manehsan

New Member
لایک ها
701
با عرض سلام خدمت همه ی اعضای آیریسک من احسان گلابی رتبه 11 منطقه و 21 کشور هستم. مدتی بود(حدود 3 سال)که فعالیتی نداشتم. الان هم شاید دیر باشه ولی تصمیم گرفتم اگر بچه ها سوالی داشتند کمکشون کنم. البته قبل از من هم این کار انجام شده ولی خب شاید چند تجربه بهتر باشه. ممنون

لایک ها
74
پاسخ : تجربیات احسان

سلام و تبریک به شما به خاطر رتبه ی خوبتون .
سلام ، ضمن تبریک به خاطر رتبه ی خوبتون
میشه توضیح بدید شما بعد از آزمون ، روشتون برای تحلیل آزمون چی بود ؟ برای درس های مختلف چه روشی داشتید ؟ و چه کار هایی رو توصیه می کنید برای بعد از آزمون .

amir007

New Member
لایک ها
120

چه رشته ای هستید؟!

p.cosmologist

New Member
لایک ها
367

با سلام... بابت رتبه ی خوبتون تبریک میگم...
خیلی خوشحال شدم از اینکه دیدم یه نفر دیگه از رتبه های برتر هم تصمیم گرفتن به سوالات بچه ها پاسخ بدن و تجربیاتشون رو در اختیار دیگران بذارن...
امیدوارم همیشه موفق , سلامت و سربلند باشید...

manehsan

New Member
لایک ها
701

سلام و تبریک به شما به خاطر رتبه ی خوبتون . سلام ، ضمن تبریک به خاطر رتبه ی خوبتون میشه توضیح بدید شما بعد از آزمون ، روشتون برای تحلیل آزمون چی بود ؟ برای درس های مختلف چه روشی داشتید ؟ و چه کار هایی رو توصیه می کنید برای بعد از آزمون .
با سلام خدمت شما کلا تحلیل هر چیزی مفیده.تحلیل تست هایی که تو خونه می زنید و ... اما برای آزمون بستگی به آزمونش داره. مثلا من خودم کانون را فقط سال چهارم دادم و سال سوم و تابستان چهارم گزینه 2 دادم. تحلیل گزینه 2 به خاطر طراحانش خیلی مفیده و مثلا من توی سال چهارم هم سوالات گزینه 2 را از konkur.in می خریدم و تحلیل می کردم.به این صورت که تست ها را می زدم و بعد با توجه به طراح و سطح سوالی که مشخص کرده بود پاسخ ها را می خواندم و حتی در اردیبهشت ماه هم نکات جدیدی یاد گرفتم. کلا سنجش تحلیل نداره!! کانون هم برای تحلیل کامل باید یه کم سطح معلوماتتون بالا باشه. مثال می زنم:یه تستی توی آزمون مهر اومده بود که گفته بود نقطه ای که دو بردار ... . اما اشاره ای نکرده بود که در اصل این مکان هندسی کره ای با شعاعی برحسب نقاط است که جواب هم می شد مرکز کره.(رجوع به آزمون 25 مهر 93 هندسه تحلیلی) حالا طراح اومده بود با کلی راه حل کرده بود در صورتی که کافی بود توی راهش اشاره به کره می کرد. یا توی یک آزمون فروردین یا اردیبهشت گفته بود k چند باشه که مشتق دومش فلان بشه(تابع نپری) خودش توی 5 خط حل کرده بود اما من با توجه به مرتبه مشتق و فرد شدن تابع توی نیم خط حل کردم. بنابراین تست ها را گلچین کنید و تحلیل کنید:بی دقتی-بلد نبودن-سخت و وقت گیر و برای هر کدوم سعی کنید به نتیجه ای برسید که برای کنکورتون مفید باشه. من حتی توی اردیبهشت هم که نکاتی یاد می گرفتم به وجد می اومدم چون می دونستم که این اشتباه را توی کنکور نخواهم کرد.(هر چند خیلی بی دقتی کردم و ...)
چه رشته ای هستید؟!
ریاضی فیزیک

لایک ها
74

سلام ، خیلی عذر می خوام یک سوال دیگه :
مراحل مطالعاتیتان رو برای یک درس فیزیک و شیمی توضیح بدید ؟ ( مثلاً ویژگی های ماده از فیزیک 2 و ترکیب های کووالانسی از شیمی 2 )
با تشکر فراوان

manehsan

New Member
لایک ها
701

سلام ، خیلی عذر می خوام یک سوال دیگه :
مراحل مطالعاتیتان رو برای یک درس فیزیک و شیمی توضیح بدید ؟ ( مثلاً ویژگی های ماده از فیزیک 2 و ترکیب های کووالانسی از شیمی 2 )
با تشکر فراوان
با سلام خدمت شما
سوالتون خیلی کلیه!
من قبلا المپیاد شیمی بودم و شاید بیش از 1000 پست توی این زمینه توی همین انجمن دادم بنابراین نمی تونم توی شیمی راهنمای خوبی باشم.
فیزیک را هم من هر پایه را در سال خودش خوب مطالعه می کردم.مثلا برای نور دو کتاب فیزیک 1 خوشخوان و الفبای نور هندسی را خواندم.
برای دوم هم مکانیک و سینماتیک را یاد گرفتم و بقیه فصل هاش هم مرتبط با شیمی المپیاد بود که خوندم.
برای سوم هم خوشخوان آقای شبانی را برای 4 فصل خواندم و ترمودینامیک را از المپیاد مسلط بودم.
برای تست زدن هم کتاب فیزیک 1 و فیزیک 2 تست آقای مصلایی خیلی سبز خوبه و به تسلط می انجامه و برای سوم و پیش هم که اهمیت تست زدن بیشتر میشه باز کتاب های آقای مصلایی انتشارات خیلی سبز عالیه.
البته اگر سطحتون برای کتاب ها مناسب نبود با گاج نقره ای پایه و پیش شروع کنید یا از جامع الگو آقای خالو کمک بگیرید.
اگر هم سطحتون به حدی بالا بود که سوالات چالش انگیز کتاب های خیلی سبز را حل می کردید به سراغ کتاب متمم فیزیک پایه نشر جوکار از آقای احمد جوکار برید.
البته کتاب فیزیک پیش دانشگاهی فار (3 جلد بود زمان ما)هم خیلی عالیه که انگار قراره سومش هم بیاد...

لایک ها
141

سلام و عرض ادب

تبریک میگم بابت رتبه خوبتون

مطالعه تون در خصوص زبان انگلیسی چگونه بود ؟؟

از چه کتبی استفاده می کردید ؟؟

مهم ترین نصیحتتان برای کنکوری ها چیست ؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

علی پور

New Member
لایک ها
7
پاسخ : تجربیات احسان گلابی رتبه 11 منطقه یک و21 کشوری ریاضی

سلام
خیلی تبریک میگم به شما جناب احسان گلابی....شما هم همچون خانم قرشی مایه افتخار سایت در رشته ریاضی هستید...:115:

ببخشید ممکنه خواهش کنم اگر مایل بودید لطفا هم عنوان تاپیک را کمی ویرایش و کاملتر بفرمائید مثلا به این شکل که:

*تجربیات احسان گلابی رتبه 11 منطقه یک و 21 کشوری ریاضی.....چون بعضی از دوستان همچون خود بنده کمی تازه وارد هستیم و از طریق جستجوگر گوگل وارد میشیم.....
یا در خود انجمن سایت هم اول که عنوان تاپیک شما را دیدم کمی تردید داشتم که آیا تاپیک مرتبط با کنکور است یا نه و ببینم تاپیک را یا نه رد بشوم و بروم .....که وقتی وارد تاپیک شما شدم خیلی خوشحال شدم....

و خواهش دوم هم همون خواهشی که از خانم قرشی داشتیم از شما داریم اینکه در صورت تمایل در همون پست اول این تاپیکتون با ویرایشی که زحمتشو میکشید یا تصویر کارنامه خودتون یا درصدهاتون و یک خواهش مهمتر دیگه اینکه لطفا منابع مطالعه آموزشی و تستی کنکورتون در هر درس عمومی (ادبیات-دینی-عربی-زبان) و اختصاصی(دیف و ریاضی پایه(ریاضی2 و حسابان) و جبر و گسسته و هندسه پایه و تحلیلی و آمار و فیزیک و شیمی راهم قرار بدید لطفا به همراه روش مطالعه هر درس و نحوه تست زنی خودتون و مرور هاتون لطفا.....

چون قطعا هر شخص دیگه ای هم مثل بنده از کنکوریهای 95 به این تاپیک سر بزنه این سوال را از شما خواهد پرسید و برای اینکه مطالب اصلی و مهم شما یکجا باشه شاید اینطوری بهتر باشه و مانع از پراکنده شدن مطالب مهم شما در بین سوالات بقیه دوستان میشه....
همیشه شاد و سربلند باشید.

______________________________________________________________________________________________
---- دو نوشته به هم متصل شده است ----
*پست دوم:

-*ببخشید شما از منابع کنکوری مطالعه و تست دوستانتون آقای پژمان شهبازی رتبه 1 کشور و آقای آرش نصر اصفهانی رتبه 9 منطقه اطلاع دارید که برای ما داوطلبان کنکور 95 بفرمائید تا از تجربیات این رتبه های برتر استفاده کنیم؟....

-**شما در طول سال خودتون خلاصه نویسی میکردید یا از کتاب های خلاصه نویسی و جمع بندی در هر درس استفاده میکردید بخصوص برای بعد عید؟....اگر بله ممکنه لطفا نام ببرید که برای هر درس چه کتاب جمع بندی داشتید؟....
تشکر...

*پست سوم:

* ببخشید ممکنه خواهش کنم که لطفا پیشنهادتون در مورد نمونه و نحوه برنامه ریزی روزانه و ساعتی و نهایتا هفتگی و

دوهفتگی آزمون های کانون بخصوص برای روزهایی که صبح تا شب وقت یک شخص آزاد و در اختیار خودش است برای درس خواندن و مطالعه بفرمائید؟.....

***جواب هایی که بنده در ذهنم از این نمونه برنامه روزانه و ساعتی شما بدنبال پاسخی برایش میگردم اینها میباشند....
__________________________________________________ _____________________________________
-از نظر شما کدام دروس اختصاصی لازمه که هر روز مطالعه بشه و در برنامه وجود داشته باشه؟(مثلا:دیف و ریاضی پایه...!)....و کدام ها مثلا یک روز در -میان یا چند روز پشت سرهم مطالعه شوند و بعد درس دیگری خوانده شود....(مثلا:هندسه و گسسته و جبر)....

-برای هر درس اختصاصی و عمومی چند ساعت (چه تایم زمانی) اختصاص میدهید؟...

-بین هر دو نوبت مطالعاتی خودتون چند دقیقه استراحت میکنید؟...

-از نظر شما هر درس در چه برهه ای از شبانه روز مطالعه بشه میتونه بهتر باشه؟.....مثلا بعضی ها معتقدند که ریاضیات را صبح ها و شیمی را ظهرها و فیرزیک را بعد ازظهر و عمومی ها را یکی ظهر و دیگری شب ها برایش وقت بگذارید ....آیا شما هم اینگونه معتقدید؟....

-ساعت پیشنهادی شما برای شروع مطالعه در صبح و اتمام موقت آن در ظهر برای صرف ناهار و ساعت شروع مجدد در بعدازظهر و اتمام مطالعه در شب در چه ساعت هایی باشد؟...

-اینکه هر روز چند درس اختصاصی و چند درس عمومی در برنامه مطالعاتی گنجانده شود؟....و از نظر شما کدام دروس عمومی در یک روز مطالعه شوند بهتر است و آیا استدلالی پشت آن قرار دارد؟....

**-برای مطالعه دروس هندسه پایه و تحلیلی و جبر و گسسته به چه شکلی در یک روز یا یک هفته برنامه ریزی میکنید؟....روزانه چند ساعت مطالعه برای این دروس نظر گرفته شود؟.....

-*در یک درس مثلا فیزیک ابتدا به مطالعه مباحث پایه با توجه به بودجه بندی آزمون بپردازیم یا اول پیش مطالعه بشه و بعد پایه؟....

ممنونم و تشکر میکنم از شما....

__________________________________________________________________________________________
*پی نوشت:

*** ببخشید میخواستم سوالاتم را جداگانه در پست های مختلف مطرح کنم..!...

ولی نمیدانم چرا همش پشت سرهم در یک پست آمده..!...نتوانستم جداشون کنم....! اگر مدیری زحمتشو بکشه ممنون میشم خیلی....اینطوری توی یه پست خیلی زیاد شدش....! سخت شدش برای شما....!

بببخشید...خیلی شرمندم.....عذرخواهی میکنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر

silent hell

New Member
لایک ها
41

به ماراتن ریا ضی سر بزنید

آخرین ویرایش توسط مدیر

manehsan

New Member
لایک ها
701

سلام و عرض ادب

تبریک میگم بابت رتبه خوبتون

مطالعه تون در خصوص زبان انگلیسی چگونه بود ؟؟

از چه کتبی استفاده می کردید ؟؟

مهم ترین نصیحتتان برای کنکوری ها چیست ؟؟

با عرض سلام خدمت شما
مهم ترین توصیه ی من به بچه های مدرسه مون این بود که جوری درس بخونید که بعد از کنکور و زمان اعلام نتایج مستقل از رتبه تون از کارتون راضی باشید.
زبان خیلی مفصله!برای گرامر که بخونید و تست بزنید.برای لغت هم به مرور با جلورفتن درس ها و یاد گرفتن لغات اضافی تست ها دامنه لغاتون زیاد میشه.
اما برای 2 بخش دیگه 2 راه وجود داره:
اما اینم بگه که مواقع حساسی مثل کنکور من خودم 1 را توصیه می کنم مثل کاری که سر جلسه کردم علیرغم این که از اردیبهشت ماه 2 را اجرا می کردم.
1.به شیوه ی اساتید(اساتید غلطه!)این رشته مثل دکتر اناری ابتدا به سوالات نگاه کنید و بعد روزنامه وار بخونید و بعد به سوالات به ترتیب سختی جواب بدید و ...
2.با خوندن منابع لغت مفید(مثل لغات اضافه cloze,reading های کنکور های 7-8 سال گذشته-3000 واژه کاربردی longman و کتاب 1201 واژه مهر وماه لقمه)دامنه لغتتون را اگر پایین هست افزایش دهید و با این کار متن را مستقیم بخونید.
من زبان را قبل از عید حدود 80 تا 90 می زدم اما توی آزمون 14 فروردین کانون حدود 50 زدم و حدود 1 ماه تا نیمه اردیبهشت کار کردم (به شیوه 2)تا در آخرین آزمون سنجش 96 زدم و البته درصد های کانون بعد از عیدم هم مشخه توی سایتش.البته توی کنکور به دلیل جابه جا زدن یه تست به جای 89.33 زدم 78 (یه تست پایین و بالا را جابه جا وارد کردم)البته اینم بگم که من بعد از عید بیش از 200 متن کنکور و تالیفی کار کردم که موثر بوده.
سلام
خیلی تبریک میگم به شما جناب احسان گلابی....شما هم همچون خانم قرشی مایه افتخار سایت در رشته ریاضی هستید...:115:

ببخشید ممکنه خواهش کنم اگر مایل بودید لطفا هم عنوان تاپیک را کمی ویرایش و کاملتر بفرمائید (مدیر سایت می توانند نام تاپیک را ویرایش کنند.) مثلا به این شکل که:

*تجربیات احسان گلابی رتبه 11 منطقه یک و 21 کشوری ریاضی.....چون بعضی از دوستان همچون خود بنده کمی تازه وارد هستیم و از طریق جستجوگر گوگل وارد میشیم.....
یا در خود انجمن سایت هم اول که عنوان تاپیک شما را دیدم کمی تردید داشتم که آیا تاپیک مرتبط با کنکور است یا نه و ببینم تاپیک را یا نه رد بشوم و بروم .....که وقتی وارد تاپیک شما شدم خیلی خوشحال شدم....

و خواهش دوم هم همون خواهشی که از خانم قرشی داشتیم از شما داریم اینکه در صورت تمایل در همون پست اول این تاپیکتون با ویرایشی که زحمتشو میکشید یا تصویر کارنامه خودتون یا درصدهاتون (تصویر کارنامه را در konkur.in/forum ببینید.درصد هاهم توی کانون نوشته!این جا سوالات تخصصی تر جواب داده میشه) و یک خواهش مهمتر دیگه اینکه لطفا منابع مطالعه آموزشی و تستی کنکورتون در هر درس عمومی (ادبیات-دینی-عربی-زبان) و اختصاصی(دیف و ریاضی پایه(ریاضی2 و حسابان) و جبر و گسسته و هندسه پایه و تحلیلی و آمار و فیزیک و شیمی راهم قرار بدید لطفا به همراه روش مطالعه هر درس و نحوه تست زنی خودتون و مرور هاتون لطفا.....

چون قطعا هر شخص دیگه ای هم مثل بنده از کنکوریهای 95 به این تاپیک سر بزنه این سوال را از شما خواهد پرسید و برای اینکه مطالب اصلی و مهم شما یکجا باشه شاید اینطوری بهتر باشه و مانع از پراکنده شدن مطالب مهم شما در بین سوالات بقیه دوستان میشه....
همیشه شاد و سربلند باشید.
کم کم به این سوال هم جواب میدم.
با تشکر از شما
______________________________________________________________________________________________
*پست دوم:

-*ببخشید شما از منابع کنکوری مطالعه و تست دوستانتون آقای پژمان شهبازی رتبه 1 کشور و آقای آرش نصر اصفهانی رتبه 9 منطقه اطلاع دارید که برای ما داوطلبان کنکور 95 بفرمائید تا از تجربیات این رتبه های برتر استفاده کنیم؟....
سوال خوبی بود!من و آرش توی کلاس کنار هم بودیم و با پزمان هم کلاسی.واقعیت اینه که توی کلاس یا توی آزمون ها تفاوت زیادی نداشتیم ولی من از منابع دقیق اون ها خبر ندارم.
-**شما در طول سال خودتون خلاصه نویسی میکردید یا از کتاب های خلاصه نویسی و جمع بندی در هر درس استفاده میکردید بخصوص برای بعد عید؟....اگر بله ممکنه لطفا نام ببرید که برای هر درس چه کتاب جمع بندی داشتید؟....
تشکر...

کلا خلاصه نویسی را قبول ندارم و به نظرم کتاب خلاصه و جمع بندی هم به درد نمی خوره چون بهتره توی زمان جمع بندی یک بار سریع همه ی مطالب درس مورد نظر مرور بشه که هر چه تکرار روی اون درس توی سال بیشتر بوده باشه توی جمع بندی هم راحت تره.
*پست سوم:

* ببخشید ممکنه خواهش کنم که لطفا پیشنهادتون در مورد نمونه و نحوه برنامه ریزی روزانه و ساعتی و نهایتا هفتگی و

دوهفتگی آزمون های کانون بخصوص برای روزهایی که صبح تا شب وقت یک شخص آزاد و در اختیار خودش است برای درس خواندن و مطالعه بفرمائید؟.....

***جواب هایی که بنده در ذهنم از این نمونه برنامه روزانه و ساعتی شما بدنبال پاسخی برایش میگردم اینها میباشند....
نه!برنامه هر کس متناسب با سطحش و توانایی های درس خوندنش و استعدادش و شرایط اطرافش و ... فرق می کنه پس اصلا قابل تعمیم نیست!
__________________________________________________ _____________________________________
-از نظر شما کدام دروس اختصاصی لازمه که هر روز مطالعه بشه و در برنامه وجود داشته باشه؟(مثلا:دیف و ریاضی پایه...!)....و کدام ها مثلا یک روز در -میان یا چند روز پشت سرهم مطالعه شوند و بعد درس دیگری خوانده شود....(مثلا:هندسه و گسسته و جبر)....

-برای هر درس اختصاصی و عمومی چند ساعت (چه تایم زمانی) اختصاص میدهید؟...

-بین هر دو نوبت مطالعاتی خودتون چند دقیقه استراحت میکنید؟...

-از نظر شما هر درس در چه برهه ای از شبانه روز مطالعه بشه میتونه بهتر باشه؟.....مثلا بعضی ها معتقدند که ریاضیات را صبح ها و شیمی را ظهرها و فیرزیک را بعد ازظهر و عمومی ها را یکی ظهر و دیگری شب ها برایش وقت بگذارید ....آیا شما هم اینگونه معتقدید؟....

-ساعت پیشنهادی شما برای شروع مطالعه در صبح و اتمام موقت آن در ظهر برای صرف ناهار و ساعت شروع مجدد در بعدازظهر و اتمام مطالعه در شب در چه ساعت هایی باشد؟...

-اینکه هر روز چند درس اختصاصی و چند درس عمومی در برنامه مطالعاتی گنجانده شود؟....و از نظر شما کدام دروس عمومی در یک روز مطالعه شوند بهتر است و آیا استدلالی پشت آن قرار دارد؟....

**-برای مطالعه دروس هندسه پایه و تحلیلی و جبر و گسسته به چه شکلی در یک روز یا یک هفته برنامه ریزی میکنید؟....روزانه چند ساعت مطالعه برای این دروس نظر گرفته شود؟.....

-*در یک درس مثلا فیزیک ابتدا به مطالعه مباحث پایه با توجه به بودجه بندی آزمون بپردازیم یا اول پیش مطالعه بشه و بعد پایه؟....

ممنونم و تشکر میکنم از شما....

__________________________________________________________________________________________
*پی نوشت:

*** ببخشید میخواستم سوالاتم را جداگانه در پست های مختلف مطرح کنم..!...

ولی نمیدانم چرا همش پشت سرهم در یک پست آمده..!...نتوانستم جداشون کنم....! اگر مدیری زحمتشو بکشه ممنون میشم خیلی....اینطوری توی یه پست خیلی زیاد شدش....! سخت شدش برای شما....!

بببخشید...خیلی شرمندم.....عذرخواهی میکنم.
سلام.پرسش هاتون زیاده.به مرور جواب میدم.
با تشکر
به ماراتن ریا ضی سر بزنید
با سلام.ممنون از لطف شما

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
141

سلام یه سوال از محضرتون داشتم

برای آزمونای کانون چه کارهایی رو انجام می دادید که نتیجه های خیلی خوبی می گرفتید ؟؟؟

manehsan

New Member
لایک ها
701

سلام یه سوال از محضرتون داشتم

برای آزمونای کانون چه کارهایی رو انجام می دادید که نتیجه های خیلی خوبی می گرفتید ؟؟؟

با سلام.من در طول دو هفته بین دو آزمون یک هفته عمومی و یک هفته اختصاصی می خوندم اما ۲ روز قبل از هر آزمون نمونه سوالات کانون و گزینه ۲ های سال های قبل را که از Konkur.in گرفته بودم،بررسی می کردم.

لایک ها
141

با سلام.من در طول دو هفته بین دو آزمون یک هفته عمومی و یک هفته اختصاصی می خوندم اما ۲ روز قبل از هر آزمون نمونه سوالات کانون و گزینه ۲ های سال های قبل را که از Konkur.in گرفته بودم،بررسی می کردم.
خیلی ممنون بابت جواب ....

یک سوال دیگه داشتم برای هر درس(دروس تخصصی منظورم هست) چند کتاب تست را می زدید ؟؟؟

برای حسابان ودیفرانسیل و گسسته از چه کتبی وچگونه استفاده می کردید ؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

manehsan

New Member
لایک ها
701

خیلی ممنون بابت جواب ....

یک سوال دیگه داشتم برای هر درس(دروس تخصصی منظورم هست) چند کتاب تست را می زدید ؟؟؟

برای حسابان ودیفرانسیل و گسسته از چه کتبی وچگونه استفاده می کردید ؟؟

با سلام
دیفرانسیل:گاج نقره ای-تخته سیاه-خیلی سبز قدیمی که مال سال ۸۹ بود و الگو پیش(نه پیش و پایه)که هر کدوم ۲ جلد بود.
هندسه پایه:الگو با طرح حلزون-نشر دریافت-جامع خیلی سبز که دیگه چاپ نمیشه و ۲ کتاب قدیمی گاج سفید از آقای منصف شکری و ۲ جلد قدیمی دیگه از انتشارات اندیشه سازان از آقای ابوااقاسمی
هندسه تحلیلی:تست و آموزش خیلی سبز و بنفش کانون و گاج نقره ای
گسسته:خیلی سبز نوید یکتا که دیگه چاپ نمیشه محمودرضا مهربانی که اون هم چاپ نمیشه و خیلی سبز سروش مویینی و فار عطا صادقی ۲ جلدی
فعلا ریاضی تا بعد

فیزیک:
موضوعی:فیزیک ۱و۲و۳وپیش خیلی سبز احمد مصلایی و گاج مشکی احمد جوکار که دیگه چاپ نمیشه ۲ جلدی
جامع:خیلی سبز-الگو و گاج نقره ای و متمم فیزیک پایه احمد جوکار از انتشارات جوکار
تا شیمی...

شیمی:من المپیاد شیمی بودم ولی به طور کلی کتاب های مبتکران و خیلی سبز در این زمینه مفید اند.
اما چه جوریش باشه تا بعد...

Pouriae

New Member
لایک ها
3

سلام دوست عزیز امیدوارم در تمام مراحل زندگیتون موفق باشید و خداقوت :53:
اگه میشه یه توضیحات درباره ی نحوه ی مطالعه و تست زدن و منابعتون تویه درس حسابان بدهید ممنون میشم و همین طور عربی و ادبیات
ویه سوال کلی تر اینکه چطور برنامه ریزی میکردید تا در کنار دروس اختصاصی در دروس عمومی هم تسلط پیدا کردید ؟
باتشکر و آرزوی موفقیت :53:

manehsan

New Member
لایک ها
701

با عرض سلام خدمت شما
اول:چرا ۲ بار پست میدید؟؟؟
دوم:مگه شما نپرسیدید چه کتاب هایی می خوندی؟نگفتی که چه کتاب هایی داشتی؟

سلام دوست عزیز امیدوارم در تمام مراحل زندگیتون موفق باشید و خداقوت :53:
اگه میشه یه توضیحات درباره ی نحوه ی مطالعه و تست زدن و منابعتون تویه درس حسابان بدهید ممنون میشم و همین طور عربی و ادبیات
ویه سوال کلی تر اینکه چطور برنامه ریزی میکردید تا در کنار دروس اختصاصی در دروس عمومی هم تسلط پیدا کردید ؟
باتشکر و آرزوی موفقیت :53:
شما چرا دو بار پست میدید؟!با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر

haniiie

New Member
لایک ها
7

میشه درصداتونو بگین؟

لایک ها
141

سلام علیکم اقا احسان

اول اینکه شرمنده بابت اون پست واقعیتش من دو بار پست ندادم بلکه از بس سرعت نت ضعیف شد هر چی می زدم پست نمی رفت فلذا مثل اینکه یک باره خودش دوبار پست رو زده و خودم پست رو دوبار نزدم دوم اینکه خیلی ناراحت شدم چرا وقت شما رو با اون پست گرفتم شما به بزرگواریتون ببخشید

شرمنده این قدر مزاحمتون می شم ولی یه سوال دارم برای افزایش سرعت و تسلط روی دروس تخصیصی مثل فیزیک -ریاضیات خصوصا درس هندسه چه کارهایی انجام می دادید؟؟

manehsan

New Member
لایک ها
701

با عرض سلام
ادبیات حدود ۸۱
عربی ۸۹.۳۳
معارف ۹۶
زبان حدود ۷۸
هر ۳ اختصاصی هم حدود ۸۳
در مورد سوال دوم:
سرعت بالا همیشه خوب نیست!اما تست بیشتر با آگاهی یعنی تسلط بیشتر مثلا بعد از عید
سینماتیک و دینامیک و موج در فیزیک و هندسه را بدون کاغذ و قلم و به صورت ذهنی حل می کردم و تست می زدم.
راستی اگر کسی در آزمون های کانون توی سال (نه تابستون!) حدود یک ساعت وقت اضافه آورد و رتبه اش هم زیر 50 میشد حتما پیام بده برای کمک بیشتر!
اما خوب شد هندسه را نام بردید:توی هندسه من نقطه قوت داشتم و توی کنکور هم 1 غلط و 1 نزده داشتم اما اشتباه کردم!اگه وقتش را به فیزیک و شیمی داده بودم بهتر بود.پس وقتتون را اگر بلد نیستید الکی صرف هندسه نکنید چون من که برای هندسه اون قدر کار کردم این جری شد.(راستی بد نیست بدونید 9 منطقه و 16 کشور:آرش نصر اصفهانی اصلا هندسه نزد توی کنکور!)
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا