تبدیل دقیقه و ثانیه قوسی به درجه با ماشین حساب

M.A.S

New Member
لایک ها
3
سلام دوستان کسی بلده چطوری میشه با ماشین حساب دقیقه وثانیه قوسی رو به درجه و برعکس تبدیل کرد؟ ._.

ممنون میشم اکه کسی بلده بگه.

آخرین ویرایش توسط مدیر

astropiad

New Member
لایک ها
37
پاسخ : تبدیل دقیقه و ثانیه قوسی به درجه با ماشین حساب

سلام دوستان ی بلده چطوری میشه با ماشین حساب دقیقه وثانیه قوسی رو به درجه و برعکس تبدیل کرد؟ ._.

هر درجه 60 دقیقه
هر دقیقه 60 ثانیه
هر درجه 3600 ثانیه

خوب حالا اگه بخوایم ثانیه رو به دقیقه تبدیل کنیم :

خوب اگه بخوایم ثانیه رو درجه تبدیل کنیم:

خوب حالا اگه درجه به ثانیه بخوایم بکنیم ضرب میشه یعنی برای تبدیل درجه به دقیقه : درجه*60
برای تبدیل درجه به ثانیه : درجه * 3600
برای تبدیل دقیقه به ثانیه : 60 * دقیقه

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

سلام دوستان ی بلده چطوری میشه با ماشین حساب دقیقه وثانیه قوسی رو به درجه و برعکس تبدیل کرد؟ ._.

سلام :)
رو ماشین حسابت دکمه ای که روش ۳ تا مربع کوچولو کنار هم کشیده ، داری ؟
عکس ماشین حسابتو بذار

M.A.S

New Member
لایک ها
3

سلام :)
رو ماشین حسابت دکمه ای که روش ۳ تا مربع کوچولو کنار هم کشیده ، داری ؟
عکس ماشین حسابتو بذار
درحال حاضر نمیتونم بزارم :| مربع نیست سه تا ویرگول برعکسه وقتی دکمرو میزنم تو صفحه یه مربع کوچیک میاد با اونم امتحان کردم نشد ._. اون دکمه s,dهم میزنم بازم نمیشه :|

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

هر درجه 60 دقیقه
هر دقیقه 60 ثانیه
هر درجه 3600 ثانیه

خوب حالا اگه بخوایم ثانیه رو به دقیقه تبدیل کنیم :

خوب اگه بخوایم ثانیه رو درجه تبدیل کنیم:

خوب حالا اگه درجه به ثانیه بخوایم بکنیم ضرب میشه یعنی برای تبدیل درجه به دقیقه : درجه*60
برای تبدیل درجه به ثانیه : درجه * 3600
برای تبدیل دقیقه به ثانیه : 60 * دقیقه
مرسی ولی اینارو میدونم با ماشین حساب نمیتونم .

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

ببین مال من همینجوریه
اول درجه رو میزنم بعد یه مربع بعد دقیقه،یه مربع، بعد ثانیه یه مربع.
علامت تساوی رو که میزنم اونو چاپ میکنه و مرتب میکنه (مثلا اگر دقیقه از 60 بیشتر بوذ اونو میاره زیر 60 و به درجه اضافه میکنه)
حالا که دوباره اون مربع رو میزنی به صورت درجه و اعشار دار چاپ میکنه.

برعکسشم هست این که درجه رو بنویسی بعد دکمه تساوی بعد اون ویرگولا.

حله؟

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

درحال حاضر نمیتونم بزارم :| مربع نیست سه تا ویرگول برعکسه وقتی دکمرو میزنم تو صفحه یه مربع کوچیک میاد با اونم امتحان کردم نشد ._. اون دکمه s,dهم میزنم بازم نمیشه :|

مرسی ولی اینارو میدونم با ماشین حساب نمیتونم .
دقیقا همین چیزی که moshk گفت :) درجه رو وارد می کنی یک مربع میزنی بعد دقیقه قوسی و یک مربع و همین طور ثانیه قوسی و مربع و مساوی :)
فقط یه چیز می خواستم به توضیحاتش اضافه کنم . اینکه قضیه ی این مربع ها این شکلیه که ماشین حساب میاد عدد قبل از مربع اول از سمت چپ رو عدد اصلی می گیره ، عدد بعد رو یک شصتم عدد قبلی در نظر میگیره و همین طور عدد بعدی ش رو یک شصتم عدد ماقبل خودش و الی آخر . این سیستم نمایش اعداد خب آشناس واسه مون دیگه . سیستم زمانی مون همین طوریه . یا همین سیستم درجه و اینا . می بینی مثلا میگن طول جغرافیایی تهران ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه و ایناس ! تو ماشین حساب میای وارد می کنی ۳ مربع و ۳۰ مربع و اینا مربع :4: بعد مساوی می زنی . بعد ضرب در ۱۵ می کنی (می دونی که تو ۲۴ ساعت زمین یک دور کامل که ۳۶۰ درجه باشه می زنه پس یک ساعت ۱۵ درجه ست ) . بعد ماشین حساب بت سیستم درجه و دقیقه قوسی و ثانیه قوسی شو نشون میده :)
موفق باشی :)

M.A.S

New Member
لایک ها
3

دقیقا همین چیزی که moshk گفت :) درجه رو وارد می کنی یک مربع میزنی بعد دقیقه قوسی و یک مربع و همین طور ثانیه قوسی و مربع و مساوی :)
فقط یه چیز می خواستم به توضیحاتش اضافه کنم . اینکه قضیه ی این مربع ها این شکلیه که ماشین حساب میاد عدد قبل از مربع اول از سمت چپ رو عدد اصلی می گیره ، عدد بعد رو یک شصتم عدد قبلی در نظر میگیره و همین طور عدد بعدی ش رو یک شصتم عدد ماقبل خودش و الی آخر . این سیستم نمایش اعداد خب آشناس واسه مون دیگه . سیستم زمانی مون همین طوریه . یا همین سیستم درجه و اینا . می بینی مثلا میگن طول جغرافیایی تهران ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه و ایناس ! تو ماشین حساب میای وارد می کنی ۳ مربع و ۳۰ مربع و اینا مربع :4: بعد مساوی می زنی . بعد ضرب در ۱۵ می کنی (می دونی که تو ۲۴ ساعت زمین یک دور کامل که ۳۶۰ درجه باشه می زنه پس یک ساعت ۱۵ درجه ست ) . بعد ماشین حساب بت سیستم درجه و دقیقه قوسی و ثانیه قوسی شو نشون میده :)
مرسی. الان متوجه شدم

مرسی. الان متوجه شدم

بالا