به نظرتون کار مدرسه برا کنکور از کی شروع بشه خیلی خوبه؟تابستون یا مهر؟

Ali007

New Member
لایک ها
70
به نام یگانه هستی بخش
سلام دوستان جان !
امیدوارم روز های خوبی رو سپری کرده باشین و از فرصت هایی که داشتین نهایت استفاده رو به عمل آورده باشین و کلا" روزگار بر مراد شما باشه !
اومدن بهار و سال نو رو هم به شما تبریک میگم امیدوارم این تازگی و این شروع شدنه دوباره بهانه ای باشه برای انجام یه کار پر قدرت !
خب دوستان ،من یه سوالی ازتون دارم:
به نظر شما(صرفا" روی سخنم با شمایی که الان کنکور داری یا سال قبل کنکور داشتی نیست ) خب اگه پیش باشین که میتونین به سوالم جواب بدین اگه سال های قبل کنکور داده باشین بازم میتونین به سوالم جواب بدین
تکرار میکنم به نظر شما اگه مدرسه ای از تابستون واسه کنکور شروع کنه بهتره یا از همون مهر؟
راستش میخواستم با استفاده از خرد جمعی(که مقابل ارزش فوق العادش زانو میزنم) به یه نتیجه واحدی برسم که اصلا" چیکار باید کرد
آخه بعضیا میگن اگه مدرسمون از مهر شروع میکرد من پایه رو بسته بودم و خیالم حسابی راحت بود و پشیمونن چرا مدرسه شون رو عوض نکردن تا به این مشکل دچار نشن...
بعضیای دیگه هم که کلا" راضی ان که مدرسشون از تابستون شروع شده
خب به نظرتون چه کار باید کرد؟
مدرسه تابستون شروع کنه خوبه یا مهر؟
تابستون شروع شه بیشتر برای چه کسایی مفید هستش؟ مهر شروع شه برای چه کسایی فایده داره؟
لطفا" مزایا و معایب هر کدوم رو هم بیان کنین

با تشکر
پایا باشید و سرشار از انرژِی مثبت
میم مثه محسن
:53:

mersad.94

Active Member
لایک ها
55
پاسخ : به نظرتون کار مدرسه برا کنکور از کی شروع بشه خیلی خوبه؟تابستون یا مهر؟

سلام همكار عزيز!(پزشكي رو ميگم!!!!!!!!!!!)
ميدونم روي صحبتت با من نيست .ببخش وارد بحث ميشم.به نظر من كارتو با همون سي دي هايي كه بهت گفتم شروع كن.از تابستون.نگران نباش !ميتوني همه درسا رو چند بار دوره كني!مطمئن باش.تابستون زمان خيلي زياديه.ولي الآن نهايي رو بچسب.
موفق باشيم

Ali007

New Member
لایک ها
70

سلام مرصاد عزیز!
من نمیدونم چطور اینهمه لطف تو رو جبران کنم
نه هدفم این بود دوستانی که تجربه دارن بیان لطف کنن انتقال تجربه انجام بدن
گویا هنوز ....!
به هر حال!!!
امیدوارم دوستان نظرهای خودشون رو از ما محروم نکنن
میم مثه محسن

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369

من الان خودم به نتیجه نرسیدم که کدوم بهتره . بعد کنکور سعی می کنم بیام و مزایا و معایب هر کدوم رو بگم تا خودتون هر کاری رو که به صلاحتونه انجام بدین .

sun-moon

New Member
لایک ها
13

این سوال منم هست ، با چند نفری که مشورت کردم بیشتر میگفتن که :
"تابستون سعی کنین که دروس اختصاصی دوم،سوم و پیش رو تموم کنین تا از مهر فقط تست کار کنین و البته عمومی رو هم از مهر شروع کنین"

M-Behmaram

New Member
لایک ها
164

آقا محسن درسته که منم تجربه کنکور ندارم ولی به نظرمن تو تابستون باید بیشتر رو پایه کار کرد و اگه وقت شد می شه تا یه جایی اختصاصی پیش رو خوند ولی تمرکز اصلی باید رو پایه باشه.
پس اگه با برنامه ی خودتون جلو برین به نظرم بهتر باشه و درسای عقب مونده رو خیلی راحت می تونین تموم کنین.
من که خودم تصمیمم رو اینه ولی به قول...( صلاح مملکت خویش خسروان دانند!!!!)

Ali007

New Member
لایک ها
70

منم باهاتون هم عقیده ام
حرف من اینه که این مدرسه بیخود نیاد وقتمون رو تو تابستون بگیره اگه واقعا" فایده داره بریم مدرسه اگه نداره از همون مهر بریم تا کارامون رو تو تابستون بتونیم انجام بدیم و مدرسه دست و پاگیر نشه
3 الی 4 روز در هفته بریم مدرسه اونم صبح! مگه کلا" چند روز در هفته داریم اگه بخواد بی فایده تلف شه که هیچی!!
به هر حال!!!
دوستان مدرسه ی شما در تابستون بهتون چی درس دادن؟پایه ؟یا پیش رو شروع کردین از تابستون؟
راستش من اطلاع زیادی ندارم میخوام یه مقدار مطلع تر شم
ممنون
پایا باشید.میم مثه محسن

M-Behmaram

New Member
لایک ها
164

مدرسه ی ما که تابستون کلا تعطیله!!!!
ولی من و اکثر دوستام تو کلاس های تابستانی که برای پیش هست شرکت می کنیم ولی مطالب این کلاس ها رو در حد عالی نمی خونیم .
فقط در حد مرور که واسه پیش یه آمادگی ذهنی داشته باشیم!
البته بعضیا خیلی زحمت می کشن و این مطالب رو هم فول می شن ولی نمی دونم چرا آخرش نتیجه نمی گیرن!
گرفتین کیا رو می گم دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bihamta

New Member
لایک ها
345

خیییلی زوده ها واسه این حرفا!
علی الحساب به فکر نهایی باشید که یحتملات سال دیگه تاثیر معدلتون رو ببرن بالای 30-35!

موفق و موید باشید ان شا الله

pirate17

New Member
لایک ها
40

به نام یگانه هستی بخش
سلام دوستان جان !
امیدوارم روز های خوبی رو سپری کرده باشین و از فرصت هایی که داشتین نهایت استفاده رو به عمل آورده باشین و کلا" روزگار بر مراد شما باشه !
اومدن بهار و سال نو رو هم به شما تبریک میگم امیدوارم این تازگی و این شروع شدنه دوباره بهانه ای باشه برای انجام یه کار پر قدرت !
به نظر شما(صرفا" روی سخنم با شمایی که الان کنکور داری یا سال قبل کنکور داشتی نیست ) خب اگه پیش باشین که میتونین به سوالم جواب بدین اگه سال های قبل کنکور داده باشین بازم میتونین به سوالم جواب بدین
تکرار میکنم به نظر شما اگه مدرسه ای از تابستون واسه کنکور شروع کنه بهتره یا از همون مهر؟
راستش میخواستم با استفاده از خرد جمعی(که مقابل ارزش فوق العادش زانو میزنم) به یه نتیجه واحدی برسم که اصلا" چیکار باید کرد
آخه بعضیا میگن اگه مدرسمون از مهر شروع میکرد من پایه رو بسته بودم و خیالم حسابی راحت بود و پشیمونن چرا مدرسه شون رو عوض نکردن تا به این مشکل دچار نشن...
تابستون شروع شه بیشتر برای چه کسایی مفید هستش؟ مهر شروع شه برای چه کسایی فایده داره؟

با تشکر
میم مثه محسن
:53:
مدرسه ی ما از تابستون رسما شروع شد!یعنی فقط پیشو درس می دادن.خب این طوری یه سری چیزا خیلی خوب می شد مثلا تو تابستون جلو افتادیم و تقریبا تا عید مدرسه تموم شد این طوری بعد عید که مهم ترین زمان خوندن واسه کنکوره دربست واسه خودمون بود!(خب چون مدرسه آدمو خسته می کنه و کلی وقتش می ره اون طوری دیگه وقتی تلف نمی شد) یکیم این که ما که از تابستون شروع کرده بودیم به برنامه ی آزمونا می رسوندیم (البته از یه مدت به بعد سنجش خیلی جلو پرید!) ولی یه سری مشکل که داره اینه که تابستونو نمی تونستیم دربست در اختیار پایه بذاریم!باید کنار اون پیشم می خوندیم...در کل اگه یکی خوب می خوند می تونست اختصاصیای پایه رو بخونه و کنارش تستشونم بزنه...به نظرم این که بعد عیدتون بی کلاس و مدرسست خیلی خوب می شه!خیلی! :1::3:
موفق باشید :54:

maral-riazi

New Member
لایک ها
112

سلام.خب منم نظر خودم رو بدم!

سعی کنید تو تابستون دروس اختصاصی پایه رو تموم کنید و تا اونجایی که فرصت دارید اختصاصی های پیش رو هم بخونید

مثلا اگه حداقل بتونید یه قسمت هایی از گسسته و دیفرانسیل رو بخونید خیلی خوب میشه!(رشته ی ریاضی)

خیلی از قسمت های دیفرانسیل مرتبط با حسابانه .مثل حد و مشتق و . . . به خاطر همین اگر از تابستون بخونید رو اون مباحث

به تسلط میرسید و یادگیریتون کامل میشه! گسسته هم درسیه که هزاران هزار سول ازش درمیاد و درس مهمی هم هست

چون اختلاف درصد ریاضی دانش اموزای خوب بیشتر رو گسسته و تحلیلیه ! این نکته رو هم بگم که هیچ کدوم از این دو درس

درسای طاقت فرسایی نیستن و خیلی شیرینن ( حداقل واسه من اینجوریه)!

تجربی ها هم سعی کنید زیستتون رو بخونید!اونایی هم که داروسازی میخوان یه نگاه اجمالی رو زمین داشته باشن چون طبق

شواهد بچه های تجربی همواره از دست این درس نالانند!

در رابطه با عربی هم سعی کنید هر جور شده تو تابستون یه دور بخونینش.در مورد زبان نمیدونم چی بگم!

فقط اینو میگم که اگه زبانتون خیلی ضعیفه از همون سال دوم شروع کنید گرچه واسه سراسری زبان دوم نمیاد!

در رابطه با دینی و ادبیات هم در طول سال میتونید جمعشون کنید حالا اگه تو تابستون خوندید چه بهتر!

و در اخر بگم که نظر شخصیم اینه که تابستون با برنامه ی خودتون پیش برید و ازمون شرکت نکنید!

در رابطه با برنامه ی مدرسه هم اگه معلماتون خوبن و برنامش برنامه ی شخصیتون رو بهم نیمیریزه بهتره از تابستون تو کلاس ها

شرکت کنید و گرنه خودتون بخونید بهتره!

mozhgan

New Member
لایک ها
127

به نام یگانه هستی بخش

سلام دوستان جان !

با تشکر
میم مثه محسن:53:

سلام بر شما!
ما مدرسه مون از تابستون دیف و فیزیک و شیمی رو برامون کلاس گذاشت...البته من نمی رفتم..چون که تو مدرسه اولا همه طالب (!!!) درس خوندن نیستن و ثانیا دبیر حداکثر میتونه برا هر بحثی چنتا سوال حل کنه...در صورتی که اگه خودت تو خونه بشینی بخونی هم بازده ت بیشتر میشه و هم اوقات فراغتت!!!!!
یعنی به نظرم مدرسه فقط وظیفه رفع اشکال رو به عهده داره و لا غیر!! در ضمن تو تابستون درسای پیش خونده بشن بهتره..چونکه سال دوم چیز خاصی نداره ..سال 3 رو هم که تازه امتحان دادی..پس مهم ترین کار تو تابستون به نظرم پیشه!( دیف فیزیک ترجیحا گسسته!)
اه یادم نبود شما تجربی هستین!!! معذرت!

از یه تجربی کمک بگیرین فک کنم بهتر باشه!:39::53:

آخرین ویرایش توسط مدیر

mozhgan

New Member
لایک ها
127

و تنها فایده ی اینکه مدرسه از تابستون شروع شه اینه که دیگه بعد عید نمیرین مدرسه ..همین!

maral-riazi

New Member
لایک ها
112

سلام بر شما!
ما مدرسه مون از تابستون دیف و فیزیک و شیمی رو برامون کلاس گذاشت...البته من نمی رفتم..چون که تو مدرسه اولا همه طالب (!!!) درس خوندن نیستن و ثانیا دبیر حداکثر میتونه برا هر بحثی چنتا سوال حل کنه...در صورتی که اگه خودت تو خونه بشینی بخونی هم بازده ت بیشتر میشه و هم اوقات فراغتت!!!!!
یعنی به نظرم مدرسه فقط وظیفه رفع اشکال رو به عهده داره و لا غیر!!
کاملا باهات موافقم ! منم تو کلاس های تابستون شرکت نکردم!

اها اینیم که مژگان گفت فیزیکم بخونید راست میگه چون دو بحثش مشترک با دومه!

حداقل اونا رو بخونید! ( حرکت شناسی و دینامیک)

بقیه ی فصل ها هم چیزی ندارن ( موج مکانیکی و . . .) ولی اون دو فصل اول مهمند!

M-Behmaram

New Member
لایک ها
164

اگه می شه یکی از بچه های تجربی بیاد و راهنمایی کنه!!!

Ali007

New Member
لایک ها
70

درود ،درود،درود!
خیلی خوب بود
من از همه دوستان بخاطر توجهشون تشکر میکنم
پیش خودم گفتم تا نهایی دیگه کسی نظر نمیده اینجا آخه دوستانی معترض شدن، ولی امیدوارمون کردید!:5:
پایا باشید
میم مثه محسن

Ali007

New Member
لایک ها
70

و تنها فایده ی اینکه مدرسه از تابستون شروع شه اینه که دیگه بعد عید نمیرین مدرسه ..همین!
و حالا اگه مدرسه از مهر شروع کنه
فایده اش اینه که در تابستون میتونی پایه رو حسابی ببندی +حداقل 2 تا درس پیش رو ببری جلو
از مهرم کلاسات شروع شه غم تموم کردن پایه رو نداری چون اون تموم شده می شینی پیش رو میخونی
تازه حداقل 2 تا درس از پیش رو هم بردی جلو
اینی که گفتم رو قبول دارین؟
بعدشم من با مشارومون صحبت میکردم میگفت مدرسه خودمون که از تابستون شروع میکنه و بحثی درش نیست
ولی گفت منو میتونه ببره جایی که از 15 مهر کاراش شروع میشه هر وقتم دوس داشتم میتونم سر کلاس نرم!
ولی گفت مدرسه خودمون اگه بمونم غیبت بی غیبت!(منظورم غیبت در حد وسیع بود)6 ماه کلاسه!
------------------------------------------------------
خانم مژگان ! شما گفتین مدرستون کلاس گذاشت ولی نرفتین میشه بگین چطور؟
آخه فک کنم یه ذره مدیر پایه اذیت میکنه آدم رو!راحت بگم نمیذاره...
پس در واقع شما از مهر رفتین مدرسه دیگه؟
بعد مدرستون از تابستون پیش رو شروع کرده بود؟همون چند درسی که کلاس گذاشت رو عرض میکنم....
پایا باشید.
میم مثه محسن

mozhgan

New Member
لایک ها
127

و حالا اگه مدرسه از مهر شروع کنه
فایده اش اینه که در تابستون میتونی پایه رو حسابی ببندی +حداقل 2 تا درس پیش رو ببری جلو
از مهرم کلاسات شروع شه غم تموم کردن پایه رو نداری چون اون تموم شده می شینی پیش رو میخونی
تازه حداقل 2 تا درس از پیش رو هم بردی جلو
اینی که گفتم رو قبول دارین؟
بعدشم من با مشارومون صحبت میکردم میگفت مدرسه خودمون که از تابستون شروع میکنه و بحثی درش نیست
ولی گفت منو میتونه ببره جایی که از 15 مهر کاراش شروع میشه هر وقتم دوس داشتم میتونم سر کلاس نرم!
ولی گفت مدرسه خودمون اگه بمونم غیبت بی غیبت!(منظورم غیبت در حد وسیع بود)6 ماه کلاسه!
------------------------------------------------------
خانم مژگان ! شما گفتین مدرستون کلاس گذاشت ولی نرفتین میشه بگین چطور؟
آخه فک کنم یه ذره مدیر پایه اذیت میکنه آدم رو!راحت بگم نمیذاره...
پس در واقع شما از مهر رفتین مدرسه دیگه؟
بعد مدرستون از تابستون پیش رو شروع کرده بود؟همون چند درسی که کلاس گذاشت رو عرض میکنم....
پایا باشید.
میم مثه محسن

ببینین اینایی که من گفتم برا رشته ریاضی صادقه!!! چون درسای پایه ریاضی یکیش فیزیک 3 که مهمه که اون رو برا نهایی خوندیم..حسابانم که کاملترش تو دیف هس ..فیزیک 2 و 1 هم که تنوع سوالاش کمه و یه هفته ای میشه تمومش کرد..پس برای رشته ریاضی به نظرم خوندن پیش لازم و کافیه! یعنی حداقل اگه با تستم کار نکردین یه دور همه کتاب رو تموم کنین...ولی شما که تجربی هستین من دیگه راجع به ماهیت درساتون چیزی نمیدونم !!!

مدرسمون از تابستون برا دیف ..فیزیک پیش ..فیزیک 1.2 و شیمی پیش کلاس گذاشت!
در مورد اینکه چطور من نرفتم مدرسه چطور نداره دیگه!! هر گونه وسایل ارتباطی رو قطع کردم!در نتیجه ....!!! در ضمن من گفتم برا رفع اشکال میرفتم مدرسه! ( سو تفاهم نشه من آدم بی انضباطی نیستمااا!!!)(آها یه چیز دیگم که بود این بودش که من سال 3 سر جمع 3 ماه مدرسه نرفتم...اونام فک میکردن المپیاد هنوز تموم نشده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!):76::226:

البته اینا همش نظر منه!

التماس دعا:17:

Ali007

New Member
لایک ها
70

که اینطور!
ممنون بخاطر توضیحاتتون،ان شاءالله موفق میشین
و ما همچنان............. در جستجوی تجربی!:16:

M-Behmaram

New Member
لایک ها
164

چه عجب یکی از تجربی ها به کمکمون اومدن!!!!
adamus عزیز واقعا ممنون.
منم با برنامه ی قلم چی موافقم.

بالا