بچه ها یه راهنمایی کنید .

لایک ها
0
من اول مس سولفات رو توی آب حل کردم سپس توی محلول چند ورقه فویل آلومینیوم ریختم . بعد از چند ساعت مقدار زیادی مس رسوب کرد و آلومنیوم که به صورت آلومنیوم سولفات توی آب در میاد . حالا اومدم کل این محلول رو با مس هاش از روی صافی عبور دادم . خوب مس و خرده آلومنیوم های مونده رو جمع کردم . حالا یه محلول آلومنیوم سولفات در آب دارم . حالا اومدم این محلول رو برقکافت کردم و دیدم یکی سیم ها سفید شده و به شدت گاز میاد بیرون و از دیگری کم کم گاز میاد بیرون . میخواستم راهنمایی کنید اینها چه موادی هستند . به نظر من باید آلومنیوم و یون سولفات باشند دیگه . یا آلومنیوم اکسید با گاز گوگرد تری اکسید یا همون SO3 . راهنمایی کنید خییلی ممنون میشم .

فرستاده شده از LG-H818ِ من با Tapatalk

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160
پاسخ : بچه ها یه راهنمایی کنید .

خب فکر میکنم شما هنوز الکترو شیمی نخوندین قاعدتا.
اونجا خواهید خوند که مواد تو رقابت شرکت خواهند کرد.یعنی خود اب هم تجزیه میشه که اینو در نظر نگرفتی و اون گاز ها که اکسیژن و هیدروژن هستن برا همینن.
الومینیوم خیل انرژی میگیره تا بخواد با این روش بدست بیاد،که تو عمل به کارمون نمیاد

لایک ها
0

خب فکر میکنم شما هنوز الکترو شیمی نخوندین قاعدتا.
اونجا خواهید خوند که مواد تو رقابت شرکت خواهند کرد.یعنی خود اب هم تجزیه میشه که اینو در نظر نگرفتی و اون گاز ها که اکسیژن و هیدروژن هستن برا همینن.
الومینیوم خیل انرژی میگیره تا بخواد با این روش بدست بیاد،که تو عمل به کارمون نمیاد
ممنونم . ولی نگفتید آخر در آند چه موادی و در کاتد چه موادی آزاد میشن ؟

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

ممنونم . ولی نگفتید آخر در آند چه موادی و در کاتد چه موادی آزاد میشن ؟

هیدروژن و اکسیژن .چون درواقع داری اب رو الکترولیز میکنی

بالا