orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168
پاسخ : هدف از انتخاب رشته مورد نظرتون چی بوده و هست؟

خب من هم به کمک نیاز دارم : من تازه سال بعد کنکور میدم و الان تو انتخاب رشته نیستم ولی میخوام هدف داشته باشم:4:
من میخوام یعنی دوست دارم فیزیک تو دانشگاه بخونم(هنوز نمیدونم چه گرایشی ولی علاقم هر چی باشه) و تا همین اواخر رو این قضیه مطمئن بودم
تا این که اخیرا با مخالفت رو به رو شدم...یعنی میگن بازار کارش جالب نیست و نهایتاتدریس میکنی و از اینجورحرفا و بهم میگن برو مثلا عمران که توش فیزیک هست(از جهت برآورده شدن علاقم به فیزیک)و هم بازار کارش خوبه....خودم هنوز شناخت ندارم رو رشته ها و نمیتونم الان چند تا کاندید کنم و اینجا بگم و شما نظر بدید
میخوام بگید که چه کنم
در ضمن اگه زیر100 بشم و بخوام دو رشته ای بخونم که 100%یکیش فیزیکه اون یکی رو از همین چیر هایی که پیشنهاد شده بخونم چی؟؟
کلا خیلی سردرگمم:179:

لایک ها
1,316

خب من هم به کمک نیاز دارم : من تازه سال بعد کنکور میدم و الان تو انتخاب رشته نیستم ولی میخوام هدف داشته باشم:4:
من میخوام یعنی دوست دارم فیزیک تو دانشگاه بخونم(هنوز نمیدونم چه گرایشی ولی علاقم هر چی باشه) و تا همین اواخر رو این قضیه مطمئن بودم
تا این که اخیرا با مخالفت رو به رو شدم...یعنی میگن بازار کارش جالب نیست و نهایتاتدریس میکنی و از اینجورحرفا و بهم میگن برو مثلا عمران که توش فیزیک هست(از جهت برآورده شدن علاقم به فیزیک)و هم بازار کارش خوبه....خودم هنوز شناخت ندارم رو رشته ها و نمیتونم الان چند تا کاندید کنم و اینجا بگم و شما نظر بدید
میخوام بگید که چه کنم
در ضمن اگه زیر100 بشم و بخوام دو رشته ای بخونم که 100%یکیش فیزیکه اون یکی رو از همین چیر هایی که پیشنهاد شده بخونم چی؟؟
اگر تا این حد به فیزیک علاقه دارید و اون قدر هم درستون خوبه که میدونید میتونید دو رشته ای بخونید و از پسش هم بربیایید پس این حرف بی معنیه که برید فیزیک و کار گیرتون نیاد...خارج از ایران که قطعا مشکلی نداره بازار کارش،داخل ایران هم برای کسی که خیلی قوی نباشه استادی که خوبه،باید بره مدرسه فیزیک درس بده اما کسی که قویه خیلی کارها می تونه بکنه،این همه پژوهشکده و...آدمهایی که کار میکنن اونجا از جایی دیگر توی کهکشان راه شیری که نیومده اند،آدمهای قوی ای بودن در رشته خودشون،تازه استادی مگه مشکلی داره؟کسی بتونه استاد بشه در دانشگاه خوب(هیات علمی)قطعا آدم خیلی قدرتمندیه...
در مورد بخش دوم حرفتون و رشته عمران:من متوجه نمیشم که کجای عمران شبیه فیزیکه،اگر منظورشون این بوده که پایه اش فیزیکه،خوب همه رشته هایم مهندسی پایه و بیسِ فیزیک و ریاضی دارند،مکانیک که خیلی بیشتر بهش میاد بهش فیزیک مربوط باشه،اما به عنوان یک توصیه کلی: اگر واقعا دوستدار یک رشته خاص محض هستید(از علوم پایه)مسلما هیچ رشته مهندسی رو نمیشه پیدا کرد که توش اون علم رو یاد بگیرید،به طور کلی رشته های مهندسی فقط از علوم پایه استفاده می کنند برای گسترش صنعت و نه برای یادگیری اون علم...

راستی یک خبر هم برای کسانی که امسال کنکور دادند،هر سال در دانشگاهمون واسه رتبه های برتر کنکور همایش انتخاب رشته و آشنایی با رشته ها برگزار میشه که امسال هم همون روند رو داره و ثبت نامش بعد از اعلام نتایج شروع میشه،توی این سایت اطلاعات بیشتر هست
http://sutstudents.ir/

آخرین ویرایش توسط مدیر

physics

New Member
لایک ها
104

میخوام بگید که چه کنم
نگران نباشید ، اگر رتبتون زیر 100 بشه ، خودتون به طور معجزه آسایی جوگیر میشید و میاید برق :1: کلا تو برق خیلی الکتریسیته و مغناطیس مهمه و همه چیز با این مباحث شروع میشه و جنبه ی مهندسی میگیره . در مورد عمران هم تا جایی که شنیدم خیلی رشته ی فیزیکی ای نیست . مکانیک هم مثل برق ، با مکانیک و احتمالا ترمودینامیک شروع میشه و جنبه ی مهندسی میگیره . همونطور که آقای مطمئن گفتن ، کلا نمیشه یه علم خاص رو از رشته های مهندسی یاد گرفت . اگر هم شریفی بشید ، با خیال نسبتا راحت تری میتونید فیزیک بخونید ، آینده ی خوبی در انتظارتون خواهد بود اگر علاقه و استعداد داشته باشید .

فعلا رو دو رشته ای خیلی حساب باز نکنید ، سال اول دانشگاه که تموم شد ، اونوقت میتونید با اطلاعات بیشتر ، تصمیم بگیرید که آیا میتونید دو رشته ای بخونید یا نه . سایت گزینه2 و سایت رشد ، اطلاعات خوبی راجع به همه ی رشته ها داره که میتونه کمکتون کنه .

موفق باشید

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

اگر تا این حد به فیزیک علاقه دارید و اون قدر هم درستون خوبه که میدونید میتونید دو رشته ای بخونید و از پسش هم بربیایید پس این حرف بی معنیه که برید فیزیک و کار گیرتون نیاد...خارج از ایران که قطعا مشکلی نداره بازار کارش،داخل ایران هم برای کسی که خیلی قوی نباشه استادی که خوبه،باید بره مدرسه فیزیک درس بده اما کسی که قویه خیلی کارها می تونه بکنه،این همه پژوهشکده و...آدمهایی که کار میکنن اونجا از جایی دیگر توی کهکشان راه شیری که نیومده اند،آدمهای قوی ای بودن در رشته خودشون،تازه استادی مگه مشکلی داره؟کسی بتونه استاد بشه در دانشگاه خوب(هیات علمی)قطعا آدم خیلی قدرتمندیه...
در مورد بخش دوم حرفتون و رشته عمران:من متوجه نمیشم که کجای عمران شبیه فیزیکه،اگر منظورشون این بوده که پایه اش فیزیکه،خوب همه رشته هایم مهندسی پایه و بیسِ فیزیک و ریاضی دارند،مکانیک که خیلی بیشتر بهش میاد بهش فیزیک مربوط باشه،اما به عنوان یک توصیه کلی: اگر واقعا دوستدار یک رشته خاص محض هستید(از علوم پایه)مسلما هیچ رشته مهندسی رو نمیشه پیدا کرد که توش اون علم رو یاد بگیرید،به طور کلی رشته های مهندسی فقط از علوم پایه استفاده می کنند برای گسترش صنعت و نه برای یادگیری اون علم...

راستی یک خبر هم برای کسانی که امسال کنکور دادند،هر سال در دانشگاهمون واسه رتبه های برتر کنکور همایش انتخاب رشته و آشنایی با رشته ها برگزار میشه که امسال هم همون روند رو داره و ثبت نامش بعد از اعلام نتایج شروع میشه،توی این سایت اطلاعات بیشتر هست
.: پایگاه ارتباط با دانش آموزان دانشگاه صنعتی شریف :.
ممنون از اطلاعاتتون...خیلی متشکرم
اشتباه نوشتم عمران...منظورم مکانیک بود
در هر صورت مرسی که جواب دادین

لایک ها
1,316
پاسخ : تاپیک انتخاب رشته

با اجازه دوست خوبمونmehdisoft عنوان تاپیک رو تغییر دادم تا دوستان عزیز همه بحث های انتخاب رشته رو همین جا انجام دهند
لطفا از زدن تاپیک جداگانه خودداری کنید
ممنون

لایک ها
3,082

دوستان

امروز تلوزیون گفت : همه در کنکور مجاز به انتخاب رشته شدند اما 600000 نفرشون قبول میشن تو انتخاب رشته.

این یعنی چی؟

مگه انتخاب رشته هم قبولی داره؟

مگه دوباره باید امتحان بدن؟

لایک ها
1,316

انتخاب رشته یعنی انتخاب دانشگاه به نوعی و دانشگاه هم قبولی داره دیگه!!

S@n@m

New Member
لایک ها
42

سلام دوستان
خب من فکر کنم جزو معدود کاربرای این سایت باشم که رشتم انسانیه!
رتبم 117 شده در زیرگروه 1 و دوست دارم که حقوق بخونم.
دوست داشتم که نظر شما دوستان رو هم در مورد این رشته بدونم

و یه چیز دیگه اینکه بابا بچه های ریاضی گل شما که انقده زحمت کشیدین و ریاضی و فیزیک حسابان و.. خوندین آخه چرا میاین حقوق؟؟
خیلی واسم جالبه که بچه های تجربی و ریاضی هم میتونن بیان حقوق! پارسال رفته بودم جشن ستارگان مراسم تجلیل از رتبه های زیر 100 کشوری بود که از مشهد بودن. چندین تا از 2رقمی های ریاضی اومده بودن حقوق! یکی هم فک کنم از تجربی بود درست یادم نمیاد

MUTE

New Member
لایک ها
264

واقعا به نظرم انتخاب رشته خیلی خیلی سخته ! خودم دارو دوس دارم ! با یه عده حرف زدم گفتن آره دارو خیلی خوبه و حتما برو دارو ! باز بعضیاشون میگن دارو تهران ! بعضیا میگن نه دارو مشهد ! بعضیا اصن دارو مشهدو قبول ندارن ! یه عده که کلا دارو رو قبول ندارن ! یه عده می گن پزشکی ! یه عده می گن دندان حتی اگه شده برو بیرجند و زنجان و زاهدان ولی دندان بخون ! یه عده هم میگن نه دندان اینقد نمیرزه ! دیگه کلا دارم دیوونه میشم اینقد فک کردم و اینقد با این و اون حرف زدم !!!! کاش یه تست استعداد بود !!!

mehrafshan

Well-Known Member
لایک ها
568

سلام... می شه یکی اطلاعاته کاملی در مورد شرایط دو رشته ای خوندن تو دانشگاها بده؟
من به شدّت غیر قابل توصیفی علاقه دارم به شیمی محض و اصلن هیچ رقمه نمی تونم تصوّر کنم که این رشته رو بی خیال شم، ولی با توجه به علاقه ام به نرم افزار، قصد دو رشته ای کردن دارم..
می خواستم بدونم واسه المپیادی مدال دار، اگه برم شیمی محض که یه رشته پایین تر از نرم افزاره، بعده دو ترم بخوام دو رشته ای کنم با نرم افزار، مشکلی ایجاد می شه چون نرم افزار بالاتره رتبه مورد نیازش؟
یعنی شما پیشنهاد می کنید من برم نرم افزار بعد دو رشته ای کنم با شیمی؟

بعد این که دو رشته ای که می خوام بخونم زیاد ربطی به هم ندارن هم گیر می دن یا نه؟

لایک ها
1,316

سلام... می شه یکی اطلاعاته کاملی در مورد شرایط دو رشته ای خوندن تو دانشگاها بده؟
من به شدّت غیر قابل توصیفی علاقه دارم به شیمی محض و اصلن هیچ رقمه نمی تونم تصوّر کنم که این رشته رو بی خیال شم، ولی با توجه به علاقه ام به نرم افزار، قصد دو رشته ای کردن دارم..
می خواستم بدونم واسه المپیادی مدال دار، اگه برم شیمی محض که یه رشته پایین تر از نرم افزاره، بعده دو ترم بخوام دو رشته ای کنم با نرم افزار، مشکلی ایجاد می شه چون نرم افزار بالاتره رتبه مورد نیازش؟
یعنی شما پیشنهاد می کنید من برم نرم افزار بعد دو رشته ای کنم با شیمی؟

بعد این که دو رشته ای که می خوام بخونم زیاد ربطی به هم ندارن هم گیر می دن یا نه؟
سلام!بستگی به دانشگاهی که می خواهید برید داره
کدوم دانشگاه؟

mehrafshan

Well-Known Member
لایک ها
568

شریف اگه خدا بخواد...

لایک ها
1,316

خب اگه میخواهید دو رشته ای بخونید،انتخاب رشته رو بر مبنای نرم افزار بذارید و بعد میتونید دو رشته ای کنید با شیمی محض
اگر شیمی بزنید و بخواهید دو رشته ای کنید با نرم افزار بستگی داره به مدالتون،اگر مدالتون کامپیوتر باشه شااید بشه اما اگه نباشه احتمالش تقریبا صفره؛چونکه نرم افزار خیلی شلوغ میشه خصوصا توسط المپیاد کامپیوتری هایی که سخت افزار آوردن و تغییر به اون تقریبا غیر ممکن میشه حتی واسه سخت افزاری ها چه برسه به شیمی!(این موضوع رو همین دیروز از دوستم که کامپیوتری هست پرسیدم)
در مورد شرایط 2 رشته ای بودن،فکر کنم واسه رتبه های زیر 100 خیلی راحت باشه
اما به طور کلی شرطش معدل بالای 17 در دوترم متوالی هست(در شریف)-شرط تغییر رشته هم همینه
اما خب نگرانی نداره چون اگر بدونید که تواناییش رو دارید از همون ترم 2 درسهای شیمی رو میتونید بگیرید و بعدا که دو رشته ای تون تایید شد اون واحدا واستون حساب میشه!
اینکه این 2 رشته دور هستن از هم مشکلی ایجاد نمیکنه جز اینکه واحداتون زیاد میشه و طول میکشه تحصیلتون و ترم هاتون سنگین تر میشه

Moonlight

New Member
لایک ها
533

سلام دوستانخب من فکر کنم جزو معدود کاربرای این سایت باشم که رشتم انسانیه!رتبم 117 شده در زیرگروه 1 و دوست دارم که حقوق بخونم.دوست داشتم که نظر شما دوستان رو هم در مورد این رشته بدونمو یه چیز دیگه اینکه بابا بچه های ریاضی گل شما که انقده زحمت کشیدین و ریاضی و فیزیک حسابان و.. خوندین آخه چرا میاین حقوق؟؟خیلی واسم جالبه که بچه های تجربی و ریاضی هم میتونن بیان حقوق! پارسال رفته بودم جشن ستارگان مراسم تجلیل از رتبه های زیر 100 کشوری بود که از مشهد بودن. چندین تا از 2رقمی های ریاضی اومده بودن حقوق! یکی هم فک کنم از تجربی بود درست یادم نمیاد
یعنی من اگه کنکور ریاضی بدم میتونم تو انتخاب رشته حقوق بزنم !؟!

bihamta

New Member
لایک ها
345

جااااااااااااااان؟؟؟؟؟؟
والا رديف رشته فقه و حقوق اسلامي هست اما حقوق نيس!!!

دادجو

New Member
لایک ها
1

سلام
چه جوری می تونیم شرایط 2رشته خوندن رو برای دانشگاه های مختلف بفهمیم؟ و همچنین برای تغییر رشته؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

دادجو

New Member
لایک ها
1

باز سلام
من یک مشکل خیلی بزرگ و خنده دار از اول دبیرستان تاحالا دارم ؛ این که به هیچ رشته ی خاصی علاقه ندارم یا مدام علاقم تغییر کرده.هر چقدر هم درباره رشته های مختلف مقاله خوندم هیچ کدوم جذبم نکرد.ولی علاقه شدیدی به کار کردن دارم (حتی در حین تحصیل) و برام فاکتور مهمیه. یکی بهم گفت برای من که فعلا به زمینه خاصی علاقه ندارم، واسه بهترین تصمیم باید به بازار کار کنونی نگاه کنم و با توجه به رتبم، صنایع رو پیشنهاد کردن.خودم هم حس بهتری نسبت بهش دارم چون یه جورایی از همه مهندسیا اطلاعات جزیی بدست میارم و میتونم اونارو مدیریت کنم.درسته؟ تا شاید در آینده نزدیکتر علاقمو پیدا کنم.میخواستم بهم کمک کنین که آیا این طرز فکرم درسته؟اگه نه رشته ی دیگه ای واسه موجود خنثی ای مثل من پیشنهاد میکنین؟
و اینکه اگه 2ترم معدلم بالای 17 شه تو هر دانشگاهی، ممکنه بازم نذارن تغییر رشته بدم؟

S@n@m

New Member
لایک ها
42

ولی من با چشم خودم دیدم که چندتا از ریاضیای پارسال حقوق رو انتخاب کرده بودند! یعنی اون فقه و حقوق اسلامی بوده؟؟ فکر نمیکنم! دورقمی ریاضی که نمیره فقه و حقوق!

Ela

New Member
لایک ها
32

سلام من بين مهندسي پزشكي (بيو متريال) ومهندسي معماري تهران گير كردم دوتاشم دوست دارم اما نميدونم كدوم رو اولويت اولم بنويسم!به نظر شما م.پزشكي آينده كاري تضمين شده اي داره؟

بالا