لایک ها
7
پاسخ : تجربیات احسان

سلام
ببخشید در دروس اختصاصی(ریاضیات و فیزیک و شیمی) که لطف کردید منابع مطالعه و تست خودتون را نام بردید ....*کدام یک را در هر درس از لحاظ درسنامه آموزشی بهتر میدانید و پیشنهاد میکنید؟....( برای یادگیری بدون دبیر و پیش خوانی و آموزش )؟...

*در هر درس منابع متعددی را در اختیار داشتید.... که در واقع کمی تفاوت میبینید بین منابعی که کلا در هر درس در اختیار داشتید و منابعی که استفاده کردید و خواندید !....و قطعا این تجربه را بدست آوردید و در حال حاضر در اختیار دارید که کدام کتاب ها بهتر و با تاثیرگذاری بیشتر همراه هستند و مفیدترند...

**سوال:ممکنه خواهش کنم بفرمائید که از هر کدام از منابع مورد مطالعه و یا پیشنهادی خودتون که نام بردید در چه برهه های زمانی از آنها استفاده کردید....آیا بطور همزمان باهم ؟....یا نه مثلا یکی در یک برهه زمانی و دیگری را در برهه زمانی دیگه؟....

**کدام ها واقعا مفیدتر بودند و کدام ها دوباره کاری و خیلی هم لازم نبودند با توجه به تجربه ای که الان دارید شما.....ولی یک داوطلب در ابتدای راه ممکنه این تجربه را در اختیار نداشته باشه؟!.... و تعدد زیاد منابع در هر درس ممکنه حتی بیشتر باعث سردرگمی و ناامیدی یک فرد کم تجربه در ابتدای راه بشه......همانطور که در یک درس اختصاصی مربوط به بحثی از ریاضیات مثلا سه تا کتاب فقط از یک انتشارات با مولفین متفاوت داشتید ....شاید در بینشون بهتر و ارجح تر هم باشه....

**برهه های زمانی را اگر برای یک داوطلب کنکور 95 به این صورت در پایین تر تقسیم کنیم منابع بهتر و مهمتر را در کدام برهه های زمانی مطالعه کنه بهتره با توجه به چند منبعی بودن در هر درس....مخصوصا اختصاصی ها.....

**تقسیم بندی اینطوریه: تابستان ، 15 روز آخر تابستان، نیمه ی اول سال (از مهرماه تا آخر آذر)، دی ماه (امتحانات ترم اول)، نیمه ی دوم سال (بهمن و اسفند)، عید نوروز، بعد از عید تا ماه رمضون، ماه رمضون، بعد از ماه رمضون تا کنکور!....

**آیا در یک درس که منابع متعددی داشتید به صورت مبحثی از کتاب خاصی استفاده میکردید و اون کتاب را ترجیح میدادید؟....مثلا به عنوان مثال که منظورم را واضح تر بیان کنم خدمت شما: در درس دیفرانسیل مبحث حد را از الگو و مبحث مشتق را از تخته سیاه و مثلثات را از خیلی سبز بزنید.؟!.... اگر از اینچنین شیوه ای استفاده میکردید ممکنه خواهش کنم که لطفا بفرمائید و راهنمایی کنید که در هر درس اختصاصی از هر منبع در کدام فصل ها و مباحث بهره بردید و پیشنهاد میکنید؟.....یعنی اون کتاب را در اون مبحث بهتر دیدید؟...تجربه ای که شما دارید و ما ممکنه در ابتدای راه نداشته باشیم.

** خلاصه: نحوه و شیوه استفاده از این منابع متعدد (چه در انتخاب درسنامه و در تست هاشون) تجربه ایست با ارزش که شما در اختیار دارید و یک داوطلب کنکور از شما خواهش داره که آن را بیان بفرمائید؟...تا راه و مسیر کنکور را درست بریم....

خیلی ممنونم و تشکر میکنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر

manehsan

New Member
لایک ها
701

سلام ببخشید در دروس اختصاصی(ریاضیات و فیزیک و شیمی) که لطف کردید منابع مطالعه و تست خودتون را نام بردید ....*کدام یک را در هر درس از لحاظ درسنامه آموزشی بهتر میدانید و پیشنهاد میکنید؟....( برای یادگیری بدون دبیر و پیش خوانی و آموزش )؟... *در هر درس منابع متعددی را در اختیار داشتید.... که در واقع کمی تفاوت میبینید بین منابعی که کلا در هر درس در اختیار داشتید و منابعی که استفاده کردید و خواندید !....و قطعا این تجربه را بدست آوردید و در حال حاضر در اختیار دارید که کدام کتاب ها بهتر و با تاثیرگذاری بیشتر همراه هستند و مفیدترند... **سوال:ممکنه خواهش کنم بفرمائید که از هر کدام از منابع مورد مطالعه و یا پیشنهادی خودتون که نام بردید در چه برهه های زمانی از آنها استفاده کردید....آیا بطور همزمان باهم ؟....یا نه مثلا یکی در یک برهه زمانی و دیگری را در برهه زمانی دیگه؟.... **کدام ها واقعا مفیدتر بودند و کدام ها دوباره کاری و خیلی هم لازم نبودند با توجه به تجربه ای که الان دارید شما.....ولی یک داوطلب در ابتدای راه ممکنه این تجربه را در اختیار نداشته باشه؟!.... و تعدد زیاد منابع در هر درس ممکنه حتی بیشتر باعث سردرگمی و ناامیدی یک فرد کم تجربه در ابتدای راه بشه......همانطور که در یک درس اختصاصی مربوط به بحثی از ریاضیات مثلا سه تا کتاب فقط از یک انتشارات با مولفین متفاوت داشتید ....شاید در بینشون بهتر و ارجح تر هم باشه.... **برهه های زمانی را اگر برای یک داوطلب کنکور 95 به این صورت در پایین تر تقسیم کنیم منابع بهتر و مهمتر را در کدام برهه های زمانی مطالعه کنه بهتره با توجه به چند منبعی بودن در هر درس....مخصوصا اختصاصی ها..... **تقسیم بندی اینطوریه: تابستان ، 15 روز آخر تابستان، نیمه ی اول سال (از ماه تا آخر آذر)، دی ماه (امتحانات ترم اول)، نیمه ی دوم سال (بهمن و اسفند)، عید نوروز، بعد از عید تا ماه رمضون، ماه رمضون، بعد از ماه رمضون تا کنکور!.... **آیا در یک درس که منابع متعددی داشتید به صورت مبحثی از کتاب خاصی استفاده میکردید و اون کتاب را ترجیح میدادید؟....مثلا به عنوان مثال که منظورم را واضح تر بیان کنم خدمت شما: در درس دیفرانسیل مبحث حد را از الگو و مبحث مشتق را از تخته سیاه و مثلثات را از خیلی سبز بزنید.؟!.... اگر از اینچنین شیوه ای استفاده میکردید ممکنه خواهش کنم که لطفا بفرمائید و راهنمایی کنید که در هر درس اختصاصی از هر منبع در کدام فصل ها و مباحث بهره بردید و پیشنهاد میکنید؟.....یعنی اون کتاب را در اون مبحث بهتر دیدید؟...تجربه ای که شما دارید و ما ممکنه در ابتدای راه نداشته باشیم. ** خلاصه: نحوه و شیوه استفاده از این منابع متعدد (چه در انتخاب درسنامه و در تست هاشون) تجربه ایست با ارزش که شما در اختیار دارید و یک داوطلب کنکور از شما خواهش داره که آن را بیان بفرمائید؟...تا راه و مسیر کنکور را درست بریم.... خیلی ممنونم و تشکر میکنم.
با سلام این ها منابع من بودند.شما خودتون باید کتاب ها را بررسی کنید و ببینید با کدوم نثر راحت ترید.مثلا فیزیک خیلی سبز سطحش بالا تر از اون ها دیگه است(به غیر از متمم فیزیک پایه) من تمام کتاب هایی که خریدم را خوندم اما همه اش انحصاری کنکور نبود وبعضیش فقط دوم یا سوم یا حتی اول را در برمی گرفت که به درد کنکوری ها نمیخوره مثلا فیزیک 1 یا 3 خوشخوان آقای شبانی وقتی یک مطلب را بخونید,می تونید کتاب های مختلف را با هم مقایسه کنید و از ساده به سخت پیش برید و پاسخ نامه ها را بخونید و با تست ها هم نکته یاد بگیرید. من همزمان می خوندم.کتاب ها هم همه ی مباحث شون خوب بود و در فصل به خصوصی برتری نداشتند.
در مورد برهه ها هم میشه همون برنامه ریزی که پایین تر در موردش صحبت کردم.
ابتدا مطالعه و بعد تست برای تسلط بیشتر روش من بود اما بعضی ها هم با تست فقط مطلب یاد می گیرند که یک چیز شخصیه.
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
7

سلام
ببخشید به نظر شما *کتاب فیزیک متمم پایه نشر جوکار برای کتاب دوم و جمع بندی با تست سخت و ایده دار و البته در سطح و با هدف کنکور سراسری 95 .....کتاب مناسبی میباشد یا نه که به همراه یا بعد از کتاب فیزیک پایه گاج یا خیلی سبز ازش استفاده کرد؟.....پیشنهاد میکنید یا نه؟...

*امسال کمی سطح تستای فیزیک رشته تجربی تغییر و قوی شد شاید برای رشته ریاضی هم در 95 اینگونه بشه...؟!

*در آزمون های قلم چی و در آزمون های جامع سنجش بعد از عید که شرکت میکردید و خود کنکور سراسری 94 آیا تست های این کتاب متمم فیزیک پایه جوکار واقعا بدرد شما خورد ؟...و ایده های تستای این کتاب تاثیر مثبت در این آزمون ها و کنکور شما داشت ؟....یا نه و فقط الکی تست سخت و المپیاد و کتاب مرجع دانشگاهی داخلش جمع شده و متناسب با سمت و سو و هدف کنکور خیلی نبودش.!....

تشکر میکنم....مرسی.

Pouriae

New Member
لایک ها
3

سلام دوست عزیز امیدوارم در تمام مراحل زندگیتون موفق باشید و خداقوت
اگه میشه یه توضیحات درباره ی نحوه ی مطالعه و تست زدن و منابعتون تویه درس حسابان بدهید ممنون میشم و همین طور عربی و ادبیات
ویه سوال کلی تر اینکه چطور برنامه ریزی میکردید تا در کنار دروس اختصاصی در دروس عمومی هم تسلط پیدا کردید ؟
من امسال میرم سوم و میخوام از اول مهر شروع کنم کتاب قرابت هامون سبطی رو بخونم چون از قرابت هیچی نمیدونم و همش نگران اینم که یادم نره به نظر شما روزی یک صفحه خوبه برم جلو ؟ با چه روش مرورش کنم تا فراموش نشه ؟
برای درس فیزیک بنظرتون خیلی سبز رو بگیرم یا الگو ؟ چون خیلی سبز آقای مصلایی هنوز ویرایش نشده البته فیزیک پایه گاج رو هم دارم ؟ ممنون:8::8:

manehsan

New Member
لایک ها
701

سلام دوست عزیز امیدوارم در تمام مراحل زندگیتون موفق باشید و خداقوت
اگه میشه یه توضیحات درباره ی نحوه ی مطالعه و تست زدن و منابعتون تویه درس حسابان بدهید ممنون میشم و همین طور عربی و ادبیات
ویه سوال کلی تر اینکه چطور برنامه ریزی میکردید تا در کنار دروس اختصاصی در دروس عمومی هم تسلط پیدا کردید ؟
من امسال میرم سوم و میخوام از اول مهر شروع کنم کتاب قرابت هامون سبطی رو بخونم چون از قرابت هیچی نمیدونم و همش نگران اینم که یادم نره به نظر شما روزی یک صفحه خوبه برم جلو ؟ با چه روش مرورش کنم تا فراموش نشه ؟
برای درس فیزیک بنظرتون خیلی سبز رو بگیرم یا الگو ؟ چون خیلی سبز آقای مصلایی هنوز ویرایش نشده البته فیزیک پایه گاج رو هم دارم ؟ ممنون:8::8:
با عرض سلام
الگو سطحش نسبت به خیلی سبز پایین تره.پایه گاج تقریبا در حد الگوه!
کتاب های قرابت من:الگو-خوشخوان-نشر دریافت-خیلی سبز هفت خوان را هم یادم رفت بگم که در سطح خوشخوانه اما پاسخ نامه بهتر و جامع تری دارد.
خوشخوان توی همه ی این ها بهتره.
کلا کتاب های قرابت بیشتر دید شما را نسبت به قرابت بیشتر می کنه.
من که نتونستم کتاب نشر دریافت را تموم کنم و دبیر ادبیاتمون هم می گفت تموم نمیشه! اما کتاب خوبیه...
برای حسابان یه کتابی خیلی سبز دکتر امیریان داشت که دیگه الان نداره و اگر اون ر ا بخونید تا حدودی از 2 فصل دیفرانسیل را هم مسلط می شید.
اما الگو هم یه کتاب تست با جلد چرخ گوشت داره که خوبه.
برای عربی من هر مبحث را در سال خودش مطالعه می کردم و سال چهارم بیشتر از گاج سفید آقای ماهینی تست می زدم.
برای ادبیات هم فقط منابع را خدمتتون می گم.
لغت:اول لغات انتهای کتاب های 3 سال.الگو بد نیست.خیلی سبز خوبه(هفت خوان)-گاج آقای حمزه عبداللهی خیلی کامل ولی خسته کننده است.!!!
املا:بهترین هفت خوان خیلی سبزه اما من کتاب آقای سبطی در این زمینه را ندیدم.
تاریخ ادبیات:بازم خیلی سبز البته کتاب را هم می تونید بخونید اما این توصیه ی بد را از من بپذیرید که فقط در این زمینه کتاب را هم نخونید طوری نمیشه.
آرایه:منبع؟!!؟!
قرابت را هم که گفتم
زبان فارسی:کتاب آقای سبطی و کتاب 2 جلد همایش دریافت و زبان فارسی خیلی سبز
برای کتب جامع ادبیات هم بهترین ها خیلی سبز و گاج نقره ای هستند.
ببخشید به دلایلی کاملا نمی تونم ادبیات نحوه خوندنش را توضیح بدم اما فقط بدونید که من برای ادبیات مطابق با آزمون های کانون از روی کتاب اول می خوندم و از روی 3 جلد کتاب ادبیات موضوعی خیلی سبز(ادبیات 2 و 3 و پیش آقای براری)تست می زدم و اون کتب بالا را در کنارش می خوندم.
برنامه ریزی یه چیز شخصیه که هر کس مطابق با سطح توانایی هاش در مطالعه(که به مرور زیادتر میشه) و استعدادش و سطح درسیش و میزان تسلط و علاقه هاش باید تنظیم کنه که البته وابسته به معدل نهایی هم هست.اگر تمایل داشتید پیام خصوصی بدید من در خدمتم.
برای قرابت هم به مرور شما باید به تسلطی برسید که خودتون مفاهیم را درک کنید.البته اگر کتبی که من مطالعه کردم,خوندید, می فهمید چی می گم.
توصیه ی آخر:همه ی کتب آقای مصلایی و آقای براری در خیلی سبز را بگیرید ضرر نمی کنید.
با تشکر
پست های قبلی هم ویرایش شد و دوستان مطالعه کنند.

آخرین ویرایش توسط مدیر

Pouriae

New Member
لایک ها
3

با عرض سلام
الگو سطحش نسبت به خیلی سبز پایین تره.پایه گاج تقریبا در حد الگوه!
کتاب های قرابت من:الگو-خوشخوان-نشر دریافت
خوشخوان توی همه ی این ها بهتره.
کلا کتاب های قرابت بیشتر دید شما را نسبت به قرابت بیشتر می کنه.
من که نتونستم کتاب نشر دریافت را تموم کنم و دبیر ادبیاتمون هم می گفت تموم نمیشه! اما کتاب خوبیه...
در مورد بقیه اش هم اجازه بدید من دارم می رم بیرون.از ساعت 9 (یا قبل از 9)من دوباره می ام و کاملا جواب میدم چون سوالاتتون یه کمی توضیح بیشتری می خواد باید یه کم هم سازمان بهش بدم و بعد خلاصه بهتون بگم.
با تشکر
ممنون به خاطر توضیحات :53::124:

خدایی چهار پنج روزه منتظرم ممنون میشم منتظرم :1:

manehsan

New Member
لایک ها
701

سلام
ببخشید به نظر شما *کتاب فیزیک متمم پایه نشر جوکار برای کتاب دوم و جمع بندی با تست سخت و ایده دار و البته در سطح و با هدف کنکور سراسری 95 .....کتاب مناسبی میباشد یا نه که به همراه یا بعد از کتاب فیزیک پایه گاج یا خیلی سبز ازش استفاده کرد؟.....پیشنهاد میکنید یا نه؟...

*امسال کمی سطح تستای فیزیک رشته تجربی تغییر و قوی شد شاید برای رشته ریاضی هم در 95 اینگونه بشه...؟!

*در آزمون های قلم چی و در آزمون های جامع سنجش بعد از عید که شرکت میکردید و خود کنکور سراسری 94 آیا تست های این کتاب متمم فیزیک پایه جوکار واقعا بدرد شما خورد ؟...و ایده های تستای این کتاب تاثیر مثبت در این آزمون ها و کنکور شما داشت ؟....یا نه و فقط الکی تست سخت و المپیاد و کتاب مرجع دانشگاهی داخلش جمع شده و متناسب با سمت و سو و هدف کنکور خیلی نبودش.!....

تشکر میکنم....مرسی.
با سلام.اگر بخواهیم متناسب با کنکور های اخیر حساب کنیم,نه به درد نمیخوره اما شما کتاب های قبلی را که من گفتم اگر خوندید و به تسلط رسیدید اونوقت این کتاب را هم بخونید بد نیست.
با تشکر

لایک ها
93

اقا احسان
میتونم بپرسم کجا قبول شدید؟
برق یا مکانیک شریف
از پژمان و آرش هم اطلاع دارید؟

بالا