تاثیردار بودن یا بی تاثیر بودن امتحان بر افزایش شوق افراد به مدرسه

لایک ها
3,082
موثر بودن یا بودن امتحان بر افزایش شوق افراد به مدرسه

به نام خدا​

سلام دوستان!

به نظر شما بهتر نیست که امتحان ها رو بردارن؟؟؟؟؟

به نظر خودم اگه امتحانی وجود نداشته باشه دیگه افراد با دلهره نمیرن مدرسه و بهتر درس می خونن.

اصلاامتحان خیلی تو روحیه بچه ها ( منظورم همه ی افرادی هست که می خوان درس بخونن) تاثیر میذاره.

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
326
پاسخ : موثر بودن یا بودن امتحان بر افزایش شوق افراد به مدرسه

به نام خدا​

سلام دوستان!

به نظر شما بهتر نیست که امتحان ها رو بردارن؟؟؟؟؟

به نظر خودم اگه امتحانی وجود نداشته باشه دیگه افراد با دلهره نمیرن مدرسه و بهتر درس می خونن.

اصلاامتحان خیلی تو روحیه بچه ها ( منظورم همه ی افرادی هست که می خوان درس بخونن) تاثیر میذاره.

به نظر من مشکل بزرگتر خوده بچه ها هستند که فقط برای نمره درس میخونن .........

لایک ها
3,082

به نظر من مشکل بزرگتر خوده بچه ها هستند که فقط برای نمره درس میخونن .........
بچه ها مجبورند که برای نمره درس بخونن چون اگه نخونن ........................................................................

لایک ها
326

بچه ها مجبورند که برای نمره درس بخونن چون اگه نخونن ........................................................................
این اتفاقی که افتاده قسمته بزرگیش تقصیر خودمون و خانواده هامونه ......یه مثال برات میزنم ......قبول داری که باید مسئولین و دولتمردان از رشته انسانی وارد دولت بشن ؟ولی الان دید مردم و خانواده ها به رشته انسانی چطوریه ؟ دید مردم نسبت به رشته ریاضی و تجربی چطوریه ؟

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168
پاسخ : تاثیردار بودن یا بی تاثیر بودن امتحان بر افزایش شوق افراد به مدرسه

نه عزیزم یه خورده اشتباه داری
چند تا مطلب هست:اگه امتحانی نباشه چجوری افراد قیاس بشن و چجوری میتونی بگی تا کجا بلدی؟؟؟منظورم اینه که باید یه چیزی باشه تا از نظر سواد افراد رو قیاس کنه نه نمره خالی
باید برای بچه ها و بیشتر واسه اولیا و بقیه(مثلا اداره ها واسه استخدام)توجیح بشه که نمره ملاک نیست و دانش مهمتره
مثلا من زبان فارسیم تو نیمترم8.5 بود چون داشتم واسه مرحله 2 میخوندم (البته اختصاصی هام 20 بودن همه)که کلی سرش قیل و قال شد تو خونمون
دلیل این حرفت رو هم به نظر من رقابت های ناسالمیه که بین بچه ها هست و من کاملا باهاش مخالفم
تا اینجا فعلا میگم تا ببینیم چی میشه...:153:

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

آزمون چیز خوبیه کلا" .

اگه همین آزمون نباشه که دیگه اصلا" کسی درسی نمیخونه.

لایک ها
326

آزمون چیز خوبیه کلا" .

اگه همین آزمون نباشه که دیگه اصلا" کسی درسی نمیخونه.
اینم یکی از همون مشکلاس که گفتم باید تو سر بعضی از بچه ها زد تا درس بخونن ...........

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

من به شخصه اگه امتحان نبود خیلی از درس ها رو نمیخوندم. فک نکنید منظورم فقط دروس عمومیه.... نه بلکه مثلا بعضی جا های فیزیک.... ولی امتحان باعث میشه مجبور شم و بالاخره بخونم.....

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

امتحان چيز بدي نيست!اگه امتحاني وجود نداشته باشه يه بارم به خودت زحمت نمي دي تا كل اطلاعاتي رو ك درمدت 9 ماه مدرسه ياد گرفتي رو بخوني و مرور كني!...اگه منطقي ب امتحان نگاه كني مي بيني همين نمرات بودن ك تو فهميدي كجاي كارت مشكل داره كجا ضعف داري كجا بايد تمرين بيشتري بشه و اين جوري ايرادات و ضعفاتو رفع مي كني....همين نمره ست ك باعث ميشه انگيزت برا درس خوندن بيشتر بشه مثلا وقتي نمره ات كم مي شه ضعفتو مي فهمي براي رفع اون ضعف تلاش بيشتري مي كني و با امتحان ديگه ك مسلما نمرت بهتر مي شه همين نمره بهت انگيزه برا درس خوندن و تلاش بيشتر مي ده...و خيلي هاي ديگه ك دوستان اندكي بهش اشاره كردن!!!!!!!!!!

scientist13

New Member
لایک ها
23

البته باید یه تعادلی هم باشه. معلم فیزیک ما کلا ترم دوم 2 تا امتحان گرفت ولی ادبیات 10 تا.... خب اینطوری ما اصلا فیزیک نمیخوندیم و یاد نمیگرفتیم.....

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

البته باید یه تعادلی هم باشه. معلم فیزیک ما کلا ترم دوم 2 تا امتحان گرفت ولی ادبیات 10 تا.... خب اینطوری ما اصلا فیزیک نمیخوندیم و یاد نمیگرفتیم.....
قبول دارم...فجيع!!!!.......اينو ديگه بايد با معلم حلش كرد(ك نمي شه!!!!!!)مخصوصا اگه معلمشم اعصاب نداشته باشه!!!!!

Golnaz

New Member
لایک ها
784

رادرفورد راست می گه ؛ همه جای دنیا مدیراشون رو تو انسانی پرورش می دن اون وقت این جا ... . خوب مدیر و سیاستمدار باید درس مربوط به خودشو بخونه ؛

همه جا ( توسعه یافته ها ) بچه زرنگاشونو زیر نظر خودشون برای انسانی پرورش می دن ؛ اگه کشور مدیر و مدبر تحصیل کرده نداشته باشه چجوری می خواد دانشمند و عالم رو مدیریت و حفظ کنه ؟ لوازمشونو تهیه کنه ... که بتونن به کشور خدمت کنن ؟

ولی اساسا کسی که هدفش یادگیری و خدمته نیازی به تو سری زدن نداره ؛ خودش می خونه چون هدفش معینه ...

MEA76

New Member
لایک ها
860

سلام

امتحان چیز خوبیه و وجودش لازم!

چیزی که در مدارس ما مسئله سازه وجود نمره عددی در امتحاناته .
اگه تو دبیرستان ها هم نمرات توصیفی بشن (عالی,خوب,متوسط و ...) اونوقت هم استرس دانش آموزان کم تر می شه و هم رقابت های بدی که در مدارس حاکمه از بین می ره

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

فک نمیکنم باز هم فرق بکنه.... دیگه رقابت بین نمره نیس اونوقت رقابت بین توصیف میشه.... الان واقعا تو ابتدایی این کارو کردند؟

لایک ها
3,082

سلام

امتحان چیز خوبیه و وجودش لازم!

چیزی که در مدارس ما مسئله سازه وجود نمره عددی در امتحاناته .
اگه تو دبیرستان ها هم نمرات توصیفی بشن (عالی,خوب,متوسط و ...) اونوقت هم استرس دانش آموزان کم تر می شه و هم رقابت های بدی که در مدارس حاکمه از بین می ره
اتفاقا این بد ترین کار ممکنه که متاسفانه تو پایه های ابتدایی انجام دادن.

آخه یکی که 20 بشه و یکی که 17 بشه رو که نمیشه به هر دو بگیم عالی.... این ته نا عدالتی و نا برابریه و اصلا درست نیست

MEA76

New Member
لایک ها
860

اتفاقا این بد ترین کار ممکنه که متاسفانه تو پایه های ابتدایی انجام دادن.

آخه یکی که 20 بشه و یکی که 17 بشه رو که نمیشه به هر دو بگیم عالی.... این ته نا عدالتی و نا برابریه و اصلا درست نیست
پس به نظر شما این درسته که امتحانات رو حذف کنن؟

لایک ها
3,082

پس به نظر شما این درسته که امتحانات رو حذف کنن؟
اگه بچه ها هم آدم باشن ( به کسی بر نخوره ها شما ها که همه درس خونین ) و وقتی ببینن امتحان نیست نخوان دیگه درس رو بذارن کنار بهتره که امتحان ها رو حذف کنن.

Golnaz

New Member
لایک ها
784

تو جامعه ی آرمانی ( که مثلا ما داریم !!!!!!!! ) کسی پابند نمره نمی شه ؛ هر کی که می خواد بخدمته اگه یاد گرفت اعلام آمادگی می کنه برای گذران مراحل بعدی ، اگه نمره و آزمون اساسا خوبه پس انشتاین و قیاس الدین کاشانی و استیو جابز و ... کی محسوب می شن ؟؟؟
( البته جامعه ای که گفتم زیادی آرمانی بود و لی حقیقته :4: )

لایک ها
3,082

فک نمیکنم باز هم فرق بکنه.... دیگه رقابت بین نمره نیس اونوقت رقابت بین توصیف میشه.... الان واقعا تو ابتدایی این کارو کردند؟
بله یکی از فامیلامون کارنامشو آورد و دیدم ( شاید همه جا این طوری نشده باشه)

MEA76

New Member
لایک ها
860

تو جامعه ی آرمانی ( که مثلا ما داریم !!!!!!!! ) کسی پابند نمره نمی شه ؛ هر کی که می خواد بخدمته اگه یاد گرفت اعلام آمادگی می کنه برای گذران مراحل بعدی ، اگه نمره و آزمون اساسا خوبه پس انشتاین و قیاس الدین کاشانی و استیو جابز و ... کی محسوب می شن ؟؟؟
( البته جامعه ای که گفتم زیادی آرمانی بود و لی حقیقته :4: )
فکر می کنید و جود همچین جامعه ای تو این دنیا امکان پذیر هست؟

بالا