بچه ها جواب بدین !!

HIvAD

New Member
لایک ها
193
بسم الله الرحمن الرحیم

سوالی که این روزا ذهن من رو مشغول کرده اینکه که تعریف علم چیه ؟؟؟
چرا بزرگای دینمون به این موضوع این قدر تاکید کردن؟؟
یک زمانی فکر می کردم علم مربوط به حوزه و این جور چیزاست و به فیزیک و شیمی و .. اهمیت نمی دادم
اصلا علم و دین تو و عرفان تو ذهن من مثل باور جداییی دین از سیاست می مونه
می دونم که این باور اشتباهه
ولی تو دورو برام که دارم می بینم
اونی که دینش رو گرفته تو عرصه هایی که من از علم تعریف می کنم حضور ندارن و اونای هم تو علومی سررشته دارن دینشون رو ول کردن
حالا این طوری تو ذهنم شده که علم و دین در تضادن

نمی دونم به خودم میگم
شهید چمرانئ ،ابو علی سینا]جابربن حیان و ....
والا این جامعه این طوری ذهنم رو خراب کرده
البته دیدگاهم این طوریه
می تونه درست بشه!!!
چه جورییییییییییییییییییییییییییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:225:

ali naghdi

New Member
لایک ها
35
پاسخ : بچه ها جواب بدین !!

اینکه علوم دینی رو از سایر علوم جدا بدونیم کاملا اشتباس هر علمی تخصصی پس طبیعی هر فردی میتونه نهایت یک شاخه ی اون علم رو دنبال کنه اما در زمان قدیم به علت جزیی بودن علوم میشد چندین رشته خواند ام الان نه و بوعلی سینا و...هم از این قاعده مستثنی نیستند ولی با این وجود ابن سینا باز هم به پزشک بودن مشهوره و نتونسته کتابی فقهی بنویسه چون کاملا تخصصیه ولی در عین حال ادم میتونه عقاید دینی (نه علوم دینی )داشته باشه و در رشته ای دیگه تحصیل کنه ...

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

اینکه علوم دینی رو از سایر علوم جدا بدونیم کاملا اشتباس هر علمی تخصصی پس طبیعی هر فردی میتونه نهایت یک شاخه ی اون علم رو دنبال کنه اما در زمان قدیم به علت جزیی بودن علوم میشد چندین رشته خواند ام الان نه و بوعلی سینا و...هم از این قاعده مستثنی نیستند ولی با این وجود ابن سینا باز هم به پزشک بودن مشهوره و نتونسته کتابی فقهی بنویسه چون کاملا تخصصیه ولی در عین حال ادم میتونه عقاید دینی (نه علوم دینی )داشته باشه و در رشته ای دیگه تحصیل کنه ...

omid-z

New Member
لایک ها
319
پاسخ : بچه ها جواب بدین !!

بسم الله الرحمن الرحیم

سوالی که این روزا ذهن من رو مشغول کرده اینکه که تعریف علم چیه ؟؟؟
چرا بزرگای دینمون به این موضوع این قدر تاکید کردن؟؟
یک زمانی فکر می کردم علم مربوط به حوزه و این جور چیزاست و به فیزیک و شیمی و .. اهمیت نمی دادم
اصلا علم و دین تو و عرفان تو ذهن من مثل باور جداییی دین از سیاست می مونه
می دونم که این باور اشتباهه
ولی تو دورو برام که دارم می بینم
اونی که دینش رو گرفته تو عرصه هایی که من از علم تعریف می کنم حضور ندارن و اونای هم تو علومی سررشته دارن دینشون رو ول کردن
حالا این طوری تو ذهنم شده که علم و دین در تضادن

نمی دونم به خودم میگم
شهید چمرانئ ،ابو علی سینا]جابربن حیان و ....
والا این جامعه این طوری ذهنم رو خراب کرده
البته دیدگاهم این طوریه
می تونه درست بشه!!!
چه جورییییییییییییییییییییییییییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:225:
به نظر من با هم تضاد ندارن
به نظرم دلیلش اینه که هر کسی که تو علم میره یا کسی که توی دین میره بیشتر توجهش رو توی اون حوزه می گذاره.به نظر من دلیلش اینه .ما میتونیم توی هردو زمینه کار کنیم،میتونیم چیزایی رو که توی قرآن نوشته با علم ثابت کنیم(معجزه های علمی قرآن) یا مثلا کار های دینیمون رو مثل نماز که بعضی از فوایدش از طریق علم ثابت شده.یا...
یا بهتره بگم که دیدگاه مون رو عوض کنیم بهتره

بالا