتون رو به مهدی فاطمه وصل کنید ...اونایی که نماز میخونن نمازاشون بوی امام زمان نمیده ...شما به این نذری ها نگاه کنین چند تا سفره پهن میکنن برای ظهور اقا؟ولی چند تا سفره پهن میکنن تا خونه دار بشن،بچه دار بشن و...
چند تا از دعاهامون برای امام زمان هست؟! چرا درگیر این دنیای من و من ومن شدیم؟ امام زمان تو دل ما غریبه! تمام خواننده ها رو می شناسیم ، اما می دونیم امام زمان کیه؟!
یه مرغ یه بوقلمون تو خونت باشه گم بشه کل محل رو میگردی تا پیداش بکنی از همسایه ها میپرسی چون بی قرارش هستی؟ تا حالا چند بار امام زمان رو گم کردی؟!!!
رفتی دنبالش بگردی؟...خوش به حال اونایی که بلند میشن میگن مهدی فاطمه هرجا میرن میگن اقا نوکرتیم...جوانی که میگه امام زمان من خودم رو به تو سپردم ...صبح بلند میشه میگه یابن الحسن...وقتی دستش رو بلند میکنه امام زمان هم دستش رو بلند میکنه ، به خدا میگه به خاطر من مهدی هرچی این جوان میخواد بهش بده ،خدایا ببین به یاد منه ،منم به یاد اون هستم،کمکش کن امروز گناه نکنه...هر وقت میرین بیرون بگین امام زمان خودم رو به تو می سپارم خودت میدونی تو خیابون ها چه خبر هست خودت کمکم کن ارامش داشته باشم ...
((ما چوب این رو میخوریم که یک رنگ نیستیم ، یک جور باش، امام زمانی باش،رفیقات رو امام زمانی انتخاب کن،یک رنگ باش ...یا زنگی زنگ یا رومی روم ...))
وظیفه من بود که این رو بنویسم تا دلم اروم بشه...به امید خدایی بودن زندگی همه ی خندون ها...

آخرین ویرایش توسط مدیر

biochrist

New Member
لایک ها
80
پاسخ : به این فکر کردی منو میشناسی؟!

اگه کسی از من بپرسه از حسین غریب تر کیه میگم از حسین غریب تر پسر فاطمه مهدی زهراست...حسین یه ابوالفضل داشت ،عباس امام زمان کیه؟! حسین یه علی اکبر داشت،قاسم داشت، صاحب الزمان کی رو داره ؟دلش رو به ما خوش کنه ؟ من و تو عباس امام زمان هستیم؟ امام زمان دلش رو به ما خوش کنه؟مهدی فاطمه از حسین غریب تر نیست؟24 ساعت از همین شبانه روزگذشت از دیشب تا حالا چند بار فکر امام زمانت بودی ؟! اقا کجایی ؟از دست من راضی هستی؟ امام زمان میگه: من از سونی ها ،زردتشتی ها ،بودایی ها انتظار ندارم من از بچه شیعه هام توقع دارم...امام زمان از دست من و تو دلش خونه نه از دست سونی ها !
اقا فرموده بود: بنده ها گناه می کنند من شب تا صبح گناه بکنم بگم خدا به خاطر من بخشش ،این گریه کن حسین هست این مشکی پوش حسین هست،به خاطر گریه هاش ببخش...مهدی برای ما گریه میکنه ما چرا براش گریه نکنیم؟جوانی که دیگه نیت نماز تو دلش نیست میتونه بگه من شیعه حسین ام؟
امام زمان از دست کی دلش خونه؟!گریه کنید برای امام زمانتون تا اونجا که دلش رو بدست بیارید ارزوهاتون رو به مهدی فاطمه وصل کنید ...اونایی که نماز میخونن نمازاشون بوی امام زمان نمیده ...شما به این نذری ها نگاه کنین چند تا سفره پهن میکنن برای ظهور اقا؟ولی چند تا سفره پهن میکنن تا خونه دار بشن،بچه دار بشن و...
چند تا از دعاهامون برای امام زمان هست؟! چرا درگیر این دنیای من و من ومن شدیم؟ امام زمان تو دل ما غریبه! تمام خواننده ها رو می شناسیم ، اما می دونیم امام زمان کیه؟!
یه مرغ یه بوقلمون تو خونت باشه گم بشه کل محل رو میگردی تا پیداش بکنی از همسایه ها میپرسی چون بی قرارش هستی؟ تا حالا چند بار امام زمان رو گم کردی؟!!!
رفتی دنبالش بگردی؟...خوش به حال اونایی که بلند میشن میگن مهدی فاطمه هرجا میرن میگن اقا نوکرتیم...جوانی که میگه امام زمان من خودم رو به تو سپردم ...صبح بلند میشه میگه یابن الحسن...وقتی دستش رو بلند میکنه امام زمان هم دستش رو بلند میکنه ، به خدا میگه به خاطر من مهدی هرچی این جوان میخواد بهش بده ،خدایا ببین به یاد منه ،منم به یاد اون هستم،کمکش کن امروز گناه نکنه...هر وقت میرین بیرون بگین امام زمان خودم رو به تو می سپارم خودت میدونی تو خیابون ها چه خبر هست خودت کمکم کن ارامش داشته باشم ...
((ما چوب این رو میخوریم که یک رنگ نیستیم ، یک جور باش، امام زمانی باش،رفیقات رو امام زمانی انتخاب کن،یک رنگ باش ...یا زنگی زنگ یا رومی روم ...))
وظیفه من بود که این رو بنویسم تا دلم اروم بشه...به امید خدایی بودن زندگی همه ی خندون ها...
متن خوب و واقعا تاثیر گذاری بود.اما اشکال ما بیشتر این هست که هیچ وقت خود خدا را نمی بینیم.مشکل اینجاست که پیامبر و اهل بیت را به عنوان اصل می بینیم نه خدا را.اشکال ما این است

x-star

New Member
لایک ها
243

امیدوارم که هیچوقت یادمون نره...(البته خیلی وقتا میشه که فراموشمون میشه..فقط جداکمکمون کنه با این وضع جامعه...که البته جامعرم خودما ادما تشکیل میدیم.)
خیلی خوب کاری کردین این پستو گذاشتین...

y.s.n

New Member
لایک ها
298

ببخشید. خدا کمکمون کنه .ما میخوایم بخونم تا بترکونیم.بترکونیم.ریاضی های آذربایجان غربی به خصوص سمپاد بعد مهرمیترکونن.مهرمیترکونن.انشاال. .

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

متن خوب و واقعا تاثیر گذاری بود.اما اشکال ما بیشتر این هست که هیچ وقت خود خدا را نمی بینیم.مشکل اینجاست که پیامبر و اهل بیت را به عنوان اصل می بینیم نه خدا را.اشکال ما این است
دوست عزیز
این اشکال برخی از افراده نه اغلبشون. معلومه که خدا اصل هست اما خود خداوند در آیه ی 35 مائده اشاره کرده که برای تقرب به من وسیله ای بجویید. حال چه وسیله ای برتر از پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) ؟؟ کسانی که خداوند توبه آدم و حوا (ع) رو بخاطر وجود روح بزرگ آنها پذیرفت.
شما یه نگاهی به نمازای امثال آیت الله بهجت (ره) بندازید و یه نگاهی به نهج البلاغه بندازید میدانید که اغلب ما خداوند را اصل میدانیم و حتی در دعاهامون هم مثلا میگیم ای امام رضا شما رو به بزرگیتون قسم میدم پیش خداوند واسطه شوید تا مشکل منو حل کنه. تو این دعا خداوند اصل بود یا امام رضا؟؟ حضرت عیسی (ع) هم موقع انجام معجزات میگلت به اذن خدا. وقتی هم مریض میشیم سریع میریم پیش دکتر در عین حال فراموش نمیکنیم که شفای ما دست خداوند است نه دکتر اما جهان از اسباب و علل تشکیل شده و خداوند خودش به حا الهام میکند که در صورت مریضی برو پیش بنده من که طبابت خونده. درسته؟؟ یا زمانی که داریم غرق میشیم اول به کسانی که اطرافمون هستم کمک میگیرم و مثلا میگیم سامان کمک کمک کمک! در عین حال میدانیم که خداوند از رگ گردن هم نزدیکتره اما همون خداوند یه پیامبری در درون ما به اسم عقل گذاشته که میگه از سامان که اونجا ایستاده و تیوپ داره کمک بگیر ولی میدونیم که اگه خداوند بخواد غرق بشیم حتی ناو وینسس آمریکا هم کنارمون باشه نمیتونه ما رو نجات بده.
البته نخاله هایی هم این وسط پیدا میشن که حسابشون از شیعیان جداست همونایی که مثلا مولا علی (ع) رو خدا میدونستند امثال عبدالله بن سبا (لعنه الله علیه). حساب این عده قلیل رو لطفا جدا کنید.
و من الله توفیق

لایک ها
141

فقط فتامل؟؟

آقاي آنتوان بارا كتابي دارد به نام الحسين في الفكر المسيحي : امام حسين در تفكر مسيحيت (و اين كتاب تا الآن به 53 زبان دنيا ترجمه شده) و مي‌گويد:
لو كان الحسين منا لنشرنا له في كل عرض ؟؟؟ الي المسيحي باذن الحسين»

مي‌گويد: اگر امام حسين از آنِ ما مسيحي‌ها بود، در هر سرزميني براي او پرچمي بر مي‌افراشتيم و در هر روستايي براي او منبري و مجلسي بر پا مي‌كرديم و مردم را به نام حسين به مسيحيت دعوت مي‌كرديم.
الحسين الفكر المسيحي، ص357

صرفا جهت اطلاع همين اقاي انطوان بارا سال پیش اربعین اومده بود زیارت اقا امام حسین ع!!!!

نه انصافا فقط یه چیز می گم اگه یکی از فرق یا ادیان یک شخصیتی متعالی مانند امام زمان عج در عقیده شان داشتند (البته سوء تفاهم نباشه تمام ادیان عقیده منجی دارند ولی عقیده تشیع یک رنگ وبوی خاصی دارد !)چی کار می کردند ؟؟؟

ببینید امریکایی ها فقط و فقط یکی از نواب امام زمان عج رو دیدند چه آرزو ها کردند ؟؟

منظور امام خامنه ای سلام الله علیه است که جان کری می گوید ::

Kerry Told Iran He Wishes ‘U.S. Had a Leader like Iran’s Supreme Leader’

برای آمریکا آرزوی داشتن رهبری مثل رهبر ایران را دارم

ولی تو همین کشور ایران چه جسارت ها به رهبری نمیشه !!!

یه عده بی سواد وبرخی کم اطلاع می آند رهبری رو تضعیف می کنند

مولوی به حق می گوید :::

شکر نعمت نعمتت افزون کند ....کفر نعمت از کفت بیرون کند

مواظب باشیم !!!!

biochrist

New Member
لایک ها
80

موضوع این جا اینه که ارززش و منزلت امام زمان چه قدره.حالا من یه سوال دارم
شما فکر می کنید امام زمان و دیگر امامان ما از چه جنسی هستند یعنی انسانند یانه یعنی معتقدید که موجودات برگززیده ی بالاتر ازز انسان هستند؟

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

شما فکر می کنید امام زمان و دیگر امامان ما از چه جنسی هستند یعنی انسانند یانه یعنی معتقدید که موجودات برگززیده ی بالاتر ازز انسان هستند؟
دوست عزیز ;)
پیامبر (ص) جواب شما رو دادن. برید آیه آخر سوره کهف رو بخونید اونجا که میفرماید: "قل انما انا بشر مثلکم یوحی الی ......" پس آنها هم مثل ما بشر اند. اما دقت کنید اینجا منظور از بشر و آوردن این کلمه این است که ایشان هم مثل ما میخورند، مثل ما می خوابند، مثل ما ازدواج میکنند، مثل ما ....... ولی بدین معنی نیست که مقامشون هم مثل ما باشه. شهردار یک شهر انسانه رفتگر عزیز هم انسانه اما مسلما تو سیستم اداری کشور مقام شهردار بالاتره. با این حال هر دوشون انسان اند. درسته؟؟
حتی در بهشت هم چنین تفاوتی هست اونجا که بیان میکنه که خیلی از بهشتیا به مقام شهدا غبطه میخورند. و بهشت از مراتبی تشکیل شده که همشون آدم و انسان اند اما در سطوح مختلف و تعیین این سطوح بر اساس میزان عبودیت و تقوا و ... هست (انّ اکرمکم عند الله اتقاکم و ...)
به نظر شما مقام حضرت ابراهیم بالاتر بوده یا پیامبر ما؟؟ مسلما پیامبر ما. اما هردوشون که نبی اند. پس چطوری این یکی بالاتره؟؟ دقت کنید: نبوت در دو سطح هست: نبوت عام و نبوت خاص. نبوت عام در اختیار 123999 پیامبر بوده ولی نبوت خاص رو فقط به پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله) کسب کرده.
مقام حضرت ابراهیم (ع) بالاتره یا علی (ع)؟؟ مسلما علی (ع)! درسته؟؟؟ بله. درسته. چرا؟؟ ابراهیم (ع) که پیامبر بود اما علی (ع) که پیامبر نبود؟؟ اما دقت کنید: به آیه 124 بقره مراجعه کنید: اونجا که خداوند به حضرت ابراهیم (ع) میفرماید: انی جاعلک لناس اماما. و دقت کنید: خداوند داره این مطلب رو خطاب به خود حضرت ابراهیم (ع) میگه. پس یعنی اینکه ایشون در اون زمان به مقام نبوت رسیده بودند و بعدش براثر عبودیت و آزمایش الهی و ... خداوند لطف کرده و ایشان رو به مقام امامت رسونده. پس نشون میده که مقام امامت از مقام نبوت برتره. درسته؟؟ (چون این حرف قرانه نه نظر من و آخوندها و ....!!!) حالا علی (ع) مستقیما به مقام امامت رسیدند. لذا ایشون شایسته نبوت هم بودند. مثل کسی میمونه که بعد از معاونت یک بخش، میشه رئیس کل اداره. مسلما این آدم شایستگی معاونت کل اداره رو داشته اما بخاطر مقام بالا و شایستگی فراوانش مستقیما بدون طی مرحله معاونت اداره شده رئیس کل اداره. درسته؟؟
از طرفی حضرت ابراهیم (ع) طبق آیه صریح قرآن از خداوند معجزه ای میخواد تا یقینش بیشتر شود و خداوند همان معجزه پرندگان و ... رو نشانشان میدهد. اما مولا علی (ع) فرمود: به خدا سوگند اگر تمام پرده های غیب کنار رود ذره ای در یقین من تغییر ایجاد نمیشود. این یعنی اینکه مولا علی (ع) به نهایت یقین رسیده بودند.
لذا در یک جمع بندی کلی مراتب بدین شرح هست: انسان >> ... (سایر مقامات جزئی) >> نبوت عام >> لطف خاص >> امامت عام >> امامت خاص >> نبوت خاص.
لذا در صدر این گروه و به قول معروف، هرم، پیامبر خاتم حضرت محمد (صلی الله علیه و آله وسلم) قرار دارد و احدی حتی ائمه اطهار نیز به مقام ایشان نرسیده و نخواهد رسید. بعد از ایشان، ائمه اطهار (ع) در مقام امامت خاص قرار دارند. (دقت کنید که پیامبر (ص) به تصریح شیعه و سنی مقام امامت رو هم دشتند و اساسا مقام امامت ایشان در بطن نبوت خاص ایشان یعنی همان خاتمیت قرار دارد) و بعد از ائمه (ع)، انبیایی قرار دارند که به مقام امامت عام رسیدند مانند حضرت ابراهیم (ع). بعد از اون در مقام لطف خاص، القابی مثل خلیل الله، کلیم الله، روح الله و ... قرار دارد. بعد از اون نبوت عام و ... و تا میرسه به اولیا الهی مثل آیت الله بهجت و قاضی و ... و بعد مقام نیکان و مردم خوب و بعدش انسان های عادی و ......
این رو هم بدونید خود انسان ها خصایص مختلفی دارند که طبق قرآن عالی ترین اون زمانی هست که فرد ویژگی خلیفه اللهی رو بدست بیاره. طبق عقیده خودم و تا جایی که میدونم فکر کنم علمای تشیع هم همین نظر رو دارند، آقا صاحب الزمان (روحی له الفدا) مقام خلیفه اللی رو دارند و طبق روایات، بیان شده که تمام ائمه اطهار (ع) از نوری واحد خلق شدند و فقط در یکسری جزئیات و شرایط با هم فرق دارند. مثلا شرایط زمان امام حسین (ع) جوری بوده که ایشان مجبور به قیام بودند و به همین خاطر هم شهید شدند و لقب سیدالشهدایی رو کسب کردند حال آنکه ما میدانیم تمام ائمه شهید هستند. یا مثلا فکر کنم امام صادق (ع) بود که فرمود: دوست داشتم در لشکر قائم آل محمد می بودم. بنابراین از نظر حساسیت و اهمیت شرایط، مسلما حساس ترین و مهمترین شرایط برای آقا صاحب الزمان (عج) هست که انشاالله ظلم و جور رو پایان میبخشند و بنا بر روایاتی شیطان نیز به دست آن فرزند برومند حیدرکرار نابود خواهد شد انتقام اهل بیت از دشمنانشان گرفته میشود و ... به همین نسبت هم عزت ایشان بسیار بالا میرود چون قراره مجری اجرای قانون بزرگ الهی یعنی پایان دادن به ظلم و جور باشد.
البته اینا نظرات خودم هست و با اطلاعات قبلیم تدوین کردم. لذا اونو بعنوان نظر بزرگان تشیع نپندارید. چون من نمیدونم که 100 درصد حرفام مورد تایید اون بزرگواران هست یا نه. لذا اگر کسی از دوستان اطلاع دارد که قسمتی از حرفام اشتباه هست خوشحال میشم که بهم بگه.
امیدوارم این بحث ادامه پیدا کنه. چون فکر کنم بحث جالبی باشه.
:3:
و من الله توفیق

لایک ها
112

دوست عزیز ;)
پیامبر (ص) جواب شما رو دادن. برید آیه آخر سوره کهف رو بخونید اونجا که میفرماید: "قل انما انا بشر مثلکم یوحی الی ......" پس آنها هم مثل ما بشر اند. اما دقت کنید اینجا منظور از بشر و آوردن این کلمه این است که ایشان هم مثل ما میخورند، مثل ما می خوابند، مثل ما ازدواج میکنند، مثل ما ....... ولی بدین معنی نیست که مقامشون هم مثل ما باشه. شهردار یک شهر انسانه رفتگر عزیز هم انسانه اما مسلما تو سیستم اداری کشور مقام شهردار بالاتره. با این حال هر دوشون انسان اند. درسته؟؟
حتی در بهشت هم چنین تفاوتی هست اونجا که بیان میکنه که خیلی از بهشتیا به مقام شهدا غبطه میخورند. و بهشت از مراتبی تشکیل شده که همشون آدم و انسان اند اما در سطوح مختلف و تعیین این سطوح بر اساس میزان عبودیت و تقوا و ... هست (انّ اکرمکم عند الله اتقاکم و ...)
به نظر شما مقام حضرت ابراهیم بالاتر بوده یا پیامبر ما؟؟ مسلما پیامبر ما. اما هردوشون که نبی اند. پس چطوری این یکی بالاتره؟؟ دقت کنید: نبوت در دو سطح هست: نبوت عام و نبوت خاص. نبوت عام در اختیار 123999 پیامبر بوده ولی نبوت خاص رو فقط به پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله) کسب کرده.
مقام حضرت ابراهیم (ع) بالاتره یا علی (ع)؟؟ مسلما علی (ع)! درسته؟؟؟ بله. درسته. چرا؟؟ ابراهیم (ع) که پیامبر بود اما علی (ع) که پیامبر نبود؟؟ اما دقت کنید: به آیه 124 بقره مراجعه کنید: اونجا که خداوند به حضرت ابراهیم (ع) میفرماید: انی جاعلک لناس اماما. و دقت کنید: خداوند داره این مطلب رو خطاب به خود حضرت ابراهیم (ع) میگه. پس یعنی اینکه ایشون در اون زمان به مقام نبوت رسیده بودند و بعدش براثر عبودیت و آزمایش الهی و ... خداوند لطف کرده و ایشان رو به مقام امامت رسونده. پس نشون میده که مقام امامت از مقام نبوت برتره. درسته؟؟ (چون این حرف قرانه نه نظر من و آخوندها و ....!!!) حالا علی (ع) مستقیما به مقام امامت رسیدند. لذا ایشون شایسته نبوت هم بودند. مثل کسی میمونه که بعد از معاونت یک بخش، میشه رئیس کل اداره. مسلما این آدم شایستگی معاونت کل اداره رو داشته اما بخاطر مقام بالا و شایستگی فراوانش مستقیما بدون طی مرحله معاونت اداره شده رئیس کل اداره. درسته؟؟
از طرفی حضرت ابراهیم (ع) طبق آیه صریح قرآن از خداوند معجزه ای میخواد تا یقینش بیشتر شود و خداوند همان معجزه پرندگان و ... رو نشانشان میدهد. اما مولا علی (ع) فرمود: به خدا سوگند اگر تمام پرده های غیب کنار رود ذره ای در یقین من تغییر ایجاد نمیشود. این یعنی اینکه مولا علی (ع) به نهایت یقین رسیده بودند.
لذا در یک جمع بندی کلی مراتب بدین شرح هست: انسان >> ... (سایر مقامات جزئی) >> نبوت عام >> لطف خاص >> امامت عام >> امامت خاص >> نبوت خاص.
لذا در صدر این گروه و به قول معروف، هرم، پیامبر خاتم حضرت محمد (صلی الله علیه و آله وسلم) قرار دارد و احدی حتی ائمه اطهار نیز به مقام ایشان نرسیده و نخواهد رسید. بعد از ایشان، ائمه اطهار (ع) در مقام امامت خاص قرار دارند. (دقت کنید که پیامبر (ص) به تصریح شیعه و سنی مقام امامت رو هم دشتند و اساسا مقام امامت ایشان در بطن نبوت خاص ایشان یعنی همان خاتمیت قرار دارد) و بعد از ائمه (ع)، انبیایی قرار دارند که به مقام امامت عام رسیدند مانند حضرت ابراهیم (ع). بعد از اون در مقام لطف خاص، القابی مثل خلیل الله، کلیم الله، روح الله و ... قرار دارد. بعد از اون نبوت عام و ... و تا میرسه به اولیا الهی مثل آیت الله بهجت و قاضی و ... و بعد مقام نیکان و مردم خوب و بعدش انسان های عادی و ......
این رو هم بدونید خود انسان ها خصایص مختلفی دارند که طبق قرآن عالی ترین اون زمانی هست که فرد ویژگی خلیفه اللهی رو بدست بیاره. طبق عقیده خودم و تا جایی که میدونم فکر کنم علمای تشیع هم همین نظر رو دارند، آقا صاحب الزمان (روحی له الفدا) مقام خلیفه اللی رو دارند و طبق روایات، بیان شده که تمام ائمه اطهار (ع) از نوری واحد خلق شدند و فقط در یکسری جزئیات و شرایط با هم فرق دارند. مثلا شرایط زمان امام حسین (ع) جوری بوده که ایشان مجبور به قیام بودند و به همین خاطر هم شهید شدند و لقب سیدالشهدایی رو کسب کردند حال آنکه ما میدانیم تمام ائمه شهید هستند. یا مثلا فکر کنم امام صادق (ع) بود که فرمود: دوست داشتم در لشکر قائم آل محمد می بودم. بنابراین از نظر حساسیت و اهمیت شرایط، مسلما حساس ترین و مهمترین شرایط برای آقا صاحب الزمان (عج) هست که انشاالله ظلم و جور رو پایان میبخشند و بنا بر روایاتی شیطان نیز به دست آن فرزند برومند حیدرکرار نابود خواهد شد انتقام اهل بیت از دشمنانشان گرفته میشود و ... به همین نسبت هم عزت ایشان بسیار بالا میرود چون قراره مجری اجرای قانون بزرگ الهی یعنی پایان دادن به ظلم و جور باشد.
البته اینا نظرات خودم هست و با اطلاعات قبلیم تدوین کردم. لذا اونو بعنوان نظر بزرگان تشیع نپندارید. چون من نمیدونم که 100 درصد حرفام مورد تایید اون بزرگواران هست یا نه. لذا اگر کسی از دوستان اطلاع دارد که قسمتی از حرفام اشتباه هست خوشحال میشم که بهم بگه.
امیدوارم این بحث ادامه پیدا کنه. چون فکر کنم بحث جالبی باشه.
:3:
و من الله توفیق
عالی بود توضیحات خوبتون ...مرسی

x-star

New Member
لایک ها
243

ببخشید. خدا کمکمون کنه .ما میخوایم بخونم تا بترکونیم.بترکونیم.ریاضی های آذربایجان غربی به خصوص سمپاد بعد مهرمیترکونن.مهرمیترکونن.انشاال. .
به تعویق نندازین توروخدا...ازریاضیای فرزانگان که چشم اب نمیخوره...حداقل شماها خوب بخونین..خووباا

saideh

New Member
لایک ها
156

بچه ها.........
من تازه ای تاپیکو خوندم ماجرای ترکوندن چیه؟واضح بگین...........منم بفهممااااااااااااااااا.................خب ممنون منتظرم:99::67:

لایک ها
141

برادر عزیزم
alibeiginejad توضیحات رو فرمودند

ملا مهری علی خوئی ره خیلی زیبا در یک بیت جواب این سوال رو داده اند:

ها على بشر كيف بشر * ربه فيه تجلى و ظهر

بدان كه على بشر است، اما چگونه بشرى است؟بشرى است كه آثار قدرت پروردگارش در وجود او آشكار و نمايان شده است.

Raha24

Active Member
لایک ها
165

اقا فرموده بود: بنده ها گناه می کنند من شب تا صبح گریه بکنم بگم خدا به خاطر من بخشش ،این گریه کن حسین هست این مشکی پوش حسین هست،به خاطر گریه هاش ببخش...مهدی برای ما گریه میکنه ما چرا براش گریه نکنیم؟جوانی که دیگه نیت نماز تو دلش نیست میتونه بگه من شیعه حسین ام؟
خیلی خیلیییییییییییییییییییی ممنون بابت توضیحاتتون دم هممممممممممممممممتون جیلیز واقعا ممنونم بابت توضیحات همتون واقعا اینا نیازه ک یادآوری بشه ما آدما خودمونو گم کردیم تو این دنیا و مادیات غرق شدیم .....گاهی وقتا واقعا خودمونم نمیشناسیم نمیدونیم کی هستیم و باید چیکار کنیم ...ممنونم واقعا ی تلنگر بود واس من شما رو نمیدونم ولی حتما همین طوره ...........بازم ممنون
ایشالا خود امام زمان ناجیمون باشه البته اگ لایقش باشیم .........موفق باشین

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

Wizard

Moderator
لایک ها
1,253

خیلی خیلیییییییییییییییییییی ممنون بابت توضیحاتتون دم هممممممممممممممممتون جیلیز واقعا ممنونم بابت توضیحات همتون واقعا اینا نیازه ک یادآوری بشه ما آدما خودمونو گم کردیم تو این دنیا و مادیات غرق شدیم .....گاهی وقتا واقعا خودمونم نمیشناسیم نمیدونیم کی هستیم و باید چیکار کنیم ...ممنونم واقعا ی تلنگر بود واس من شما رو نمیدونم ولی حتما همین طوره ...........بازم ممنون
ایشالا خود امام زمان ناجیمون باشه البته اگ لایقش باشیم .........موفق باشین

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----
به نام خداوند دانا و توانا

دقيقا مشكل ما خودشناسى هست

خوب ما بايد بدونيم كه چه مى خوايم و چه نياز داريم و هدفمون چيه؟

قطعا هر هدفى نياز يا نيازهايى داره و ما لازمه بدونيم كه امام زمان (عج)

براى چه هدفى قيام كرده و نياز هايى كه براى اين قيام هست را بدونيم

بعد تازه بايد ديد كه نياز هاى ما و اهداف ما با نيازها و اهداف اين قيام

منطبق هست يا خير

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

به نام خداوند دانا و توانا
دقيقا مشكل ما خودشناسى هست
خوب ما بايد بدونيم كه چه مى خوايم و چه نياز داريم و هدفمون چيه؟
قطعا هر هدفى نياز يا نيازهايى داره و ما لازمه بدونيم كه امام زمان (عج)
براى چه هدفى قيام كرده و نياز هايى كه براى اين قيام هست را بدونيم
بعد تازه بايد ديد كه نياز هاى ما و اهداف ما با نيازها و اهداف اين قيام
منطبق هست يا خير
درسته.
به نظر من برای درک آقا صاحب الزمان (روحی له الفدا) بابد از قبل ترش شروع کنیم. یعنی ببینیم سایر ائمه اطهار (ع) چکار کردند. هدف قیام آقا سیدالشهدا (ع) چی بود؟؟ هدف صلح آقا امام حسن (ع) چی بود؟؟ هدف تبعید آقا امام رضا (ع) چی بود؟؟ مولا علی (ع) چه کارایی کرد و چه سختیهایی کشید؟؟ چطور حقش رو غصب کردند؟؟ چه بلایی سر دردانه پیامبر (ص)، بی بی فاطمه (س) آوردند؟؟ و ...
بعد از اینا باید ببینیم فلسفه غیبت چیست؟؟ غیبت از کی شروع شد؟؟ چطوری تموم میشه؟؟ شرایط ظهور چیه؟؟ علائم ظهور چیه؟؟ در طول غیبت وظیفه ما چیه؟؟ ویژگی انسان منتظر چیه؟؟ وظیفه انسان منتظر چیه؟؟ چه کنیم که آقا و سرمون مهدی (ع) موقع دیدن کارنامه هفتگیمون لبخند به روی لبای مبارکش بشینه؟؟ اگه ما کاری کنیم که آقامون از دستمون ناراحت بشه و اشک بریزه (وا مصیبتا از اینکه آقامون بخاطر بی خردی ما ناراحت بشه! ) در اونصورت چی فرقی بین ما و دشمنان آقا هست؟؟ آخه هردومون که داریم ایشون رو ناراحت میکنیم! چه کنیم که تو صحرای محشر رومون بشه دست آقامون رو ببوسیم و طلب شفاعت کنیم؟؟ در طول غیبت وظیفه ما در قبال ولایت فقیه چیست؟؟
و هزاران سوال دیگه و در واقع خود شناسی مقدمه خداشناسی است.
کسی بیشتر از همه خدا رو دوست داره که معرفتش نسبت به خدا بیشتر بشه. کسی معرفتش بیشتر میشه که خودشو بیشتر بشناسه. و خداوند دوستان خود رو همیشه هدایت میکنه و دوست میداره و دستشون رو میذاره تو دست آقا و سرمون صاحب الامر (عج).
اینجا هم یه مطلب رو میگم خالی از لطف نیست:
ببنید فرض کنید یه کوچه داریم که پر از خونه و آدم و بچه و ... هست. شهردار اون منطقه میاد یه پروژکتور وصل میکنه تو این کوچه. بچه های کوچه بی مهری میکنن و از سر بی عقلی و ... میزنن اون رو میشکنن. بازم شهردار پروژکتور دوم رو میزاره بازم میشکننش. بازم یکی دیگه میذاره بازم ........ بعدش ریش سفیدای کوچه میرن التماس میکنن بازم شهردار حرفشون رو میپذیره بازم پروژکتور دیگه ای میذاره. تا اینکه یازدهمین پروژکتور رو هم میذاره ولی بازم این بچه های بی عقل کوچه با سنگ اونو میشکنن. این بار دیگه شهردار میگه بهتون پروژکتور نمیدم تا مدتی تو تاریکی بمونید. این بار تمام ریش سفیدا جمع میشن و میرن التماس که آقا پروژکتور رو بزار و ... این بچه ها دیگه بزرگ شدن و نمیشکنن و ... ولی شهردار میگه 11 تا پروژکتور گذاشتم ولی همشون رو شکستید و خودتون هم چند بار ریش گرو گذاشتید ولی بازم بچه هاتون شکستنشون. درسته که اون بچه ها دیگه بزرگ شدن ولی بازم بچه های جدیدی تو کوچه هست که اینا ممکنه بشکننش. آخر کار اینقدر این مردم کوچه التماس میکنن تا اینکه شهردار یه فرصت دیگه بهشون میده و میگه این آخرین فرصته. اما اینبار شرط تعیین میکنه. میگه تا یه مدت باید تو تاریکی باشید تا قدر پروژکتور رو بدونید و با تمام توانتون ازش محافظت کنید. بعدش از مدتی تاریکی، من یک لامپ 100 واتی میذارم اگر با اون خوب ساختید و نشکستیدش، من برش میدارم و بجاش پروژکتور آخر رو نصب میکنم.
دوستان این داستان شبیه داستان امامان ما شیعیان است. اینجا منظور از شهردار، خداوند متعال هست و پروژکتورها هم همان خورشیدهای تابناک بشر ائمه دوازده گانه هستند که مردم بی خرد آن زمان 11 تاشون رو شهید کردند تا اینکه خداوند دوازدهمین ذخیره خود رو از نظر ها غایب کرد. و منظور از لامپ 100 واتی، همون ولایت فقیه است که خداوند متعال ما ایرانیان رو قابل دونست و این لامپ 100 رو تو کوچه ما بست تا ما رو امتحان کنه. خدارو شکر تا امروز که خوب ازش محافظت کردیم اما باید بدونیم که این بچه های شیطون، منتظر فرصت اند تا اونو بشکنن. و یکبار هم تو سال 88 اقدام به این کار کردند اما خود ملت جمعشون کردن و در 9 دی ندای لبیک یا خامنه ای سر دادند و به خداوند اثبات کردند که ما همان قوم سلمانیم که تو ای خدای بزرگ در آیه ی 54 مائده بشارت میدهد که در آینده قومی می آید که چند ویژگی دارد: 1) خدارو دوست دارن و خدا نیز آنها رو دوست داره (اینکه همیشه در ملت شیعه ایران بوده) + در برابر مومنان متواضع و در برابر کفار سرسخت اند (ویژگی بعدی جمهوری اسلامی هم درسته. چون این ملت در برابر برادران مومن سنی و شیعه خود ائم از حزب الله لبنان (شیعه اثنی عشری)، حماس و جهاد اسلامی و ... (سنی)، انصارالله (شیعه زیدی) عراق (شیعه و سنی و کرد)، سوریه و ... متواضع بوده و همواره پشتیبانشن بوده و در برابر کفاری چون آمریکا و اسرائیل و انگلیسی و فرانسه و .... سرسخت بوده و باهاشون جنگیده و پیروز شده. پس این شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران!!! کاملا با قرآن مخالفه. چون خود قرآن صراحتا جهاد با کفار و دوستی و کمک به مومنان رو دستور داده) + 3) همواره در راه خدا جهاد میکنن (کیه که 8 سال دفاع مقدس یادش بره + کیه که الان جلوی داعش رو گرفته؟ + کیه که الان خاورمیانه روی انگشت او میچرخه؟؟ بله. این ایران و مقام معظم رهبری و بسیجیان و ملت بزرگ ایران اند.) + 4) از سرزنش هیچ کسی نمیترسه. (چقدر علیه ما قطع نامه شورای امنیت و شورای حکام و حقوق بشر و ... صادر شده ولی ما بهش تن ندادیم؟؟ پس این ویژگی آخر هم با ما ملت امروز ایران اسلامی صدق میکنه.) و جالبته بدونید در تفسیر این آیه اومده که آقا رسول الله (ص) در همین حین دست به شانه سلمان (علیه الرحمه) زدند و گفتند که منظور او و قوم اوست. الله اکبر.
دوستان بدونید اگر میخواهید به ظهور برسید باید ولایت فقیه رو حفظ کنید تا خداوند بهتون اعتماد کنه و بتونه آخرین پروژکتورش رو دست شما بسپاره.
تا که امام عاشقان غائب است / اطاعت از خامنه ای واجب است.
دوستان. شیعه تقلیدی بودن مفتش گرونه. برید شیعه تحقیقی بشید. خدا شاهده در طول این یکی دوماه بعد از کنکور که راحت بودم اونقدر غرق در کتب اهل سنت مثل صحاح سته و بخاری و کنزالعمال متقی هندی و انساب الاشراف و مستدرک حاکم و مسند احمد بن حنبل و الجمع بین الصحیحین و تفسیر رازی و قرطبی و الوسی و تاریخ طبری و سیر اعلام النبلاء ذهبی و ... بودم که شاید کتب شیعه داشت یادم میرفت. درواقع رفتم تو دل کتب اهل سنت تا ببینم حرف حسابشون چیه. به خدا قسم حتی یک مورد ندیدم که استدلالشون در بحث امامت و ولایت و فدک و توسل و ... عقلایی باشه و بتونه مکتب پاک تشیع رو مغلوب کنه. الان من 3 جلد دفتر نوشتم که پر است از منابع اهل سنت با ذکر احادیث اونها که حاصل تحقیقاتم هست و حاضرم با مردم عوام اهل سنت هم مباحثه کنم. میخوام اینو بهتون بگم که به خدا قسم بعد از انجام این تحقیقات، فهمیدم که خدارو شکر که شیعه بودم و شیعه ماندم. و انشاالله روز به روز بر معرفت و محبتم نسب به تشیع اضافه خواهد شد. چون با عمق وجود درکش کردم و فهمیدم که امامم کیست و چیست و چه کاره بوده و چه فضایلی داشته و ... و میتونم با افتخار بگم که فقط بخاطر شیعه بودن خانواده ام شیعه نشدم بلکه رفتن و با تمام وجود بعد از تحقیقات وسیع شیعه را از همه برتر دانستم.
مثلا فکر کنم آقای شافعی (از ائمه اربعه اهل سنت) بود که میگفت: کسی را مانند علی بن ابی طالب ندیدم که دشمنانش از ذکر فضایل او جلوگیری کرده و دوستانش از ترس جانشان تقیه کرده و آنرا بیان نکردند با این حال آنقدر فضایل از او توسط کتب خودمان (اهل سنت) به دستمان رسیده که برای احدی اینقدر فضیلت ذکر نشده.
دوستان این نظر یک امام اهل سنت هست. فاعتبروا یا اولی الابصار.
دوستان. من حقیقتش در حدی نیستم که بتونم به تمام شبهات دوستان که از سوی وهابیون و اهل سنت مطرح میشه حل کنم و پاسخ بدم. اما به لطف خدا به اندازه خوبی اکثر شبهات بزرک و اصلی اونا رو جوابشون رو خوندم و با منبع میتونم بهتون بگم. لذا از دوستان تقاضا دارم اگر شبهه ای در ذهنشون هست همینجا یا در پ.خ مطرح کند تا انشاالله اگر خداوند توفیق داد، حقیر بتوانم پاسخگوی آن باشم. انشاالله خودمم سعی میکنم اینجا یه سری مباحث جالب رو که خوندم در اختیارتون بزارم اگر دوست داشتید بخونیدشون البته تا جایی که وقتم اجازه بده. در ضمن میتونید از این سایت هم استفاده کنید:
http://www.valiasr-aj.com
http://www.ghbook.ir
اگرم میتونید کتابایی مثل آنگاه که هدایت شدم آقای تیجانی رو بخونید که ایشون سنی بوده و بعدش شیعه شدن + کتاب اسرار آل محمد (ص) + شبهای پیشاور که من آدرس هر سه تاشون رو اینجا میذارم دانلود کنید (وقتی رفتید تو این سایت، کتاب رو میتونید بصورت pdf، html، apk و... دانلود کنید. کافیه بیایید روی لینک دانلود و بعد از اینکه پنجره ای برای کمک مالی باز شدن روی فعلا کمک نمیکننم کلیک کنید تا بدون پرداخت پول اون رو دانلود کنید. اگرم کسی دستش به دهنش رسید میتونه هرچقدر دوست داشت بهشون هدیه بده. ولی کتب این سایت رو خودش رایگان میذاره و این کمک مالی واجب نیست و هرکسی دوست داشت میتونه برای حمایت از اونا پرداخت کنه.)
http://www.ghbook.ir/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=15213&Itemid=214&lang=fa

http://ghbook.ir/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=5961&lang=fa

http://ghbook.ir/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=14082&lang=fa

جهت سلامتی و تعجیل در ظهور آقا صاحب الزمان (روحی له الفدا) صلواتی عنایت فرمائید.
و من الله توفیق

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

سلام،از‌دوست عزیز سید حسین ممنونم من بار ها با شنیدن این سخنرانی استاد دانشمند اشک از چشمام جاری شده،ولی کافی نیست.ما تاوقتی دنبال «من» بودن خودمون هستیم و راه افتادن کار خودمون با آقا مون چکارداریم...اصلا یادمون میره هست...باماست اعمال ما هرروز میره خدمت ایشون...دریغ از ما که میگیم لعنت بر مردم زمان مولا علی(ع) و سایر اهل بیت امام یادمون رفته!ما مردم زمان «امام زمان»مون هستیم...حواسمون کجا ها که میره...اگه دلمونو صاف کنیم و هرکدوم یه قدم برای ظهور آقا برداریم میرسد آن روزی که اسلام زنده شود و شیعه مفتخر به رؤیت جمال آقا مولا حضرت صاحب الزمان روحی فداه...کاش قدر جوونی مونو بدونیم...کاش بدونیم فقط ما جوون نیستیم و وظیفه ما جوونی کردن به اصطلاح امروزی نیست....تو قنوت هامون دعای فرج و بعد از نماز صبح دعای عهد یادمون نره...حدیث کساء و زیارت عاشورا غریب افتاده بینمون شیعه ها...این روزای باقی مونده تا محرم رو چله گناه نکردن بگیریم...غدیر رو ارج بذاریم و روشنگری کنیم.....با لعن وهابی و سلفی شیعه بلند نمیشه بلکه با خوندن معارف دینمون و مذهب برحق شیعه دوازده امامی اگر بتونیم مبلغ باشیم تازه انجام وظیفه کردیم...التماس دعا یاعلی

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

سلام،از‌دوست عزیز سید حسین ممنونم من بار ها با شنیدن این سخنرانی استاد دانشمند اشک از چشمام جاری شده،ولی کافی نیست.ما تاوقتی دنبال «من» بودن خودمون هستیم و راه افتادن کار خودمون با آقا مون چکارداریم...اصلا یادمون میره هست...باماست اعمال ما هرروز میره خدمت ایشون...دریغ از ما که میگیم لعنت بر مردم زمان مولا علی(ع) و سایر اهل بیت امام یادمون رفته!ما مردم زمان «امام زمان»مون هستیم...حواسمون کجا ها که میره...اگه دلمونو صاف کنیم و هرکدوم یه قدم برای ظهور آقا برداریم میرسد آن روزی که اسلام زنده شود و شیعه مفتخر به رؤیت جمال آقا مولا حضرت صاحب الزمان روحی فداه...کاش قدر جوونی مونو بدونیم...کاش بدونیم فقط ما جوون نیستیم و وظیفه ما جوونی کردن به اصطلاح امروزی نیست....تو قنوت هامون دعای فرج و بعد از نماز صبح دعای عهد یادمون نره...حدیث کساء و زیارت عاشورا غریب افتاده بینمون شیعه ها...این روزای باقی مونده تا محرم رو چله گناه نکردن بگیریم...غدیر رو ارج بذاریم و روشنگری کنیم.....با لعن وهابی و سلفی شیعه بلند نمیشه بلکه با خوندن معارف دینمون و مذهب برحق شیعه دوازده امامی اگر بتونیم مبلغ باشیم تازه انجام وظیفه کردیم...التماس دعا یاعلی
ممنون از توضیحات دوست عزیزمون
قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.
آره دوستان. برای ظهور 2 مطلب مورد توجهه: یکی علائم ظهوره و یکی شرایط ظهور.
علائم ظهور که به ما ربطی نداره. چون ما نمیتونیم مثلا صدای جبرئیل رو توی آسمان پخش کنیم تا آقا بیاد!!
اما دیگه هیچ وظیفه ای نداریم؟؟!!
وظیفه ما در بحث شرایط ظهور هست. شرایط ظهور جیه؟؟
تو کتابای دینی الانمون هم چند تاش رو آورده مثلا اینکه باید یک احساس نیاز جهانی بشه + مردم از مکتب های فعلی خسته و ناامید بشن (مثلا الان مکتب اقتصاد دنیا مثل لیبرالیسم نابود شده. یا مکتبی مثل کمونیسم خیلی وقت پیش نابود شد چون پوچ بود و پشتوانه ایدئولوژیک نداشته. به لطف خدا به زودی هم مکتب امپریالیسم و سکولاریسم نابود خواهد شد.) + آماده شدن سربازان حضرت (دوستان دائما نگید که ما از اون 313 نفر نمیشیم. آخه مگه تمام یاران حضرت همین ها هستند؟؟ خیر. بلکه اینا فرمانده های این لشکر اند. مثلا الان به کشور خودمون نگاه کنید: یه نفر به عنوان فرمانده کل قوا وجود دارد (مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) که یک ارتش و سپاه و بسیج زیر مجموعه اون هستند. حالا موقع جنگ خود آقا میره تو میدان؟؟ مسلما نه. چون ایشون باید فرماندهان جنگی رو کنترل کند و اونا رو منظم کنه. در واقع ساختار لایه ای باید وجود داشته باشه تا نظم برقرار بشه. اما اوایل که آقا ظهور کند این 313 فرمانده خودشون هم مستقیما توی جنگ شرکت میکنند. مثل زمان پیامبر (ص). بنابراین ما یک فرمانده داریم و یک لشکر 20 میلیونی بسیجی پشت سر مبارکش. زمان حضرت هم همینطوره. در واقع اون 313 نفر، بعد از پیروزی آقا بر جهان فرماندهی ناحیه ای رو به دست میگیرن و فرمانده کل هم خود آقا صاحب الزمان (ع) خواهد بود. البته این نظر و دیدگاه خودمه. بنابراین لشکر آقا 313 فرمانده داره و چند صد هزار یا چندین میلیون سرباز. ما باید دعا کنیم که تو لشکر آقا باشیم و خدمت کنیم. مهم نیست که حالا از فرماندهان باشیم یا نباشیم.)
بنابراین بحث انسان منتظر در حوزه شرایط ظهور مطرحه. ما باید هرکدوممنون به اندازه خودمون اول دعا کنیم برای فرج و دوم اینکه باید خودمون رو به خداوند و آقا ثابت کنیم که ما اهل کوفه نیستیم / مهدی تنها بماند. (میگه به عمل کار بر آید به سخنرانی نیست!) بنابراین ما باید در عمل هم اینو ثابت کنیم. چطوری؟؟ با شیعه آقا شدن. اما دقت کنید دوستان: شیعه با محب فرق داره. همه کسایی که الان خودشون رو شیعه مینامند در واقع محب اهل بیت اند. اما دسته کمی از این محبان به مرحله شیعه بودن میرسن. چون یه داستان بود که مردی از خراسان خدمت آقا امام رضا (ع) رسید و اجازه ورود خواست و اصرار کرد که ما شیعه شما هستیم. اما آقا برداشت بهش گفت: شما شیعه ما نیستید. بلکه محب ما هستید. چون دروغ میگویید + کلاشی میکنید + توی بازار ربا میدهید و خیانت در امانت میکنید و ... بنابراین ما الان مرحله اول که خیلی هم بزرگه و توی قیامت حتما به کارمون میاد رو برداشتیم که همون حب اهل بیت هست. اما باید تلاش کنیم تا به مرحله شیعه بودن برسیم. حالا فهمیدید منظور حدیثی که میگه شیعه علی (ع) و اهل بیت بدون حساب وارد بهشت میشه چیه؟؟ این شیعه مسلما منظورش همینه. چون کسی که حب اهل بیت رو داره ولی زنا و فحشا و ... میکنه این آدم لیاقت نداره بره بهشت و رفتن او به بهشت با عدل خدا منافات داره (و من یعمل مثقال ذره خیره یره و ...) بنابراین این شیعه که بدون حساب وارد بهشت میشه، در واقع کسیه که جا پای اهل بیت میذاره و مثل اونا رفتار میکنه. البته نه 100 درصد. چون غیر ممکنه. علی شدن غیر ممکنه اما سلمان و مقداد و عمار و ابوذر و مالک و ... شدن ممکنه. چون کسانی به این مقام رسیدند. پس سعی کنیم تا جای ممکن خودمون رو به مقام این عزیزان برسونیم که لازمه اش پیروی کامل از اونهاست. این شیعه توی روز قیامت مسلما گناهانی دارد اما طبق این حدیث (که برگرفته از قرآن نیز هست و من میتونم آیه قرآن رو هم در تاییدش بیارم) اکثر گناهان این افراد صغیره هست و خیلی کم گناه کبیره دارند. حالا چه گناهانی رو نکنیم تا حداقل ما رو آخرای لیست شیعیان جا بدهند؟؟
البته این مطالبی که تا حالا گفتم حاصل شنیده ها و دانسته های خودمه که اینجا نوشتم. پس اگه جاییش میدونونید اشکال داره حتما بهم بگید. اما تضمینی نیست که تمام این ها مورد تایید مراجع شیعه باشند. چون علم ما مانند آنها نیست و توش درصدی خطا هست.
من چندتا گناه کبیره که خیلی بین خودمون شایع هست رو به ترتیب میزان شیوع میگم بقیش رو از کتبی مانند گناهان کبیره دستغیب (ره) و ... بخونید:
میتونید از اینجا نیز ببینید: http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=934&articleID=228577
دروغ گفتن
سوگند دروغ خوردن
شهادت دروغ دادن
غیبت کردن
غرور ورزیدن
استمناء (خود ارضایی)
قمار
شراب خواری
اسراف
حرام خواری
خیانت در امانت
کم فروشی
نیرنگ
یاس از رحمت خدا
بدگمانی به خدا
ترک عمدی نماز
دزدی
خوار کردن مومن یا استهزاء او
احتکار مال
ترک واجبات

انجام محرمات
ربا خواری
ریاکاری
قتنه انگیزی (دو به هم زنی)
زنا و لواط و فحشا
ندادن زکات
حسد
بهتان
کفران نعمت (مثل خود کشی)
همسایه آزاری
قطع صله رحم

خوردن مال یتیم
فرار از جهاد
بدعت
-------------------------------------------
اما دوستان من
یه نکته رو هرگز فراموش نکنید: در مکتب شیعه، تولی بدون تبری هیچ ارزشی نداره. یعنی هم باید به اهل بیت عشق ورزید و ازشون پیروی کرد و هم از دشمنانشون بیزاری جست و دوری کرد. سگانی همچون وهابیون و صحیونیست ها و ....
اما یه نکته خیلی مهم که امروز دارن ازش غافل میشن: اینو بدونید که تا نابودی اسرائیل، دشمن درجه اول ما صحیونیست و اسرائیل هست و حتی وهابیون کثیف عربستان هم جای اسرائیلی ها رو هرگز نخواهند گرفت. پس اینکه شنیدید راه قدس از مکه میگذرد و ... که اخیرا یه سری احمق نادان که روزی شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران سر میدادن، اینا همش برای اینه که اسرائیل رو دوست معرفی کنن و وهابیت رو دشمن. البته این واضحه که وهابیون دشمن ما هستند اما صحیونیست ها روی همه ی دشمنای شیعه رو سفید کردن. همین گروهی که شعار نه غزه ... رو سر میدادن امروز ببینید رفتن دنبال سوراخ موش میگردن از ترس داعش!!!! مخاطب حرفم اونا هستن: حالا اگه مردید اگه جرئت دارید بیایید برید جانتون رو فدای ایران کنید و بجای سردار سلمیانی برید آمرلی و ... رو آزاد کنید ببینیم اون ...... رو دارید که این کار رو بکنید یا نه. پس این شعارشون هم پوچ هست و هرگز اجازه ندید اسرائیل رو که الان در لیست دشمنان ما، رتبه اول رو داره، به رتبه دوم ببرن و عربستان رو جاش بزارن. هرگز. حداقل این وهابیون از لجاظ اسمی خودشون رو مسلمان میدونن اما صحیونیست ها چی؟؟ وهابیت منشا ش از کجاست؟؟ اگه امروز جنگ ایران و عربستان شکل بگیره میگن مسلمان کشی آغاز شده و بعضیا وهابیون رو سنی میدونن و میگن شیعه به جنگ سنی رفته و اون زمانه که نتانیاهو سگ پدر به ریش ما شیعیان میخنده. پس همیشه اینو بدونیم که راه قدس از تل آویو و حیفا میگذرد نه از هیچ جای دیگه. (که آقا هم رسما اونا رو تهدید کردن که اگه غلط زیادی بکنن جمهوری اسلامی تل آویو و حیفا رو با خاک یکسان خواهد نمود. اینم کلیپش:
http://hw3.asset.aparat.com/aparat-video/dd97b880000f5bba109795a337a9937c1066634__27791.mp4
(این افتخار شیعه هست که رهبرش، این سید شجاع هست که اولین مقام و رهبری یک کشور هست که رسما اسرائیل رو تهدید به نابودی کرد. (البته حضرت امام و سید حسن نصرالله و ... هم این کارو کرده بودن. ولی اینجور تهدید که رسما بگوید ما این کار را به زودی میکنیم کسی نکرد. اونم تو عصر حاضر. دیدید خداوکیل از اون زمان به بعد دیگه اسرائیل دهنش رو بست. کسانی که اون سال یادشون هست خوب میدونن که اسرائیل دائما تهدید میکرد که میاییم و ایران رو میزنیم و با خاک یکسان میکنیم و ... به محضیکه آقا این جمله تاریخی رو توی اون سخنرانی معروفشون (فکر کنم در حرم آقا علی بن موسی ارضا (ع) بود توی عید نوروز 92) اون سال دهن این اسرائیلی ها و آمریکایی ها بسته شد!!
;):21:)
ولی من یه سوال دارم دوست دارم هر کی میدونه بهم بگه:

خدا مگه تو این مردم چی دیده که نعمت بزرگ ولی فقیه و حضرت آقا رو بهشون داده؟!
موفق باشید.

لایک ها
141

(این افتخار شیعه هست که رهبرش، این سید شجاع هست که اولین مقام و رهبری یک کشور هست که رسما اسرائیل رو تهدید به نابودی کرد. (البته حضرت امام و سید حسن نصرالله و ... هم این کارو کرده بودن. ولی اینجور تهدید که رسما بگوید ما این کار را به زودی میکنیم کسی نکرد. اونم تو عصر حاضر. دیدید خداوکیل از اون زمان به بعد دیگه اسرائیل دهنش رو بست. کسانی که اون سال یادشون هست خوب میدونن که اسرائیل دائما تهدید میکرد که میاییم و ایران رو میزنیم و با خاک یکسان میکنیم و ... به محضیکه آقا این جمله تاریخی رو توی اون سخنرانی معروفشون (فکر کنم در حرم آقا علی بن موسی ارضا (ع) بود توی عید نوروز 92) اون سال دهن این اسرائیلی ها و آمریکایی ها بسته شد!!;):21:)
اقا دست شما درد نکنه بابت مطالب خوبتان سید القائد خامنه ای در جمله ای جدید به اسرائیل فرموده اند ::

برخی صهیونیستها گفته اند با توجه به نتایج مذاکرات هسته ای، 25 سال از دغدغه ایران آسوده شده ایم اما ما به آنها می گوییم شما 25 سال آینده را، اصولاً نخواهید دید و به فضل الهی، چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت.

منبع

و یه مطلب دیگه که قابل توجه است آروتز شواگفت : رهبر ایران بدون بمب هم اسرائیل را نابود می کند

پایگاه خبری رادیو سراسری رژیم صهیونیستی موسوم به شبکه هفت (ArutzSheva)

منبع ::
http://www.jamnews.ir/detail/News/562390

آخرین ویرایش توسط مدیر

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

متاسفانه در داخل بعضیا یه چیزو خوب نفهمیدن:
آقایان و خانمهای محرتم:
اینو بدونید که توانایی یک کشور از 2 چیز تشکیل شده: قدرت + جرئت
درسته که قدرت آمریکا از ما بیشتره و بمب اتم و ناو هواپیما بر و ... داره اما خداوکیل جرئت سربازانش هم از ما بیشتره؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!:65::65::65:
آخه برادران من شما به جنگ تابستون پارسال غزه نگاه کنید: سرباز اسرائیلی توی پاش تیر زده بود تا روبه روی سربازان عزالدین قسام نایسته!!!!!
شما برید ببینید جنرالهای آمریکایی و صهیونیستی و ... مثل سگ از سردار شجاع ما حاج قاسم سلیمانی ترسیدن. تازه قاسم سلیمانی انگشت کوچیکه سرداران مخفی ما که در پروژه های مخفی کشور دخالت دارن هم نمیشه. این آقا انگشت کوچه سیدنا امام خامنه ای هم نمیشه. حالا اونا که از مالک اشتر علی میترسن، چقدر از خود علی میترسن!!
پس اگه ما این دو رکن قدرت + جرئت رو بسنجیم بطور کلی ایران بالاتر قرار میگیره و اتفاقا به همین خاطرم هست که جرئت حمله رو نمیکنن. هرچند که دست ما هم خالی نیست. توی جنگ جهانی سوم (ایران یک طرف، بقیه به سرکردگی عراق طرف دیگه) ما تونستیم با دست خالی که حتی موشک هم نداشتیم، تحت شدیدترین تحریم ها قرار داشتیم و .... دشمن رو شکست بدهیم و ذلیل کنیم. اما امروز امسال شهاب ها و سجیل ها و رعد هاو ... آماده پرتاب در سیلوهای زیرزمینی جای جای میهن عزیزمان هستند که دماغه همه شان بسوی اسرائیل و پایگاه های آمریکایی در منطقه نشانه رفته. فقط کافیست که سید علی فرمان شلیک بدهد تا متوجه بشید قدرت یعنی چی.
اما این وسط بعضیا میگن اگه ما قدرت داریم پس چرا حمله نمیکنیم؟؟ دوستان من. دکترین نظامی ایران روی دفاع استوار شده. ما اگر کسی بهمون موشک بزنه بجاش 100 تاشو میزنیم. پس فکر کردید چرا اسرائیل جرئت حمله به تاسیسات هسته ای رو نداشت؟؟ چون میدونست در اینصورت بهانه ای دست ایران افتاده که با اون بهانه تومار اسرائیل و .... رو در هم میپیچه. اما اینو بدونید که جنگ ما با آمریکا و اسرائیل و ... نامتقارن خواهد بود. یکی از فنون آن همین جنگ نیابتی است که ما الان دشمن رو هزاران کیلومتر از مرزهامون دور کردیم و الان به لطف خدا به جایی رسیدیم که برادرانمون دارن بجای ما توی مرز اسرائیل باهاش میجنگن. به این میگن تدبیر و فرماندهی سید علی.
شما یه نگاهی به رزمایشات اخیر بندازید. چند وقت پیش پهباد سپاه مستقیم بالای سر ناو جنگی آمریکا قرار گرفت و حدود 50 دقیقه بصورت آنلاین از ارتفاع پایین فیلم برداری کرد که سرداران سپاه آنلاین اونو میدیدن و آمریکایی ها متوجه نمیشدن!!!!!!
:87: به این میگن پهباد رادار گریز نه RQ170 و ...
پس دلیل حمله نکردن آمریکا و اسرائیل، لبخند های مقامات دیپلماسی عزیز نیست. بلکه قدرت این مرد شجاع و جان بر کفان و سردارانش هست :

آری. تا چنین جمعی پشتیبان ما هست غم نداشته باشید. اما چه بگویم از او که اگر نبود این مملکت امروز به اینجا نمی رسید. کسی که سید علی هم انگشت کوچیکه اش نمیشه. آری. همان یوسف فاطمه مقصود ماست.

آقا جان من. شما رو به مظلومیت مادرتان فاطمه (س)، به عزت جدتان محمد (ص) و علی (ع)، به ناله های دل زینب (س)، به مظلومیت جدتان سیدالشهدا (ع) و به انوار پاک تمام ائمه اطهار (ع) قسمتان میدهیم که ما رو توی دعاتون فراموش نکنید و کاری کنید تا از شیعیان و منتظران راستین شما گردیم و شما را قسمت میدهیم که نائبت سید علی را تا روز ظهورت برای ما حفظ بفرمائی.
الهی آمین

همیشه این بیت شعر یادتون باشه:
تا که امام عاشقان غائب است / اطاعت از خامنه ای واجب است

جهت خشنودی قلب آقا صاحب الزمان (روحی له الفدا) صلواتی عنایت فرمائید.

بالا